نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 341430
رهبر معظم انقلاب در دیدار مداحان اهل بیت:
اینکه بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره است، یا از روی ناآگاهی است یا خیانت/ امروز هم روزگار موشک است و هم مذاکره
بخش خبری الف، 11 فروردین 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از مداحان اهل بیت علیهم‌السلام تصریح کردند: اینکه بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره است، دنیای موشک نیست؛ این اگر از روی ناآگاهی گفته شود که ناآگاهی است؛ اما اگر از روی آگاهی باشد، خیانت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز (چهارشنبه) در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در دیدار جمعی از مداحان و ذاکران، بیان مباحث کاربردی از زندگی اهل بیت (علیهم السلام) را موجب عمق یابی و تأثیرگذاری بیشتر مداحی ها خواندند و با
ایشان، توان نظامی را بیشترین تکیه گاه مستکبران برای زورگویی به ملت ایران خواندند و با طرح یک سئوال اساسی افزودند: در این اوضاع جنگل وار جهانی، اگر جمهوری اسلامی صرفاً به دنبال مذاکره و مبادله اقتصادی و حتی علم و فناوری برود اما توان دفاعی نداشته باشد آیا حتی دولت های کوچک نیز به خود اجازه تهدید ملت ایران را نخواهند داد؟
اشاره به استفاده مستمر دشمنان از همه ابزارها برای مقابله با ملت ایران و نظام اسلامی تأکید کردند: در روزگار پیچیده امروز و فردا، باید از همه ابزارهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و دفاعی، برای تقویت جایگاه ایران استفاده کنیم.

ایشان با تبریک عید ولادت حضرت صدیقه کبری(س)، مداحی و ذاکری اهل بیت را، افتخار خواندند و افزودند: پدیده مداحی و نغمه سرایی به این عمومیت و عمق معانی، از اختصاصات جامعه شیعی است و جا دارد دانشجویان و پژوهشگران درباره راههای علمی گسترش و عمق یابی این پدیده کار کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای، فهم و بیان مقام با عظمت و نورانی حضرت فاطمه زهرا (س) را واقعاً ناممکن خواندند و افزودند: با وجود این، درباره سیره و رفتار آن حضرت، نکات فراوانی برای بیان و درس آموزی وجود دارد.

رهبر انقلاب، «دختریِ پیامبر اعظم» و «همسریِ ولی خدا» را نشان دهنده رفعت مقام و جاه و جلال حضرت صدیقه کبری برشمردند و خاطرنشان کردند: «تربیت دو سید جوانان اهل بهشت»، طهارت «روح و باطن زندگی» و «پرهیزکاری و پاکیزگی قلبی» از جمله ویژگی های آن حضرت است که می تواند با تقوا و مراقبت دائم، در زندگی فردی و اجتماعی انسان تحقق یابد.

ایشان با توصیه به مداحان و شاعران برای گنجاندن این نکات و حقایق کاربردی در «اشعار، مدیحه ها و مرثیه های خود» افزودند: ذکر مقامات معنوی، محبت و روشنی دل می آورد اما کافی و کارساز نیست و لازم است در هر منبری، درسهای کاربردی زندگی ائمه علیهم السلام، هنرمندانه بیان شود و زمینه ساز ولایت و دنباله روی عملی از اهل بیت گردد.

رهبر انقلاب اسلامی توجه به مسائل روز را در اشعار و مداحی ها، ضروری خواندند و خاطرنشان کردند: نظام استکباری، متکی بر «زورگویی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی» از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و ملت ایران فروگذار نمی کند و نباید این واقعیت را نادیده گرفت.

رهبر انقلاب با اشاره به استفاده دشمنان انقلاب از همه ابزارهای قدیمی و پیشرفته برای خصومت با ایران تأکید کردند: آنها از «گفتگو، مبادلات اقتصادی، تحریم، تهدید نظامی و هر وسیله دیگر»
حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد شدید از کسانی که روزگار و دنیای فردا را دنیای مذاکره می دانند و نه موشک خاطرنشان کردند: روزگار، روزگار همه چیز است وگرنه به راحتی و به صراحت حق ملت را خواهند خورد.
برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند و ما نیز باید در همه این زمینه ها، توان مقابله و دفاع داشته باشیم.

