توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505735
آلمان: همکاری‌های امنیتی بین آنکارا و برلین بدتر از قبل شده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸
وزیر کشور آلمان همکاری‌های امنیتی بین ترکیه و کشورش را با توجه به تنش‌های روز افزون بین دو کشور بدتر از سابق ارزیابی کرد.

به گزارش تسنیم، "توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان در گفتگو با خبرگزاری آلمان تاکید کرد که در حال حاضر هیچ گونه خطری برای وقوع بحران پناهدگان جدید در ابعاد حدود 2 سال پیش را نمی بیند.

وی در این باره گفت: آن تحولی که ما در این راستا در پاییز 2015 دیدیم را من نمی بینم. ما همچنین اقدامات زیادی را انجام داده ایم که آن شرایط ایجاد نشود. سال 2015 نباید و تکرار نخواهد شد.

وزیر کشور آلمان همچنین تاکید کرد که در دوام توافق پناهندگان بین اتحادیه اروپا و ترکیه هیچ شکی وجود ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اگر ایتالیا پناهندگان خود را به شمال اروپا سرازیر کند احتمال وقوع بحران پناهندگان جدید وجود دارد گفت: اولا ما آمادگی بهتری داریم، دوم اینکه ایتالیا در حال حاضر به گونه ای دیگر رفتار می کند و سوم اینکه شمار پناهندگان در ایتالیا به اندازه ای که اغلب ادعا می شود نیست. شمار پناهندگانی که در جولای و آگوست به ایتالیا آمده اند به طور چشمگیری کاهش داشته است.

وزیر کشور آلمان در بخش دیگری از این گفتگو با توجه به تنش های روزافزون با ترکیه بسته پناهندگان با این کشور را در معرض خطر ندانسته و گفت: ترکیه هم علاقه شخصی به این توافق با اتحادیه اروپا دارد و من در حال حاضر هیچ تردیدی ندارم که این توافق پا بر جا خواهد بود. ما اجازه اخاذی را نمی دهیم.

دمایزیر با این حال اعتراف کرد که بحران پناهندگان در اطراف کره زمین به هیچ عنوان تمام نشده است. ما در سطح جهانی با یک جریان بی توقف هجوم پناهندگان روبرو هستیم که هرگز از زمان جنگ جهانی دوم وجود نداشته است. بسیاری از این پناهندگان همچون گذشته به اروپا فشار می آورند. بنابراین این مسئله سالیان سال ما را درگیر خود خواهد کرد.

وزیر کشور آلمان همچنین تاکید کرد که تنش های بین آلمان و ترکیه همچنین بر همکاری های امنیتی بین دو کشور تاثیر داشته است. همکاری با سازمان های امنیتی ترکیه بسیار بدتر از سابق شده است. آلمان در تعریف تروریسم با ترکیه نظر مشترکی ندارد.

وزیر کشور آلمان تاکید کرد که آلمان علاقمند به این مسئله است که در چیزی که به عنوان تروریسم معنی می کند با طرف ترکیه ای همکاری کند. ما علاقمند به تبادل داده ها درباره راه های سفر جهادی ها هستیم؛ یا اینکه ترکیه به ما بگوید چه موقع عناصر برگشتی داعش از ترکیه پرواز می کنند.

وی در عین حال گفت که ما اجازه نمی دهیم که تعریف تروریستی از طرف ترکیه به ما اعمال شود.

روابط بین آلمان  و ترکیه مدتهاست که متشنج شده است. یکی از نقاط مورد مناقشه بین دو کشور اتباع آلمانی دستگیر شده در ترکیه هستند.
 
کلمات کلیدی : آلمان + ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.