توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457883
درخواست روسیه از غرب در قبال برجام
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
لاوروف با جمعی خواندن توافق برجام و لزوم اجرای کامل برنامه های ضدتحریمی آن از سوی غرب، گفت: گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی تائید می کند، ایران نقض عهد نداشته است، اما وعده های کشورهای غربی آنگونه که توافق شده، اجرا نمی شود.

به گزارش ایرنا، لاوروف افزود: برجام دستاورد یک توافق جمعی با هدف ثابت کردن صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران و رفع شک و ابهام ها است که با فعالیت آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام می شود.

وی در بخشی از مصاحبه با نشریه آمریکایی «منافع ملی» که روز جمعه در سایت اینترنتی وزارت خارجه روسیه انتشار یافت، گفت: آژانس نیز منظم گزارش هایی را در مورد وضع اجرای برجام منتشر می کند که تازه ترین آن نبود هر گونه نقض این پیمان از سوی ایران را نشان داد.

لاوروف ادامه داد: آژانس اعلام کرد که برجام مطابق تعهدهای تهران و دیگر طرف های امضا کننده آن اجرا می شود.
وزیر خارجه روسیه در ادامه همچنین اظهار کرد: مساله دیگر این است که در ازای اجرای توافق های یاد شده، اعلام شده بود تحریم ها به تدریج لغو می شود.

لاوروف در پایان گفت: اما اکنون آنگونه که وعده داده شده بود، تحریم ها کامل و زود لغو خواهد شد، توسط کشورهای غربی عملی نمی شود.

وزیر خارجه روسیه همچنین در مصاحبه با نشریه روسی «آرگیومنتی ایفاکتی» که در تازه ترین شماره چاپ شده، گفت: بر این باوریم، اجرای پایدار و پیگیرانه برجام نه فقط به تحکیم نظام منع گسترش سلاح هسته ای کمک می کند، بلکه سهم عمده ای در تقویت امنیت منطقه خاورمیانه و عرصه بین المللی دارد.
 
کلمات کلیدی : روسیه + آمریکا + برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.