توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491939
پزشکیان: با هم حرف بزنیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۴
نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شهر را باید با یک نقشه درست راهنمایی و هدایت کرد و به پیش‌برد، تعویض مکرر مدیران چاره کار نیست، هزینه است.

به گزارش ایسنا، مسعود پزشکیان در نشست پنجاه و هشتمین اجلاس مجمع مشورتی شورای مراکز استان‌های کشور در تبریز تصریح کرد: گاهاً با جهلی که از عدم احاطه علمی نشأت می‌گیرد هر ایده علمی را رد می‌کنیم در بسیاری از موارد موضوعی که متخصص حوزه آن را تحقیق کرده و مستند کرده‌اند؛ بنا بر تجربه خود آن را رد می‌کنیم. ما باید قبول کنیم تجربیات ما پایین‌تر از شواهد دنیاست. 

 وی افزود: ما یاد نگرفتیم بر اساس شواهد با هم حرف بزنیم. ما یاد نگرفتیم با هم درست و منطقی صحبت کنیم بدون جدل و و تنش مذاکره کنیم. این دلیل اصلی بسیاری از شکست‌ها در اجرای برنامه‌های اداری است. ما باید یاد بگیریم با هم حرف بزنیم و در مقابل حرف درست سر خم کنیم و تنش ایجاد نکنیم. 

 وی با اشاره به عواقب تصمیمات ناصحیح در آینده افزود: ظالم کسی است که با ناآگاهی خود برنامه‌ریزی کرده و در جامعه پیاده می‌کند و نتیجه تلخ این پروژه‌ها نیاز به مدت زمان طولانی ندارد و بعد از مدت کوتاه اثرات خود را نشان می‌دهد و این ظلم در حق شهر و مردمان آن شهر است. 

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلام توصیه کرد: مسئولین نباید بر دانسته‌های اشتباه خود پافشاری کنند. مسئله در تصمیم‌گیری صحیح و اجرای درست این تصمیم است که کلید موفقیت و توسعه کشور در آن است. ما حق نداریم قانون بنویسیم که بی‌ثباتی را در جامعه ایجاد می‌کند، در حالی‌که می‌نویسیم و متوجه نیستیم که چه عواقب جبران ناپذیری دارد. 

وی اظهار داشت: مشکلات و گرفتاری ما در ادارات کشور در همین‌هاست. نقشه کامل و تخصصی و حساب شده نداریم و ظرف مدت کوتاه مسئول عوض می‌کنیم که شاید درست شود. ما می‌بافیم و رشته می‌کنیم ما می‌سازیم و خراب می‌کنیم و مکرر راه عوض می‌کنیم. چون مسیر مشخص و تعریف شده نداریم. 

 وی در پایان با اشاره به استفاده درست از نیروها  و عقاید به جای تنش، از پیگیری مسائل شهری در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

انتهای پیام
 
کلمات کلیدی : پزشکیان+مسعود پزشکیان+مجلس+تبریز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.