ایشان، توان نظامی را بیشترین تکیه گاه مستکبران برای زورگویی به ملت ایران خواندند و با طرح یک سئوال اساسی افزودند: در این اوضاع جنگل وار جهانی، اگر جمهوری اسلامی صرفاً به دنبال مذاکره و مبادله اقتصادی و حتی علم و فناوری برود اما توان دفاعی نداشته باشد آیا حتی دولت های کوچک نیز به خود اجازه تهدید ملت ایران را نخواهند داد؟

حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد شدید از کسانی که روزگار و دنیای فردا را دنیای مذاکره می دانند و نه موشک خاطرنشان کردند: روزگار، روزگار همه چیز است وگرنه به راحتی و به صراحت حق ملت را خواهند خورد.

ایشان افزودند: اگر این حرف از روی ناآگاهی گفته شده باشد یک مسئله است اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است.

رهبر انقلاب، نمایش موشکهای پیشرفته و دقیق سپاه پاسداران را موجب خرسندی ملتهایی خواندند که از امریکا و رژیم صهیونیستی، دلشان خون است اما کاری از دستشان بر نمی آید.
ایشان افزودند: دشمنان مدام در حال تقویت توان نظامی و موشکی خود هستند در این شرایط چطور می گوییم روزگار موشک گذشته است؟

حضرت آیت الله خامنه ای این حرفها را شبیه حرفهای برخی اعضای دولت موقت دانستند که اوایل انقلاب می گفتند جنگنده های اف – ۱۴ را که خریده ایم به امریکا پس بدهیم، به دردمان نمی خورد!

رهبر انقلاب افزودند: در آن موقع ایستادگی و افشاگری کردیم و چندی بعد که صدام به ایران حمله کرد معلوم شد چقدر به این ابزارهای
ایشان در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز خاطرنشان کردند: تکرار حرفها و شعارها، کسالت بار می شود بنابراین هنگام «اقدام و عمل» برای بهبود وضع اقتصادی کشور و اوضاع معیشتی مردم است.
دفاعی نیاز داریم.

رهبر انقلاب با تأکید مجدد بر موافقت خود با ابزار دیپلماسی و مذاکره سیاسی بجز چند استثنا افزودند: طوری تبلیغ نکنند که انگار با گفتگو مخالفیم، ما می گوییم باید قوی و هوشیار مذاکره کرد تا سرمان کلاه نرود.

ایشان در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز خاطرنشان کردند: تکرار حرفها و شعارها، کسالت بار می شود بنابراین هنگام «اقدام و عمل» برای بهبود وضع اقتصادی کشور و اوضاع معیشتی مردم است.

رهبر انقلاب همچنین در ادامه توصیه به مداحان و ذاکران اهل بیت، مقابله با تلاش دشمنان برای تضعیف باورهای جوانان را ضروری خواندند و افزودند: تلاش می شود باور جوانان به «اسلام و کارآمدی نظام اسلامی» تضعیف شود و حتی تداوم حیات جمهوری اسلامی، ناممکن القا شود.
رهبر انقلاب افزودند: البته ۳۷ سال است دشمنان به موازات توطئه های مختلف از ناممکن بودن تداوم نظام اسلامی می گویند اما نظام منتخب ملت ایران اکنون از نهال اول انقلاب به درختی تناور و سرسبز تبدیل شده و این واقعیت نشان می دهد استعداد رشد و بالندگی و قوی تر شدن، در ذات نظام اسلامی است و هر روز بیشتر محقق خواهد شد.

رهبر انقلاب افق آینده کشور را روشن و شوق آفرین خواندند و به مداحان و ذاکران توصیه کردند: با اشعار پرمغز و اجرای هنرمندانه، مستمعین خود را به انسانهایی امیدوار، پرتلاش و کارآمد تبدیل کنید و هدایت مردم و بیداری و بصیرت افزایی را مهمترین وظیفه خود بدانید.
 
کلمات کلیدی : رهبر انقلاب
 
پویان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۳:۳۲:۴۵
احسنت...
گوش ما بر کلام دنیا نیست بر لب سید خراسانیست گرچه دوران بی وفاییهاست (3620850) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۳:۴۰:۰۴
اگر رهبری وتدبیرها و ریزبینیهایشان نبود معلوم نیست دو جبهه افراط وتفریط چه بلایی سر مردم وکشور می آوردند..خدایا شکرت که ایران سید علی خامنه ای داره...ازت ممنونم.. (3620862) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۳:۴۱:۵۸
بعضی ها برای اینکه دو روز بیشتر بر صندلی قدرت بشینن حاضرن شرف ملی یک کشور بفروشن تا خارجی ها ازشون راضی باشن خدا را شکر رهبری فرزانه داریم (3620867) (alef-13)
 
عدالت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۳:۵۵:۰۳
مذاکره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واقعا جاهلانه است که نام سرخم کردن در برابر زیاده خواهی ظالمان را، مذاکره بگذاریم.

