نظر منتشر شده
۱۷۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477980
واکنش ظریف به سخنان نبویان:
شرم آور است؛ حتما این موضوع را پیگیری حقوقی خواهم کرد مگر این که گوینده رسما عذرخواهی و توبه کند+ صوت نبویان
بخش سیاسی الف،‌ ۱۰ خرداد ۹۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳
وزیر امور خارجه اظهارات یکی از اعضای جبهه پایداری درباره توافق برای تحویل سردار سلیمانی به آمریکایی ها را شرم آور دانست و گفت: حتما این موضوع را پیگیری حقوقی خواهم کرد مگر این که گوینده رسما عذرخواهی و توبه کند.

به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف روز چهارشنبه پس از جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر محمود نبویان این مطلب را بیان کرد.

وی تاکید کرد: فرمایشاتی که ایشان کردند شرم آور است. حتما من از ایشان می خواهم رسما عذرخواهی و توبه کنند.

ظریف افزود: به خاطر این تهمت بسیار ناروایی که نه به وزیرخارجه و به شخص من بلکه به جمهوری اسلامی زدند؛ حتما باید توبه کنند. من به عنوان یک برادر بسیار کوچکتر به ایشان پیشنهاد می کنم که این کار را حتما سریعتر انجام دهند.

وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا پیگیری حقوقی خواهید کرد؟ گفت: اگرچه هیچ علاقه ای تاکنون نداشتم چرا که اگر می خواستم پیگیری حقوقی کنم، فکر می کنم باید اتاقی در دادگستری اجاره می کردم چرا که اینقدر از این تهمت ها به ما زدند.

ظریف ادامه داد: اما این یک مورد را با توجه به علاقه ای که من شخصا به سردارسلیمانی دارم و رابطه بسیار خوبی که من و ایشان داریم؛ خیلی این حرف به بنده و همکارانم در وزارتخارجه گران تمام شده است که حتما پیگیری حقوقی می کنیم مگر اینکه ایشان خودشان عذرخواهی کنند و مهمتر از همه توبه کنند.

به گزارش الف، سیدمحمود نبویان نماینده سابق مجلس در فایل صوتی ای که اخیرا از او منتشر شده، اتهامات عجیبی به محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه زده. او گفته است ظریف تعهد داده سردار سلیمانی را به آمریکا تحویل دهد. محمدجواد ظریف به این اتهام نبویان در اینستاگرام خود پاسخ داد.

همچنین محمدجواد ظریف پس از انتشار فایل صوتی منتسب به سید محمود نبویان نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرام خود تنها به نوشتن یک بیت شعر اکتفا کرد و نوشت: "تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار    که رحم اگر نکند مدعی، خدا بکند".

صوت اظهارات نبویان

امنیت منطقه را بخش مهمی از امنیت خود می دانیم

ظریف درباره سفر اخیر رئیس جمهوری آمریکا به عربستان نیز گفت: برگزاری انتخابات شکوهمند ریاست جمهوری و شوراها در ایران، نمایانگر حاکمیت مردم بود و نمایانگر آن واقعیتی بود که جمهوری اسلامی قدرت و ثباتش را در 38 سال گذشته از آن گرفته است و برای همین است که با ثبات ترین کشور در منطقه هستیم.

وی افزود: تلاش هایی برای پیگیری برخی سیاست ها شد که از ابتدا معلوم بود که این حرکت یک حرکت ناموفقی است و براساس برخی ملاحظات کوته بینانه سیاسی مطرح شده است .

وزیر امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی معتقد است که منطقه یک قسمت مهمی از امنیت ما است. ما برای امنیت خودمان به یک منطقه و همسایگان امن نیاز داریم. بنابراین تلاش هایی که برای ایجاد اختلاف و تفرقه برای داخل این منطقه می شود را مغایر امنیت منطقه می دانیم.

ظریف ادامه داد: معتقدیم تلاش برای پیدا کردن راه کارهایی برای واقعیت های این منطقه که چه عواملی باعث افراط گرایی و تروریسم شده است در حالی که خودشان عامل این وضعیت بوده اند، مشخص است راه به جایی نخواهد برد.

بنیاد علوی نیویورک سازمان مستقل خصوصی است و ارتباطی به دولت ایران ندارد

وی درپاسخ به این سوال که از طرف آمریکایی ها بنیاد علوی و مصادره ضمنی بخشی از آن مطرح شده است، واکنش وزارت خارجه چه خواهد بود؟ اظهار کرد: بنیاد علوی نیویورک یک سازمان غیروابسته به دولت ایران است. یک سازمان مستقلی است که در ایالت نیویورک ثبت شده است. خود آنها، مسئولین و وکلایی دارند که این کار را دنبال می کنند. موضوعی نیست که به جمهوری اسلامی ایران ارتباطی داشته باشد.

ظریف افزود: ارتباط این موضوع به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی و در واقع خیریه است که فعالیت های نوع دوستانه و آموزشی داشته است. هر اقدام و اتهامی در مورد ارتباط این موسسه با جمهوری اسلامی از نظر ایران بی اساس است چرا که جمهوری اسلامی ایران نقشی در این موسسه ندارد.

وزارت خارجه درجریان ورود هواپیمای سعودی به ایران نبوده است

خبرنگاری پرسید: برخی از نمایندگان مجلس می گویند یک هواپیمای سعودی حریم هوایی ایران را نقض کرده است که با اجازه و نظر وزارت خارجه و دفاع از ایران عبور کرده است آیا این صحت دارد؟

وزیر امور خارجه پاسخ داد: من هم دیروز وقتی این خبر را به نقل از یکی از نمایندگان شنیدم به ستاد کل نیروهای مسلح زنگ زدم و از آنها سوال کردم .

ظریف اضافه کرد: وزارت امور خارجه هیچ وقت در جریان نبوده است و فکر می کنم وزارت دفاع هم در جریان نبوده است. یک اتفاق خیلی معمولی بوده است. هواپیمایی با یک مسیر پروازی ثبت شده، وارد کشور می شود اما می خواهد مسیرش را تغییر دهد.

وی ادامه داد: می خواسته از یک مبدا به مقصدی برود اما هر دو را عوض کرده بود. هواپیما هم حامل کارشناسان نفتی بوده است.


رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان این که این اطلاعات را روز گذشته به دست آورده است و کسی در وزارت امور خارجه از این مساله اطلاع نداشته است، خاطرنشان کرد: براساس روش معمولی که وجود دارد، هواپیمایی کشوری با پدافند هماهنگ می کند و به هواپیما این انتخاب را می دهند که یا بنشیند یا مسیرش را اصلاح کند یا برگردد.

