توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476288
خوزستان خاکی است/ بیشترین غلظت در مناطق غربی و جنوب غربی
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵
اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان در خصوص وضعیت گرد و غبار و غلظت آلاینده‌ها در استان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه خطاب به فرمانداران خوزستان آمده است: با توجه به اطلاعیه مورخ 6/03/96 اداره‌کل هواشناسی خوزستان در خصوص وجود توده گرد و خاک در مناطق مرکزی عراق و همچنین روی سطح زمین بودن غلظت آلاینده‌ها به دلیل عدم وجود شرایط صعود، کاهش دید افقی یا کیفیت هوا از اواسط وقت روز شنبه در مناطق غربی و سپس به تدریج سایر مناطق خوزستان با احتمال وقوع بیشترین غلظت در مناطق غربی و جنوب غربی استان، پیش‌بینی می‌شود.

دستور فرمایید اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نسبت به اتخاذ کلیه تمهیدات لازم در این خصوص ، ‌آمادگی کامل کلیه دستگاه‌های مرتبط و مورد نیاز و مراکز بهداشتی و درمانی و خدماتی شهرستان، بازدید و بررسی پست‌ها و خطوط انتقال برق و تاسیسات و شبکه‌های آبرسانی، ارتباط مستمر با ستاد مدیریت بحران استان و اعلام آخرین وضعیت جوی شهرستان اقدام کنند.

همچنین در زمینه اطلاع‌رسانی به شهروندان به ویژه بیماران، کودکان، سالمندان،‌ مسافران،‌ عشایر، صیادان، ‌کشاورزان و دامداران جهت رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مانند عدم تردد غیرضروری و قرار گرفتن در فضای باز و استفاده از ماسک مناسب در هنگام وقوع گرد و غبار و سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام لازم انجام و گزارش اقدامات به عمل آمده را به این اداره کل ارسال کنند.
 
کلمات کلیدی : گرد و غبار + ریزگرد‌ها + استان خوزستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.