نام این مذاکره نیست، نامش، بحث بر سر باج دادن بیشتر به شیطان بزرگ است. (3620876) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۴:۱۸:۰۶
مدافع حرم بودن واقعا مرد می خواهد در کشور غریب با دشمنی خون آشام که هر طرف را نگاه کنی هستند به امام حسین ع قسم مرد می خواد امثال شهید نوروزی و همه عزیزان اهل بیت ع که از جان مایه گذاشتند فخر نا ملت ایران و شیعیان جهان هستند کفنم می شه یه روز این لباس نوکری من ابوالفضلی ام .. لب تشنه ام دریایی آرامش فردایی (3620909) (alef-13)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۴:۱۸:۵۱
یعنی واقعا شخصی بوده این حرف رو زده باشه در جنگ عراق ما که حمله نکردیم ما مثل ادم زندگی میکردیم اونها وحشیانه حمله کردند اگه قرار بر مذاکره برای حل همهی مشکلات باشه قدرتهای جهانی موشک و بمب هسته ای نداشتن (3620911) (alef-13)
 
Oman
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۴:۲۰:۱۷
توصیفهای دقیق رهبری انقلاب
---
این وا دادگان خود باخته که بر خلاف اندیشه های رهبر معظم انقلاب ، که مبتنی بر آیات صریح قرآن در زمینه آماده سازی دفاعی کشور است ، خواهان تعامل با تسلیم به خواسته های دشمنان نظام هستند و به تاریخ آکنده از جنایت و خیانت این دشمنان تا کنون نیک آگاهند تصور می کنند چه توصیفی کم تر از جهل و خیانت را شایسته ی خود می بینند؟؟؟!!! (3620912) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۴:۲۴:۳۲
اگه نعمت رهبر رو نداشتیم چقد خسارت میدیدیم؟ (3620919) (alef-13)
 
راه
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۴:۳۸:۰۶
فردای دنیا فردای اقتدار و تقوا و شجاعت و شهامت و عقلانیت و بصیرت و انسانیت و اخلاق است . دفاع از ارزش های اخلاقی و انسانی و عقلانی و دینی و میهنی ، در صورتی امکان پذیر است که موضع اقتدار و توانمندی و صلابت و تبعیت و فرمان پذیری و ولایتمداری خود را حفظ و بلکه ارتقاء ببخشیم . هر قدر قدرت و توان دفاعی بیشتری داشته باشیم ، همانقدر از مصونیت برخوردار خواهیم بود . فراموش نکنیم توفیق در برخی از مسائل در عرصه های مختلف ، مرهون توانمندی های دفاعی و نظامی و علمی و هسته ای و شجاعت مدیران قبلی است و اکنونی ها نباید با سیاست های غلط و نا همگون و نابخردانه ، باعث تضعیف موقعیت نظام گردند و باید در حفظ و ارتقاء پشتوانه های غرور انگیز بکوشند . (3620935) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۴:۵۶:۴۶
آمریکا قابل اعتماد نیست. (3620954) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۵:۰۲:۰۶
اینکه بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره است، دنیای موشک نیست؛ این اگر از روی ناآگاهی گفته شود که ناآگاهی است؛ اما اگر از روی آگاهی باشد، خیانت است،،
این صراحت سخنان رهبری در مورد اظهار نظر آقای هاشمی رفسنجانی نشان دهنده انحراف فکری آقای هاشمی از مسیر امام و رهبری است، دو احتمال ، خیانت و ناآگاهی. یعنی اگر از روی آگاهی باشد خیانت است، حد اقلش نا آگاهی است، واقعا مایه تاسف است که آقای هاشمی حتی با دید خوشبینانه چنان تنزل پیدا کند که به مرتبه نا آگاهان سقوط کند، تاریخ ‌واقعا عبرت آموز است. خداوند عاقبت ما را به خیر کند، نشانه های نفوذ چه زود دارد آشکار می شود، مسولین ما همان حرفی را می زنند که دشمنان ما می خواهند. (3620960) (alef-13)