نظر منتشر شده
۲۴۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 197585
آیا سخنان منسوب به آیت الله هاشمی واقعیت دارد؟
کشکول الف، 12 شهریور 92
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۷
 سخنان آیت الله هاشمی درباره سوریه بسیاری از ناظران سیاسی و حتی طرفداران ایشان را بهت زده کرد. چند روز پیش خبری از سخنان آیت الله هاشمی در جمع مردم سواد کوه منتشر شد که بدلیل محتوای عجیب آن  خیلی قابل باور نبود و کمتر مورد توجه قرار گرفت. متن سخنان آیت الله هاشمی که روی سایت اطلاع رسانی ایشان قرار گرفت گمانه قبلی را تقویت کرد چرا که در این متن هیچ اشاره ای به سخنان مساله برانگیز درباره سوریه نشده بود.
 
اما روز گذشته برخی رسانه های فایل صوتی سخنان آیت الله هاشمی را منتشر کردند و متاسفانه اظهاراتی در این جلسه مطرح می شود که با هیچ منطقی قابل توجیه نیست. شاید دفتر ایشان درباره این فایل صوتی توضیحی داشته باشد.  در این فایل صوتی آیت الله هاشمی با اشاره به وضعیت سوریه صریحا دولت اسد را متهم به استفاده از سلاح های شیمیایی می کند. موضوعی که کنگره آمریکا به دلیل محرز نشدن آن حمله به سوریه را تعویق می اندازد.
 
نخست وزیر ایتالیا علت جنگ در سوریه را روشن نشدن استفاده از سلاح های شیمیایی می داند.مجلس انگلیس به دلیل ابهام در این ماجرا دولت انگلیس را از حمله نظامی منع می کند و تونی بلر می گوید غافلگیر شدیم. تیم تحقیقاتی سازمان ملل گزارش می دهد که از ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه بی خبریم. اتحادیه اروپا رسما اعلام می کند که منتظر گزارش نهائی استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه هستیم. سوئد و بلژیک هم با حمله نظامی به سوریه مخالفت کردند و تنها دلیل مخالفت خود را بررسی بیشتر موضوع استفاده از سلاح های شیمیایی دانستند .
 
آیت الله هاشمی از کجا اطلاعات می گیرد؟ برای کجا آدرس می دهد؟ برای خود چه نقشی دیده است؟ ایا فایل صوتی آیت الله هاشمی رو میز شورای امنیت هم می رود؟
 
شاید اگر آیت الله  رد صلاحیت نشده بود؛ امروز جمهوری اسلامی و کاخ سفید در مساله سوریه متحد و  مقابل غرب بودند.
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۲۰:۲۷
فکرهای بیخود نکنید.. (1612238) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۵۸:۲۴
جناب آقای هاشمی که این روزها مرتب سخنرانی می‌کند توجه داشته باشند مردم ایران به همان اندازه که دلبستگی به نظام و اسلام دارند از فتنه‌گران که به حق‌الناس یعنی رای ملت در سال 88 جفا کردند و به نظام تهمت زدند بیزار هستند. (1612441) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۰۴:۱۱
من یک اصلاح طلب هستم، مسلمانم و شیعه

در انتخابات گذشته به آقایان خاتمی، موسوی و روحانی رای داده ام

ولی.........

این قدر عقلم میرسد که آمریکا و حامیانش دلشان برای شیمیایی شدن مردم سوریه نسوخته است که بخواهند به آنجا حمله کنند. برای آمریکا و غرب جان انسانها هیچ ارزشی ندارد، مخصوصا مسلمانان.

اگر ذره ای وجدان داشتند در دفاع مقدس به صدام حمله میکردند نه اینکه خود به او سلاح شیمیایی بدهند

اگر ذره ای انسانیت داشتند به مواضع تروریست ها در سوری برای انتقام بریدن سر پسر بچه 4 ساله به جرم علوی بودن حمله می کردند

اگر صداقت داشتند جگر خواران را در قرن 21 حمایت نمی کردند و هزاران اگر دیگر

بحث این نیست که اسد شیمیایی زده ست یا نه، بحث این است که حتی اگر اسد خود شیمیایی زده است آمریکا به دنبال مناقع خود است و برای تامین منافعش قصد حمله دارد نه برای گرفتن انتقام مردم. این مسئله روشنی است و هر کسی اگر اندکی تامل کند متوجه میشود

نه آمریکا، نه روسیه، نه چین و نه هیچ کشوری محض رضای خدا از کشوری حمایت نمی کند، فقط بدنبال منافع کثیف خود هستند و بس

والسلام (1612766) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۰۴:۳۲
دو صورت بیشتر نداره
1 - این فایل و سخنان منتسب ساختگی است که تکلیف روشن است. مسببین این جعل باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند.
2 - این فایل واقعی است و آقای هاشمی این مطلب را گفته اند.
در این صورت یا باید بگوییم:
الف _ آقای هاشمی دروغ می گوید. یعنی میداند دولت سوریه از این سلاح استفاده نکرده ولی با این حال استفاده از آن را به دولت سوریه نسبت میدهد. در این صورت نیز ایشان تکلیفشان روشن است. سخنان او مورد تایید نیست.
ب _ او فکر میکند یعنی تحلیلهایش می گویند که دولت سوریه استفاده کرده. خوب باید روشنش کنیم
ج _ واقعا دولت سوریه این کار را کرده و آقای هاشمی از منابع موثق اطلاع دارند.
خوب دفاع بیخودی از حکومت سوریه نباید بکنیم.
و السلام (1612769) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۵۳:۴۸
هاشمی نگفته دولت سوریه از سلاح شیمیائی استفاده کرده بلکه تأکید کرده کسانی که از سلاح شیمیائی استفاده کرده اند .
اشاره ایشان به تروریست هاست که بارها مرتکب این جنایت شده اند . (1613174) (alef-13)
 
دلی خون
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۱:۲۹:۳۶
همه خوب میدانیم که این مرد کهنه کار وپخته حرفی به گزافه به زبان نمی اورد کمی صبر کنید تا زوایای سخن ایشان روشن شود شتاب زده حرف نزنید. (1613593) (alef-13)
 
دلی پرخون
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۲:۵۳:۲۲
بله در انتخابات 88 دیدیم......................... (1618566) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۲۵:۳۴
از جانب خودت صحبت کن نه ملت ایران. (1613726) (alef-15)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۱۵:۴۲
در همه کشورها تعدادی از سیاستمداران معتقدند که مخالفین دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده اند و تعدادی معتقدند دولت سوریه استفاده کرده است . اینکه فشار می اورند در ایران همه باید مثل ما اعتقاد داشته باشند و هر مطلبی که ما می گوییم تکرار کنند معنای خوبی ندارد . (1613834) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۳۷:۳۲
آقاچکاره اند که از مردم حرف می زنند. (1613755) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۶:۳۵:۰۲
مردم هیچگاه اتفاقات فتنه 88 و نقش آقایان را در آن فراموش نخواهند کرد (1614177) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۷:۰۱:۱۳
توكي هستي كه از جانب ملت حرف مي زنيد. (1614182) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۲۲:۲۹:۱۲
هر چند ربط این کامنت به مطلب خیلی روشن نیست ولی دلیل این حرف آقای هاشمی که به صورت قطعی و از طرف ایشان اصلاح یا ردّ نشد و هم صدایی با برخی دولتای منطقه که تو مسایل سیاسی و اعتقادی پر بیراه رفتن واقعاً چه چیزی رو به دنبال داره؟!!! (1616367) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۰۲:۰۸
چه عجب سایت الف یه انتقادی هم از آقای هاشمی کرد (1612757) (alef-1)
 
شورا
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۲۴:۲۲
شما چه کاره اید که برای آیت الله هاشمی شاید غیر انجام گمانه زنی میکنید قصاص قبل از جنایت ؟؟؟؟؟؟؟/ (1612863) (alef-13)
 
بهناز
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۲۷:۱۹
این نوشته و جریان فایل که می گویید از کجا معلوم ساختگی نباشه؟هاشمی آدمی نیست حرف بی ربط بزنه.. (1612873) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۵۱:۴۷
بالاخره باید یک رهی برای تخریب هاشمی پیدا کرد دیگه . این هم یک راهشه. وقتی نتونستن مانع پیروزی طیف طرفدار هاشمی بشند باید کارهای دیگه ای انجام بدهند (1612976) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۴۶:۲۷
انشاالله حقیقت این مطلب هم به زودی روشن خواهد شد و کسانی که در تخریب ایشون تلاش میکنند رو سیاه میشوند. (1613154) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۲۹:۴۳
بزرگوار برو و فایل صوتی ایشان را گوش کن و دیگران را به فکر بیخودی متهم نکن (1613414) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۳۴:۲۹
حتما ایشان میدانند که کار ارتش بشار بوده و بزودی موضوع توسط بازرسان رو خواهد شد . بنابراین پیشدستی کرده تا از مزایایش به نفع کشور استفاده کند و جلو شدت عواقب آن را برای سوریه را بگیرد. (1613425) (alef-13)
 
حمیدرضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۲:۵۷:۱۹
اقای ظریف چند روز پیش به صراحت اعلام کردند که این کار توسط وهابی ها انجام شده این که وزیر خودتونه (1618574) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۳۰:۵۶
این نظر جدید آقای هاشمی دوستان مطالعه کنند تا بفهمند رفتار ریاکارانه یعنی چی؟
"رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد حمایت از سوریه و لبنان باید ادامه پیدا کند؛ چون این کشورها در خط مقدم مقاومت در برابر اسرائیل هستند."
http://www.alef.ir/vdcgyu9q7ak9yn4.rpra.html?197598 (1613742) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۰:۱۴:۲۱
أصلا قابل قبول نيست اينها همه بازي است، آقاي هاشمي بسيار پخته تر از آن است كه بدون مقدمه اينچنين بر خلاف مواضع سياسي كشور موضع بگير ند. مطمئنا اين دسيسه اي جديد عليه وي و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است. فايل صوتي ساختگي است، فيلمي نيز كه توسط توسط سايتي در مازندران بعنوان مدرك منتشر شده كاملا ناشيانه صداگذاري شده و حتي در يك صحنه از آن نيز تصوير واضح و روشني از آقاي هاشمي به هنگام سخنراني نمي توان مشاهده نمود.
عجولانه قضاوت نكنيم و فريب نخوريم. مطمئن باشيد برادران غيور ما در وزارت اطلاعات هوشيارانه عاملان اين جو سازي را بزودي شناسايي خواهند نمود.
همانها كه حادثه ٢٢ بهمن در قم را رقم زده اند، همانها كه طي سالهاي اخير به راحتي هر آنچه تهمت خواسته اند به ايشان زده اند، همانها كه تخلفاتشان اين روز ها يكي پس از ديگري در حال افشا شدن است همانها كه دستشان از قدرت كوتاه شده انگيزه خوبي براي تخريب هاشمي دارند. (1613953) (alef-6)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۶:۴۱:۵۹
تکذیب شد (1614179) (alef-13)
 
حیدر
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۰۰:۲۲:۴۹
بخاطر خدا ندانسته آب در آسیاب دشمن نریزید واقعا فریب دادن جه راحت شده است با نرم افزارهای موجود هر عکس و فیلم و فایل صوتی میشود درست کرد هرجه شنیدید و دیدید که دلیل بر صحت موضوع نیست کار را به کاردان باید سپرد نه شایعات... (1616592) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۲۰:۵۸
این جمله:
شاید اگر آیت الله رد صلاحیت نشده بود؛ امروز جمهوری اسلامی و کاخ سفید در مساله سوریه متحد و مقابل غرب بودند (1612239) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۲۲:۵۰
پس معلوم شد رد صلاحیت آقای هاشمی فقط کهولت سن نبوده، بلکه ایشان مواضعشان در خیلی جاها متضاد با مواضع جمهوری اسلامی ایران هست. (1612244) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۲:۲۶
آقای روحانی رئیس‌جمهور منتخب کشورمان در سخنرانی خود در جمع گروهی از پیش‌کسوتان عرصه دفاع مقدس دولت اسرائیل را با عنوان دولت نکبت‌بار مورد خطاب قرار داد. که البته باعث خوشحالی بنده شد ولی سؤال می‌کنم آیا این‌گونه سخن گفتن درشت‌گویی هست یا نیست؟ اگر نیست چرا دیگرانی مثل آقای احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق متهم به درشت‌گویی شدند. (1612463) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۱:۲۷
آقای علی. جمهوری اسلامی و انقلاب اگر تا به امروز سربلند مانده یکی از دلایلش حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده. رهبر هم بر این مساله بارها تاکید داشته اند (1612519) (alef-13)
 
اکبر
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۱۵:۰۹
حتما بااین اظهارات کشوررا سربلند کرده است (1613063) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۰:۵۵:۳۳
چرا این حرف ها رو سال 76 که قدرت دست اصلاج طلبان بود نمی زدی؟ آنزمان که عالی جناب سرخ پوش و خاکستری پوش توسط همان اصلاح طلبان افراطی منتشر می شد از این حرف ها خبری نبود؟ حالا زنده ماندن انقلاب یکی از دلایلش شده بودن آقای هاشمی!!!؟ بس حرفی عجیب است (1614037) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۳:۴۵
واسه خودت کاشفی ماشالا هزارماشالا!!!فایل صوتی هم شد مدرک؟! چندین نفرو میشناسم که صدای ایشونو بهترازخودشون تقلید میکنن!شاید یکی همین کارو کرده و خواسته ایشونو خراب کنه که مطمئنا همینه...یعنی آقای هاشمی که یک سیاس به تمام معناست،تو یه جمعی همچین حرفایی میزنه که میدونه ی سری آدمای فرصت طلب و تازه بدوران رسیده مثل گرگ درکمین حرفا و اعمال ایشونن تا ازکاه براشون کوه بسازن. (1612536) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۱۴:۴۴
در این صورت ایشون می تونه به صراحت جعلی بودن این فایل صوتی رو اعلام کنه. (1613062) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۳۹:۴۰
خب چرا سايت رسمي ايشون فايل صوتي يا تصويري كامل مراسم رو پخش نمي كنه و خيال همه رو راحت نمي كنه؟ اگه واقعا اينطور نبوده..

