توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490831
رنکینگ جدید فنی AFC اعلام شد/جایگاه لیگ برتر ایران در آسیا تکان نخورد/ همچنان در منطقه خطر!
بخش ورزشی الف،19تیر96
با اعلام رسمی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ برتر فوتبال ایران در رده هفتم آسیا باقی ماند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵
به گزارش فارس،با اعلام رسمی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ برتر فوتبال ایران در رده هفتم لیگ های برتر قاره کهن قرار گرفت.

بر همین اساس در ماه گذشته میلادی، لیگ برتر فوتبال ایران با یک رده صعود و گرفتن جایگاه استرالیا در رده هفتم قرار گرفته بود و در ماه جاری نیز در این رتبه باقی ماند.

در این رنکینگ لیگ برتر امارات همچنان با امتیاز قابل توجهی در رده اول قرار دارد و پس از امارات، کشورهای کره‌جنوبی، قطر، چین، عربستان و ژاپن قرار دارند و ایران نیز در رده هفتم باقی ماند.

در رده بندی جدید امتیاز ایران نیز دست نخورده باقی مانده و لیگ ایران همچنان با کسب امتیاز 69.579 در رده‌بندی جدید در بین تیم‌‌های غرب آسیا نیز همچنان چهارم است و این موضوع یعنی اینکه در صورت توزیع سهمیه‌های جدید برای فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا، سهمیه‌های کشورمان همچنان 2+2 باقی خواهد ماند.

گفتنی است تا پیش از این به رده‌بندی، رنکینگ فنی یا MA اطلاق می‌شد و این زمانی بود که 30 درصد از امتیاز کشورها به عملکرد تیم‌های ملی اختصاص داشت اما با کسر شدن سهمیه عملکرد ملی و کاهش آن تا 10 درصد، این رنکینگ باید به نام رنکینگ لیگ‌های آسیایی تغییر نام داده شود.

در زیر جایگاه 17 لیگ برتر آسیا در رنکینگ جدید را مشاهده می‌کنید:
 
کلمات کلیدی : فیفا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.