توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494666
ژنرال آمریکایی: روسیه می‌تواند آمریکا را از سوریه بیرون کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲
یکی از ژنرال‌های ارشد آمریکا گفت، جایگاه نظامی نیروهای آمریکا به اندازه روسیه در سوریه معتبر نیست و ممکن است آنها پس از شکست داعش اخراج شوند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل،‌ ژنرال ریموند "تونی" توماس، رئیس فرماندهی عملیات‌های ویژه آمریکا در انجمن امنیتی اسپن در کلورادو گفت، روسیه بر خلاف آمریکا، به دعوت دولت سوریه در سوریه فعالیت دارد.  

طبق گزارش نیوزویک، ژنرال توماس گفته است: مساله بغرنج اینگونه است؛ ما در خاک سوریه فعالیت می‌کنیم. روس‌ها، حامیان و طرفداران آنها ترک‌ها را از سوریه اخراج کردند. ما یک روز با آن موقع که روس‌ها به ما بگویند "آمریکا چرا هنوز در سوریه هستی؟" فاصله داریم. اگر روس‌ها این رویه را در پیش بگیرند، شاید ما بخواهیم بمانیم و توانایی انجام آن را هم نداریم.

آمریکا صدها مامور ویژه تحت فرماندهی ژنرال توماس دارد که عمدتا تفنگداران دریایی و رنجرهای ارتش هستند. روسیه هم همانند آمریکا در مبارزه علیه داعش مشارکت دارد اما مسکو به دعوت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه وارد نبرد شده در حالی که آمریکا از جدایی‌طلبانی حمایت می‌کند که هم با اسد و هم با داعش می‌جنگند.   

ژنرال توماس همچنین گفت، آمریکا یک برنامه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای تجهیز و آموزش گروه‌های شورشی خاص که با دولت دمشق می‌جنگند متوقف کرده است. او گفت که این تصمیم برای خوشایند روسیه گرفته نشده است.

آمریکا اکنون منحصرا از اصطلاح "نیروهای دموکراتیک سوریه" که نام جدید نیروهای کرد در شمال سوریه است، استفاده می‌کند. توماس گفت، تغییر نام این گروه با اصرار او به دلیل تنش‌ها با ترکیه صورت گرفت که با جنبش‌های جدایی‌طلب کرد درگیر است.

این ژنرال آمریکایی اظهار داشت که به یگان‌های مدافع خلق کرد دستور داده تا نام‌شان را تغییر دهند و آن تقریبا یک روز قبل از افشای ائتلاف آنها با سوری‌های عرب در سال 2015 است که به آنها نام " نیروهای دموکراتیک سوریه" اطلاق می‌شود.

توماس افزود: من به یگان‌های مدافع خلق کرد نگرانی‌های ترکیه را در سال 2015 ابلاغ کردم. من به آنها گفتم، شما باید اسم‌تان را تغییر دهید. می‌خواهید نام‌تان به جای یگان‌های مدافع خلق کرد چه باشد؟ طی یک روز آنها گفتند، نام‌شان به "نیروهای دموکراتیک سوریه" تغییر کرده است. استفاده کلمه دموکراتیک را انتخابی زیرکانه‌ای بود که اندکی به آنها اعتبار می‌دهد.

از سوی دیگر قانونگذاران جمهوری‌خواه و دموکرات کنگره آمریکا درباره لایحه‌ای که اجازه اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه را می‌دهد، به توافق رسیدند. این لایحه همچنین به کنگره برای کاهش تحریم‌های کنونی حق وتو می‌دهد و ممکن است اواخر همین ماه برای تایید به دست دونالد ترامپ برسد. بسیاری از قانونگذاران امیدوارند که این لایحه پیام واضحی به ترامپ ارسال کند تا موضع قاطع علیه روسیه را حفظ کند.   
 
کلمات کلیدی : سوریه + آمریکا + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.