توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501784
مراکز انتخاب رشته تلفنی مجوز ندارند/ انتخاب رشته تضمینی فریب‌کاری است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹
رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هیچ مرکز انتخاب رشته تلفنی مجوز ندارد و تنها پایگاه‌هایی که مجوز رسمی داشته باشند می‌توانند حضوری برای داوطلبان انتخاب رشته کنند.

ابوالفضل رحمانی رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه مراکز غیرتخصصی و غیرعلمی انتخاب رشته، خانواده‌ها را دچار مشکلات جدی کرده است، اظهار داشت: زمان انتخاب رشته که فرا می‌رسد در یک شب برخی مغازه‌ها با یک بنر به مراکز انتخاب رشته تبدیل می‌شوند و با روش‌های نادرست و دریافت مبالغ کلان از داوطلبان کلاه‌برداری می‌کنند.

وی افزود: اطلاعات غیرتخصصی توسط مشاوران خودخوانده یا افرادی که به صرف رتبه خوب در کنکور، مشاور شده‌اند می‌تواند آینده داوطلب را تهدید کند.

رحمانی ادامه داد: هیچ مرکز انتخاب رشته تلفنی مجوز ندارد و تنها پایگاه‌هایی که مجوز رسمی داشته باشند می‌توانند حضوری برای داوطلبان انتخاب رشته کنند.

 رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه اکثر تبلیغاتی که در فضای مجازی برای انتخاب رشته مطرح می‌شود وجاهت قانونی ندارد، اضافه کرد: مراکز مجاز تلفن و آدرس دقیق خود را اعلام می‌کنند و از سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره مجوز دریافت کرده‌اند.

وی عنوان کرد: به دلیل محدودیت زمان انتخاب رشته فعالیت مراکز غیرمجاز قابل مدیریت نیست و تعداد آنها هم زیاد است و تنها راهکار این است که خانواده‌ها با آگاهی به مراکز مجاز مراجعه کنند.

رحمانی تصریح کرد: انتخاب رشته تضمینی، فریب‌کاری است و اطلاعات ناقص افراد ظاهرا مشاور هم داوطلب را در آینده دچار مشکل می‌کند.
 
کلمات کلیدی : سنجش + کنکور سراسری + انتخاب رشته
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.