توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485684
حمله مهاجمان مسلح به «کابل بانک جدید»
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
شعبه کابل بانک جدید در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند در پی یک انفجار، هدف حمله مهاجمان مسلح قرار گرفت که تاکنون ۳۵ نفر کشته و ۷۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش تسنیم، لحظاتی قبل شعبه کابل بانک در شهر لشکرگاه هدف انفجار خودروی بمب گذاری شده  قرار گرفته و صدای تیراندازی و درگیری از محل حادثه به گوش می‌رسد. بر اساس این گزارش نخست انفجار مهیبی توسط یک خودروی بمب گذاری شده در مقابل شعبه کابل بانک رخ داد و پس از آن مهاجمان مسلح به ساختمان بانک حمله کردند. گفته می‌شود مهاجمان مسلح با نیروهای محافظ بانک درگیر شده‌اند.

برخی از گزارش‌های تائیدنشده از کشته شدن تعدادی از محافظان این بانک نیز خبر می‌دهند. گفته می‌شود که یکی از مهاجمان به داخل ساختمان بانک نفوذ کرده و به کشتار کارمندان بانک پرداخته است.

منابع خبری می‌گویند که تاکنون در این حمله 35 نفر کشته و بیش از 75 تن دیگر زخمی شده‌اند، اما «عمرزواک» سخنگوی والی هلمند تا کنون کشته 25 تن و زخمی شدن 50 تن را تائید کرده است. این انفجار زمانی رخ داده است که کارمندان دولتی و سربازان افغان برای دریافت حقوق ماهیانه شان در مقابل شعبه بانک صف کشیده بودند.

برخی از اهالی لشکرگاه معتقد هستند که آمار واقعی تلفات به مراتب بیشتر از آنچه است که اعلام شده زیرا دولت برای جلوگیری از رعب و وحشت آمار واقعی را اعلام نکرده است.

نیروهای امنیتی افغان و آمبولانس‌ها به محل حمله اعزام شده‌اند و تمام مسیرهای منتهی به ساختمان کابل بانک از سوی این نیروها مسدود شده است.
هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.
 
 
کلمات کلیدی : ولایت هلمند، افغانستان، انفجار ، خودروی بمب گذاری شده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.