ظریف اظهار کرد: هواپیما تصمیم می گیرد که برگردد. در هیچ کدام از این مراحل، وزارت امورخارجه نقش، دخالت و اطلاعی نداشته است و نباید هم داشته باشد. یک کار عادی و معمولی است که احتمالا در میان چند صد پرواز که هر روز از فضای جمهوری اسلامی عبور می کند، این اتفاق هم می افتد و هیچ منظور سیاسی نباید به آن اضافه کرد.

5+1 مانع اقدامات مخرب و مخالف برجام شود/تحریم امریکا تاثیری بر سیاست ایران ندارد
وزیر امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که پرسید موضع ایران در رابطه با تحریم های جدید کنگره آمریکا چیست؟
گفت: آمریکایی ها باید به این نتیجه برسند که ما چون امنیت و پیشرفت اقتصادی را از مردممان می گیریم، این کارها هیچ تاثیری بر سیاست های جمهوری اسلامی ایران ندارد.

ظریف افزود: حتما به موقع اقدام می کنیم. اقدام هایی هم قبلا انجام دادیم. به سایر اعضای 5+1 اطلاع دادیم که این اقدام، مخرب و مخالف برجام است و آنها باید برای ممانعت از آن اقدام کنند.

تسلیت به دولت و مردم افغانستان/کشورهای منطقه متحده شده و با تروریسم تکفیری مبارزه کنند

ظریف درپاسخ به سوال خبرنگاری درباره انفجار انتحاری صبح امروز(چهارشنبه) در کنار سفارت ایران در کابل هم گفت:
در جلسه هیات دولت بودم که خبردار شدم.

وی افزود: یک وسیله انفجاری قوی در نزدیکی سفارت ما در کابل منفجر شده است و متاسفانه خسارات سنگینی به ساختمان سفارت وارد شده است. به لطف خدا فاجعه ای برای همکاران ما رخ نداده است و جراحات سطحی بوده است.

وزیر امور خارجه ادامه داد: متاسفانه تعدادی از مردمی که در آن منطقه بودند، کشته شدند که به دولت افغانستان و خانواده قربانیان تسلیت عرض می کنیم و برای مجروحین آرزوی شفای عاجل داریم.

ظریف تصریح کرد: این نشان دهنده این است که تروریسم تکفیری مرز نمی شناسند و هر روز قربانی می گیرد. هرچه سریعتر همه کشورهای منطقه به جای این که به سراغ بیگانگان بروند با همدیگر متحد شوند و با تروریسم تفکیری مبارزه کنند.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران بدون استثنا با همه کشورها در مسیر مبارزه با تروریسم همراه است، اظهار کرد: همه کشورهای منطقه می توانند بر حمایت جمهوری اسلامی در مقابله با تروریسم تکفیری حساب کنند. ما در افغانستان همواره در کنار دوستانمان بودیم و ادامه خواهیم داد.

وزیر امور خارجه اضافه کرد: خوشحالیم که همکاران ما در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کابل که برای پیشبرد منافع ملی کشور این خطرات را تحمل می کنند، به شکر خدا سالم هستند و متاسفیم برای کسانی که قربانی این جنایت شدند.

ثبات بخشی به منطقه موضوعی که در دولت بعدی هم با آن روبرو خواهیم بود

رئیس دستگاه دیپلماسی در پاسخ به این سوال که اگر در دولت دوازدهم بودید یا نبودید چه چالش و مشکلی در وزارتخانه شما وجود دارد که به دولت بعدی هم منتقل می شود؟ گفت: مهمترین چالشی که ما در این منطقه مواجه هستیم، وضعیت منطقه است که نیاز است همه وزارتخانه ها و مجموعا کل کشور در این زمینه کمک کنند.
ظریف افزود: سیاست خارجی و روابط خارجی منحصرا به وزارتخارجه خلاصه نمی شود. کل کشور باید برای وضعیت منطقه و برای کمک به صلح و ثبات در منطقه بسیج شود.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نیروی ثبات بخش در منطقه بوده و هست؛ بنابراین لازم است این ثبات بخشی را با هماهنگی و همراهی بیشتر همسایگان به پیش ببریم و فکر می کنم این موضوع عمده ای است که در دوره آینده در وزارت خارجه با آن روبرو خواهیم بود.
 
کلمات کلیدی : ظریف+نبویان
 
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۳۲:۰۳
زیاد توجه نکن آقای ظریف بعضی از آقایون روزه دارن فشار روزه داری روشونه!!!!!!! (4404166) (alef-3)
 
العبد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۴۱:۱۰
منظور این است که دولت با پذیرش fatf مفاد آن را نیز پذیرفته است و از جمله مفاد آن ، عدم معامله بانکی با افرادی است که در لیست تحریم های آمریکا قرار دارند و نیز مجرم دانستن این افراد و نهادها است و نیز احکام قضایی صادر شده در دادگاه های آمریکا در ایران نیز قابلیت اجرایی داشته باشد ! (4404388) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۲:۱۱:۵۱
ببخشيد FATF چه ربطي به آمريكا داره. اين يك موسسه بين المللي است كه هيچ قانوني در مورد افراد نداره. هيچ قانوني. فهميدي يا دوباره بگم. (4405936) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۴:۱۲:۰۴
کی می خوای بفهمی که تمام این سازمانهای بین المللی برای تامین منافع آمریکاست نه منافع دشمنان آمریکا؟
دوباره هم نمی گم! (4406150) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۴:۴۳:۵۶
کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!!!! (4406241) (alef-3)
 
شهروند....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۱۳:۵۴
با سلام این حق قانونی جناب ظریف است که شکایت کنند بهتر حقایق برای مردم روشن می شود ولی روزنامه ایران در آخرین ساعت انتخابات از قول سدار سلیمانی نقل کرد که سردار طرفدار دولت است که تکذیب شد لطفا در شکایت خود از روزنامه دولتی ایران هم شکایت کنید که مردم حقایق را بیشتر بداند با تشکر از مرد با لبخند ایران (4404454) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۲:۱۳:۱۶
داداش يه چيزي شنيدي ولي درست نشنيدي. اول برو ببين قضيه چي بوده بعد بيا اينجا كامنت بذار. شهروند روزه دار! (4405939) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۱۴:۱۲
فشار روزه داری می ارزد به ....شما جماعت صد رنگ (4404455) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۳۷:۳۹
تقصیر شما نیست ؛ متاسفانه این ادبیاتی است که آقای روحانی در فضای سیاسی کشور باب کرده اند.
نه عزیزجان ، این فشار بابت باجهایی است که به خاطر رای آوردن در انتخابات ... داده اند و تاوان این فشارها را باید ملت بدهد . از گاز رایگان به ترکیه گرفته تا.........
آقای ظریف اگر راست می گوید شکایت کند و دادگاه نیز علنی برگزار شود. (4404486) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۴۵:۱۹
اگر راست میگی قضیه اعتراف به اشتباهت در کمیسیون امنیت ملی رو هم پیگیری کن، ببینیم حق باکیه (4404501) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۴۷:۲۲
تمام حرفهایی که منتقدین نسبت به برجام به واقعیت پیوست
چرا هیاهومیکنید اقای ظریف اگه واقعا مدعی هستید شکایت کنید تا رسوا شود هرکه دراو غش باشد (4404507) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۳۹:۳۸
کدومش به واقعیت پیوست؟ از تحریم نفتی که لغو شد تا هواپیماهای کاغذی که دوستان منتقد(!) سوارش میشن! (4404587) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۵:۳۳
شما که به فروش نفت ایراد میگرفتین حالا افتخار میکنید که خام فروشی میکنید؟
خرید هواپیما برای شرکت دولتی که به اقرار خود مدیر عاملش زیان ده هست چه نفعی برای عامه مردم داره؟
چند درصد مردم هواپیما سوار میشن؟ (4406540) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۱۶:۵۱
عزیز شک نکن که ظریف شکایت میکنه و رسوا میکند آنکه در او غش باشد. (4404639) (alef-11)
 
یاس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۳۵:۲۰
منتظریم این شکاین هم به سرانجام برسه تا مشخص بشه کی راست میگه که دروغ. امیدوارم روزی خاپنین به این مملکت رسوا بشن. از هر دو جناح. گرچه این دادگاه ها و دادرسی ها همیشه محرمانست. مثل شکایاتی که قبلا شده و رسیدگی شده. نمونش اتهام خیانت به روحانی از سوی عباسی که عباسی تبرئه شده. آخرش چی شد؟؟ اگه تبرئه شده پس یعنی یه اتفاقیافتاده. چرا چیزی به مردم نمیگین؟
آقای الف؟ شما چرا خبر نتیجه دادگاه ها رو با ۲ خط خلاصه، جمع میکنین. چرا تحلیل نمیشه؟؟ (4404670) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۱:۰۱:۴۸
کدوم حرفها؟ اینکه تحریم های حقوق بشری لغو نمیشه چه ربطی به برجام داره؟ (4405218) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۹:۰۱:۲۵
ربطش اینه که آقایون به ملت قول دادن بابت هر امتیازی که به آمریکا میدن یک امتیاز بگیرن.(برد...برد) ولی همه امتیازها را به آمریکا دادن و هیچ امتیازی نتوانستند بگیرن(به قول رئیس بانک مرکزی تقریباً هیچ) (4405594) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۸:۳۰:۰۶
شما یا نمی خواهی یا نمی توانی ببینی که برجام چه نعمتی بود. از توهم خارج شو (4405546) (alef-11)
 
نیما اس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۹:۴۹:۱۲
متاسفانه به دلیل امنیتی بودن مسئله هسته ای کسانی که از ماجرا و برجام باخبرند زیاد نمی توانند در مورد مسائل موشکافانه حرف بزنند و توضیح دهند که برجام چقدر به ما و صنعت هسته ای ما کمک کرد
این وسط هم کسانی هستند که این موضوع رو خوب می دونند و از آن سوئ استفاده میکتتد و هم وطنانمون مثل شما رو به بازی می گیرند (4405677) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۴۱:۳۰
بهترین کار یک مناظره زنده است (4404588) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۴۴:۲۹
کسی که مثل آب خوردن تهمت ناروا میزنه روزه دار نیست (4404907) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۸:۵۶
کسی که دروغ میگه چی؟
همین نبود تو مجلس با حرارت میگفت کل تحریمهای اقتصادی،مالی و پولی اروپا و ایالات متحده لغو میشه؟ کل تحریمها! کل تحریمها! (چندبارهم تکرار کرد) (4406545) (alef-3)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۳:۴۹:۱۲
آره. راست میگه توجه نکن. تو فقط جلو برو خراب کن. کاریت نباشه.
مثل هسته ای مثل 2030. برو جلو هواتو داریم. (4405029) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۵۲:۲۹
مطمئن هستم حتی دو خط از 2030 رو نخوندی (4405183) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۸:۱۶:۵۰
چشم مشعود آقا. (4405529) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۱:۵۹:۱۸
رنگ رخسار حکایت کند از سردرون . از نوع مثال زدن شما نوع اعتقاداتتان هم مشخص می شود . بحث من این نیست که ظریف این حرف را زده و یانزده . وقتی گفت نزده من نیز به عنوان یک مستمع اصل را بر صحت گرفتم . لیکن شما و اون طرفدارانت که اینطور با کنایه به روزه داران می تازید در این ماه مبارک از خدا طلب عفو کنید .
سایت محترم الف : اگر یک چنین مطالبی نظیر گفته های این فرد را چاپ می کنید توقع می رود اعتراض من را نیز نسبت به نحوه بیان نیش دار این فرد که با انتخاب موضوعی کاملا نامرتبط بیان داشته را چاپ فرمایید . بکجا داریم میرویم ؟ (4405905) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۲:۰۴:۱۶
کسی که در مجلس با حرارت میگفت: کلیه تحریمها! کلیه تحرمها لغو میشود. چه کسی بود؟ آیا نتیجه لغو کلیه تحرمها شد؟
یک جستجو کنید "تحقیر ظریف توسط وندی شرمن" ببینید و بشنوید سواد و تدبیر و برنامه دشمن را.
خدایا! خفتگان را بیدار کن.
یا کریم. (4405915) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۲:۱۹:۰۴
خودتون گفتید برجام 2 و 3 یعنی بقیه مساله باقی مانده را کاری ندارید و فقط مذاکره هسته ای انجام بشه خوب اونام فقط او تحریما بر میدارند که مربوط هسته هست این یچیز روشنی (4405947) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۴:۲۴:۴۸
اتفاقا برعکس!

