نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489383
خندیدن با چاشنی بی اخلاقی ، ثمره غفلت مدیران فرهنگی
مجید حسینی/14تیر96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱
در روزهای اخیر انتقادهایی به صداوسیما درخصوص عملکرد برنامه خندوانه در مسابقه خنداننده شو وارد شده است، که خارج از فضای هیجانی، نکات قابل تاملی دراین خصوص برای اهل تفکر وجود دارد.

فارغ از اینکه اهداف صداو سیما در بند 9 اساسنامه خود، به عنوان یک دانشگاه عمومی نشر فرهنگ اسلامی، ایجاد محیط مساعد برای تزکیه و تعلیم انسان و رشد فضائل اخلاقی و ... بیان شده است، و این با عملکرد این رسانه در خیلی از حوزه ها منافات دارد ، اما در برنامه خندانند شو، تنها بخشی از شوخی های معمول جامعه امروز  که در مراکز عمومی، از طرف بزرگ و کوچک برای شادی بیان می شود نشان داده شد. بدون تعارف اینچنین طنازی با محتواهای سخیف، فاقد عفت کلام، حاوی شوخی های جنسی و دور از ادب، در محل های عمومی نظیر کوچه و بازار، در محل کار، مهمانی و ... بین بخش قابل توجهی از مردم رواج دارد.

این واقعیت جامعه که توسط صداو سیما سانسور شده بود و در فضای مجازی به راحتی رؤیت میشد، با حضور نمونه هایی از بخش های مختلف جامعه، در این رسانه عمومی نشان داده شد.

اما نکته قابل توجه، سوال از مسئولین فرهنگیست که اینها، کجا برای نوع، شکل، محتوای شادی مردم، برای هدایت و جهت دهی شادی و خنده تلاش موثر کرده اند.

ما حتی برای شادی اعیادی نظیر عید غدیر، در مراکز فرهنگی و مذهبی نیز برنامه ای نداریم و انگشت به دهن هستیم که چطور باید دهه ولایت بگیریم. چرا برای تک تک روزهای دهه عاشورا برنامه  داریم، اما برای روز های دهه ولایت بی برنامه هستیم.

 این نشان می دهد که کار عقب مانده برای مدیران دلسوز و متعهد در حوزه شادی مردم زیاد است و نیاز به یک تلاش جهادی دارد
 
کلمات کلیدی : خندوانه + خنداننده شو+شادی+طنز+
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۴:۴۲:۲۳
فقط گریه من با شادی مخالفم!! (4459820) (alef-11)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۴:۴۲:۴۷
چه عجب ، یکی در این از یک منظر دیگه حرفهایی زد . (4459821) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۵:۱۳:۲۲
حالا که یک برنامه تو تلویزیون پیدا شده و باعث شادی مردم و فراموش کردن غم و غصه ها میشه شماها با این حرفها و تیترهاتون مانع میشید،دست بردارید از این کارها،حالا که خندوانه مردم رو شاد میکنه شما از چی ناراحتید؟؟؟؟ (4459878) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۶:۲۳:۵۴
من خندوانه را نگاه نمیکنم بعد از جناب خان دیگرنگاه نمیکنم قبل از ان هم نگاه نمیکردم فقط و فقط زمان جناب خان نگاه میکردم اما خوب هستند کسانی که این طنز را دوست دارند با وجود انکه من نگاه نمیکنم دوست ندارم اما خوب نمیتوان منکر این شد که خیلی ها این نوع طنز را دوست دارند مانع این نشوید که ان بعضی از این خوشی به نظر من حقیر استفاده کنند من اصللا از شخص رامبد جوان خوشم نمیاید اما خب بعضی دوست دارند چرا اینقدر فلسفی به همه چیز نگاه میکنید (4459985) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۶:۴۶:۲۶
بابا کلیت مردم راضی هستند، یه عده ای ناراضی و می خوان نظرشون رو به همه تحمیل کنند. (4460031) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۷:۴۵:۲۳
ادبیات اینها نتیجه ادبیات دولتمردان است (4460144) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.