توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 352285
زیان کم‌سابقه‌ ترکیش ایرلاین
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۲۵
شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین در پی کاهش میزان توریست‌ها به این کشور متحمل ضیان کم سابقه ای شده است.

به گزارش ایسکانیوز، بلومبرگ در گزارشی به این موضوع پرداخته که در ادامه ترجمه آن را می‌خوانید.

به دنبال کاهش ورود گردشگران به ترکیه ایرلاین ملی این کشور اعلام کرد که در سه ماهه نخست۲۰۱۶، بزرگترین زیان خود دست کم از سال ۱۹۹۹ تاکنون را تجربه کرده است.

در حالی که ریسک های ژئوپلتیک و نگرانی های امنیتی بر ترافیک هوایی در ترکیه تاثیر گذاشته، ایرلاین ملی این کشور اعلام کرده که در سه ماهه نخست امسال، بزرگترین زیان خود دست کم از سال ۱۹۹۹ تاکنون را تجربه کرده است.

شرکت ترکیش ایرلاین اعلام کرد که در سه ماهه نخست امسال ۱.۲۴ میلیارد لیره، معادل ۴۲۲ میلیون دلار متضرر شده، در حالی که سود خالص این شرکت در مدت مشابه سال قبل ۳۷۳ میلیون دلار بود. این بر خلاف پیش بینی ۱۰ تحلیلگری بود که انتظار داشتند این شرکت ۱.۰۴ میلیارد لیره متضرر شود.

پس از آنکه شرکت ترکیش ایرلاینز در سال ۲۰۱۵ به دلیل کاهش شدید قیمت نفت و کاهش هزینه ها سودی بی سابقه را تجربه کرد، این زیان ضربه ای به این شرکت هوایی خواهد بود.

جنگ در کشورهای همسایه ترکیه یعنی عراق و سوریه، تشدید درگیری ها با جدایی طلبان کرد در داخل ترکیه و حملات تروریستی در استانبول و آنکارا موجب کاهش رونق صنعت گردشگری ترکیه شده است.

بر اساس آمارهای دولتی، میزان ورود گردشگران خارجی به ترکیه در ماه مارس برای هشتمین ماه متوالی کاهش داشته که طولانی ترین دوره کاهش دست کم از سال ۲۰۰۶ تاکنون بوده است.

ارزش سهام این شرکت در سال جاری ۹.۱ درصد کاهش داشته است.
کلمات کلیدی : ترکیش ایرلاین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.