توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466982
اخراج 4 هزار کارمند دیگر در ترکیه
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۶
دولت ترکیه 4 هزار نفر دیگر از کارمندان خود را به اتهام ارتباط با کودتای نافرجام سال گذشته اخراج کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از دیلی صباح ، دولت «رجب طیب اردوغان» در ادامه پاکسازی عناصر متهم به ارتباط با کودتای نافرجام سال گذشته و جنبش فتح الله گولن، 4 هزار کارمند دیگر را اخراج کرد.

براساس این گزارش، این اخراج‌ها با دستور اجرایی مستقیم اردوغان صورت گرفته و بر اساس آن، 1 روزنامه، 1 مجله، 14 انجمن و 13 کلینیک درمانی و 18 بنیاد نیز بسته شده است.

با بسته شدن کلینیک‌های مزبور، 216 دکتر، پرستار و ماما از کار بیکار شده‌اند.

همچنین از بدنه وزارت دفاع، نیروهای سه‌گانه، ژاندارمری و گارد ساحلی 1288 نفر، حدود 1200 قاضی و کارمند دادگاه و زندانبان از دستگاه قضایی، 19 کارمند از وزارت خارجه ترکیه و509 کارمند از دیگر وزارتخانه‌ها اخراج شده‌اند.

براساس این گزارش، اخراجی‌ها حق اشتغال در دستگاه‌های عمومی، حق خروج از خاک ترکیه و جایی در خانه‌های سازمانی نخواهند داشت.

با احتساب موج اخیر اخراج‌ها، شمار کسانی که به بهانه ارتباط با کودتای نافرجام تابستان گذشته از کار بیکار شده‌اند از 150 هزار نفر گذشت؛ 50 هزار نفر هم پشت میله‌های زندان هستند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+کودتا در ترکیه+اخراج کارمندان در ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.