نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 160639
جزئیاتی از دیدار تامل‌برانگیز صالحی و ویلیام هیگ
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۳۸
جهان گزارش داد: صالحی صبح روز پنج شنبه 25 خرداد ماه به منظور شرکت در اجلاس یکروزه امنیت و آینده افغانستان موسوم به کنفرانس «قلب آسیا» به افغانستان سفر کرد. وی در کابل علاوه بر سخنرانی در این کنفرانس، دیدارهای مختلفی هم با مقامات سایر کشورها داشت؛ مقاماتی که در کمال ناباوری، اسم " ویلیام هیگ"، وزیر امور خارجه انگلیس، هم در بین آنها بود!

 
آقای صالحی در شرایطی تصمیم گرفت با هیگ دیدار کند که در نتیجه زورگویی، توطئه ها و خباثت های دولت انگلیس علیه کشورمان، رابطه دیپلماتیک جمهوری اسلامی با این کشور از سال گذشته تاکنون قطع شده است. چندین بار هم طرح قطع کامل روابط با انگلیس تا مرز تصویب نهایی در مجلس پیش رفت که البته تنها منجر به کاهش شدید روابط شد.

این گزارش می افزاید: آنچنان که وزارت خارجه دولت انگلیس مدعی شده است، دیدار "وزرای امور خارجه بریتانیا و ایران ۱۴ ژوئن در حاشیه کنفرانس «قلب آسیا» و به درخواست آقای صالحی وزیر خارجه ایران" برگزار شده است!

 
به نوشته این سایت، هیگ در این دیدار "با یادآوری اخراج دیپلمات‌های ایرانی از لندن در پی حمله به سفارت بریتانیا در تهران"، ابراز امیدواری کرد که "ایران و بریتانیا بتوانند به زودی دفاتر رسمی حفاظت منافع در تهران و لندن تعیین و دایر کنند."!

 
ابراز علاقه وزیر خارجه انگلیس به بازگشایی کانون فتنه این کشور در تهران، در شرایطی است که در ماه های اخیر نیز خبرهای مختلفی از تلاش و ارتباطات برای از سرگیری روابط بین وزارت خارجه دو کشور منتشر شده است؛ خبرهایی که اعتراضات مختلفی را در داخل کشور به همراه داشته است.
 
جواد
۱۳۹۱-۰۴-۰۲ ۱۰:۰۵:۰۶
انگلیس روباه پیری است که فقط تاکتیکهایش را عوض میکندنه خوی استعماریش را. (851024) (moderator102)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.