نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278684
گزارش معنادار بانک مرکزی از تورم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۱
بانک مرکزی برای رفع نيازهای مراجع قضائی، پژوهشگران، مجامع علمی و ساير استفاده کنندگان آمار این بانک، نرخ تورم خرداد ماه را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، گرچه حسب ماده ۵۴ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه، مرکز آمار ايران به عنوان مرجع رسمي انتشار آمار در کشور، اخيراً آمار نرخ تورم در مناطق شهري ايران در خردادماه ۱۳۹۴ را منتشر کرده، بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران نيز در چارچوب بند "ج" ماده یادشده و در ادامه روند گذشته، نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفي در خردادماه ۱۳۹۴ را محاسبه نموده است.

این گزارش می افزاید: به منظور پاسخگويي به نيازهاي محاکم و مراجع قضايي و استفاده پژوهشگران و مجامع علمي و کارشناسي و ساير استفاده کنندگان از آمار بانک مرکزی، خلاصه نتايج به ‌دست آمده از شاخص بهاي کالاها و خدمات مصرفي در مناطق شهري ايران براساس سال پايه ۱۰۰=۱۳۹۰ به شرح ذيل اعلام مي‌شود:

- شاخص بهاي کالاها و خدمات مصرفي در مناطق شهري ايران در خردادماه ۱۳۹۴ به عدد ۲۲۵.۵ رسيد که نسبت به ماه قبل۱.۷ درصد افزايش يافت.

- شاخص مذکور در خردادماه ۱۳۹۴ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۱۶.۲ درصد افزايش داشته است.

- نرخ تورم در دوازده ماه منتهي به خردادماه ۱۳۹۴ نسبت به دوازده ماه منتهي به خردادماه ۱۳۹۳ معادل ۱۵.۶ درصد مي‌باشد.

گفتنی است: مرکز آمار ایران روز گذشته گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در خرداد ماه سال ۱۳۹۴ را منتشر کرد.

براساس اعلام مرکز آمار، شاخص کل (بر مبنای ۱۳۹۰=۱۰۰) در خرداد ماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۱۱.۳ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۱.۲ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۴.۲ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۳.۷ درصد) افزایش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به خردادماه سال ۹۴ نسبت به دور مشابه سال قبل ۱۴.۲ درصد است که نسبت به همین اطلاع در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ (۱۴.۳ درصد) کاهش یافته است.
 
کلمات کلیدی : بانک مرکزی+تورم
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۰۱:۵۲:۳۰
استارت افزایش تورم خورد . خدا به داد برسه. اژ اجاره بها شروع شده بعدش قیمت مسکنه که ۳ ساله تورم نداشته (2997101) (alef-11)