توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381788
دستگیری عامل‌ شهادت‌ مامور ناجا در کردستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۱
جانشین فرمانده انتظامی استان از دستگیری عامل انفجار خودرو گشت یگان امداد مریوان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جعفر آژنگ اظهار داشت: عامل انفجار خودرو گشت یگان امداد مریوان که در نوزدهم مردادماه با پرتاب شی انفجاری به داخل خودرو موجب شهادت ستوان سوم «عبدالله مروتی» و زخمی شدن دو نفر دیگر از همکاران وی شده بود طی گذشت ۱۶ ساعت از وقوع حادثه شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

وی گفت: با بررسی صحنه حادثه و استخراج فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین‌های مدار بسته، یک نفر مظنون شناسایی و در یک عملیات از پیش طراحی شده دستگیر شد.

جانشین فرمانده انتظامی کردستان تصریح کرد: در بازرسی از منزل مظنون مقادیری مشروبات الکلی، افشانه دفاع شخصی، قمه و چندین سیم‌کارت به دست آمد.

وی گفت: با دعوت از برخی افراد مورد اطمینان و تطابق عکس و فیلم و رویت آنها توسط معتمدان و همچنین مواجهه حضوری بین مظنون اصلی و مجروحان این حادثه در بیمارستان فجر مریوان و شناسایی تصاویر متعلق به متهم در فیلم‌های ضبط شده توسط دو نفر از نزدیکان وی و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی پلیس، فرد مظنون عامل اصلی حادثه فوق شناخته شد و همراه با ادله، مدارک، شواهد و مستندات کافی به مقام قضایی تحویل داده شد.

آژنگ افزود: در پایان تحقیقات، مقام قضایی با توجه به محتویات و ادله موجود در پرونده و رجوع به سوابق مجرمانه قبلی متهم از قبیل اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در یکی از گروهک‌های معاند نامبرده را به اتهامات انتسابی از جمله محاربه، قتل عمد، ایراد ضرب و جرح عمدی ماموران، تخریب اموال سازمانی و دولتی، اخلال در نظم عمومی، نگهداری مشروبات الکلی، نگهداری افشانه دفاع شخصی و تجهیزات پلیسی تفهیم و با قرار بازداشت موقت به زندان مرکزی مریوان منتقل کرد.
 
کلمات کلیدی : کردستان+شهادت مامور ناجا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.