نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 313189
اولتیماتوم ۵ روزه وزیر کار به تأمین اجتماعی
تاریخ انتشار : جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ارائه گزارش منابع و مصارف ۳۰ ساله صندوق تأمین اجتماعی به سازمان زیرمجموعه اش مهلت ۵ روزه داد.

به گزارش فارس، اختلاف نظرها برای تجمیع یا تغییر مدیریت بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی تا تاجایی بالاگرفته که اخیرا سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان در جمع خبرنگاران و در حاشیه همایش دیابت، به انتقاد از بیمه تأمین اجتماعی پرداخت و گفت: ما یک صحبتی کردیم که بخش درمان تأمین اجتماعی زیر نظر وزارت بهداشت قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، با اظهار نظر وزیر بهداشت، مسئولان سازمان تأمین اجتماعی به تکاپو افتاده و نشستی با وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار کردند تا قبل از افزایش بیش از حد تنش ها، موضوعات مورد اختلاف حل و فصل شوند.

اما این پایان ماجرا نبود، چراکه در آخرین ساعات شب گذشته، خبری در سایت وزارت کار مبنی بر مهلت ۵ روز وزیر به سازمان تأمین اجتماعی برای ارئه گزارش منابع و مصارف ۳۰ ساله گذشته منتشر شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز دوشنبه دوم آذر ماه جاری در نامه ای به کبریایی زاده رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی خواستار تهیه و ارائه گزارشی از منابع و مصارف انجام شده سازمان مذکور شده بود.

علی ربیعی در این نامه اعلام کرد: با توجه به سپری شدن نزدیک به ۲۷ ماه از شروع به کار دولت تدبیر و امید و به منظور ارزیابی میزان تحقق برنامه‌های بیمه‌های سازمان تامین اجتماعی لازم است حداکثر ظرف ۵ روز ضمن تهیه و ارائه گزارشی از منابع و مصارف انجام شده آن سازمان در زمینه بیمه های بیکاری، درمان در دو سال اول دولت یازدهم، روند مصرف مبالغ بیمه درمان در بیش از ۳۰ سال گذشته و نیز مقایسه با دورانی که بیمه ها تحت نظر وزارت بهداری (سابق ) و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بوده‌اند به تفکیک استخراج و به اینجانب ارائه گردد.

به گزارش فارس، وزیر کار قصد دارد تا با دریافت گزارش به مقایسه تجربه وزارت بهداشت در مدیریت بیمه ها و سازمان تأمین اجتماعی فعلی بپردازد که باید دید آیا این تنش ها پایان می یابند، یا خیر؟
 
کلمات کلیدی : وزیر کار +تأمین اجتماعی
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۵:۳۵:۰۹
دولت و مخصوصا وزیر بهدات و رفاه از سر تامین اجتماعی دست بردارند چون متعلق به کارگران است. اگه به دنیال شفافیت هستند بگویند هزاران میلیارد دولت در این سالها چه نقشی در بهداشت کشور داشته است؟ (3350599) (alef-11)
 
بابک
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۷:۰۸:۳۸
مال کارگراست اما به کام مدیراش
اگه میدونستی چه خبره تو این سازمان ازش دفاع نمیکردی (3350715) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۲۱:۳۷:۵۵
اینها کارگران رو علم می کنند تا کسی چیزی بهشون نگه. شما خبر نداری برادر که تو تأمین اجتماعی چه خبره. (3351227) (alef-11)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۲۳:۳۴:۳۰
یک مثال برات می زنم که روشن شی: کارخانه ای با 150 نفر نیرو دچار سانحه آتش سوزی شد که خوشبختانه تلفات جانی نداشت.لیکن صاحب کارخانه توان مالی و فنی راه اندازی مجدد را نداشت و برای همیشه کارخانه تعطیل شد.در این بین کارگران که اکثرا بالای 12 سال سابقه کاری داشتند جهت دریافت بیمه بیکاری که قانونا و عرفا و شرعا حقشان بود چون قبلا از حقوقشان کسر شده بود به این سازمان معرفی شدند.سازمان می بایست 3 سال به این افراد از محل صندوق مستمری پرداخت می کرد که پس از سه ماه اعلام کرد صندوق دیگر موجودی ندارد و مستمری همه کارگران را قطع کرد!شکایتها و تجمع ها و ... به جایی نرسید.
این تنها یک مثال بود.بحث دفاع از وزارت بهداشت و ... نیست.دولت به جای این اقدام غیر لازم کاری کند که سازمان لااقل به کارگران پاسخگو باشد.نه اینکه آبدارچی تامین اجتماعی 3 میلیون دریافتی داشته باشد و در مقابل موجودی صندوق بیمه بیکاری غیب شود. (3351443) (alef-11)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۲۲:۰۷:۵۸
دولت جای این کارا بدهیش به تامین اجتماعی رو که حق کارگرا و بازنشستگانشه پس بده (3351285) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.