نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406384
تغییر نام بخشی از بزرگراه آزادگان به نام آیت‌الله مهدوی‌کنی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۸
با رای اکثریت اعضای شورای شهر، قسمتی از بزرگراه آزادگان (شمال ـ جنوب) به نام آیت‌الله مهدوی کنی تغییر نام داد.

به گزارش ایسنا، صبح امروز در سیصدمین جلسه شورای شهر تهران پیشنهاد نامگذاری قسمت شمال به جنوب بزرگراه آزادگان به نام آیت‌الله مهدوی کنی به بحث و رای‌گیری گذاشته شد.

مجتبی شاکری، رییس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران با بیان اینکه بزرگراه آزادگان از افسریه به سمت بزرگراه همت می‌رود و در میدان فتح دچار شکستگی و تغییر جهت می‌شود، گفت: طولانی بودن بزرگراه آزادگان سبب بروز مشکلاتی برای مردم شده بر همین اساس پیشنهاد می‌شود از شرق به غرب بزرگراه آزادگان به نام آزادگان تثبیت شود و از میدان فتح که دچار شکستگی شده و مسیرش شمال به جنوب می‌شود به نام آیت‌الله مهدوی کنی تغییر نام دهد.

به گزارش ایسنا، با رای مثبت اکثریت اعضاء، تغییر نام بخشی از بزرگراه آزادگان به نام آیت‌الله مهدوی کنی تصویب شد.
 
کلمات کلیدی : بزرگراه آزادگان + شوراي شهر تهران
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۵۹:۴۲
خدا شورای شهر را از ما نگیرد!! اگر این شورا نبود چه کسی زحمت تغییر نام بزرگراهها وخیابانها را میکشید. (3987813) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۱:۵۱:۰۷
واقعا چه استدال عجیبی ؟ (3988248) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۲:۲۳:۰۵
"طولانی بودن بزرگراه آزادگان سبب بروز مشکلاتی برای مردم شده"

رشت تخصصي بنده، مطالعه تاثير نامها بر درک مکاني انسانهاست. در همه جاي دنيا، سعي مي کنند عوارض خطي مانند بزرگراهها هر چقدر هم طولني باشند، نام واحد داشته باشند که درک آن براي مردم راحت تر باشد. مثلاً بزرگراه 101 در امريکا از شما شرقي کشور شروع شده و به جنوب غربي کشور مي رسد. تصور کنيد کسي که در واشنگتن وارد اين بزرگراه مي شود، با خيال راحت تا لس آنجلس مي رود. همين را براي بزگراه همت فرض کنيد. کسي که تهران را بلد نيست، وقتي در کرج وارد اين بزرگراه شود و بخواهد به شرق تهران برود، با خيال راحت و بدون پرس و جو اين مسير را طي مي کند. اتفاقاً مدتي است جلساتي با شهرداري تهران برگزار کرده ام در خصوص تجميع نام بزگراههايي مانند همت، رسالت، چمران، نيايش و هميشه يکي از مثالهاي من در آن جلسات اين بوده که ببينيد بزرگراه آزادگان جقدر از لحاظ نامگذاري مناسب است. جالب است که خروجي اين جلسات، اين شد که نام آزادگان هم دو تکه شد... حساب کنيد چقدر نقشه و ... بايد تغيير کند و تازه مردم هم در مکالمات خود اين را رعايت نمي کنند و از همان نامهاي سابق استفاده مي کنند.

همه اين بزرگان، محترم. ولي لازم نيست اين اداي احترام را با تغيير نامهاي موحود و سردرگم کردن مردم صورت گيرد. (3988277) (alef-11)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۰۱:۰۹:۲۴
آره واقعا طولانی بودن این بزرگراه یکی از بزرگترین مشکلات ما بوده یعنی وجود مشکلاتی مثل ترافیک های سنگین و آلودگی هوا و ... ما رو اینقدر اذیت نمیکرد!!! (3988386) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۰۱:۱۱:۱۷
چرا مردم را به دردسر میاندازید که موجب بدبینی بشود خیابانهای جدید الاحداث را به نام شخصیتها بذارید (3988391) (alef-11)
 
sadra
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۰۸:۰۸:۴۴
من خودم يه شب دوساعت تمام توبارون وترافيك توخيابون كاشاني خروجي حكيم راپيدانمي كردم چرا چون ادامه اتوبان حكيم شده بود علامه جعفري (3988510) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.