توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464362
اردوغان: اوباما، فریبکار و حامی تروریسم بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰
رئیس جمهور ترکیه، اوباما را به تزویر و حمایت از تروریست ها متهم کرد.
به گزارش العالم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره اظهار داشت: باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا آنکارا را فریب داده و بر خلاف توافق های موجود از حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه کمک کرده است.

خبرنگار الجزیره از اردوغان پرسید: آیا دولت آمریکا برای تغییر رویکرد خود نسبت به حزب اتحاد دموکراتیک و یگان های مدافع خلق و امتناع از تسلیح آنها آماده است؛ و رئیس جمهور ترکیه در پاسخ گفت: "من این موضوع را در جریان دیدار شخصی با ترامپ مورد بحث قرار داده و اسناد مربوطه را ارائه داده ام. بین آمریکا و ترکیه توافقنامه مبارزه با حزب کارگران کردستان وجود دارد و این توافقنامه در زمان حکومت اوباما نیز اعتبار داشت، اما متاسفانه وی در مسئله مبارزه با حزب اتحاد دموکراتیک و یگان های مدافع خلق، ترکیه را فریب می داد. امیدوارم موضع دولت جدید آمریکا فرق داشته و این اشتباهات را تکرار نکند".

گفتنی است، آنکارا حزب اتحاد دموکراتیک و یگان های مدافع خلق کردها را سازمان های تروریستی مرتبط با حزب کارگران کردستان (پ ک ک) می داند و در این رابطه بارها آمریکا را به خاطر تحویل اسلحه به کردهای سوریه مورد انتقاد قرار داده است.
 
کلمات کلیدی : اردوغان+اوباما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته