توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447587
۲۱ هزار متقاضی کار جذب بازار شدند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۵
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از جذب ۲۱ هزار نفر از کارجویان استان تهران در سال جاری خبر داد و گفت: همه معلمان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای در استان تبدیل وضعیت شدند.

مجید تهرانیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس گزارش  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران امسال از طریق کاریابی‌های استان بیش از ۵۱ هزار نفر متقاضی کار بودند که ۲۱ هزار نفر از این تعداد توانستند جذب بازار کار شوند.

وی نداشتن مهارت را دلیل اصلی عدم جذب مابقی متقاضیان کار دانست و ابراز امیدواری کرد: جویندگان کار با بهره‌مندی از آموزشهای مهارتی هرچه سریع‌تر وارد فضای کسب و کار شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در ادامه از جذب همه مربیان حق التدریس فنی و حرفه‌ای در استان تهران خبر داد و گفت: اگر چه در سایر استانها چالشهایی در این زمینه وجود دارد ولی در سطح استان تهران جمعا ۷۷ نفر مربی حق التدریس فنی و حرفه‌ای داشتیم که خوشبختانه احکام استخدام ۷۰ نفر آنها صادر شده است و یک نفر نیز در شرف جذب است.

وی افزود: برای پنج نفر باقی‌مانده نیز منتظر هستیم طی مکاتبات صورت گرفته با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به ما پست سازمانی بدهند تا بتوانیم آنها را نیز تبدیل وضعیت کنیم که با صدور احکام این مربیان می‌توان گفت در استان تهران هیچ مربی حق التدریس فنی و حرفه‌ای نمانده که جذب نشده باشد.

تهرانیان درباره برنامه‌های پیش‌بینی شده برای سال آینده نیز گفت: با توجه به رویکردی که در بحث خصوصی سازی وجود دارد، درصددیم تا ۷۴ کارگاه آموزشی خود را به بخش خصوصی واگذار کنیم که طی هفته‌های آینده از طریق جراید و رسانه‌های عمومی به مزایده گذاشته می‌شوند.

به گفته وی در حال حاضر ۲۸۵ کارگاه آموزشی در استان تهران فعال است که طبق برنامه‌ریزی‌ها ۲۵ درصد آنها به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : اشتغال+ شغل+ بازار کار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.