نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466784
سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: 15 اردیبهشت آغاز پیش ثبت‌نام طرح جریمه غیبت سربازی
بخش اجتماعی الف، 9 اردیبهشت96
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه 15 اردیبهشت آغاز پیش ثبت‌نام طرح جریمه غیبت سربازی است، از پیش بینی تسهیلات جدید در قانون تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور در سال 96 خبر داد.

به گزارش فارس، سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص شرایط تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور، اظهار داشت: این افراد باید در مرحله اول و برای ورود به کشور به یکی از کنسول‌ گری‌های ایران در محل اقامت خود مراجعه کرده و مهر ورود در گذرنامه آنها ثبت شود.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص تغییرات شرایط تردد مشمولان اعلام کرد: سعی کردیم برای کسانی که خارج از کشور سکونت دارند تسهیلات لازم را پیش بینی و در مقررات جدید آن را لحاظ کنیم اما تا وقتی که این مقررات به تأیید و تصویب نرسیده است نمی‌توان از آن سخن گفت.

وی ادامه داد: در یکی دو ماه آینده قانون جدید نحوه برخورد با مشمولان خارج از کشور تصویب شده و به اطلاع مردم خواهد رسید.

سردار کریمی به این دسته از افراد اعلام کرد: نگرانی نداشته باشند چرا که فعلاً مشکلی برای ورود به کشور نیست و این افراد می‌توانند به کشور تردد داشته باشند. 

این مقام ارشد سازمان وظیفه عمومی در پاسخ به سوالی در مورد تعداد ایرانیان مشمول خارج از کشور اظهار داشت:‌ آمار دقیقی نداریم اما کسانی که سه سال در خارج از کشور سکونت داشته باشند می‌توانند به ایران تردد کنند.

وی، متولدین سال 78 را از جمله افراد برای فراخوان اعزام به خدمت اعلام و بیان داشت: این افراد تا پایان سال فرصت یک ساله دارند که دفترچه آماده به خدمت خود را دریافت کنند و تا زمانی که 18 سالشان تمام می‌شود وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص جریمه غیبت سربازی اعلام کرد: در سال 96 نیز اجرای این قانون ادامه دارد و از 15 اردیبهشت کار پیش‌ثبت‌نام شروع خواهد شد.

کریمی ادامه داد: در طرح سال 96 مقررات مثل سال گذشته است و بعد از یک فرصتی که برای راستی‌آزمایی پرونده‌ها لحاظ می‌شود افرادی که تا پایان سال 96، 8 سال غیبت سربازی داشته باشند می‌توانند بر اساس مقررات نسبت به پرداخت جریمه به صورت قسطی یا نقدی اقدام کنند.
 
 
کلمات کلیدی : سازمان وظیفه عمومی ناجا + ثبت‌نام طرح جریمه غیبت سربازی
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۸:۲۷
سربازی اجباری دیگه جواب نمیده باید مثل غرب استخدامی شود با حقوق و مزایا جوان بزرگ نکردیم بدیم دست شما که بیگاری مجانی بکشی و دوره ان پایان یافته (4295636) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۱۶:۲۰
با توجه به روزنامه شدن قوانین کسری و خرید فرزندان ایثارگران، و اتمام مهلت دو هفته ای،پس کی اجرا میشن؟ (4296140) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۳۶:۱۴
شما بایستی مبنای 10سال غیبت را از زمانی که افراد به سن مشمولی رسیدند حساب کنید نه زمانی که فارغل التحصیل شددر بین این افراد نفرات زیادی هستند که پرونده های انها چند سال با ارفاقی که سازمان وظیفه عمومی به انها میداد در دانشگاها باقی مانده یا وضععیت مشخصی نداشته اند بعد ترک تحصیل کرده اند ولی با تاریخ ترک تحصیل به این بخشنامه نمی خورند باید این مدت از زمان مشمولیت امنظور گردد نه زمان ترک تحصیل (4296866) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.