زماني كه يك مسئله اي كه اينقدر بزرگ شده تكذيب نميشه يا راجع بهش توضيح داده نمي شه يعني صحت داشته ديگه.. (1613129) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۴۴:۱۴
حتی اگر فایل صوتی واقعی هم درکارباشه،میشه گفت ازاونجاییکه آقای هاشمی،سیاستمدارتر و آگاهترازخیلی از سیاسیون این کشور هستن،و باتوجه به نزدیکی ایشون به دولت،مواضعشون رو ازروی سند ومدرک اعلام کردن و حرفاشون کاملا قابل اتکاست.همانطورکه دولت هم تا به امروز صراحتا اعلام نکرده که سلاح شیمیایی ازجانب مخالفان اسد،بکارگرفته شده! پس باید شک کرد!!!! ضمن اینکه آقای هاشمی درکنار گفتار صادقانه،همیشه مواضع ضدجنگی داشتن که اصلا قابل کتمان نیست.بقول یکی ازدوستان که کامنت گذاشته،اسدم شده جزو مقدسات تندروهای کشورما!!!... (1613148) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۰۹:۰۳
اولا به راحتی و با آزمایش تن صدا مشخص خواهد شد که فایل واقعی است یا نه دوم اینکه این اظهارات در یک جمع مردمی گفته شده و نه در یک جلسه خصوصی و مردم زیادی شاهد این سخنان بوده اند که به ایشان اعتراض هم کرده اند (1613211) (alef-13)
 
قانونمدار
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۲۸:۰۱
به استناد قانون ، تفتيش عقايد ممنوع است .
ايشان نيز عقيده خود را مطرح نموده اند . (1612266) (alef-9)
 
ق
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۰:۴۷
دوست قانونمدار!
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با من عادی یه کم فرق می کنه.
ایشون وقتی یه حرفی میزنه تو دنیا میپیچه که یکی از سران ایران به استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی اعتراف کرد!
خب هر حرفی عواقبی داره و از ایشون خیلی بعید بود. (1612450) (alef-13)
 
سینا صفوی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۴۳:۳۰
هر جا لازم شد می شود رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام!!!!
هر جا لازم شد هم اصلا صلاحیت ندارد؟؟

ولی کاغذ پاره خواندن قطعنامه شورای امنیت و طرح مسئله هولوکاست و حذف دولت غاصب از روی نقشه و ریختن آب به محل سوختن از جایگاه خاصی نبود... شوخی بود؟؟ (1613145) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۲:۵۶
تفتیش عقاید ؟ این که به وضوح بیان کرده دیگه تفتیش چه معنا داره با سواد ! جان ؟ ضمن اینکه هر کشوری خط و خطوط قرمزی داره ، حتی کشور محبوب شما آمریکا که مهد دموکراسیه ! (1612588) (alef-1)
 
حق گرا
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۶:۴۴
دوست عزیز! تفتیش عقاید برای زمانی است که عقیده اظهار نشده باشد! وقتی شخصی عقیده اش را آشکارا بیان میکند؛ دیگر تفتیش معنا ندارد. در ضمن ایشان منصب حکومتی دارند و شخص معمولی نیستند لذا اظهار نظرشان دارای دامنه اثرگذاری به مراتب بیشتر و وسیع تر دارد. (1612607) (alef-1)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۳۱:۴۰
دانشمند اینکه تفتیش عقاید نیست،ایشون خودشان با صدای بلند اعلام موضع کرده (1612634) (alef-1)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۳۷:۲۹
آقای قانونمدار اظهار نظر جناب هاشمی تنها اظهار عقیده شخصی نیست بلکه از این نظر مورد توجه قرار میگیرد که ایشان رئیس مجمع تشخیص است نه فقط اکبر هاشمی رفسنجانی پس موضع گیری در مقابل اظهارات ایشان تفتیش عقاید نیست عزیزم (1612658) (alef-1)
 
متعجب!
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۴۴:۳۵
ظاهرا اين دوستمان مفهوم تفتيش عقايد رو به درستي نميدونن! عقيده اي که از تريبون و در يک جلسه رسمي و از موضع رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام و در حضور ده ها نفر اعلام شده نيازي به تفتيش نداره چون کاملا واضح بيان شده. نکته تاسف بار اينه که آقاي هاشمي به عنوان يکي از ارکان! و استوانه ها! ي انقلاب و يک مقام رسمي مطلبي رو بيان کرده که با سياست رسمي نظام همخواني ندارد که هيچ بلکه 180 درجه با آن زاويه دارد و احتمالا کلي هم هزينه سياسي براي کشور ايجاد مي کنه. البته آيت الله در اين کار سابقه دارند! سال 88 رو که يادمون نرفته!!! (1612688) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۴۹:۴۴
تشويش اذهان عمومي چي ؟؟؟؟؟ ممنوع نيست ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! (1612708) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۵۴:۱۳
عقیده با اتهام بدون سند فذق می کند. (1612724) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۵۸:۳۶
با اين نظر شما پس حرف هاي مشايي هم نظر شخصي او بوده كه مطرح كرده !!!!! (1612740) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۲۱:۵۷
جناب آقای قانون مدار.می دونید تفتیش عقاید یعنی چی؟بعید می دونم بدونید .احتمالا وقتی دو نفر داشتن با هم صحبت می کردن و شما از کنار این دو نفر داشتید رد می شدید این کلمه به گوشتون خورده.اطلاعاتتون در همین حده. در ضمن کسی که در نظام یک مسولیت سنگین داره دیگه اظهار نظر ایشون مربوط به شخصه خودش نمی شه و باید به نظام و مردم در قبال این نظر پاسخگو باشه (1612849) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۴۵:۱۶
كسي هم ايشون رو تفتيش عقايد نكردن..
خودشون عقايدشون رو بيان كردن و ما هم اونها رو نقد مي كنيم.. به استناد همون قانون ما نمي تونيم نظرمون رو راجع به صحبت هاي يك مسئول تراز اول مملكت بزنيم؟؟ اين يك مسئله شخصي نيست..
پاي سياست خارجي كشور در ميونه.. از يكطرف رئيس جمهور و وزير امور خارجه يك موضع گيري اصولي راجع به مسئله سوريه كردن و لز يك طرف ايشون يك چيز كاملا برعكس رو گفتند.. و اين خيلي در ديپلماسي ما در رابطه با سوريه اثرگذاره.. (1613149) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۴۴:۱۸
بله تفتیش عقاید ممنوعه ولی ایشون خودشون عقایدشونو بیان کردن وکسی به زورازایشون چیزی نپرسید
دوما ایشون مقام ومسیولیت حکومتی دارن بامن وشمای عادی فرق دارن
سوما وقتی بیشترکشورهای دنیا مرددن ویه مقام بلند پایه درایران چنین اظهارنظری میکنه میدونی یعنی چی ؟
همین اظهارنظربه ظاهر کوچیک یعنی اگه فردا یه بمب افتاد سرمردم بیگناه سوریه ومردمی بیگناه کشته شدن،جناب ایت الله هم دراین کشتار دست دارن . (1613310) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۲۷:۴۴
پس باید بگیم احمدی نژادی هم که توی سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه اون حرفهای چرت رو زد و دستگاه دیپلماسی رو دچار مشکل کرد نظرش رو گفته بود دیگه؟!! (1613411) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۱:۲۶:۵۸
این چه استدلالی مسخره ایه؟ تفتیش عقاید چیه؟ ایشون مقام رسمی کشور و نظرش رو به صورت علنی اعلام کرده. تفتیش یعنی واکاوری عقاید پنهان... (1613586) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۶:۳۶:۳۷
یعنی واقعا ساده لوحی تا این حد؟!!!!!!!!!!!!!!!
بابا قانون!
فکر کنم اون قانون شما رو با غین مینویسند (1614178) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۸:۰۰:۴۳
عزیزان دل، تفتیش عقاید با بیان عقاید فرق می کنه!! ایشان و هر کس دیگر می توانند هر عقیده ای را داشته باشند ولی اظهار عقیده مخصوصا عقیده ای که هنوز مورد بررسی کامل قرار نگرفته است، مساله ای دیگر است! البته بنده مطمئن نیستم که ایشان چنین جمله هایی را بیان کرده باشند. (1614246) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۲۸:۲۲
کجاش تعجب برانگیزه ! ایشون رفیق شفیق ملک عبدالله است ! نیست ؟!!! اصلا یکی از انتقادات ایشون و دار و دسته اش به احمدی نژآد این بود که روابط با سعودی خوب نیست ! حالا رفقای سعودی رای اوردن ! ایشون هم باید هماهنگ باشه با شاه سعودی !!!

ضمنا دروغگویی عده ای(که تکذیب کردند) و بقیه را متهم به تخریب کردند مشخص شد!
رفتار منافقانه شما هم مشخص شد که خبر فایل صوتی را اصلا روی سایت قرار ندادید !!! حالا بعد از یک روز توی این خبر اشاره کردید بهش !!!

مشایی وقتی فیلم "پایان اسلامگرایی" ش دراومد با این که مال چند سال قبل (قبل از ریاست جمهوری محمود) بود آنقدر برایتان اهمیت داشت که چند روز توی پیشخوانتون بود .... اما ...
امان از این دنیای سیاست ....

اوباما : هاشمی ! مچکریم !!! (1612272) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۵۴:۱۸
حیف از رهبری که چنین دوستان و یاران دشمن شاد کنی دارد...آقای هاشمی باید پاسخگوی سخنان خود در برابر خداوند باشد... (1612725) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۱:۴۹:۱۰
جوگیر نشو . خیلی هنوز مونده حرف و منظور آیت الله را بفهمید (1613640) (alef-13)
 
هاشمی رسوایی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۳۱:۵۳
افرین اقا مهدی خوب گفتی امیدوارم علی مطهری هم درباره سوریه اظهار نظر کنند حتما جالب خواهد بود (1613743) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۲۸:۲۵
خدا جای حقی نشسته است وخوب میتواند رسوا کند. (1612273) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۲۹:۵۳
جالبه این همون هاشمی است که از رفتارها و سخنان سرخود انتقاد میکرد !!! (1612281) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۵۷:۴۴
لطفا فایل صوتی را پخش کنید امانت داران!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ایشون گفته هرکسی استفاده کرده دامنش را می گیرد مثل صدام
همه ی مردم همین را میگن مگه اسد معصوم است شاید هم استفاده کرده
بعد هم آقای هاشمی که تمام موضع گیری هایش مخالف جنگ افروزی های آمریکاست
در عین حال باید مسئله سوریه توسط مردم سوریه حل شود اونا قیم نمیخواهند (1612736) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۰:۰۹
بالاخره قطعا ایشون از شمای خبرنگار بیشتر می دونه که این رو گفته. (1612283) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۴:۱۶
حتي از آمريكايي ها هم بيشتر ميدونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگه اين طوره بايد به آمريكايي ها بگيم با ايشون مشورت كنند نه با انگليس و فرانسه و آلمان و ..... (1612537) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۲۵:۱۵
مطمئن باشيد اين صداى آقاى هاشمى نيست, اين حرفها با شخصيتى که از هاشمى تا به امروز ديدىم در تناقض است, اما اگر ثابت بشه صداى ايشان است, من تقريبا در حد اطمينان به اين نتيجه ميرسم که از حقيقتى خبر مى دهد (1613261) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۲۷:۳۰
آمریکا نه معیار حق است و نه معیار باطل (1613730) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۰:۱۸:۲۸
صد در صد بیشتر می دان عزیزم.

