توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495737
شرکت مخابرات: احرازهویت مشترکان تلفن ثابت به روز می شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲
معاون امورمشتریان شرکت مخابرات ایران از تلاش برای به روز کردن اطلاعات و احراز هویت مشترکان تلفن ثابت این شرکت خبر داد.

داود زارعیان چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در باره چگونگی احراز هویت مشترکان افزود:منظور از احراز هویت اینکه، مالک هر تلفنی به طور کامل مشخص باشد، زیرا ممکن است برخی مشترکان شماره شناسنامه ویا کد ملی و یا آدرس آنها در سامانه سی.آر.ام(CRM) سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان ثبت نشده باشد.

معاون شرکت مخابرات ایران اضافه کرد:سیستم ثبت احوال و سیستم شاهکار که اکنون در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است این امکان را فراهم می کند که مشخصات کامل هر مشترک در سیستم سی.آر. ام شرکت مخابرات ثبت شود.

به گفته زارعیان، اکنون همه مشترکان احراز هویت شده اند و هر تلفنی مشخص است که به چه کسی تعلق دارد، اما این اطلاعات نیازمند تکمیل است.

وی یادآور شد: تمامی 30 میلیون و 500 هزار مشترک مخابرات ایران اطلاعاتشان درسی.آر.ام ثبت شده، اما با توجه به تغییرهایی که در کد ملی ها، آدرس ها ، جابجایی تلفن ها، کد پستی ها بروز کرد، مشترکانی که نیاز به به روزرسانی اطلاعات داشته باشند و احراز هویت برای آنان صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، سیزدهم فروردین ماه پارسال سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار برای ساماندهی سیم کارت های بدون هویت مشخص راه‌اندازی شد.

مشترکان می‌توانند با مراجعه به درگاه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به بخش خدمات الکترونیک در نشانی www.cra.ir یا نشانی اینترنتی mobilecount.cra.ir و از شمار سیم کارت هایی که با کد ملی آنان ثبت شده است، مطلع شوند.
 
کلمات کلیدی : ارتباطات + تلفن ثابت + مخابرات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.