بنظر میرسه کسی که بهش فشار اومده ظریف هست!
تو کار برجام مونده و خودش هم گفته اشتباه کرده؛ حالا از فشار اونه که اینطور کرکری می خونه! (4406179) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۳۵:۰۲
من به اين دولت رأى دادم و خواهان اجراى برجام و عدم دخالت نظاميان در امور وزارت خارجه هستم (4404182) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۳۸:۴۳
جدی؟؟؟؟ حتی امریکا هم شخصی مثل جان کری را وزیر خود معرفی می کند...
اگر اینطور است خیلی ها همین الان باید از وزارت خارجه بروند
شما اصلا در باغ نیستی و ظاهر را میبینی (4404585) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۲۲:۱۹
شما صلاحیت نظر دادن در این زمینه ندارید می خواهید کلاً نظامی ها بروند کنار نکنه با داعش برجام امضا کردید (4404651) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۵۲:۵۵
و شما صلاحیت دارید؟ (4405184) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۱:۰۲:۲۰
ولی شما صلاحیت دارید، نظر بدید و به دیگران هم بگید که صلاحیت ندارن (4405220) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۲:۲۰:۵۵
پس شما که میگید مطالبات مردم خوب اینم یه مطالب یک شهرونده
حرف عمل شما یکی نیست که هیچ حرفاتون بالا پایینه (4405948) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۲۰:۲۱
سلام
اجرای برجام برای کی؟ وقتی آمریکا داره مدام نقض میکنه چکار کنیم؟
وقتی تحریم برداشته نشد چی را اجرا کنیم؟
کجایی هستی؟ احیانا ایرانی هستی؟
موفق باشید. (4404872) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۵:۴۷:۵۳
مردم نظرشونو اتفاقا دو هفته پیش دادند.. (4405419) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۲:۵۴:۱۰
داداش ناراحت نشو آدمی که خودشو بخواب زده اینا را نمیبینه (4406009) (alef-3)
 
حسن عرفانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۷:۳۱:۵۸
اینهمه اتفاقات حقوقی و مالی افتاده دوستان برجام سوئیف را که کانال برقراری رابطه بانکی هست برقرار کرده و ال سی امکان پذیره ، بنده با توجه به سوابق کار بانکی ام عرض میکنم . برجام برای کسانی که سواد اقتصادی دارند یک موفقیت است.برای دلواپسان جایی برای عرض اندام . چرا که جز دلواپسی های بی مورد و به چالش کشیدن هنری ندارند. آقای ظریف با سوادترین وزیر امور خارجه از ابتدای انقلاب تا کنون است و انگ های ناشایست برای افراد خدوم کم نیست... (4405485) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۸:۴۳:۰۳
من به این دولت رای دادم و با تمام اقداماتش از طرف خودم و همه ی اکثریت موافقیم (4405561) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۳۵:۲۵
واقعا متاسفم (4404187) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۳۸:۱۶
بعید نیست مانور جناب وزیر روی این موضوع ، با هدف منحرف کردن اذهان از تحریم های جدید باشد. (4404199) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۰۱:۲۵
شما حواستون را حسابی جمع کنید که ذهنتون منحرف نشه (4404291) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۰۴:۱۶
خیلی قشنگ گفتی (4404530) (alef-11)
 
مانی
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۳۲:۰۱
شرم بر تو (4404365) (alef-11)
 
ولایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۵۲:۲۱
شماها دیگه چه عینکی زدید! (4404402) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۰۶:۳۵
خدا شفات بده (4404439) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۰۸:۰۲
کاغذ پاره های جدید! (4404847) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۱۲:۰۲:۰۳
يعنی جناب وزير به خودش تهمت زده تا روش مانور بدهد؟! (4408107) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۳۸:۵۸
امريكا اگر بخواد قاسم سليمانى را بگيره كاملاً قادر به اين كار هست و احتياجى نداره به ظريف بگه تحويلش بده. همانطور كه بسيارى از رهبران حزب الله را تا حالا اسراييل ترور كرده (4404202) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۰۵:۳۵
اولا اون حماس بود دوما خود کنگره امریکا گفت که سلیمانی رو بگیرید یا بکشید این که این اتفاق نیفتاده نشون دهنده اینه که نمیتونن (4404533) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۱:۳۳:۱۵
وقتی درک آدم معیوب باشد، فکر می کند امریکا فعال مایشاء است. (4404775) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۳۷:۴۸
حالا که این شما هستید که هر کاری این دولت می کنه آمریکارو تو سرش می کوبید وفکر می کنید آمریکا فعال مایشاء است ! (4405138) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۱:۱۸:۳۰
این توانایی امریکا نیست این ضعف و ... این دولت است که فکر میکند امریکا فعال مایشاء است و هر امتیازی امریکا خواسته مثل دوران قاجار به امریکا تقدیم کرده است. (4405246) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۲:۰۷:۵۱
ادعا و القای فعال مایشاء بودن امریکا اتفاقا از جانب خود شما است هر اتفاقی را به امریکا منتیب می کنید و هر مشکلی و..را از امریکا میدانید از مشکلات داخل تا فتنه ته نفوذ و دیگر ترم هایی که ساخته اید و بقیه امور جهان پس نتیجه میگیریم طبق گفته های شما که امریکا فعال مایشاء است (4405301) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۲۱:۳۷
نخبه جان. خیلی وقته آرزوشه بگیره. نتونسته بگیره. از آمریکا خدا نساز.
توانش خیلی کمتر از فیلمای هالیوود و سایه ای هست که ساخته.
همین حسن نصرالله را چندین ساله می خواستن ترور کنن نتونستن.
کمی تفکر و منطق هم خوب چیزیه. (4404874) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۳۹:۲۸
اگر آمریکا این قدر ضعیفه پس چرا نوبت برجام میرسه شما این قدر بهش قدرت می دید که تونسته سر ایران کلاه بذاره ؟! (4405144) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۱:۳۸:۰۹
نخیر جانم....
این از "دیپلماسی قدرتمند" آقایون بوده که تونسته سرشون کلاه بذاره...

ما هم همینو میگیم! اخه چطور یه گروه با این سطح "دیپلماسی" نتونستن راهکاری برای جلوگیری از تخلف امریکا بذارن...

حالا هم اگه فکر کردن اجازه میدیم رو موشکا هم سیمان بریزن زهی خیال باطل...
گذشت اون زمان. (4405264) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۳:۱۱:۴۷
سر ایران کلاه نگذاشته است بلکه سر تیم هسته ای جاری علیرغم آنهمه هشدار رهبر انقلاب کلاه گذاشته است
وقتی جناب ظریف خودش می گوید به قول شفاهی کری اعتماد کرده و این اشتباه بوده است مطلب روشن است
ضمن اینکه آمریکا که یک موجود خیالی نیست، خط مقدم ادعاهای امریکا کماندوهای وی بودند که در خلیج فارس گرفتار نیروهای ایرانی شدند و مقابل دروبین عذر خواهی کردند تا رها شدند. (4405345) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۸:۴۴:۵۹
چون سر نیروهای مسلح نمیتونه کلاه بزاره ولی سر این دستگاه دیپلماسی این دولت تا حالا که دیدیم تونسته! اگه برجام دست نیروهای مسلح بود سند برجام اینقدر ضعیف(خسارت محض) نبود. تا چیزی گیر نمی آوردیم چیزی نمیدادیم. (4405566) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۰:۵۸:۵۸
از آمریکا خدا نساختیم، اینقدر این دولت خوار هست که از مگس توسری میخورد. (4405782) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۴۳:۲۹
ید ا... فوق ایدیهم. (4404905) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۰:۵۴
آقای ظریف مشکلی نیست.
شما بیایید و با سند و مدرک به ملت بگویید اینطور نیست. ما هم میپذیریم.
انتظار ندارید که بدون مدرک به حرف های شما اعتماد کنیم!!!
اگر نبود ما هم مدعی میشویم اما اگر بود ... (4404211) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۰۷:۲۲
جناب باسواد کسی که تهمت میزند و افترا می بندد باید ثابت کند نه کسی که مورد تهمت ناروا قرار گرفته است! (4404309) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۱۶:۰۵
من به شما توهین کردم؟!!!