بشار با ایران رابطه داه نه امریکا (1613965) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۴۸:۴۹
از اوباما هم بيشتر ميدونه بايد اوباما با ايشون مشورت كنه نه با انگليس و فرانسه (1612705) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۱۶:۲۴
اصلا افراد نا مرتبط با سیاست خارجی خیلی اشتباه میکنند با اعلام موضع کنند. مگر کشور وزیر خارجه ندارد (1612829) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۰:۱۲
خود آمريكايي ها به دليل معلوم نبودن قضيه براي جنگ مردد هستند حالا آيت الله نظر قطعي ميدهند ؟؟؟؟؟؟؟!!!!! (1612284) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۱۲:۰۹
نه عزيز آمريكا خوب ميدونه كه كي حمله شيميايي كرده فقط از ترس روسيه و به آتش كشيده نشدن منطقه كوتاه آمد. (1612806) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۵۰:۵۷
عزیزم محض اطلاعت تو کنگره آمریکا بحث بر سر اینه که خمله گسترده باشه یا محدود (1613784) (alef-6)
 
ملک عبدالله
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۰:۲۵
ملک عبدالله : اکبر ! متچکریم !!! (1612285) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۰:۲۹
جالب این است که این فایل دیشب از وی او ای هم پخش شد.

اصولا کسانی که از ارتباط با آمریکا قند در دلشان آب می شود افکار بسیار کوتاهی دارند و شخصیت آنها قوام نیافته است. آنان آمریکا را بت بزرگ می‌پندارند و همین گرایش ابلهانه به آمریکا و دیگر کشورهای غربی احساس خودبزرگ‌بینی می‌دهد. (1612287) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۱۳:۴۴
فايل هاي صوتي هم شد مدرك مسلمان واقعا نميدانيد چندين نفر هستند كه ميتوانند دقيقا مثل ايشان حرف بزنند فقط احتمال دهيد و قضاوت نكنيد گناه بي لذت هرگز (1613222) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۱:۲۶
جامعه جهاني چقدر شانس آورده ايشون رييس سازمان ملل يا رييس شوراي امنيت ملي نشده اند ..... (1612289) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۱:۳۹
بنده نظر آقای هاشمی را می پذیرم. ایشان مرجع تقلید سیاسی بنده هستند. (1612292) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۸:۱۹
پس لطفا زنگ بزن به اوباما بگو با آقاي هاشمي تماس بگيره فورا !!!!!!!!!!! (1612623) (alef-1)
 
جهادی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۲۵:۲۴
واقعاً تو سیاست هم تقلید میکنی! پس عقلگرایی را در چه زمینههایی به کار میگیرید؟ (1613725) (alef-15)
 
a
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۶:۰۵
وقتی خود غربی ها از ابهام راجع به استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی سخن می گویند، این سخنان هاشمی (اگر درست باشد) واقعا عجیب است!
خدا عاقبت همه را ختم به خیر فرماید. (1612310) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۶:۱۶
آمريكا لابد بايد بياد سراغ آيت الله هاشمي و از ايشون اطلاعات بگيره !!!!!! (1612312) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۶:۵۳
آقای هاشمی

دروغ و تهمت از گناهان کبیره است.

حالا فرض کنید یکی از اصولگرایان یک همچین خبطی رو در مورد یکی از کشورهای غربی می کرد.

رسانه های مثلا اصلاح طلب! چه بلایی سرش می آوردند؟ (1612314) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۱۴:۲۱
...امریکا نمی خواهد اسد بسرعت سرنگون شود وگر نه تا حالا مثل قذافی شده بود . امریکا و اسرائیل در حال گره زدن سرنوشت ما با اسد است و ایجاد تنفر در بین جامعه جهانی علیه ایران .
(1613700) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۷:۱۷
واقعا بايد به مملكتمون افتخار كنيم كه سياستمداراني داريم كه حتي از آمريكا هم اطلاعاتشون دقيق تر و بروز تره !!!!!!! (1612318) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۷:۴۴
خدا رحم كرده ايشون رييس شوراي امنيت نشده اند ..... (1612320) (alef-13)
 
حسن کچل
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۰:۱۲:۰۷
شما هنوزخیلی مونده به حرفهای آقای هاشمی پی ببریدودرک کنید بعدا متوجه این اظهارنظرمیشید اخه همیشه این طرز فکرها همینجوری هستن (1613475) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۸:۰۹
اگر بحث بر سر درستی یا نادرستی نظر آقای هاشمی است که خوب باید با ایشان بحث کرده و اگر ادله قوی داشته باشیم ایشان را متقاعد کنیم و نه مرعوب. اما اگر بحث این است که ایشان حتماً باید نظری دیکته شده را بپذیرد و کلیشه ای همان را تکرار کند، خوب این جای تأسف دارد و قابل قبول نیست. در هر صورت ایشان تابویی را شکست که جای تقدیر دارد. (1612330) (alef-9)
 
a
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۶:۳۹
شما کاسه داغتر از آش نشو
فعلا که این مطلب از سایتش حذف شده (1612494) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۰:۰۸
قطعا لازم است ادله ايشون رو شنيد ، چون ايشون با قاطعيت يه مطلبي رو گفتند كه آمريكا هم هنوز سردرگم اين قضيه ست (1612571) (alef-1)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۹:۳۲
من اطمینان دارم آقای هاشمی بر خلاف مصالح ملی ایران حرکتی را انجام نمی دهند . ایشان پیر سیاست هستند سالهاست با آمریکا و دیگر ابرقدرتها دست و پنجه نرم کرده اند . ساختار سیاست دنیا را بخوبی می دانند . نکته دیگر آنکه چه کسی گفته آمریکا همیشه دروغ می گوید و به ناحق عمل می کند شاید در مورد سوریه موضعگیری صحیح داشته باشد . ما باید منافع مصالح ملی خودمان را ببینیم که آقای هاشمی بخوبی آن را می داند . (1612336) (alef-13)
 
فرزند ايران
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۱:۲۶
طبلي مي زنم كه عاقبت گوش خودم كر مي شود
شايد اگر امروز عراق به ايران حمله مي كرد برخي مي گفتند قرار داد ارز روم اشتباهي منعقد شده و حق با عراق است
خدا نكند كه سوريه به دست غرب بي افتد مي شويم همرده عراق سابق و مرز ما مي شود ميزبان ناو ها و موشك هاي كروز امريكا كه هر لحظه ما را تهديد مي نمايند
به اين مي گويند بصيرت و زمان شناسي
نمي دونم چرا انتقادات به هاشمي منتشر نمي شود (1612347) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۱۸:۳۰
سوریه نباید دست غرب بیفتد بلکه باید دست دشمنان غرب بیفتد و دشمن غرب در سوریه تنها القائده است کمی فکر کنید. (1613715) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۲:۱۰
دلم براي بچه هاي سوري ميسوزه ، از يه طرف حمله شيميايي و از يه طرف حمله آمريكا و غرب ..... (1612350) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۳:۳۲
با اين اطلاعات دقيقي كه آيت الله از اوضاع دنيا دارند لازم است به اين سوال هم پاسخ دهند كه آيا حمله آمريكا به سوريه پايان مشكلات سوريه است ؟؟؟؟!!!!!! (1612356) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۳:۵۲
چه طرز حرف زدنه ! خجالت بکشید ! انقدر شتابزده عمل نکنید ! (1612365) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۲۴:۵۲
منم معتقدم که شتابزده تصمیم نگیرید و نظر نسنجیده ندهید (1613724) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۴:۲۰
دارم كم كم به صحبت هاي وزير اطلاعات دولت قبل درباره ايشان ايمان ميارم .... (1612367) (alef-9)
 
مهرگان
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۴:۳۴
الف !
حالا اگه هموني شد كه رفسنجاني گفته ، چي ؟
حاضري يه متن رو چاپ كني و از درايت رفسنجاني تعريف و تمجيد كني ؟ (1612373) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۴۴:۵۶
اگر هم حقیقت باشد، رئیس مجمع تشخیص مصلحت این نظام نباید چنین حرفی بزند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت آمریکا یا اسرائیل این حقیقت را تکرار کند ایرادی ندارد. (1612944) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۴۸:۲۵
شما رو به خدا یه ذره فکر کنید! آخه اسد چه نیازی داشته که سلاح شیمیایی بزنه! اون هم برای کشتن مردم! اگه زورش به مخالفین نمیرسید که تا حالا دوام نمیاورد که! (1613779) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۵:۰۴
اين بزرگ عالم سياست كشور هر چه بگويد باتوجه به شرايط زمان ومكان و به صلاح ج ا ا ميباشد . پير شجاع و مدبري است و مصلحت انديشي كل نگر مي باشند. (1612376) (alef-9)
 
بیگی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۵:۰۹
یک نفر استفاده کرده است و ارباب سیاست از آن اطلاع دارند با وجود این یکدیگر را متهم میکنند.اگر واقعا اسد استفاده کرده باشد که بعید است ,ایران با توجه به شرایط و عواقب آن محترمانه خود را کنار بکشد. البته دین ایران به سوریه در زمان جنگ فکر کنم تا کنون ادا شده باشد. (1612377) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۵:۳۳
خدا رحم كرد ايشون رد صلاحيت شدند ..... (1612381) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۴۲:۱۷
خدا خیلی بیشتر از اون چیزی که شما فکر می کنی رحم کرد وگر نه دوست شما الان یک حرفی زده بود که الان مشغول جنگ بودیم (1612678) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۲۲:۱۱
زنده باد مشایی زنده باد احمدی نژاد (1613720) (alef-15)
 
پونه
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۵:۴۰
ها این جمله آخر که گفتی یعنی چه؟!!!!!!!!! ایران و امریکا متحد شن در برابر غرب؟!!!!!!! (1612383) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۴۲:۳۰
جداً منظورش از این جمله آخر چی بوده؟ (1612679) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۵:۴۷
مشخص نشدن يك موضوع به منزله اظهار نظر كردن در مورد آن موضوع نيست . (1612385) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۷:۰۸
كاش بازرسان قبل از برگشتشون يه سر ميومدند ايران با آيت الله هاشمي ديدار ميكردند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1612388) (alef-9)
 
علي
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۵:۳۴
ما إيراني ها كي ياد مي گيرم هر چه را كه شنيديم نپذيريم؟!؟! عزيز من ١٦٠٠ سال زمان مناسبي براي تحليلها و إظهار نظر مي باشد كه نديده و نشنيده و از همه مهمتر بدون تعمق حرف هاي ...... را قبول كرديم و وضعيت امروز ما نشانه همين بي تدبيري هاست،تو را بخدا فكر كنيد ،فقط فكر فكر .... (1612599) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۰:۴۱:۵۹
دوست عزیز تنها متحد سوریه در جهان ایران است و ایران بهتر از هر کشور دیگری می داند که حمله شیمیایی کار چه کسی بوده بهتر است اینقدر سطحی نگر نباشید و قدری هم درک سیاسی داشته باشید در هر صورت استفاده از سلاح شیمیایی توسط هر کسی محکوم است ما خود قربانی اینگونه سلاحها هستیم و نباید در برابر استفاده از ان سکوت کرده و یا بی تفاوت باشیم حتی اگر علیه دشمنان ما استفاده شود
ما به راحتی کسانی را که علیه ما سلاح شیمیایی استفاده کردند فراموش کردیم و در حال حاضر بهترین روابط را با کشور دوست و همسایه داریم و اگر چیزی هم گفته شود میگویید کار صدام بوده و به دولت فعلی ربطی ندارد ولی نمی دانم چرا کودتای 28 مرداد سال 32 را انگار دولت اوباما انجام داده. (1613520) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۷:۵۲
يه باره ايشون فتواي جنگ عليه سوريه رو هم صادر بفرمايند تا خيال همه راحت بشه !!!!!!! (1612393) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۲۰:۰۰:۰۵
اتفاقا به نفع همه است (1620249) (alef-13)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۴۹:۰۰
الان مي فهمم جنگ طلبي يعني چه ؟ جنگ طلب كيست و صلح طلب كيست
بنده خدا شوراي نگهبان چقدر فحش خورد تا كار درست و انجام داد (1612398) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۵۲:۰۴
اجازه بدهید در کشور ما هم در این موضوع صحبت شود.این موضوع شاید باعث شود به یک راه حل حدوسط در مساله سوریه برسیم. ببینید ما نباید مقاومت را فدای فرد کنیم آقای بشار اسد برای ما محترم است اما حفظ محور مقاومت و حفظ قدرت حزب الله در لبنان مهمتر است.شاید اگر جایگزینیی در سوریه اتفاق بیفتد حساسیت ها کمتر شود.چرا مساله را به شورای امنیت میکشانید. (1612411) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۵۳:۱۴
اول فایل صوتی رو منتشر کنید بعد از اون شروع کنید به کوبیدن
شما که امکاناتش رو داریدپ پس یالا (1612415) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۵۳:۴۷
دولت و آقای هاشمی بسیار به هم نزدیکند قطعا این صحبت ها با آگاهی دولتمردان انجام شده است، اگر اطلاعات آقای هاشمی درست باشد تکلیف چیست؟ باز هم باید همچنان از اسد دفاع کرد؟ (1612419) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۵۲:۲۹
بي زحمت اظهار نظرهاي دكتر ظريف و دكتر روحاني رو در مورد سوريه بازخواني كنيد تا ديگر همچين حرفي رو نزنيد.. (1613167) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۰۷:۵۸:۴۹
پس شما اظهار نظر کن با اون یک مثبتی که خودت به خودت دادی:):):) (1616816) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۵۴:۰۱
پس لابد دولت و وزارت خارجه تحت فشار هستند كه چنين مواضعي رو درباره ي سوريه اتخاذ نمي كنند و حاج آقا چون از هفت دولت آزادند و خود را صاحاب مملكت مي دانند به خود اجازه مي دهند هر چه مي خواهند بگويند..

