نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 175534
احکام ۱۲پرونده فساد مالی اعلام شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۰۹
قاضی پرونده فساد بزرگ مالی گفت: از مجموع ۱۷ پرونده ارسالی به دادگاه، تاکنون برای متهمان ۱۲ پرونده حکم صادر شده است و درباره پنج پرونده دیگر در آینده نزدیک تصمیم گیری خواهد شد.

قاضی‌ˈ ناصر سراجˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: پرونده اول دارای ۳۹ متهم بود که احکام آنها صادر و به دلیل اعتراض متهمان به احکام صادره، به دیوان عالی کشور ارسال شد.

قاضی پرونده فساد بزرگ مالی ادامه داد: علاوه بر پرونده نخست، در مرحله دوم رسیدگی ها برای متهمان ۱۱ پرونده نیز حکم صادر شده است و پنج پرونده در نوبت رسیدگی قرار دارد که سعی می شود احکام متهمان این پرونده ها نیز هر چه سریعتر صادر شود. سراج گفت: در مجموع، از ۱۷ کیفرخواستی که به دادگاه آمده ۱۲ پرونده تصمیم گیری شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر پرونده های یاد شده،پرونده های دیگری نیز در این خصوص در دادسرا قرار دارد که هنوز به دادگاه ارسال نشده اند. قاضی پرونده فساد بزرگ مالی همچنین درباره زمان اعلام نتیجه پرونده های ارجاع شده به دیوان عالی کشور گفت: از آنجایی که تصمیم گیری در مرحله تجدید نظر چهار ماهه است احتمالا باید به این زودی ها نتیجه تجدید نظر این پرونده ها اعلام شود.
 
کلمات کلیدی : فساد مالی +احکام
 
علی
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۳۴:۳۰
همانگوده که قوه قضاییه برای چهار زورگو رای صادر کرد دیوان عالی کشور سریعا نظر خود رااعلام تا مفسدان اقتصادی ومسولان حال وگدشته بانک ها نیز یه خود ایند در بحث بدهکاران بانکی مسولان بانکی بیشتر از بدهکاران مقصرند زیرا اگر اتها طبق قوانین عمل کرده بودند شاهد این گونه مبالغ سنگین نبودیم ارزیاب های وصیفه های بانکی ببینید چطور ارزیابی کرده اند که با این همه تورم این چند ساله باز وثایق پوشش بدهی بانک ها را نمی دهد قطعا رشوه های کلانی گرفته شده که انها نیز باید محاکمه شوند (1081027) (alef-10)