توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488780
یک کشتی یونانی به يک فروند کشتی باری ترکیه حمله کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۷
گارد ساحلی یونان روز دوشنبه به یک فروند کشتی باری حامل پرچم ترکیه در دریای اژه شلیک کرد.

به گزارش فارس، منابع خبری از شلیک‌های هشداری امروز دوشنبه گارد ساحلی یونان یه یک کشتی حامل پرچم ترکیه در دریای اژه خبر دادند.

به نوشته روزنامه «حریت» شبکه خبری "سی ان ان" ترک گزارش کرد که گارد ساحلی یونان روز دوشنبه به کشتی حامل پرچم ترکیه به نام «ام وی اکت» در نزدیکی ساحل «رودس» و در حالی‌که از بندر اسکندرون عازم خلیج ازمیت  بود، شلیک کردند.

به نوشته این منبع خبری، نیروهای گارد ساحلی یونان این کشتی را به سوی بندری در یونان و در  آب‌های بین‌المللی هدایت کردند اما ناخدای کشتی از پیروی از این دستور سرباز زد و موقعیت را به اطلاع مقام‌های ‌ترکیه‌ای رساند.

بعد ازاین ماجرا گارد ساحلی یونان به سوی این کشتی و در حالی که عازم آب‌های ترکیه بود شلیک کرد. ناخدای این کشتی تعداد گلوله‌های شلیک شده را 16 مورد اعلام کرد. جزییات بیشتری از این حادثه تاکنون مخابره نشده است.

ترکیه و یونان اختلاف‌های عمیقی در حدود فلات قاره، حریم هوایی و برخی جزایر سنگی در دریای اژه دارند.
اختلافات دو کشور در خصوص مالکیت بر برخی جزایر سنگی به ویژه جزایر «کارداک» هر از  چند گاهی موجب بروز تنش بین دو کشور می‌شود.
 
 
کلمات کلیدی : یونان+کشتی ترکیه ای+شلیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.