منتشر كن الف.. آي الف (1613177) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۳۶:۳۷
اگه اشتباه رفسنجانی ثابت شه چی؟؟؟باز هم باید از او دفاع کرد؟؟ (1613882) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۰:۵۰:۳۴
دولت موضعش رو مشخص کرده و کاملا متناقض با صحبت های آقای هاشمی هست (1614021) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۵۵:۲۶
اگر اسد از سلاح شیمایی استفاده کرده و کودکان و زنان و مردان بی گناه گشته ایا باید ایشان را تایید یا محکوم کرد و دوما مطمئن باشید که شورای امنیت برای محکوم کردن اسد از اسناد و مدارک خیلی معتبر تر است از سخنان شخصی که دولت اش دوست و همکار و پشتیبان اسد است سوما حدیث امام علی (ع) که ما ادعا شیعه ایشان هستیم (قل الحق ولوا علی نفسک ) راست اش را بگو حتی اگر بضرر شما است باید راستگو باشید با تشکر (1612432) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۳۱:۱۱
اگر اسد هرکاری بکند ما باید حمایت کنیم (1613871) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۴:۵۶:۰۴
ظاهرا در مساله سوریه عده ای از عناصر تند رو از جناح اسد این خبط را مرتکب شده اند (1612434) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۱۰:۱۶
شما يكي از بازرس ها بودي ؟؟؟؟ راستشو بگو (1612798) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۰:۱۸
نظر ايشان هميشه مدبرانه بوده است (1612448) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۰:۵۸
وقتی تکذیب می کند چرا گیر بدهیم وبگوییم گفته ای؟ عقل و درایت هم چیز خوبی است.امان از دست این اصول گرایان بی تدبیر. (1612452) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۰۹:۲۷
چون فايل صوتيش همه جا منتشر شده از بي بي سي فارسي هم پخش شد (1612790) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۱:۱۰
کاش یک بار هم شده خود آیت الله انتظار مردم را براورند و پاسخگو باشند نه برادر و مسءول دفتر و سایت و سخنگوی شورای مصلحت.بی صبرانه منتظریم. (1612453) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۱:۳۹
"موضوعی که کنگره آمریکا به دلیل محرز نشدن آن حمله به سوریه را تعویق می اندازد." این اطلاعات غلط است که به خوانندگان میدهید. آمریکایی میگویند هیچ شکی ندارند دولت سوریه مسئول حمله شیمیایی است. تاخیر در گنگره به خاطر تعطیلات و نیز برـورد اثرات حمله احتمالی است. (1612458) (alef-1)
 
ن
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۲:۵۴
هاشمي به جاي كنگره آمريكا زمينه راب راي حمله ارتش ايالات متحده را آمريكاآماده كرد (1612468) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۴:۱۹
متحد آمریکا؟ هاشمی حتی اگر حکومت سوریه رو هم متهم کرده باشه ولی نگرانی خودش از حمله آمریکا رو هم پنهان نکرده (1612478) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۵:۰۱
خواهشا منتشر كن :
آيت الله با اين اطلاعات دقيق كه دارند بايد به اين سوال هم پاسخ دهند كه آيا حمله آمريكا به سوريه پايان مشكلات سوريه خواهد بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1612482) (alef-13)
 
ايمان
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۵:۲۶
الف جان اينا يعني چي؟! چرا جوسازي ميكنيد؟ يعني آقاي هاشمي به عنوان رييس تشخيص مصلحت با هر ايراد و انتقادي كه بهشون وارده نميتونن در مورد همچين موضوع مهمي نظري متفاوت با نظر نظام داشته باشن و اون رو اعلام كنند؟! همين ايتاليا و انگليسي كه حالا اونقدر خوب شدن كه بهشون استناد ميكنيد همه مسولين دولتي و غير دولتيشون نظر يكساني رو در مورد استفاده از سلاح های شیمیایی توسط دولت سوريه و حمله نظامي به اين كشور ابراز داشتن؟ (1612484) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۵:۴۱
خواهشا منتشر كن :
آيت الله با اين اطلاعات دقيق كه دارند بايد به اين سوال هم پاسخ دهند كه آيا حمله آمريكا به سوريه پايان مشكلات سوريه خواهد بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1612487) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۶:۲۸
ایشان با درایت وسیاست خود نمیخواهد سرنوشت سوریه به سرنوشت ایران گره بخورد و کارش هم درست است باید به نظر ایشان و نظرات مخالف نظرات خودمان احترام بگذاریم. یکه تازی در نظریه پردازی و ایستادن بر آن ، آن میشود که در هشت سال گذشته باعث نابودی ایران در زمینه های اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی ، از دست دادن اعتماد عمومی و...... شده است . یاد بگیریم به نظرات دیگران احترام بگذاریم و شاید هم بر اساس اخباری که به ایشان رسیده است نظراتشان درست باشد. کسی چه میداند. (1612493) (alef-1)
 
یک منصف
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۰:۲۲
نوشته اید: کنگره آمریکا به دلیل محرز نشدن آن حمله به سوریه را تعویق می اندازد.
این خبر غلط است. اوباما به دلیل حمله به سوریه را به تعویق انداخته که می خواهد از کنگره تاییدیه بگیرد . کنگره هم تا دو هفته دیگر در تعطیلات تابستانی است . اوباما صراحتا اعلام کرده که حمله شیمیایی کار دولت سوریه بوده است . ضمنا بازرسان سازمان ملل هم بر استفاده از سلاح های شیمیایی تاکید کرده اند اما گفته اند تعیین این مساله که این سلاح ها از سوی چه طرفی استفاده شده ماموریت آنها نبوده است و کار آنها اصلا این نیست چون آنها تعدادی دانشمند و کارشناس هستند که نمونه برداری کرده اند و آزمایش کرده اند. همین . ضمنا آیت الله هاشمی به اسناد طبقه بندی نظام دسترسی دارد و حرفی که زده اند درست و دقیق است. یادتان رفته است عراق هم در جنگ علیه ایران از سلاح شیمیایی استفاده کرد و آمریکا به همین دلیل به عراق حمله کرد اما سلاحی پیدا نکرد. خوب پس صدام هم سلاح شیمیایی نداشته و استفاده نکرده است . منصف باشید و وجدانتان را قاضی کنید . حمله یه سوریه محکوم است اما حمله دولت سوریه به مردم خودش با سلاح شیمیایی هم محکوم است . هاشمی جز این چیزی نگفته که پیشنهاد می دهید فایل صوتی اش به شورای امنیت برود. (1612511) (alef-1)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۱:۴۴
کاش مینوشتید این سخنان بعدا تکذیب شد (1612523) (alef-13)
 
majid r
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۲:۵۱
اگر خبر کذب باشد که هیچ ، ولی اگر خبر درست باشد در جه اعتبار سخن هاشمی برای من مانند سخن امام خمینی (ره) می باشد. (1612527) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۲۴:۵۰
رو چه حساب؟ (1613259) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۲:۵۸
اتفاقا نظر آقای هاشمی که از مسئولان ارشد هستند با توجه به رابطه ی بسیار نزدیک ایران و سوریه از حرف های سران بقیه ی کشور ها معتبر تر هست.
نکته ی مهم اینه که اگه با افشای اطلاعات سری آمریکایی ها(که اعضای کمیسیون کنگره رو هم متقاعد کرده) به همه ثابت بشه که دولت سوریه این حمله رو انجام داده موضع ایران در برابر سوریه به خاطر این جنایت تغییر میکنه یا نه؟ (1612530) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۳:۲۲
هرجا مظومی باشد باید از آن حمایت کرد حتی اگر این مظلو م مردم سوریه باشند که از طرف حکام آن کشور مورد ظلم و ستم واقع شده باشند (1612533) (alef-13)
 
رشید
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۳:۴۵
چرا مغلطه می کنی؟
آگه شما حکومت سوریه رو می خوای بمونه دلیلی نداره هر اشتباهی که کرد رو تایید کنی.... این خلاف عقل و دینه....
اون چیزایی هم که در مورد آمریکا و خیلی از کشورا گفتی بیشترش اشتباهه..... آمریکا و خیلی کشورا گفتن بارها که از شلیک موشک از مناطق تحت کنترل اسد مطمئن هستن ولی نمی خوان به این راحتی وارد یک جنگ طولانی بشن. بحث انگلیس هم همین بود.
بهتره دست از تایید کورکورانه یک حکومت دست بردارید.
یه سوال؟ میشه بگی اگه بر ایران محرز بشه که بمب شیمیایی کار اسد بوده، موضع جمهوری اسلامی چی خواهد بود؟ آیا باز هم از اسد طرفداری می کنه؟ (1612535) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۵۸:۰۷
دلیلش اینه ما متاسفانه اشخاص و دولتها رو با حق نمیسنجیم بلکه حق رو با دولتها و اشخاص میسنجیم (1613192) (alef-13)
 
abbas
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۷:۴۸:۵۵
من هم ضمن تایید حرف رشید اضافه میکنم هرچند سوریه در جنگ از ما حمایت کرد اما ما هیچ بدهی به ایشان نداریم . سوریه از ما خیلی کمک گرفت.
ضمنا ایران بقول آقای جلیلی این تحدید را به فرصت تبدیل کنیم و خود را مخالف سرسخت سلاح های کشتار جمعی نشان دهیم (1614225) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۵:۱۰
یعنی بشار اسد جزء مقدسات کشور ما است ؟ ضمنا آیا در هنگام حمله آمریکا به صدام ما متحد آمریکا شدیم ؟ این چه استدلالی است که می کنید مگر ممکن نیست هم بشار محکوم باشد و هم آمریکا . ضمنا یادتان باشد قذافی هم توسط غربی ها سرنگون شد . (1612540) (alef-13)
 
ی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۵۵:۵۵
لیبی و سوریه با هم فرق دارند.
سوریه رابط ایران و حزب الله است. (1612999) (alef-13)
 
کریم
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۵۰:۴۲
بعضی ازانسانها متاسفانه آگاهی ندارند وبغضی ها آگاهی دارند ولی مغرض هستند. برادر عزیز چه کسی گفته بشار اسد جزءمقدسات است. دولت بشار اسد همان کسانی هستند که جنگ عراق با ایران تنها کشوری بود که بما کمک میکرد.ولی تمام دنیا به صدام کافر کمک میکرد. الان هم همان دولت اسد بجای تو در خط مقدم با عوامل شیاطین مبارزه میکند. شما هیچ موقع فکرکردی چرا آمریکا میخواهد به سوریه حمله کند. بنظر شما دلش به مردم سوریه میسوزد اگر اینطوراست چرا به مردم بحرین وعربستان ویا میانمار نمیسوزد که قتل عام میشوند. نه برادر من. آنها میخواهند اول خط مقاومت را ازبین ببرند بعد بیاند سراغ تو وتوهم در دلت قندآب نکن زنده می مانی اربابت آمریکا میشود نه اینطوری نیست دشمن اگر خدای ناکرده غلبه کند از دم همه را میکشد. (1613159) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۳۳:۱۴
نکته رو نگرفتی شما. بحث سر این است که ایشون با چه ادله ای دارند با این قاطعیت میگن که بمباران شمیایی کار بشار اسد بوده؟! این حرف ایشون صرفا داره به آمریکایی ها در مواضع شون کمک میکنه! ضمنا یه حساب ساده نشون میده که استفاده از سلاح شیمیایی فقط به سود مخالفان اسد هستش چون آمریکا قبلا اعلام کرده بود که خط قرمزش استفاده از سلاح شیمیایی است پس اسد چرا باید این کار رو بکنه؟! خیلی بدیهی هستش که آمریکایی ها با همکاری سلفی ها این نقشه رو ریخته اند. (1613421) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۳۳:۵۴
نه آمریکا جزو مقدسات ماست!!!! (1613423) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۳۱:۵۱
شما معنی منافع ملی رو میفهمی؟؟؟؟ (1613875) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۴۱:۲۱
اما بشار به خاطر حضور در جبهه مقاومت در فشار است و گرنه آمریکا و غرب با او رابطه خوبی دارند. (1613896) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۰:۵۰:۱۶
مقدسات ؟ یکی از همین عزیزان روحانی جایی فرمودند حفظ سوریه از خرمشهر هم واجب تر است! (1614020) (alef-6)
 
