نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440935
معاون وزیر اقتصاد: تورم تا پایان امسال به ٨.٨ درصد می‌رسد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۳
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه تورم در مهر ۱۳۹۲ از مرز ٤٠ درصد گذشت و در خرداد سال جاری تک رقمی شد گفت که پیش‌بینی می‌کنیم تورم در پایان امسال به ٨.٨ درصد می‌رسد.

به گزارش ایسنا، حسین میرشجاعیان در نشست خبری معرفی دستاوردهای وزارت امور اقتصادی و دارایی که امروز ١٢ بهمن ماه در معاونت اقتصادی برگزار شد درباره متغیرهای اقتصادی در ابتدای دولت یازدهم گفت: امسال سالی تاثیرگذار به لحاظ ورود به برنامه ششم توسعه است و متغیرهایی که حاصل خواهند شد در ادامه مسیر مهم است، در این میان تورم تک رقمی شده که پیام مثبتی را به اقتصاد و جامعه بین المللی داد؛ در حالیکه فروش نفت بالا رفته، تراز تجاری مثبت شده و رشد اقتصادی بالای پنج درصد شده است.

معاون وزیر اقتصاد افزود: نرخ رشد اقتصادی منفی در سال ۱۳۹۳ به سه درصد، در شش ماهه اول ٧.٤ درصد بوده است. در این میان نرخ رشد نفت، کشاورزی، صنعت، خدمات در بهار نسبت به تابستان بالا رفته است.

میرشجاعیان همچنین گفت: تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در سه ماهه دوم رشد ٤.١ درصدی داشتیم و این شاخص در دو بخش ماشین الات و ساختمان به ترتیب ٤.٢ و ٤.١ درصد بوده است.

وی بیان کرد: میانگین صادرات نفت خام در سال جاری با ٩٤ درصد رشد به ٢.١ میلیون بشکه رسیده؛ در این میان تورم در مهر ۱۳۹۲ از مرز ٤٠ درصد گذشت که در خرداد سال جاری تک رقمی شد.
 
کلمات کلیدی : کاهش تورم + تورم + رشد اقتصادی
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۲:۰۷:۵۹
از كاهش قيمت گوشت و مرغ و برنج و .... معلوم است نيازي به اعلام نيست ! (4144614) (alef-3)
 
Norway
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۸:۴۴:۰۰
کاهش تورم به معنی کاهش قیمت کالا نیست.
متاسفانه این مفاهیم اولیه اقتصاد برای مردم درست تعریف نشده است. (4146609) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.