توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380635
دو وابسته نظامی دیگر ترکیه فراری شدند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
دو وابسته نظامی ارتش ترکیه که در یونان مستقر بودند، پس از فراخوانده شدن به آنکارا برای توضیح در خصوص کودتای نافرجام کشورشان، به ایتالیا گریختند.

به گزارش فارس، دو وابسته نظامی ارتش ترکیه که در یونان مستقر بودند، پس از فراخوانده شدن به آنکارا برای توضیح در خصوص کودتای نافرجام کشورشان، به ایتالیا گریختند.

این خبر را «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه اعلام کرده و گفته که این دو نظامی فراری، از افسران بلندپایه نیروی زمینی و دریایی ترکیه بوده‌اند که با ماشین و کشتی به ایتالیا گریخته‌اند.

ترکیه دومین ارتش بزرگ ناتو را در اختیار دارد ولی پس از کودتای نافرجام ۱۵ جولای، هزاران سربازش و حدوداً نیمی از فرماندهان بلندپایه‌اش به دلیل ادعای حمایت از کودتا راهی زندان شده‌اند.

با به راه افتادن موج تصفیه مخالفان «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در ارتش پس از کودتا، برخی از وابستگان نظامی حاضر در کشورهای خارجی نیز احساس امنیت نکرده و فرار کردند.

چند هفته پیش بود که وابسته نظامی ترکیه در کویت در حال فرار توسط مقامات سعودی بازداشت و به آنکارا تحویل شد. دو وابسته نظامی ترکیه‌ای مستقر در افغاستان هم در دوبی بازداشت و به سرنوشت مشابه دچار شدند.

دولت ترکیه اعلام کرده که بازگردانده شدن همه نظامیا فراری را خواستار است اما با توجه به اعلام نگرانی اتحادیه اروپا از زیر پاگذاشته شدن حقوق‌بشر توسط دولت اردوغان، معلوم نیست که آیا ایتالیا این دو نظامی را تحویل می‌دهد یا باید شاهد تنش در روابط آنکارا-روم باشیم.
 
کلمات کلیدی : ارتش ترکیه،کودتای نافرجام ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.