محمدهادی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۵:۱۲
سلام
هاشمی دهه ۶۰
هاشمی دهه ۷۰
هاشمی دهه ۸۰
هاشمی دهه ۹۰
...........
کدام را باور کنیم؟!!
تکامل انسان در طول زمان منطقی و طبیعی است.
ولی زیر و رو شدن بدون شفافیت مردم را گمراه می کند.
عباس عبدی و .... به دلیل انتقاد از دولت سردار به زندان می افتد.
و هاشمی در سال ۸۸ زندانی سیاسی را به یاد می اورد.
الف منتشر کن. خیر ببینی. (1612541) (alef-13)
 
بز
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۶:۴۸
ایشون قطعاٌ اطلاعاتشون بیشتر از همه ماست و اشتباه نمیکنن (1612551) (alef-13)
 
توحید
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۲۰:۰۵
چرا خودتون رو می زنید به اون راه شماها
سازمان ملل به این سازمان مللی کارشناس می فرسته تا ببینه استفاده از سلاح شیمیایی کار کیه !!
توجه کن ، سازمان ملل ، گیریم ما بی اطلاع و ... ، اطلاعات ایشون از بقیه دنیا هم بالاتره ؟؟ (1613242) (alef-13)
 
روح الله
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۱۱:۴۸
پس بنازم به اون رئیس دفترش که یک تنه کار 10 تا mi6 و cia رو میکنه!!
چون اونا هنوز مدرکی پیدا نکردند
فقط بگم هاشمی مچکریم!! (1613692) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۲۲:۳۲
فقط هم ایشون عقل کلند دیگه؟!!! (1613721) (alef-15)
 
علیرضا قلیزاده
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۰:۳۰:۵۸
مگر هر کسی که به دلیل تجارب و موقعیت شغلی اش اطلاعاتش از دیگران بیشتر بود، هیچ اشتباهی نمی کند؟

عده معدودی نیز با همین منطق، هر کسی را که نظری اندکی متفاوت با رهبری داشته باشد، ساکت می کنند!

مراقب باشیم؛ دفاع بد، ویرانگرتر از حملۀ خوب است. (1613981) (alef-6)
 
کورش
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۹:۲۵
به به چه شود ؟ خوراک ده سال آینده حاج حسین آقای شریعتمداری جور شد. (1612563) (alef-1)
 
محدرضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۱:۱۲
باید دید مواضع آقای روحانی که موضع بین المللی ایران است چیست. اقای هاشمی که معلوم الحال است (1612576) (alef-1)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۲:۳۵
الف جان متوجه هستی که 20 تا کامنت مخالف هاشمی را منتشر کردی و فقط 2تا موافق . نگو فقط همین دوتا موافق هاشمی نوشتند که باور کردنی نیست .تو رو خدا سانسور نکن بگذار نظرات واقعی مردم منتشر شود همه بدانیم نظرات ما چقدر موافق دارد . اصلا چرا نظرات مخالف را حذف کرده ای بگذار اگر من اشتباه می کنم بدانم بروم تحقیق و مطالعه کنم طرز فکرم را اصلاح کنم . (1612587) (alef-1)
 
محمدهادی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۴:۱۱
بحث ازادی عقیده و بیان نیست...
ایشون یه مقام رسمی کشور هستند
رییس مجمع تشخیص
مقام قرار نیست سر خود اظهار نظر غیر کارشناسی نکنیم؟
این ادعا که ایشون اطلاعات دیگری دارند رو اصلا باور نکنید..
اگه مدرک و سندی وجود داشت الان پارلمان انگلیس رای مثبت داده بود. (1612593) (alef-1)
 
وطن دوست
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۶:۵۲
این مرد با سیاست می داند چه حرفی را ، چه وقت و کجا بزند. ستون واقعی نظام شدن کار هرکسی نیست . (1612610) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۷:۲۰
عجله نفرمایید اولا اصالت نقل قول و صداها را بررسی بفرمایید؟ بعدا قضاوت فرموده و اعلام رای داشته باشید.! (1612613) (alef-1)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۷:۳۵
خدایی نکرده که اگر به ایشان بابت این سخنان ایراد بگیریم که متهم به تندروی نمیشویم که؟!! (1612615) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۲۹:۳۴
اینقدر این متن با عجله نوشته شده بند اخر ایران و امریکا جلو غرب واسن عجب!!

در ضمن تو نوارش مشخص بود دستکاری ششده این روزا خیلیا می تونن صدا رفسنجانی رو خوب تقلید کنند

گیرم که اینو هم گفته باشه یکی از احتمال ها رو گفته مگه چند احتمال هست یکیش کار خهود اسد هست یکی کار القاعده و سلفی ها یکی هم کار اسرائیل و غرب

رفسنجانی بیشتر از اینا نزد من (نگفتم مردم بعد نگن از زبون مردم حرف نزن)
ارزش داره سیاست رفسنجانی بی بدیله
الف چاپ کن اگر آزادیه قلمه (1612627) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۳۲:۳۲
ایشان نظرشان را گفته . (1612638) (alef-1)
 
آوا
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۳۴:۰۳
اطلاعات آقای هاشمی که در راس مجمع تشخیص نشسته حتما بیشتر از شما هست .
قبلا صحبت نماینده حزب الله با کنسولگری ایران در بیروت شنود شده که از بکار گیری سلاح شیمیایی اسد خبر داده .آقای گزارش نویس اول تحقیق کن بعد بنویس ... (1612644) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۳۶:۰۵
درود بر هاشمی (1612651) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۳۶:۱۵
حالا خيلي مونده كسي از سياست اين مرد پير سردربياره. ايشون خيلي بيشتر از كساني كه دكتراي حقوق بين الملل دارند از سياست سر رشته داره !
سي ساله كه آزموده ائيم تدبير ايشون رو و باز هم شك ميكنيم ؟!!! (1612652) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۳۶:۵۲
کاملا طبیعی است که امریکا و غرب و بازرسان از پشت صحنه ماجرا بی اطلاع باشند، ولی ایران در سوریه نفوذ و حضوری موثر و فعال دارد. در نتیجه به هیچ وجه غیر عادی نیست که رئیس مجمع تشخیص مصلحت از پشت صحنه‌ای اطلاع داشته باشد که دیگران از آن بی اطلاعند.
ایشان سیاستمداری کار کشته است و بدون حساب و کتاب سخن نمی‌گوید. حتما هدفی پشت این سخنان است.
به دوستانی که به استناد این موضع گیری، ایشان را هم راستا با امریکا دانسته‌اند، باید بگویم که بعد از "لا اله"، کلمه "الا الله" هم هست. متن کامل سخنانشان را بخوانید. پس از این جملات و تشریح واقعیات امروز سوریه، اشاره می‌کنند که اقدام امریکا و حرکت نظامی حرکتی اشتباه است و منجر به بهبود وضعیت نخواهد شد.

باید کمی صبر کرد و دید که چه شرایطی پیش آمده که ایشان چنین موضعی اتخاذ کرده‌اند.
برداشتم اینست که آیت الله برخلاف برخی دیگر، منافع ملی کشورمان را با سرنوشت حکومت سوریه گره نزده و در این بزنگاه تاریخی با موضعی متفاوت، به دنبال منافع ملی کشورمان هستند. همین که نشان داده شود حکومت ایران یکپارچه پشت سر حاکمیت فعلی سوریه نیست، در صورت تغییر حاکمیت سوریه، امکان وجود روابط مطقی بین دو کشور برای همیشه از بین نخواهد رفت. (1612656) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۳۷:۴۵
اين چه رفتاري است كه بعضي دارند. مثائل فردي را با مسائل كشوري قاطي مي كنند. (1612661) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۳۸:۵۴
سوال من اينه كه شما از كجا مطمئن هستيد كه اون فايل صوتي واقعا متعلق به آقاي هاشمي است ؟ شما اطلاعاتتون رو از كجا مي گيريد؟ (1612667) (alef-1)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۳۹:۳۴
دیدگاه فقهی در شیعه میگه اگر کسی خودش گفت که کاری انجام نداده و چیزی نگفته باید حرفش را قبول کرد؛ حالا هر کسی میخواهد باشد.بعدهم شما حاضرید واسه کوبیدن یک شخص ملت سوریه رو به کشتن بدید؟ واقعا براتون متاسفم شما در باره اقای زنگنه هم همین رفتارو تکرار کردید (1612669) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۴۱:۳۱
بشار اسد از سلاح شیمیایی استفاده کرده است شک نکنید (1612675) (alef-1)
 
شهرام
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۴۳:۲۱
در شرایط کنونی که غرب تا پشت در ایران هم امده منطق حکم می کند که عقلایی چون آقای هاشمی بر آتش جنگ در منطقه نیافزایند و راه دیپلماسی را برای دوری از خطر باز گذارند .
به همین دلیل از بسیاری از دوستان تقاضا دارم بر مبنای منافع ملی و واقعیات و ضروریات به موضوع نگاه کنند (1612683) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۴۶:۳۴
يك دزصد هم اين احتمال را بدهيد كه كار ارتش سوريه بوده است .
آن دوستاني كه دلشان براي خط مقاومت سوخته چرا بعد از تكذيب ايشان ، فايل را منتشر كرده اند ؟
آيا اين كار به بشار اسد بيشتر از هاشمي ضربه نمي زند ؟
يعني دوستان نمي توانند درباره موضوع به اين مهمي هم چشم بر روي رقابتهاي سياسي داخلي ببندند ؟ (1612697) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۵:۵۶:۴۱
الف جان اینقدر با شتاب موضع گیری نکن پشیمون میشی ها! (1612731) (alef-1)
 
مهرداد
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۰۳:۳۲
آقایان و خانم ها که زحمت می کنن و کامنت می زارن به امتیازاتی که کامنت ها میارن توجه کنن..... ببینید رای خواننده ها چیه و بعد سیاست های مملکت رو با اون قیاس کنید.... نظر مردم مواردی که امتیاز زیادی می ارن پس حد و حدود را رعایت کنید و به رای اکثریت توهین نکنید. (1612762) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۰۵:۱۰
اگر حرف ايشون به مصلحت نظام نبوده انتشار صحبت های ايشون برای اثبات حرف رسانه های مخالفشون به مصلحت نظام بوده ؟
به نظرم بايد رسانه ای که اين رو منتشر کرده رو محاکمه کرد. چون قصد جو سازی برای رئيس تشخيص مصلحت نظام رو داشته. (1612773) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۱۳:۰۳
بنده فایل صوتی آقای هاشمی را نشنیده ام. در شرایطی هم نیستم که هر تحلیلی را چشم و گوش بسته بپذیرم.اما از نویسنده این مطلب و از کامنت گذاران موافق ایشان چند سوال دارم.
1-آیا اساسا در سوریه از سلاح شیمیایی استفاده شده است یا خیر؟
2- آیا استفاده از سلاح شیمیایی علیه هر ملتی محکوم هست یا خیر؟
3- آیا شایسته ترین کسی که باید مدعی میشد و موضوع را تا انتها پیش میبرد تا جنایتکاران افشا شوند و به مجازات برسند خود رژیم سوریه نبود؟
4- آیا چنانچه متحد ما احیانا از ابزارهای غیر اخلاقی در جنگ بهره برد ما کماکان وظیفه دفاع از او را داریم؟ اساسا مرز پشتیبانی ما از فرد یا گروهی کجاست؟
سوالات زیادی هست که از حوصله این صفحه و خوانندگان خارج است. خواهش میکنم بدون حب و بغض به این سوالات جواب بدهید.
متشکرم (1612811) (alef-13)
 
میرحسین از مشهد
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۱۴:۵۶
تو این مورد هم نمیتونم سکوت کنم

پس الف باز هم بنشر

ایت الله به صراحت حکومت بشار رو متهم کرده و این مطلب غیر عادی نیست
چون هنوز کسی نتونسته ثابت کنه ایا حکومت بشار این کارو کرده یا تروریست ها
هر چند عقلانیت میگه این کاره تروریست ها باشه ولی باز هم مشخص نیست
صحبت ایت الله صرفا اظهار نظریه که میتونه بر اساس اطلاعات غلط باشه ولی این به معنای این نیست که یاشون نباید حرف اشتباه بزنه

همه ی ما میدونیم صحبت منتشر شده که خود من هم گوش دادم هیچ تاثیری در بازی منطقه ای نداره پس جای نگرانی نیست

ی زمانی هست شما میگی هولوکاست اصن وجود خارجی نداره و صهیونیست ها بلند میشن میرن سر تا سر دنیا میگن نگاه کنید ! این ایرانیا میگن هلوکاست
نبوده

آهای دنیا ! اینم سند هولوکاست و . . . به همین راحتی اسرائیل مظلوم نمایی میکنه

البته ما طرفداران اصلاحات و اعتدال معتقد به عصمت حضرات هاشمی ، خاتمی ، روحانی و . .. نیستیم و لازم هم بشه خودمون انتقاد میکنیم

اما مطلب در اصل چیه؟

مطلب این که کسانی که از ایت الله عصبانی هستند بابت انتخابات دارن از این وسیله برای کوبیدن ایت الله استفاده میکنن :

شاید اگر آیت الله رد صلاحیت نشده بود؛ امروز جمهوری اسلامی و کاخ سفید در مساله سوریه متحد و مقابل غرب بودند.

همین جمله ی کشکول الف خودش نشون میده پشت این تحلیل و گفتار چه چیز و نیتی پنهان شده است
تمام (1612820) (alef-13)
 
امین ع.
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۱۷:۳۴
بشار اسد می بایستی با تشکیل یک حکومت انتقالی و برگزاری یک انتخابات با حظور موافقان و مخالفان یک حکومت مردمی در سوریه شکل بگیرد تا جلوی متجاوزان و تکفیری ها و بیگانگان گرفته شود . این ملت سوریه است که می بایستی برای کشورش تصمیم بگیرد نه امریکا و اسراییل . تجربه تلخ عراق و افغانستان نشان داده که امریکا تنها برای منافع اسراییل قدم بر می دارد.

می بایستی کشورهای اسلامی و عدم تعهد و شورای بین الملل در یک اقدام هماهنگ ار بشار اسد و مخالفان بخواهند پشت میز مذاکره بنشینند و از نابودی کشور بزرگ سوریه با تمدن کهن جلوگیری کنند.
آنچه در این اوضاع بحرانی سوریه مهم است حفظ تمامیت ارضی و نجات جان زنان و کودکان بی پناه سوری است


آقای هاشمی در فایل صوتی خود از مردم سوریه دلجویی کرده اند و دولت سوریه را تا حدی در این مشکلات مقصر دانسته اند.

اگرچه نمی توان گفت صد در صد دولت سوریه در وخامت اوضاع مقصر است . لیکن دولت سوریه در کنفرانس آتی ژنو و در میز مذاکره می بایستی مناقشات داخلی را حل و فصل کند .

متاسفانه کشورهای منطقه مانند عربستان قطر ترکیه بجای حل اختلافات با حمایت یک جانبه از مخالفان و حمایت تسلیحاتی آتش اختلافات را تشدید کرده انذ.

آنچه برای همه ما اهمیت دارد حفظ تمامیت ارضی سوریه و نجات جان میلیونها انسان سوری است. (1612835) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۲۲:۱۲
آقای هاشمی گذشته ای دارد و تاریخ مبارزه ای پس ادب و عقل و انصاف حکم می کند در همه حال خدا را ناظر و شاهد بگیریم. (1612850) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۲۸:۳۳
من که به این فایل صوتی مشکوکم اصولا تقلید صدای آیت الله هاشمی خیلی راحته باید ببینیم خودشون تکذیب میکنن یا نه (1612882) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۳۶:۴۵
من با توحه به شناختی که از اقای هاشمی دارم می دانم ایشان مثل احمدی نزاد نیست که همین طور حرفی بزند بعدا بفهمد چی گفته و دیگران در پی ماست مالی کردن حرف هایش باشد ایشان پیر سیاست هستند مطمعنا ایشان مسائلی را می دانند و پیش بینی می کنند که بر خلاف خیلی ها که فقط مثل طوطی حرفهای دیگران را تکرار می کنند خودش نظرشان کاملا مستقل می گویید حال اگر اینطور همه در مقابلش جبهه بگیرند (1612908) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۳۶:۴۷
باسلام

سخنان آیت الله هاشمی کاملا براساس منافع ملی ایران است گرچه ایران و سوریه متحد استراتژیک در منطقه هستند اما متحد ما دولت و ملت سوریه هستند نه شخص بشار اسد بنابراین چنانچه دولت فعلی اسد واقعا از سلاح شیمیایی استفاده کرده باشند براساس آ؛موزه های دینی هم ما نمی توانیم متحد یک حکومتی باشیم که برای حفظ قدرت خود حاضر است از سلاحهای کشتار جمعی استفاده کند . لذا تشری که آقای هاشمی به بشار اسد زد بسیار معنا دار است گرچه واضح است که افراطیون ایرانی از این سخنان تنور خودشان را گرم کنند اما باید به آنها گفت " تو مو می بینی و من پیچش مو " یادمان نرود اتحاد بین دولتها دائمی نیست و آنچه در جهان امروز مهمترین رکن سیاست است حداکثر سازی منافع ملی است . کسانی که می خواهند زلف ایران را به زلف اسد پیوند بزنند و در افاضاتشان می گفتند "اگر بین از دست دادن خوزستان و سوریه ما یکی را بخواهیم برگزینیم باید سوریه را انتخاب کنیم" در خلاف جهت منافع ملی ایران گام برمی دارند یاد سخنان احمدی نژاد در 8 سال پیش بیفتید که بی خود و بی جهت دم از نفی هولوکاست زد و میلیاردها دلار به منافع ملی ایران ضربه زد که شاید تا 50 سال دیگر هم نتوان تاوانش را پرداخت . سخنان آیت اله به اسد پیغام داد گرچه ما متحد هستیم اما این اتحاد بی حد و حصر نیست و استفاده احتمالی ارسد از سلاحههای کشتار جمعی خط قرمز ما نیز محسوب می شود . (1612909) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۳۸:۰۸
فعلا هرکدام ازمسئولین سخنرانی میکند فیلم برداری می شود پس چطوری فایل صوتی ایشان علم شد (1612914) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۵۱:۱۱
آقای هاشمی وقتی حرف میزند حتما میداند راجع به چه چیز صحبت میکند. یک نمونه حرف بی محل از ایشان پیدا کنید اگر میتوانید. حتما چیزی میداند. (1612974) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۶:۵۷:۵۷
اگر شما مسلمان هستید تا واقعیت برایتان روشن نشده نباید مطلبی را گسترش بدهید طی این سالها افرادی با سوء نیت بارها صدای ایشان را تقلید کرده و انتشار داده اند شاید این بار هم این موضوع اینگونه باشد اول بروید سراغ ایشان از خود ایشان سئوال کنید اگر تایید کردند بعد مطلب بزنید. برادر جان این مملکت اسلامی می باشد سعی کنید مطابق با اصول اسلامی عمل کنید . (1613008) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۰۳:۳۴
ممکن است کسی شیطنت کرده و کلمه ای مثل مخالفان را حذف کرده باشد که به سادگی با نرم افزارهائی انجام شدنی است،در این صورت موجی علیه هاشمی تولید کرده اند (1613026) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۳۷:۴۵
سمه تعالي
با سلام چرا بدون بررسي دقيق موضوع وابعاد آن قضاوت عجولانه نموده وحكم صادر مي كنيد مشخص است كه هنوزكينه ها وعداوت هاي زياد وعميقي نسبت به ايشان در ميان برخي از تند روها وجود دارد. (1613122) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۴۱:۰۷
حالا یه نفر تو این مملکت جرات کرده بگه ماست سفیده. ایرادش دقیقا چیه؟ (1613135) (alef-13)
 
مغالطه
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۴۲:۲۷
كنكره امريكا فعلا در تعطيلات تابستانيه و اصولا هنوز جلسه اي تشكيل نداده كه بخواد حمله رو عقب يا جلو بندازه. متن سرشار از مغالطه هست. (1613142) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۷:۵۳:۴۹
کنگره آمریکا اصلا مگه اظهار نظر کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟
سخنان آقای هاشمی با هیچ منطقی قابل قبول نیست یا با منطق شما یا با منطق سیاست خارجی کشور ؟ لطفا منطق خودت رو منطق کامل و کل ندون لطفا (1613175) (alef-13)
 
زند
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۱۵:۴۶
دست ور نميداريد؟ خودتون هم اسير بي صداقتي هاي ساخته شده وسيله يكعده شده ايد, بس كنيد, با يك مملكت داريد اين اعمال را انجام ميديد بيشتر بخاطر حب قدرت وجاه طلبي وعده بخاطر نوع تفكر, اما باور كنيد ارزش يك كشور ومردم يك سرزمين از اين بازيهاي شما واندازه هاي شما زالاترست تاريخ نهايتا قضاوت خواهد كرد, يك روز با هاشمي خوبيد يك روز بد سر سوزني هم بخاطر ايران وايراني واسلام نيست. باهم درست رفتار كنيد فرصت ايجاد شده براي خود را مغتنم ودرراه مردم قدم برداريد.والسلام (1613231) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۲۵:۴۲
ترسم به کعبه نرسی ای اعرابی این ره که تو می روی به ترکستان است (1613263) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۲۶:۱۷
دوستان طرفدار هاشمی منطقی باشید. اگر همین ادعای ایشان باعث حمله امریکا به سوریه شود در نتیجه انسان های بی شماری کشته شوند آیا مقصر هست یا نه؟ بنابراین آیا رواست اگر حرف ایشان درست و راست هم باشد هر حرف راستی را باید گفت؟ چرا تعصب بی جا دارید قبول کنید ناپختگی کرده باشه هاشمی معصوم که نیست. ایشان حرف های عجیبا غریبا زیاد زده این اولین و آخرین بار نیست و نخواهد بود. (1613265) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۳۹:۳۳
حالا از کجا معلوم دولت سوریه استفاده نکرده
بهتره صبر کنین تا گزارش سازمان ملل تهیه شه
اگه دولت سوریه همون اول زیر نظر سازمان ملل سلا ح های شیمیایی رو نا بود میکرد اینجوری نه خودش تو دردسر می افتاد نه ما رو حالا که این همه مصیبت کم داشتیم (1613299) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۴۷:۳۱
اگه دقت کنید از ثانیه هایی قبل از این که صدای آقای هاشمی در باره بمباران شیمیایی پخش بشه لحن و صدای بک گراند و خش خش های صدا تغییر پیدا میکنه. ممکنه این سخنرانی مونتاژ شده باشه (1613318) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۴۷:۵۲
اطلاعاتشون دقيقا دقيق ميباشد (1613319) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۸:۵۲:۰۹
لطفاً فایل رو بگذارید ما هم بشنویم. من تا خودم نشنوم باور نمیکنم. این احتمال کم نیست که منظور هاشمی تروریستهای سلفی بوده باشه و جمله بندی خاص مخاطب رو به اشتباه بندازه.
یه عده هم که آماده اند در اولین فرصت از آب گل آلود ماهی بگیرن. (1613330) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۰۶:۰۸
من فأيل سوتي شنيدم بأيد مناظره انجام بشه (1613354) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۰۸:۱۵
اول از همه باید ثابت بشه که این فایل صوتی صدای خود آیت الله هست یا نیست.بعدا بشینید و قضاوت کنید.خیلی از ما حتما در گذشته تقلید صدای ایشون رو واسه هم بلوتوث کردیم و میدونیم که از اصلش هم بهتره!. واسه الف هم متاسفم که گاهی مثل سایتهای زرد عمل میکنه.سانسور کن،منتشر نکن.اینو فقط واسه آقا یا خانم سانسورچی نوشتم. (1613360) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۱۰:۱۲
مطمئن باشيد اين فايل ساختگي است (1613362) (alef-13)
 
