نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 160981
آخرین اخبار از پیشرفت پروژه تونل نیایش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۳۱
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به گزارش شهرداری در خصوص آخرین وضعیت تونل نیایش به مرور مشکلات تونل توحید پرداخت و خواستار عدم تکرار اشتباهات گذشته شد.

 
به گزارش مهر، خسرو دانشجو در حاشیه جلسه غیرعلنی روز یکشنبه شورای شهر تهران با اشاره به گزارش معاونت عمرانی شهرداری در خصوص تونل صدر- نیایش و دو طبقه کردن بزرگراه صدر گفت: پروژه صدر 55 درصد پیشرفت داشته و تونل صدر- نیایش نیز 75 درصد که هر دوی این پروژه‌‌ها یک روز از زمان بندی پیش بینی شده تاخیر دارند که چندان نگران کننده نیست و قابل جبران است.

 
افتتاح پروژ تونل نیایش - صدر 22 بهمن ماه

 وی با بیان اینکه پیش بینی مدیریت شهری برای افتتاح و بهره برداری کامل از این دو پروژه 22 بهمن ماه است، گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های بی‌نظیری است که با مشکلات و سختی‌‌های فنی بسیاری روبرو شده که مهندسان ایرانی به خوبی به حل این معضلات و پیچیدگی‌ها فائق آمده‌ و انتظار ما نیز این است هر ساله گام های بلندتری در این حوزه برداشته شود.

 
مدیریت شهری از تجربه تونل توحید درس گرفت

 سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تونل توحید تجربه‌‌ای برای مدیریت شهری شد که از آن برای اجرای پروژه صدر- نیایش و دو طبقه کردن صدر به درستی استفاده کند، گفت: تونل توحید با مشکلات فنی- عمرانی دست به گریبان بود که امیدواریم مشکلات مشابه در این پروژه تکرار نشود.

 
ظاهر تونل نیایش دود گرفته نباشد

 وی ادامه داد: جداره‌های تونل توحید دارای فرورفتگی و برآمدگی‌هایی است که همیشه آن را کثیف و دود گرفته نشان می‌دهد با توجه به این که تونل نیایش نیز تونلی طولانی است باید تمهیداتی اندیشیده شود که ظاهر آن کثیف به نظر نیاید.

 
عمر تونل صدر- نیایش 100 ساله است

 دانشجو با بیان اینکه عمر مفید این پروژه 100 ساله پیش بینی شده گفت: با توجه عمر مفید و طولانی این پروژه باید تمام ریزه کاری‌ها پیش‌بینی شود، از جمله آنکه این تونل شرقی- غربی است و قنواتی را که در مسیر آن قرار گرفته قطع می‌کند و باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود که معاون عمرانی شهردار اعلام کرد با وجود تمامی سختی‌ها پیش‌بین‌های لازم در این رابطه انجام شده است. همچنین در مقطعی این تونل از زیر دریاچه پارک ملت می‌گذرد که آب بندی آن بسیار مهم است و نباید همان طور که در تونل توحید شاهد آبریزش هستیم که چکه‌ها احساس عدم امنیت را به شهروندان می‌دهد نباید در این تونل با این مشکل روبرو شویم که براساس بازدید بعضی از اعضای شورای شهر اعلام شد بخش‌هایی که بتن آنها تمام شده چنین مشکلی نداشتند.

 
پیشنهاد عقب نشینی جداره‌های پل صدر

 دانشجو با اشاره به مشکلات صوتی و آلودگی هوایی که با این پروژه برای شهروندان این منطقه ایجاد می‌شود گفت: به نظر می‌رسد پوسته طرح به منطقه مسکونی بسیار نزدیک است و برای آنکه زندگی مردم این منطقه مختل نشود پیشنهاد عقب نشینی جداره پروژه در صورت نیاز داده شد.

 
فرصت یک ماهه برای تدوین لایحه گودبرداری ساختمان‌ها

 سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به بررسی مقررات اجرایی گودبرداری ساختمان‌ها در جلسه امروز شورا گفت: این مقررات چندی پیش در قالب طرح در شورا مطرح شد که در جلسه امروز پیش بینی شد با حضور نماینده شورای شهر، وزارت مسکن و شهرسازی، نظام مهندسی پیش نویس لایحه تهیه و به شورا برای بررسی ارایه شود.

 
وی ادامه داد: متاسفانه شاهد اتفاقات غم انگیزی در جای جای شهر به دلیل گودبرداری‌های غیراصولی هستیم که بیشترین این اتفاقات به دلیل رعایت نکردن اصول ایمنی و مقررات وصف شده است به طور مثال سازه نگهبان در گود همجوار پلاک اجرا نشده و شاهد ریزش ساختمان و به خطر افتادن جان شهروندان هستیم.

 
سیستم تهویه تونل نیایش با تونل توحید متفاوت است

 دانشجو در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت تهویه تونل نیایش گفت: سیستم تهویه نیایش با تونل توحید متفاوت است. متاسفانه همچنان وضعیتی هوا در تونل توحید مطلوب نیست و اگر شیشه خودروها پایین باشد دچار مشکل می‌شوند، اما این موضوع در تونل نیایش پیش‌بینی شده که امیدواریم مشکلات گذشته تکرار نشود.

 
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص پروژه‌های نیمه تعطیل عمرانی در سطح شهر مانند هزار و یکشب گفت:‌ در جلسه امروز امکان بررسی پروژه‌های دیگر عمرانی نشد که امیدواریم روز سه شنبه به بررسی سایر پروژه‌های عمرانی شهر بپردازیم.

 
دانشجو در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص جلسه کمیسیون عمران با معاونت عمرانی شورا در خصوص تعیین تکلیف انتهای بزرگراه یادگار امام گفت: از برگزاری این جلسه اطلاعی ندارم.

 
تذکر دانشجو به پیامکهای تبلیغاتی

 
در ادامه این جلسه سخنگوی شورای شهر تهران به افزایش پیامکهای تبلیغاتی و قرعه کشیهای آن‌ در حد مخاطب میلیونی اشاره کرد و گفت:‌ در محتوای آن تبلیغات آمده اگر شما یک پیام بدون متن بفرستید در قرعه کشی یک خودرو شرکت می‌کنید. آیا این همان بخت آزمایی نیست و مشکلات شرعی ندارد؟ این پیامها در حد میلیونی منتشر می‌شود و درآمدهای میلیونی در لحظه برای شرکتهای منتشر کنده دارد به طور مثال می‌گویند یک پیام آموزشی شامل یک پند اخلاقی 50 تومان هزینه دارد که اگر یک میلیون نفر هم در آن شرکت کنند 75 میلیون در لحظه برای شرکت متولی درآمد دارد. آیا نباید دستگاههای نظارتی بر این شرکتها که فضای ذهنی شهروندان را درگیر می‌کنند نظارت کنند؟ برای یک قرعه کشی بانک چندین دستگاه نظارتی حضور دارند نباید برای قرعه کشی ماشین دستگاهی حاضر باشد؟ کسب درآمد میلیونی در لحظه بلااشکال است؟.

 
دانشجو اضافه کرد: ‌به عنوان نماینده مردم از دستگاههای نظارتی خواستار آن هستم که با چنین پیامکهایی برخورد شود.
Share/Save/Bookmark
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۱:۵۵:۰۷
ما اون یه روز تأخیر پروژه به دیده منت قبول داریم. اگه پروژه رو کامل 23 بهمن هم افتتاح کردند دستشون هم می بوسیم! (857476) (moderator19)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته