نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486485
سیدمهدی طباطبایی: با افراد پشت‌پرده توهین به روحانی برخورد شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
عضو شاخص جامعه روحانیت مبارز نسبت به رویه شدن توهین به بزرگان و شخصیت های نظام هشدار داد و خاطرنشان کرد: باید از شخصیت های نظام در مقابل این نوع رفتارهای خودسرانه دفاع کنیم، باید حرمت‌شان حفظ شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی، استاد اخلاق در واکنش به حوادث رخ داده در راهپیمایی روز قدس و توهین به رییس جمهور، جهانگیری و مطهری، به خبرآنلاین گفت: در روز قدس که جهانیان متوجه عظمت ملت ایران و ندای حق جویی، استکبار ستیزی و حمایت آنها از ملت مظلوم فلسطین هستند، شایسته نبود چنین اقدام مذموم و شعارهای واهی و نامربوط آن هم علیه شخص دوم نظام مطرح شود.

وی تصریح کرد: حادثه‌ای که در روز قدس و در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان رخ داد، دل افراد ولایتمدار، دیندار و شایسته کشور را به درد آورد و به عظمت رویدادی که چشم همه جهانیان به آن دوخته شده بود و تصویر وحدتی که باید به جهان مخابره می‌شد، خدشه وارد کرد.

حجت الاسلام طباطبایی با بیان اینکه حتی اگر کسانی می خواستند انتقاد خود را مطرح کنند زمان و رویه مناسبی را انتخاب نکردند، افزود: در روزی که تمام دل ها متوجه خدا است و همه برای رضای خدا وارد صحنه شدند تا با شعارمرگ بر اسرائیل و شعارهای ارزشمند دینی علیه ظلم اعلام موضع کنند، عده ای شعارهای توهین آمیزی را مطرح کردند که نه تنها ارتباطی با روز قدس و عظمت آن روز نداشت، بلکه به وحدت ملی و قدرت و کیان کشور خدشه وارد کرد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع فقط توهین به شخص خاصی نیست، خاطرنشان کرد: باید از شخصیت های نظام در مقابل این نوع رفتارهای خودسرانه دفاع کنیم، باید حرمت‌شان حفظ شود، در این حرکت شخص دوم مملکت و کسی را که منتخب مردم است، نشانه گرفتند. البته برای کسانی که سابقه انقلابی دارند، این مسائل تازگی ندارد. در سالهای نخست انقلاب ترور فیزیکی چهره های ارزشمند نظام در دستور کار بود، حال چند سالی است یک جریان نامشخص به ترور شخصیت افراد برجسته و تاثیرگذار نظام رو آورده است. به همین خاطر هم برای کسانی که با تاریخ انقلاب آشنایی دارند این جریان حمله و توهین به مسئولين نظام تازگی ندارد و در راستای همان پروژه های پیشین تعریف می شود.

این استاد اخلاق با ابراز نگرانی از اینکه این روش ها در آینده لطمات بیشتری به وحدت جامعه وارد خواهد کرد، درباره آنچه تحت عنوان ضرورت پیگیری قضایی و محاکمه توهین کنندگان مطرح می شود، گفت: افرادی که در خیابان و در حین راهپیمایی علیه رییس جمهور شعار دادند، اگر چه افرادی هستند كه قدرت تشخيص مصالح و بينش سياسي ندارند و ابزار دست هستند و شيوه انها غوغاگري مي باشند، با این وجود کسانی هستند که دین دارند و علاقه مند به نظام و رهبری هستند. اما متاسفانه تحت تاثیر فضاهایی قرار می گیرند که آنها را به سمت چنین رفتارهایی سوق می دهد، حتی احتمال مي دهم عده ای که در پس پرده قرار دارند با تحریک این افراد سعی می کنند پيغام هاي خاصي را مخابره كنند يا حداقل به دست اینان در جامعه موجي ایجاد کنند.

حجت الاسلام طباطبایی با بیان اینکه به صلاح وحدت کشور نیست که با چنین افراد متدینی که تحت تاثیر دیگران قرار گرفته اند برخورد سختی شود، از قوه قضاییه خواست با شناسایی افراد پشت صحنه ای که موجبات تحریک مردم متدین علیه شخصیت های نظام را فراهم می آورند و برخورد قانونی با انها، از وارد شدن لطمه بیشتر به وحدت ملی ، دلسرد شدن مسئولان اجرایی در انجام امور و نگران شدن مردم نسبت به آینده کشور جلوگیری کند.

عضو جامعه روحانیت مبارز، سپس با اشاره ای ظریف خطاب به کسانی که سعی می کنند با مقایسه مع الفارق میان چهره های سیاسی امروز و دیروز در فکر کوتاه خود این زمان را با زمان اول انقلاب و برخی اتفاقات نامبارک اش همسو و یک شکل بینند، گفت: «انقلابیونی که در مسیر انقلاب راه را پیدا کرده اند و به راه خود ادامه می دهند از این روش ها بیزارند. چنین روش هایی نه تنها این زمان پاسخ نمی گیرد و حنایی است که رنگی ندارد که در آینده هم به لطف خداي متعال آینده هم اثری نخواهد داشت. »

این استاد اخلاق در پایان با بیان اینکه «از همه ملت و از شخص رییس جمهور می خواهم که نسبت به این نیروهای متدین اما ساده جامعه رویه گذشت اختیار کنند و نگذارند چنین مسائلی آنها را از انجام وظایف خطیرشان باز دارد»، اظهار داشت:« شعری از صائب تبریزی را به عنوان یک پیام به همه نیروهای ارزشمند نظام از مردم انقلابی تا شخص رییس جمهور و همه مقامات و مسئولانی که می خواهند هوای وحدت را با دل و جان تنفس کنند یادآور می شوم که می فرماید: به همواری ادب کن خصم سرکش را که خاکستر/ به نرمی زیر دست خویش می گرداند اتش را»
 
کلمات کلیدی : راهپیمایی روز قدس + حواشي غيرقانوني روز قدس + راهپیمایی + توهین به روحانی + وزیر کشور
 
عباس
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۱۸:۳۵:۴۵
با عوامل توهین به احمدی نژاد چی؟ (4444524) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.