مهذی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۱۱:۴۱
سلام شنیدن کی بود مانند دیدن (1613364) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۲۱:۵۵
واقعا ان هاشمی زمان امام خمینی چه بود حالا چه شده ان موقع باسخنانش دشمنان انقلاب را انا امید کرده حالا با سخنانش دشمنان را امیدوار می کند اقای هاشمی ایا همین بشار نبود در جنگ ایران وعراق به ایران کمک می کرد حالا که همه ی کشور های دشمن بشار شک دارند که بشار این کاررا کرده است شما همچنین حرفی میزنید اقای هاشمی چگونه انقدر راحت به بشار تنها دوست صمیمی ایران وحزب الله بدون هیچ مدرکی تهمت میزنید واقعا براتون متاسفم (1613389) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۲۲:۴۵
درباره اینکه حمله کننده کیست، نه میخواهم گمانه زنی کنم و نه ادعای بیخود؛ اما مشکلِ آمریکا قطعا ندانستنِ «حمله کننده» نیست!!! آمریکا (و به طور مشخص اوباما) نگرانِ پیامدهای احتمالی است که گریبانِ خودِ آمریکا و همپیمانانش را خواهد گرفت... از به تعویق انداختنِ حمله، برداشتِ غلط نکنید!
اما اینکه آیت الله هاشمی چرا این حرف را زده، به نظرم در طولِ این 34 سال، ایشان نشان داده‌اند که هم هوش و حواسشان به جاست، هم بیش از بسیاری دیگر، دغدغه کلیتِ «نظام جمهوری اسلامی» را دارند... بهتر است در قضاوت عجله نکنید. (1613393) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۲۵:۰۱
از کی تا حالا فایل صوتی سندیت پیدا کرده؟؟؟ (1613402) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۲۶:۲۷
اولا آمریکاییها نیاز به دلیل ندارند.بهانه میخواستند که الان دارند.
ثانیا ایشان رسما تکذیب یا تایید نکردند.
ثالثا اتفاقا اگر غیر از این حرفی زده میشد از ایشان بعید بود.سیاست دنیاییست که در آن نباید همه پلها خراب شود. (1613407) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۵۵:۴۴
یعنی حالا همه مطمئن هستید که بشار اسد اینکار را نکرده است؟ صرف نظر از اینکه چه کسانی در سوریه مشغول جنگ هستند آیا اگر این جریان ثابت شد آیا شما که برای اسد سینه چاک می کنید حرفی برای گفتن خواهید داشت؟ (1613456) (alef-13)
 
رزمنده
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۱۹:۵۹:۰۱
زمانی که به تایید همه چه دوستان وچه دشمنان که هاشمی بعد از امام همه کاره کشور بودند ودر خاطرات که میبینیم در مورد همه مسایل وکلیه امور سیاسی ونظامی موثر بود چرا اون موقع که غربی ها و عربها وتمام کشورهای حامی صدام در سال 62 وبعداز آن تا 67 تاکید میکردند که خسارات جنگ را با تمام وجه پرداخت میکنند ولی این آقای هاشمی فقط میگفت راه قدس از کربلا میگذرد باید عراق را بگیریم تا از اونجا بریم قدس هم آزاد میکنیم اگر اون موقع که واقعا روزهای فلج کننده بود اون شرایط پایان جنگ را میپذیرفت کار عاقلانه بود اونجا اصل کا را تمام نکرد فقط میگفت تا آخرین نفر و آخرین نفس به جنگ ادامه میدیم بعد از کلی جنگ و خسارات جانی ومالی مجبور به صلح شدیم که هیچی گیر ایران نیامد واقعا مانده ایم این مرد چکار میکند چه فکری در سرش هست خودش با دست خودش میخواد عقبه 50 ساله اش را خراب کند این روز ها واقعا زیادی خراب میکند ما خیلی امید وار بودیم که هاشمی دوباره فعال شود کمکی به انسجام ایران میشود ولی اگر این حکایات راست باشد واقعا باید تاسف خورد (1613458) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۰:۱۷:۱۹
تناقضات صحبت هاي رفسنجاني را مشاهده كنيد:
از يك طرف (در يكي از مراسم به رقيبان)مي گويد در مورد سياست خارجي بايد حساب شده حرف زد و فقط افراد مسول و مجاري قانوني اظهار نظر كنند و از طرف ديگر خودش بي حساب هر روز و هر تريبوني كه گير مي آورد گاف هاي به اين بزرگي را دچار مي شود. الان مي فهمم كه شوراي نگهبان چقدر خوب تشخيص دادند. خدا پدر شان را بيامرزد. (1613481) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۰:۵۷:۴۸
دوستان عزیز من این فایل رو چندبار گوش کردم. کاملا مشخص است که جعلیه به چند دلیل:
1-در حین صحبت هاشمی اصلا صدای مردم اطراف به گوش نمیرسه و انگار که خود هاشمی داره این نوار رو ضبط میکنه.
2-موقعی که صخبت سوریه میشه یکهو کیفیت صدا تغییر و میکنه و درپشت صدای هاشمی صدای یک نفر دیگه میاد و صدای یک موبایل. کاملا مشخصه که کسی این فایل رو جعل کرده. گول این فایل رو نخورید . اگر راست میگن فایل تصویری بیارن که قابل جعل نیست. (1613549) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۱:۰۶:۲۴
با سلام

من به عنوان یک خوانده سایت شما انتظار دارم منصفانه و با ترس از خدا و قیامت صحبت کنید.

هر کس فایل صوتی پخش شده رو گوش کند متوجه میشود که فایل دو بخشی است. بخش اول صدای آقای‌ هاشمی‌ ازیک میکروفن واقعی‌ است بعد یک دفعه صدای تقلید شده نه چندان ماهرانه و همراه با صدای زمینه که واضحأ صدا آیت‌الله هاشمی‌ نیست.

برای کوبیدن هر که ما نمی‌‌پسندیم آیا مسلمانی ما اجازه میدهد با هر وسیله او را ترور شخصیت کنیم؟

خدا یا ما را در دوستی‌ و دشمنی‌هایمان منصف نگهدار

علی‌- انگلستان (1613557) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۱:۳۹:۵۲
ر کس از سلاح شیمیایی استفاده کند انهم علیه مردم و کودکان مجرم است باید به سزای عملش برسد علیه نیروهای تکفیری وسلفی گناهی ندارد اینها از انسانیت بویی نبرده اند جنگ است باید علیه نیرو های دشمن فکری کرد غیر نظامی نباید صدمه ببیند (1613617) (alef-13)
 
نسیما
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۱۳:۵۰
چقدر جو بیخود میدهید. هم سایت الف هم اینهایی که به خیال خودشون مچ آیت الله رو گرفتن و رو پاشون بند نیستن!! اولا که مشخصه مواضع هاشمی دقیقا همون مواضع رهبر نیست. ولزومی هم نداره باشه. دو تا آدم مستقل برای خودشون نظرات مستقل دارن. دوما هاشمی در هیچ جای دیگه چنین اظهار نظری نکرده. چطور یک باره در جمع مردم سواد کوه نظرش عوض شده؟!! خیلی راحت چرا احتمال نمیدید که تپق زده باشه و کلمه مخالفین از جمله " توسط حکومت بمباران شیمیایی شدن وتوسط امریکا تهدید به حمله شدن ،" جا افتاده باشه؟!!!بخصوص که اگر نظر رسمیش همین بود ، تکذیبش نمیکرد. چون هاشمی نشون داده که اگر مطلبی رو حق بدونه ، ازش کوتاه نمیاد وحرفشو عوض نمیکنه. وگرنه با عوض کردن مواضعش در مورد قضایای سال 88 خودش رو از این همه بی مهری نجات میداد! (1613698) (alef-13)
 
MAJID R
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۱۵:۳۲
فایل صوتی بسیار مشکوک است انگار این سخنرانی را روی آن تصویر گذاشته اند
افرادی هستند که تقلید صدای آقای هاشمی را به بهترین وجه انجام می دهند.
با عقل جور در نمی آید همچنین سخنانی از هاشمی ، طی این دو سال آغاز بحران سوریه بی سابقه بوده است. (1613702) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۲:۲۹:۳۵
یعنی رفیق دارم ، تقلید صدای این بنده خدا رو میکنه که مو نمیزنه با نسخه اصلی!!!
حالا خود دانید :) (1613736) (alef-13)
 
عادل
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۰۵:۳۰
مسئولین سایت عزیز "الف" فکر نمی کنن که طرح بحث "ارجاع به شورای امنیت" برای چنین موضوعی و اونم برای شخصیت بزرگی مثل آقای هاشمی که روحیه استکبارستیزی ایشان شهره است، مصداقی از روحیه افراطی گری و محاکمه قبل از ثبوت جرم باشد؟؟؟
گیریم ادعای شما صحیح ...
پس جایگاه آزادی بیان دقیقا کجاست؟
آیا شخصیتی در جایگاه ایشون حق اضهار نظری متفاوت با قرائت رسمی مقامات از بحران سوریه را ندارند؟
چرا اظهار نظرهای غلط رئیس جمهور پیشین که هزینه های زیادی را برای کشور در پی داشت – که هنوز هم با آن دست به گریبانیم – هیچ واکنش به موقع و متناسبی از سوی شما و دوستان دیگر نداشت؟؟؟
به قول سهراب عزیز:
بد نگوییم به مهتاب اگر تب داریم .... (1613814) (alef-6)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۱۷:۱۰
اگر حرف ایشان درست درامد ان موقع چه میگویید در ضمن ایشان از خطر حمله به ایران ابراز نگرانی کردند که مساله همه مامیباشد (1613836) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۱۸:۲۸
موضع ایشان می تواند اینگونه باشد.چرا الکی گیر می دهید.رسانه های کشورهای دیگر را ببینید همه ی دیدگاه ها منتشر می شوند.چه معنی دارد همه ی سیایت مداران کشورمان یک موضع اتخاذ کنند.من هم اسد را مقصر 100000 کشته می دانم.اگر خوب مدیریت می کرد کار به اینجا نمی کشید. (1613841) (alef-6)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۲۲:۲۶
به نظر من آقای رفسنجانی بسیار زیرک و باسیاست هستند . ایشان در صحبت هایشان بر این ادعای ایران صحه می گذارند که جمهوری اسلامی ایران با هرگو نه استفاده از سلاح کشتار جمعی حتی از طرف متحد دیرینه خود ،سوریه ، مخالف هستند و این پیغام را به وضوح به دنیا اعلام می دارند . از کجا معلوم که اطلاعات آقای رفسنجانی کامل نباشد ؟! شاید ایشان مطمئن هستند و قاعدتاً ایشان از روی ناآگاهی حرف نمی زنند . (1613849) (alef-6)
 
م
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۲۳:۲۴
اقای هاشمی هیچوقت نسنجیده حرف نمیزنه چرا اظهارات دیگران را باطل می دانید و خود را ذیحق ! این چه منطقی است هر وقت ایشان حرفی می زد فورا عده ای شروع به انتقاد می کنند شما هم بگویید جامعه ما دمکراسی و ازاد است ما آزادی را بی خود بدست نیاوردند هر کس آزاد است سخن منطقی و حق بگویید ما مسلمانیم خونریزی دیگر بس است آیا مردم سوریه مسلمان نیستند ! مگر ما ایمان به خدا نداریم چرا اسد و پدرش مادام العمر باید بر سوریه حکمرانی کنند ! جواب این خون های رخته را چه کسی باید باید بدهد همه کسانی که دخیلند (1613852) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۲۷:۳۱
تجربه نشان داده که اقای هاشمی کسی نیست که بی گدار به آب بزند ویا حرف ناسنجیده ای را مطرح کند چه دوست او باشیم وچه مخالف او / در فراست وهوشیاری او جای تردید نیست / در موضوع سوریه تمام شواهد وقراین حاکی از آنست که رزیم بشار اسد مرتکب خبط بزرگی شده / وما با هیچ معیار وترازو نمی توانیم کار او را توجیه کنیم .واصولا بنفع جمهوری اسلامی نیست که از رزیمی که مردم خود را با سلاح شیمیایی سرکوب می کند حمایت کند. ودر این رابطه هیچ مصلحت واقتضایی محل بحث ندارد .عجله نکنید .تاریخ تمام زوایای بنهان این فاجعه انسانی را فاش خواهد کرد (1613862) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۳۱:۱۹
اسد یک جنایتکار است و باید محاکمه و اعدام شود (1613873) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۴۵:۱۴
خانواده هاشمی کلا با "نوار و فایل صوتی" گره خورده!! (1613903) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۴۵:۴۶
شاید این یه سیاست باشه برای کم کردن فشار های خارجی بر خودمون. چرا زود قضاوت می کنید؟ (1613905) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۴۶:۴۳
فایل صوتی جعلی بوده است (1613908) (alef-6)
 
علي
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۲۳:۵۴:۱۱
یک عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پرسش و پاسخ مستقیم و رودرروی خود با هاشمی رفسنجانی گفت: وی صراحتاً تاکید کرد که صدای منتشره منتسب به وی جعلی است و وی دولت سوریه را درباره کاربرد سلاح‌های شیمیایی علیه مردمش متهم نکرده است.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان و نماینده این استان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به صوت منتشر شده منتسب به هاشمی رفسنجانی با مضمون اتهام‌افکنی علیه حکومت سوریه درباره استفاده از بمب‌های شیمیایی علیه مردمش، خاطرنشان کرد: من وقتی این خبرها را و پیامک‌ها را دیدم، پیش خودم گفتم که بهترین راه آن است که از خودش (هاشمی رفسنجانی) بپرسم. وقتی از وی صحت و سقم این گفته‌هایش را پرسیدم دیدم خیلی ناراحت است. هاشمی رفسنجانی به من گفت: هیچ عاقلی قبول می‌کند که من چنین حرفی را زده باشم؟

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد اضافه کرد: من به هاشمی گفتم که آنها صدا را دارند. هاشمی رفسنجانی در پاسخ به من گفت: "من صدا را خودم دیدم. صدا را درست کرد‌ه‌اند و خواسته‌اند که مثل من حرف بزنند. اصلاً این حرف و موضع من نیست. من گفتم آمریکا بهانه کرده که دولت سوریه علیه مردمش بمب‌های شیمیایی زده. گفتم آمریکا این‌طور گفته است نه‌اینکه موضع من باشد. این جزو اسرائیلیات است که من چنین حرفی را زده باشم".

این عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان "در جلسه امروز خبرگان بعضی آقایان به من اعتراض کردند و گفتند که صدای هاشمی هم منتشر شده"، اظهار داشت: من به آنها گفتم وقتی خودش این‌طور می‌گوید: نه این‌طور نیست و نگفته‌ام، چرا باید بگوییم که این شخصیت این حرف غیرمرتبط نامربوط را زده است. روایت داریم اگر 50 نفر هم بگویند فردی حرفی را زده ولی خود آن فرد بگوید نگفته‌ام، فصدقه و کذبهم (آن فرد را تصدیق کن و آنها را که می‌گویند گفته، تکذیب کن). این روایت امام صادق علیه السلام است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا آقای هاشمی رفسنجانی صراحتاً تأکید کرد که حرفی مبنی بر استفاده حکومت سوریه از بمب‌های شیمیایی علیه ملت سوریه نزده است، گفت: بله من این موضوع را از ایشان پرسیدم و ایشان صراحتاً اعلام کردند که نگفته‌اند و صدایی که منتشر شده جعلی است. (1613922) (alef-6)
 
زهره
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۰:۰۶:۲۸
آلمان میگه صحبتهای سفیر سوریه را شنود کرده که در آن گفته شده اسد از سلاح شیمیایی استفاده کرده است. آلمان خیلی کشور معقولی است و در جنگ هم شرکت نمی کند.

حرفهای آیت الله درست به نظر میرسد کار کار د.لت سوریه است با توجه به اینکه دولت سوریه نفوذی کم ندارد. (1613939) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۰:۱۰:۱۷
نميدونم چرا از حقيقت فرار ميكنيد و مثل كبك سرتون رو داخل برف ميكنيد ! آيت الله عين واقيعت رو گفتن و چيزي جز حقيقت نگفتن (1613949) (alef-6)
 
اسي
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۰:۱۷:۵۵
چه شده مگه اسمان كه به زمين نيامده از كجا معلوم كه اسد از بمب شيميايي استفاده نكرده باشه .اخه اين چه وضعيه شب وروز تلويزيون وسياستمداران شده سوريه ولبنان . به خدا اين قدر كه به سوريه توجه ميكنيد به مردم خودمان توجه نميشه سعي نكنيد سر مردم كلاه بگذاريد مردم از گراني وتورم در عذابند انوقت فكر شما ها شده سوريه .اگر واقعا اسد مردمش را دوست داشت نميگذاشت اينقدر خونريزي بشه وقتي نميتونه پيروز بشه بخاطر مردمش از قدرت كناره گيري ميكرد .البته به نظر من تا چند مدت ديگه مردمي هم باقي نمي ماند تا به انها حكومت كنه همه اش به خاطر طمع دولتمردان يا كشته ميشوند يا بخاطر جنگ از مرز خارج ميشوند .به نظر من اگر شورشيان بد باشه اسد از ان بدتره كه بخاطر قدرت حاضره مردمش كشته شود . ما يك كشور جدا از سوريه هستيم واصلا به ما ارتباطي نداره پس نبايد كاسه داغتر از اش شويم . خودمان را گول نزنيم همه ميدانند كه امريكا كشوري قدرتمند است حتي به تنهايي هم ميتواند سوريه را در يك چشم به هم زدن نابود كند اسد از صدام كه قويتر نيست براي اسد نيروي باقي نمانده كه با امريكا وغرب مقابله كند اسد هم مثل صدام طبل تو خالي است صدام هم در زمان جنگ رياست اتاق جنگ را مثل اسد به عهده خود گرفت .همه نيروهاي ارتش سوريه در موقع حمله امريكا مثل ارتش عراق يكي يكي پا به فرار ميگذارد. (1613961) (alef-6)
 
علی رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۰:۵۳:۳۶
دوستان هاشمی رو رها کنید ... اسرائیل داره دربدر دنبال بهانه می گرده واسه حمله و به اتیش کشیدن منطقه، حالا هرکس از مسئولین این نظام با گفته هاش بهانه های این رژیم رو تایید کنه حقا که یا نادونه یا خائن و جفا کرده در حق مردم و بچه های مظلوم سوریه
یعنی بشار اسد و حکومتش اینقدر نفهم و احمقند که تو روزی که بازرسای سازمان ملل تو خاک کشورشون هستند بیان حمله به این گستردگی کنن؟ مضحک نیست؟
نیروهای حاج قاسم با چنگ و دندون دارن می جنگن اونجا اونوقت این آقا ... (1614031) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۰:۵۴:۲۲
دیروز ایشان در اجلاس خبرگان رهبری در گفتگو با امام جمعه اصفهان فایل صوتی منتسب به خودشان را جعلی دانستند. امیدوارم دوستان همیشه با توجه به حساسیتی که روی ایشان هست در اظهار نظرها بیشتر تعمل کنند (1614032) (alef-6)
 
هدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۱:۳۱:۱۰
برادران تو سر و کله هم نزنید
امروز ایشون اعلام کردن که فایل صوتی ساختگی هست..
ایشون اگه این حرفو گفته بود روش وایمیساد مثل خیلی حرفای دیگه
ولی وقتی میگه چنین چیزی رو نگفته حتما نگفته
ساختگی هست (1614074) (alef-13)
 
صائب
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۱:۳۲:۲۹
مطمئن باشید شک نکنید اگه دولت سوریه از بمب های شیمیایی استفاده کرده بود تا حالا آمریکا و متحدانش فقط با استناد به قوانین بین المللی سوریه رو با خاک یکسان کرده بودند.اگر میبینید تاامروز هم این موضوع کش پیدا کرده به خاطر سند های آبکیشون هست که مردم و دولت ها رو قانع نکرده. اونوقت تو این شرایط غبارآلود آقای هاشمی که حداقل ظاهرا یکیاز مظاهر نظام ایران در جبهه مقاومت هست چرا باید چنین فتنه وار سخن بگه. اگر این خبر موثق باشه واقعا جای تعجبه!!! (1614075) (alef-13)
 
sdgds
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۶:۳۴:۰۹
هاشمی مدام به منافع ملی ضربه میزند و دفترش مدام صحبت هایش را تکذیب میکند!آیت الله همین فرمون رو برو!! (1614176) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۷:۰۴:۱۹
سریال مختار را به یاد بیاورید شیعه بایستی زیرک هم باشد ، پیام اول حضرت امام جعفر صادق به زراره که ایشان را خائن خطاب کرده بودند و غیره ساده و زود باور نباشیم بهتر است عجله هم خوب نیست (1614183) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۷:۳۳:۱۱
خدا رو شکر ایشون یه حرفی زدن(که البته درست به نظر میاد) وگرنه معلوم نبود چطور میخواستید بر علیه ایشون حرف بزنید. (1614204) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۷:۵۲:۳۶
از الف بعید بود بودن بررسی درست از حقیقت ماجرا به آن بپردازد. (1614229) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۲۱:۳۵:۲۰
اگر شما نگران رفتن ان به شورای امنیت هستید باید به انهایی که این فایل رامنتشر کند گله کنید ایا واقعا لزومی داشت این فایل به صورت عمومی منتشر شود واصلا دلیل انتشار فایل به صورت عمومی چیست (1616267) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۲۲:۲۹:۵۸
این اراجیف چیه به اقای هاشمی نسبت میدهید
اگر با ایشان پدر کشتگی دارید حق ندارید به ایشان تهمت بزنید (1616369) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۰۹:۰۸:۵۰
نیروهای حاج قاسم با چنگ و دندون دارن می جنگن اونجا اونوقت این آقا ...
باید می فرمودند بیگانگان دخالت نکنند تا حاجی به خدمت مردم برسد!!
100 هزار کشته و 7 میلیون آوراه مهم نیست فدای سر حاجی (1616876) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۶:۱۱:۰۷
1- صدها نفر در این کشور می توانند صدای هاشمی را تقلید کنند و با گوش کردن مکرر صدا می توان فهمید که این صدا تقلیدی است.
2- مطمئنا فردی مانند هاشمی که عمر و زندگی خود را وقف انقلاب کرده و به اصول استراتژیک آن پایبند است حتی اگر در ذهن خود به این گفته ها ایمان داشته باشد آن را به زبان و در علن بیان نمی کند.
3- بدون شک تیم های حرفه ای آموزش دیده برای مقاصد مختلف فایل های صوتی و تصویری قلابی درست می کنند که نمونه های آن فراوان بوده در سالهای اخیر از جمله دست دادن خاتمی با زنان که با هیچ عقل سلیمی مطابقت ندارد و با دقت در فیلم می توان به ساختگی بودن آن پی برد یا رقصیدن اوباما ، برهنه شدن مرکل و ..صدها مورد دیگر درباره هنرمندان و سیاستمداران و افراد مشهور
4- پیشرفتهای فراوان در عرصه نرم افزارهای گرافیکی و صوتی کامپیوتری در عصر حاضر وضعیتی ایجاد کرده که به صرف یک فایل صوتی یا تصویری نمی توان قضاوت نهایی و صد در صدی انجام داد و به راحتی افکار عمومی را به بازی گرفت. این وظیفه رسانه ها است که به دور از تشنج و با تدقیق در اصالت اطلاعات و به دور از جنجال حقایق را آشکار کنند و نه این که در دام مشتی متقلب فایل ساز اسیر شده و برای متقلبین جریان سازی کنند. (1618914) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۷:۳۱:۲۰
ناديده گرفتن جنايت عليه بشيريت از جانب هركسي نكوهش ميشه چه امريكا و چه جمهورس اسلامي.حمله به مردم حلبچه با سلاح شيميايي با حمله به مردم دمشق در سوريه فرقي نداره.همونطور كه امريكا در اون زمان بخاطر عدم واكنش به اين حمله مورد اتهامه جمهوري اسلامي هم به دليل كتمان حقيقت و پنهان كاري و موضع گيري بر اساس منافع خلاف حقوق بشريت مورد ظن و گمانه.تاريخ از انهايي كه به درستي و در كنار مردم اي حقيقت رو بازگو كردن به نيكي ياد خواهد كرد من از اقاي هاشمي تشكر ميكنم به دليل موضع گيري درست و اصولي.اصولي كه نه با معيارهاي منفعت طلبانه كه با اصل حقوق بشيريت همخواني دارد. (1618955) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۲۱:۵۴:۳۳
اینهمه مقاله و تحلیل و نظر تو سایتهای مختلف خواندم ولی حتی یک شیر پاک خورده ای نیامد بنویسه که آقا من خودم حضور داشتم و سخنرانی را شنیدم و میگویم این فایل صوتی جعلی است و یا اینکه واقعی است. آیا همه خواب بودند یااصلا گوش نمیدادند؟ (1620496) (alef-13)
 
وحید
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۲:۰۵:۴۰
فایل تصویری اش که معلوم است صدا گذاری شده چون با وجود اینکه با موبایل فیلم گرفته اند هیچ صدایی از مردم و اطرافیان نمیاد
درباره صدا هم که قبلا هم دیدیم که اشخاصی ماهرانه صدای ایشان را تقلید میکنند
اگر اینها را هاشمی نگفته و ساختگی باشد، خدا شما را لعنت کند و سازندگان این صدا را بی آبرو کند (1621914) (alef-13)