نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 259180
جشنواره ای برای نمایش بدحجابی
بخش تعاملی الف - دکتر محمد لطفی زاده
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۰
دهه فجر دیگری فرارسید و باید خداوند سبحان را بر این نعمت شکر و سپاس گفت. به روح بلند شهدای عزیزمان هم درود می فرستیم.

بهانه این مطلب برگزاری جشنواره فیلم فجر است. جشنواره ای مقارن دهه فجر، همان دهه‎ای که یادآور تقدیم خون شهدای عزیز است و حجاب و عفاف و حیاء ثمره‎ی آن است.

حال هر سال در دهه مبارکه فجر، فرش قرمزی زیر پای بازیگران سینمای ایران پهن می‎شود و جشنواره فجر و حواشی آن (نظیر نشست‎های بررسی فیلم) به نمایش مد بدحجابی برخی بازیگران مشهور تبدیل می‎شود و به جای احیاء ارزش‎ها روی دیگری از این سکه به نمایش درمی‎آید.

در این زمینه سه نکته باید در نظر داشت:

۱ - امسال تصویری در میان تصاویر جشنواره فجر به بهانه توهین شرم‎آور رسانه فرانسوی به پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله دیده می‎شود که بازیگران جلوی آن می‎ایستند و عکاسان این تصویر را شکار می‎کنند. راستی چه تصویر گویایی است!

قدری فکر کرده‎ایم که اگر به حجاب و عفاف بی اعتنا باشیم دقیقاً مانند آن است که به فرمان رسول اعظم صلی الله علیه و آله و بالاتر از آن دستور خداوند سبحان بی‎اعتنایی و خدای نکرده پشت کرده ایم! (البته در این تصویر عمدی در پشت کردن به نام رسول اکرم صلی الله علیه و آله وجود نداشته است)

۲ - آیا مسئولین محترم جشنواره فجر نمی‎توانند جایزه ویژه اهتمام به حجاب و عفاف در فیلم‎ها را درنظر بگیرند و با کار فرهنگی (که همه به آن علاقمند هستند!) سینماگران را با این موضوع همراه کنند؟ بهتر نیست تدبیری اندیشیده شود که در دهه فجر خدای نکرده آرمان شهدا با نمایش بدحجابی زیرپا گذاشته نشود؟

۳ - مبلغین دینی و مسئولین در هر رده باید بدانند که اگر خدای نکرده در لباس دین یا به نام دین کار خطایی کنند خطای آنان (متاسفانه) به حساب دین گذاشته می شود (اگر چه این کار درست نیست) و بنابراین اگر عده‎ای به دلیل خطای آنان، از دین زده شوند و به خطا روند و از حجاب و عفاف و فرهنگ اسلامی فاصله بگیرند معلوم نیست بشود در آن دنیا پاسخگو بود!

به رسم عاقلان را اشارتی کافی است، همین مختصر کفایت می کند.
 
کلمات کلیدی : محمد لطفی زاده
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۱۵:۵۰:۴۹
حجاب و عفت بزرگترین کنتراست در سینماست ....
اگر بازیگر باعفت باشد چطور میتواند در بسیاررررر ی از نقش ها بازیکند؟!!!
پس درکلاس های بازیگری و کلاس های هنر در دانشگاهها ی ایران و جهان ،فرد ابتدا بی غیرت و بی عفت میشود و بعد بازیگررررر...... (2668358) (alef-10)