ایشان مدرک را اعلام کردند. اگر گوش کنید حتما میشنوید.
حالا نوبت آقای ظریف است که بفرمایند این نیست.
ما منتظریم. (4404335) (alef-11)
 
داود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۱۶:۲۱
تهمت زدن کار افراد سبک مغز و بی انصاف و مغرض و حسود است.
...ایکاش به حرمت این ماه عزیز دروغ و افترا از این کشور برچیده شود. الهی آمین (4404460) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۴۹:۲۹
آقای با ادب
اگر جناب ظریف راست میگه رسماً شکایت کنه و درخواست دادگاه علنی (4404510) (alef-3)
 
محمد
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۱۸:۲۸
جسارتا وزير امور خارجه بيكار نيست بياد به توهمات آقايون بپردازه وظيفه ايشون چيزه ديگه اي هست كار زياد و وقت كم شما لطفا يه چند سالي صبر كنيد تا دوباره بتونيم از منفي هزار به نقطه صفر برسيم بعد شروع كنيد (4404643) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۱۴:۱۱
شما اتهام زده اید و باید اثبات کنید.مثل این میماند توی خیابان یکی را بگیرید و بگویید تو قاتلی!ثابت کن قاتل نیستی!!!! (4404861) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۰۵:۳۴
آقای خیلی با ادب اگر متن را خوانده بودی میفهمیدی که میخواهد شکایت هم بکند مگر اینکه آقای نبویان عذرخواهی کند
حالا شما هیچ! ماندم اینهایی که مثبت دادند به شما هم متن را نخواندند (4405072) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۴۱:۲۰
مطمئن باش کریمی قدوسی ادامه بده یا عذرخواهی نکنه شکایت خواهد کرد این نه تنها خواست ظریف بلکه خواست حامیان دولته ! (4405150) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۲:۰۱:۱۷
تو هنوز نمیدونی کریمی قدوسی بوده یا نبویان... نظر چی میدی بابا جوجه روشنفکر (4405291) (alef-3)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۷:۲۱:۲۴
ما 24 میلیون جوجه ایم تو خوبی آورین!! (4405474) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۸:۴۸:۲۹
بابا تو اگه متن خبر رو نمیخونی حداقل تیتر رو درست بخون:))
نبویان نه کریمی قدوسی...
اینم از حامیان دولت... (4405572) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۲۴:۵۴
ثابت کرده تهمت نیست واقعیته هرچیز خلاف میلتون بود که نشد تهمت...می دونید تهمت چیه تهمت این هست که فردی مثل رئیسی را اونطور معرفی کنید کاری که شماها کردید و ما فراموش نمی کنیم (4404656) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۴۳:۲۲
یعنی تتلو را ما به او وصل کردیم ؟! بعدشم عزیز جان کسی که پا به میدان سیاست می ذاره پی همه چی رو باید به تنش بماله ! (4405158) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۷:۳۴:۱۷
دقیقا صحیح است . (4405489) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۱۴:۳۴
عزیر دل، اون کسی که ادعا می کنه که ایران همچنین قولی داده (جناب آقای نبویان) باید دلیل و مدرک بیاره. به عبارت دیگه "البینه علی المدعی". (4404331) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۱۶:۰۱
خیلی با حالی عزیز...یه تهمت بهش زدن !!حالا با سند و مدرک بیاد ثابت کنه که تهمت حضرت اقا تهمته !!!
مثلا چه جور سندی بیاره ؟? فکر نمیکنی کسی که تهمت با قسم جلاله زده باید برا حرفش سند بیاره!!؟؟؟ (4404334) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۳۱:۵۷
آقایه محترم!! شما اگه سند و مدرکی داری که آقایه ظریف همچین صحبتی کرده بیا رو کن....وقتی جناب ظریف میگه همچین صحبتی نکرده چطوری میتونه با مدرک ثابت کنه؟؟ این شما و همفکرانتون هستن که اگه مدرکی دارن باید ارائه کنن (4404364) (alef-11)
 
امین
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۴۵:۱۰
بنده شهادت می دهم که شما اختلاس کردی. سند بیار ثابت کن نکردی برادر. انتظار نداری بدون سند حرفت رو باور کنیم که؟! (4404393) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۱:۵۴:۲۳
مثال : من میگم شما دزدی شما باید اثبات کنی که دزد نیستی یا من بای اثبات کنم که شما دزدی؟ (4404816) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۳:۳۴:۰۶
خلی باحالی دادا طرف تهمت زده ظریف بیاد ثابت کنه.مواظب باش کسی تو رو ندزده (4405011) (alef-13)
 
راشد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۷:۳۳:۵۲
اصل برائت و بی گناهی است . بر اساس عقل ، فقه و مبانی حقوقی و هرچه که انسان سلیم قبول می کند کسی که تهمت میزند باید اثبات کند . چه کسی باور میکند این حرفهای بی اساس و پایه را... (4405488) (alef-11)
 
محمد
Lebanon
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۱:۰۵
درود بر ظریف ،محبوب قلبها
اطفا این موضوع را تا انتها پیگیری کنید تا شاهد چنین دروغهایی نباشیم (4404212) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۱۹:۰۵
کی بود تو مجلس با احساس و محکم میگفت کلیه تحریمها! کلیه تحریمها لغو میشه؟
دیگه شما صداقتت برای ما ثابت شده معلوم شد کلیه تحریمها یعنی چه! (4404645) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۴۴:۳۴
الان هم می گه کلیه تحریمهای مرتبط هسته ای لغو شده ! (4405161) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۵۴:۴۹
کلیه تحریم های هسته ای، چون مذاکرات در مورد مسائل هسته ای بوده. (4405191) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۱:۱۰:۵۶
من کارمند بانک هستم.. دقیقا همین هفته رسما نامه فرستادند برای کلیه شعب و علنا در مورد لیست تحریمها و افراد تحریمی و عدم سرویس دهی به اینها دستور داده شده.من مطمئنم ، مطمئنم که اگر این اتفاقی که آقای نبویان هشدار داده هم بیفته ، شماها توجیهش میکنید.کی میخواهید بیدار بشید؟ (4404720) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۵:۳۶
به خدا هم قسم میخوره . (4404220) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۵:۵۱
سالهاست به هرکسی هر اتهامی می خواهند زده اند و کسی هم جلودارشون نیست (4404222) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۳:۱۰:۵۵
برای اینکه احساس شکست بد دردی است. (4404967) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۵:۵۶
باید ازش شکایت کرد (4404223) (alef-3)
 
