توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457586
گستاخی جدید سعودی‌ ها
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۲
عربستان سعودی و اردن در پایان دیدار سران دو کشور، بیانیه مشترکی صادر و طی آن ایران را به حمایت از «تروریسم» متهم کردند.

به گزارش دانشجو، در بیانیه مشترک عربستان و اردن که پس از پایان دیدارهای ملک سلمان با مقامات اردنی صادر شد، از آنچه «دخالت‌های تهران در امور داخلی کشورهای منطقه» خوانده شد، ابراز نگرانی و ایران به حمایت از تروریسم و فتنه‌انگیزی در منطقه متهم شد.

 دو طرف همچنین بر پیدا کردن راه‌حل سیاسی برای بحران‌های سوریه، یمن و لیبی و اتحاد عربی و اسلامی و تلاش برای تحکیم روابط برادرانه بین کشورهای عربی و اسلامی و تقویت ارتباطات بین آنها در زمینه‌های مختلف تأکید کردند.
 
پایگاه رأی‌الیوم گزارش داد که دو طرف سعودی و اردنی همچنین اهمیت پیدا کردن راه‌حل سیاسی برای پایان دادن به درد و رنج ملت سوریه و حفظ تمامیت ارضی این کشور بر اساس بیانیه ژنو 1 و قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت را مورد تأکید قرار دادند.
 
در حالی که جنگ ویرانگر عربستان علیه یمن وارد سومین سال خود شده، سران سعودی و اردنی درباره یمن نیز بر اهمیت حفظ وحدت یمن و تحقق امنیت و ثبات آن و نیز حمایت از دولت مشروع و پیدا کردن راهکار سیاسی حل بحران این کشور بر اساس طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج‌فارس و قطعنامه 2216 شورای امنیت تأکید کردند.
 
دو طرف همچنین حمایت از تلاش‌های بین‌المللی برای مبارزه با افراطی‌گری و تروریسم را مورد تأکید قرار داده و تشکیل ائتلاف اسلامی نظامی برای مبارزه با تروریسم که عربستان در تاریخ 14 دسامبر 2015 تشکیل آن را اعلام کرد، ستودند.
 
سران عربستان و اردن همچنین حق فلسطینیان برای تشکیل دولت مستقل به پایتختی قدس شرقی بر اساس طرح صلح عربی و قطعنامه‌های بین‌المللی با استناد به راه‌حل دو دولت را مورد تأکید قرار دادند.
 
کلمات کلیدی : عربستان سعودی+اردن+ تروریسم+ملک سلمان+یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.