توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422683
درآمدهای میلیون دلاری ستاره‌های یوتیوب از تولید ویدئو
بخش دانش و فناوری الف،20 آذر95
واژه "یوتیوبر" (YouTuber) به کسانی اطلاق می‌شود که خود را با استفاده از یوتیوب به جهان شناسانده‌اند و برخی از آنها حالا تبدیل به ستاره‌های دنیای رسانه‌های آنلاین شده‌اند و از کار خود درآمدهایی نجومی دارند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
 دویچه وله، واژه "یوتیوبر" (YouTuber) به کسانی اطلاق می‌شود که خود را با استفاده از یوتیوب به جهان شناسانده‌اند. برخی از یوتیوبرها حالا تبدیل به ستاره‌های دنیای رسانه‌های آنلاین شده‌اند و از کار خود درآمدهایی نجومی دارند.

رده‌بندی پردرآمدترین ستاره‌های یوتیوب در مجله «فوربس» نشان می‌دهد که ۱۲ نفر برتر آنها در ۱۲ ماه گذشته در مجموع نزدیک به ۷۰ میلیون دلار درآمد داشته‌اند. درآمد ستاره‌های یوتیوب نسبت به سال گذشته افزایشی ۲۳ درصدی داشته است.

پردرآمدترین ستاره این رده‌بندی برای دومین سال متوالی پسر ۲۷ ساله‌ای از سوئد است که بیش از ۴۹ میلیون نفر مشترک کانال او هستند. مجموع بازدیدها از کانال او بیش از ۱۱ میلیارد بار است. او که با طنزی خاص بازی‌های کامپیوتری را بررسی می‌کند، در یک سال گذشته درآمدی ۱۵ میلیون دلاری داشته است.

سیستم کسب درآمد ستاره‌های یوتیوب تا اندازه‌ای متفاوت است. برخی از آنها با بهره‌گیری از تبلیغات بومی در محصولات ویدئویی خود پول می‌سازند، برخی برای محتوای تولیدی حامی مالی جذب می‌کنند و برخی پس از مشهور شدن قراردادهای کلان تبلیغاتی و انتشاراتی می‌بندند.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ یوتیوب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.