عباس
Denmark
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۲۵:۰۰
نکنه انتظار داری رسیدگی کنند و حکم محکومیت نیز صادر کنند؟ زهی خیال باطل (4404474) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۴:۴۱:۴۳
نخیر. ما انتظار رسیدگی و حکم محکومیت داریم در صورت مجرم بودن. این تهمتی بسیار سنگین بر علیه کل کشور و نظامه. یعنی حتی اگر بر فرض محال وزارت خارجه چنین کاری کرده چرا بقیه نظام جلوش رو نگرفته. بعدش هم یک جور توهین شدید به وزارت خارجه کشوره. (4406235) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۷:۱۰
اقای محترم چگونه پشت تریبون در روز روشن بدون تحقیق حرفی می زنی چرا نباید ما نسبت به صحبت خود جوابگو نباشیم شما باید در رفتار گفتار الگو باشی (4404230) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۹:۳۲
اگر ادعای نبویان ثابت شود ، موضوع تا اعدام خائنین قابل پیگیریست . (4404239) (alef-3)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۰۱:۱۰
اگر ثابت نشود جزای تهمت به این بزرگی چیست جناب مدعی العموم؟! (4404288) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۰۷:۴۸
و اگر نه چه؟؟؟ (4404312) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۲۸:۱۱
با توجه به سوابق لبخن و قهقهه !!!! و تحقیر و توهین به خودی !!!!!! ، بعیده که این موضوع حقیقت نداشته باشه . (4404356) (alef-11)
 
آرين
Italy
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۲:۳۰:۱۶
شما قاضى وكيلى كه ادعا ميكنى حتما حقيقت داره ؟!!! از چهار تا كم سواد انتظار ديگه اى نيست ؟!! (4405964) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۰۸:۰۶
درود بر اعتدال و اصلاحات... (4404313) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۴۶:۴۱
شما خیلی وطن پرست هستید تشریف بیارید مملکت خودتون (4404396) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۳۹:۰۸
خب آن طرف ماجرا چی؟ اگر ادعای نبویان ثابت نشه (که حتما هم همینطوره) می تونی بگی چی میشه. من بهت می گم. هیچی (4404586) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۱۹:۴۱
و اگر ثابت نشد؟ حكم اتهام زننده و دروغگو چيست؟ (4404871) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۹:۳۷
من معتقدم سياست خارجى و به خصوص منطقه اى كشور بايد صد در صد در اختيار وزارت خارجه باشد. در اين انتخابات مردم به وضوح خواستشان را بيان كردند. (4404240) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۴۱:۱۱
خواست مردم بهبود وضعیت اقتصادیه، فقط همین، نه چیز دیگه ای. (4404493) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۱۶:۲۰
شما مردمی؟؟ (4404637) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۴۲:۱۱
بعد مشکلات اقتصادی رو چظوری باید برطرف کنن؟ شما موشک هوا کنید و دولت بره مذاکره؟ (4404678) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۱:۴۸:۲۶
فکر معیوب همینه دیگه!!!!
با اعلام خزانه خالی میرن مذاکره؟؟؟!!!
بله باید با اقتدار موشک هوا کرد و رفت مذاکره .
فکر معیوب میگه اعلام کن خزانه خالیه بعد برو مذاکره
فکر سالم میگه قدرتت را به رخ دشمن بکش و برو مذاکره ،که فکر نکند از در ترس و درماندگی مذاکره را قبول کردی،
مشکل این دولت و هودارانش بر میگردد به فکر معیوب. (4405278) (alef-11)
 
Ukraine
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۴۹:۵۲
با چقدر مشکلت حل میشه!!!!! شما یک کشور مثال بزن که سیاست خارجی تعاملی با کشورهای دیگه نداشته باشه و وضعش اقتصادیش خوب باشه (4404683) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۵۸:۴۴
سیاست و بویژه سیاست خارجی به شدت در اقتصاد تاثیر گذار است. (4404945) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۵۰:۰۱
"خیلی این حرف به بنده و همکارانم در وزارتخارجه گران تمام شده است"

اگه اشتباه نکنم باید می گفت "این حرف به من و همکارام خیلی بر خورده." این حرف "برای" ما (نه به ما) گران تمام شده یعنی یک حرفی زدن و الان ما مجبوریم هزینه سنگینی بابتش بپردازیم (منظور هزینه سیاسی). (4404243) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۵۱:۵۴
درود بر مصدق زمان دکتر ظریف عزیز و دوست داشتنی (4404254) (alef-3)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۵۷:۳۴
واقعا "شرم آور" است. این موضوع آنقدر شخصی نیست که آقای ظریف گذشت نمایند. گوینده این جملات همه ارکان مملکت را زیر سوال برده اند. موضوع باید از طریق مراجع قضایی به جدیت تعقیب تا این سنت نا میمون "اتهام زدن بدون هزینه" از بیخ و بن از جای کنده شود. (4404279) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۰۴:۵۲
به خاطر این تهمت بسیار ناروایی که نه به وزیرخارجه و به شخص من بلکه به جمهوری اسلامی زدند
کی میخواهید بفهمید که شما جمهوری اسلامی نیستید. شما ظریف هستید با اشتباهات فراوان که هزینه ان را مردم می دهند (4404300) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۰۶:۵۶
همین که عضو جبهه پایداریه؛ عذرش موجه!! (4404306) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۱۱:۳۶
از این دولت و این وزیر هر چه بگویید بر می آید . مگر ندیدید در مورد برجام چگونه در چشم ما نگاه کردند و دروغ گفتند (4404325) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۳۸:۳۷
اگر شما درک درستی از برجام نداری دلیل بر دروغ بودن برجام نیست ! (4404488) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۴۱:۰۱
اگر جناب ظریف هم از این آقا شکایت نکند ما مردمی که به این دولت رای اعتماد داده ایم شاکی هستیم باید از او شکایت رسمی وقانونی شود وادعای او پیگیری گردد ! (4404491) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۴۱:۲۸
موافقم. (4404495) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۴۱:۱۰
کدام دروغ؟
چرا شانتاز می کنید؟ انتظار دارید چون برجام امضا شده، تحریم های حقوق بشری هم لغو بشه؟ تحریم ها مربوط به تسخیر سفارت لغو بشه؟ چرا کمی مطالعه نمی کنید که تحریم های جدید مربوط به چیه؟ (4404676) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۱۶:۳۲
معلومه وضعت تو ایام تحریم خوب شده و از بابت حذفش دلخوری.اگر برجام نبود الان همدیگر را میخوردیم (4404866) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۳۳:۰۳
جناب ظريف! با پی گيری مجدانه خود دروغگويان را رسوا کنيد. (4404369) (alef-11)
 
حیدرعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۵۴:۲۲
من هم دو بار به روحانی رای دادم.ولی اقای ظریف نه ایشان عذرخواهی خواهد کرد و نه شما شکایت می کنید.ما به این رفتارهای مسوولین عادت کردیم.فقط فراموشی باعث شده یادمون نیاد وگرنه از این حرفها بسیار بسیار رخ داده که نه کسی عذرخواهی کرده و نه دیگری شکایت... (4404408) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۷:۵۶:۰۱
درود بر ظریف (4404414) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۰۳:۲۲
برادر گرامی شان سیادت و کسوت روحانیت بیش از اینهاست (4404434) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۲۲:۴۷
این سخنان اقای نبویان چندروز قبل از انتخابات در بهشهر گفته شده. اتفاقا من هم شرکت کرده بودم (4404472) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۸:۵۷:۳۹
این گفته ها خلاف امنیت ملی است مدعی العموم بایدازگوینده شکایت می کرد
جای تاسف است که هیچ برخوردی با گوینده نمی شود امیدواریم که شکایت آقای ظریف مورد رسیدگی قرار گیرد (4404519) (alef-11)
 
حسین
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۰۱:۱۲
قسم می خوره حالا باید ثابت بشه قسم کدمشون برادرای مسلمان راسته (4404525) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۳۴:۱۰
منحرف کردن افکار عمومی از موضوع تحریم های جدید آمریکا (4404576) (alef-11)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۴۷:۱۲
تحريم هاى جديد و انحراف افكار.به زودى چهارسال تمام و دروغ هاى يك عده در مورد از بين رفتن بيكارى و نداشتن فقر كامل و.............را خواهيم ديد. (4404594) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۴۸:۴۰
اصولا دولتی ها هیچ جوابی برای کارهاشون ندارن و فقط دنبال مسائلی هستند که ذهن مردم رو دور کنن از داستان اصلی مثل ربنای شجریان

اقای ظریف و عراقچی اگه منصفن بیان بگن که همه انتقادهای منتقدین به برجام درست بود و برجام به نتیجه نرسید چرا دنبال ایجاد جو هستن (4404596) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۰۸:۲۹
اقا قاسم سلیمانی روهم بدیدمگه چی میشه. رئیس جمهورمگه اینارو افراطی وتندرو خطاب نمیکنه .تحویل بدیدشاید ملک سلمان باهامون خوب شد شایدچندتا هواپیمای دیگه به مادادند. شماکه خوب بلدید منافع ملی رو بالبخند .. دیپلماتیک ...کنید و برجام هیچ بگیرید. (4404626) (alef-11)
 
حقیقت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۳۰:۳۰
آقای ظریف تو رو خدا شکایت کن
مبادا پشت گوش بندازی. ما منتظریم
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (4404664) (alef-13)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۱:۱۴:۲۲
صحبتهای نبویان رو دربارهی ادله ش برای اثبات این حرفش هم چاپ کنید،یکطرفه نباید قاوت کرد (4404725) (alef-3)
 
قباد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۱:۲۴:۱۶
آقای نبویان را نباید جدی گرفت حالا یه حرفی زده ایشان اگه نماینده خوبی بودبهش رای میدادند (4404752) (alef-3)
 
از سار کاشان
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۱:۳۶:۱۲
آقای نبویان حرفهایش محلی از اعراب ندارد (4404780) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۳۳:۰۷
اونوقت شما تعیین میکنید؟!!!! (4404889) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۵۸:۰۸
ایشون تععین نمی کنن، رای مردم در انتخابات تعییم می کند، راه یافتن وی به مجلس هم نتیجه قهر مردم با صندوقها بود (4405202) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۴۵:۰۱
ازکوزه همان برون تراود که دراوست (4404910) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۵۷:۱۳
بی اخلاقی اعضا جبه پایداری دیگر اعصاب همه را خرد کرده
زمانش رسیده که این چبهه غیر قانونی اعلام و اعضلا آن تر پیگرد قرار گیرند (4404941) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۲:۵۹:۱۴
این حرفها عکس العمل کسانی است که باشکست درانتخابات افعی گزیده اند طبیعی است که دولت باید متانت بخرج دهد (4404946) (alef-3)
 
اطلاعات
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۳:۰۷:۱۳
ادم تو این میمونه امریکا گفته سردار سلیمانی رو ظریف بهش بده بعد وزارت اطلاعات اینو نشنیده اطلاعات سپاه نشنیده مجلس نشنیده بعد یک نماینده مجلس که مردم لایق ندونستن و بهش رای ندادن یک همین موضوع ملی رو میدونست اقا از فردا اطلاعات سپاه و کلیه نیروهای مسلح رو جمع میکنیم جاش این نماینده اخراجی میذاریم (4404957) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۳:۲۲:۴۶
وزیر به جای قیافه گرفتن شکایت کند.همین آقا که شما دلواپسش می خواندید حرفهایش در مورد برجام درست بود. (4404994) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۴۸:۴۳
کدوم حرفش دقیقا در مورد برجام درست بود ؟! (4405171) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۳:۱۶:۵۸
همه حرفهاش (4406045) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۱:۰۰:۱۰
کدوم حرفهایش در مورد برجام؟ تحریمهایی که مونده مربوط به برجام نیست، تحریم های جدید هم مربوط به هسته ای نیست، کمی اطلاعات از اینترنت بگیرید و بدونید این تحریم ها به چه بهانه ای است بد نیست، چرا ما باید بهانه دستشون بدیم؟ (4405211) (alef-11)
 
حیدرعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۳:۴۱:۰۵
من دچار شک شدم و فکر می کنم خواست مردم اصلا انجام نمیشه.ایشان شکایت نخواهد کردواو هم عذر خواهی نمی کند.همه برای سرگرم کردن و گذران زمان برای مردم است.رییس جمهوری که نمی تونه صداوسیمارو قانع کنه که ربنای شجریان که خواست و مورد علاقه همه روزه داران است را پخش کند آیا واقعاباید به این صداوسیماگفت ملی؟اصلا رییس صداوسیمادرجلسات هیات دولت چه کارمی کند؟حیف که چاره ای جز رای به روحانی نیست و واقعا انتخاب بین بد و بد تر است... (4405018) (alef-13)
 
عابد
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۴۸:۴۹
به خاطر بی احترامی که چندین سال آقای شجریان نسبت به مردم و حکومت انجام داد، بنده و خیلی ها حاضر نیستیم، صدای ایشون را بشنویم...
از طرف خودت حرف بزنید نه از طرف مردم (4405172) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۳:۵۲:۰۹
خداوند انشاالله در این ماه تمام مریضان را شفا عنایت فرماید, مخصوصاً آن مریضانی که برای کسب قدرت دورغ میگویند و دروغ میگویند و حتی وقتی از طرف مردم از مجلس اخراج میشوند, بازهم دروغ میگویند و دروغ میگویند و دروغ میگویند.دروغگویی هم نوعی مرض است. خداوند انشاالله تمام مریضان اینجوری را هم شفا عنایت فرماید. اینان مجلس را هم به چاله میدان تبدیل کرده بودند و برای همین هم از مجلس اخراج شدند. خداوند دروغگویان را شفای عاجل عنایت فرماید, مخصوصاً آنانیکه برای کسب قدرت دروغ میگویند و دروغ میگویند و درغ میگ.یند و دروغ میییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییگویند. (4405039) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۱:۵۶:۲۳
با ردیف کردن دروغ ، دروغ ، دروغ ، که نه آدم راستگویی هستی نه از سلامت برخورداری، حد اقل مصاحبه امبروز آقای نبویان را بخوان میگه اینها طبق قرار داد fatf را که امضا ء کرده اند این تعهد را داده اند بعد از افشای محتوای این تعهد ، رهبر معظم ،این تعهد لغو و باطل کرده اند. خوب شما سواد ندارید و متن این قرارداد را نمی تونید بخوانید و بفهمید، این تقصیر آقای نبویان نیست این مشکل شماست (4405284) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۰:۲۰:۲۶
محاکمه آقای نبویان درخواست ملت ایران است
اینها واقعا بی اخلاقی را از حد گذرانده اند (4405100) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۱:۰۱:۰۴
که هرگز رخ نخواهد داد، چون این بابا مطمئن هستن که باهاش کاری ندارن (4405215) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۱:۴۱:۴۷
اونهایی باید محاکمه بشن که هسته ای این مملکته دادن رفت، الانم که هی تحریم میشیم هیچ کاری از دستشون بر نمیاد...
کاش یه بار جرات داشتن میومدن جلوی مردم از چیزی که امضا کردن دفاع میکردن...
از این حرفا زیاد شنیدیم...
اینبار باید اثبات بشه راسته یا دروغ. (4405270) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۲:۰۷:۵۷
شما روی چی قضاوت می کنید ؟؟؟!!!
حرف های آقای نبویان مستند است و سندش fatf است که طیب نیا به دستور روحانی امضاء کرده، حالا معلوم نیست که چرا روحانی و طیب نیا سکوت اختیار کرده اند و ظریف دارد جواب میدهد و می گوید من چنین تعهدی ندادم، شاید ظریف راست بگوید ، اما این تعهد مربوط به روحانی و طیب نیا است، کامنت گذاران بی دقت و سطحی بدون اینکه بدانند موضوع چیست و مربوط به کیست کوکورانه به طرفداری از ظریف و حمله به آقای نبویان پرداخته اند، اصلا ظریف برود شکایت کند!!!! خوب آقای نبویان می گوید مگر کسی اسم تو را برده است، آقای نبویان صریحا می گوید این قرارداد را طیب نیا به دستور روحانی امضا کرده است. اصلا معلوم نیست که ظریف چرا اینجا خودش را وسط آورده است. (4405302) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۱:۱۳:۲۲
بابا دولت همه اش هشت سال در اختیار اصول گرا بوده بقیه اش اصلاحزدگان بودند (4405237) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۲:۱۰:۰۹
همین 8 سال مملکت رو به وادی ورشکستی ملی بردن.
ظاهرا شما یا نبودی اون 8 سال یا آلزیمر خودخواسته گرفته اید (4405933) (alef-11)
 
الهام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۲:۴۱:۲۴
مطمئنا خدمتی که جناب ظریف و تیمش در ارتباط با لغو تحریم ها و توافق برجام در حق این مملکت و مردم ایران انجام دادند همانند دستاورد مصدق در ملی کردن نفت در تاریخ ایران بطرز برجسته ای ثبت خواهد شد.

درود بر ظریف، مردی بزرگ، با سواد و وطن پرست و انسانی شریف و دوست داشتنی.

این حرفی که این آقاهه زده توهین ... به شیره! خیلی مهم نیست. (4405332) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۸:۱۴:۴۵
برجام مانند ترکمنچای ننگیست که در تاریخ ایران ماندگار شد. (4405524) (alef-11)
 
شهاب
United States
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۴:۵۳:۳۸
تهمت و ادعای کذب در اسلام از کناهان کبیره است اگر ثابت نشود بایستی هم در این دنیا و هم در اخرت منتظر عذاب الهی باشد. (4405398) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۶:۳۲:۱۰
روحانی مراقب باش اصلاحات به اجحافات تبدیل نشود. قولهات یادت نره. (4405449) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۷:۳۰:۳۷
به نطرم اینها از فشار سنگین شکست در انتخاباته! (4405483) (alef-11)
 
عابد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۸:۵۲:۴۷
در fatf تعهد داده‌اند که درباره معاضدت قضایی بالاترین سطح همکاری را اجرایی کنند؛ یعنی باید در ایران این سازوکار را ایجاد کنید که هرچه آنها گفتند در زمینه توقیف اموال و استرداد مجرم را نیز اجرا کنند. این یعنی اگر دادگاهی در آمریکا حکم بازداشت مثلا حاج قاسم را درباره تامین مالی تروریسم بدهد آقایان تعهد داده اند که وی را مسترد کنند. (4405579) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۲:۴۴:۴۹
دروغگویی بسه آقا (4405982) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۲:۵۸:۵۷
دشمن دانا......... (4406018) (alef-3)
 
ف.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۴:۴۳:۰۷
خجالت هم خوب چیزی است. عده ای از تریبون عمومی هر چه به زبانشان می رسد می گویند. (4406239) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۵:۱۴:۱۶
امثال نبویان ، شریعتمدادی توی این مملکت زیاد هستند که البته مردم این گروه فکری رو از سال ۹۴ پس زده اند (4406333) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۵:۵۷:۰۱
همين حرفهاي بي ربط را مي زنند كه در همه انتخابات ها شكست مي خورند (4406427) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۸:۳۳:۴۱
نبویان باید محاکمه بشه (4406729) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.