نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 269035
بابک زنجانی اموالش را به نام چه کسانی کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۸
امیرعباس سلطانی، عضو کمیسیون انرژی و عضو کمیته مجلس برای بررسی پرونده بابک زنجانی توضیح داد.

روزنامه ایران: امیرعباس سلطانی، عضو کمیسیون انرژی و عضو کمیته مجلس برای بررسی پرونده بابک زنجانی توضیح داد.

پرونده بابک زنجانی الان در چه مرحله‌ای است؟ فکر نمی‌کنید ۱۶ ماه مدت طولانی ای برای رسیدگی به پرونده است؟


پرونده در اختیار دستگاه قضایی است و هر وقت سؤالی می‌کنیم، می‌گویند در حال تحقیق هستیم. در حالی که قوه قضائیه درباره پرونده فساد مالی با این حجم باید حساسیت بیشتری داشته باشد و حداقل طی گزارش‌هایی مردم را در جریان برخی جزئیات آن بگذارد. بخصوص که رهبر انقلاب هم گفته‌اند که مردم محرم هستند. هر جا می‌رویم مردم فرجام این پرونده را دنبال می‌کنند و برایشان محل سؤال است که فردی با داشتن سابقه سوء چطور وارد دولت و مراکز قدرت شده است.

بابک زنجانی چطور به این راحتی توانسته به دولت نفوذ کند؟


بابک زنجانی یک ویترین است و توسط بعضی مراکز قدرت، تبدیل به بابک زنجانی شده است. ما باید دنبال آقایانی بگردیم که وی را حمایت کرده و زمینه را برای برجسته کردن و تخلفات او مهیا کرده‌اند. باید ببینیم این حمایت‌ها براساس چه تحلیل‌ها و اهدافی، چه لابی‌ها و محاسباتی بوده است. به هر حال زنجانی در پشت پرده کسانی و مراکزی داشته که حمایتش می‌کردند. این نهادها و مراکز قدرت معمای پرونده بابک زنجانی هستند.

بحث جدیدی مطرح شده که بخشی از اموال او در روسیه سرمایه‌گذاری شده است. این موضوع را تأیید می‌کنید؟

ممکن است در روسیه هم بخشی از اموالش سرمایه‌گذاری شده باشد همچنان که گفته می‌شود در تاجیکستان، مالزی و ترکیه هم هست. من منکر این نیستم اما به این منتقدم که برخی می‌آیند اعلام می‌کنند می‌خواهیم بدهی بابک زنجانی را بدهیم و فلان کنیم. اینها انحراف در پرونده و افکار عمومی است. ۴ ماه پیش گفتند یکی پیدا شده می‌خواهد بدهی او را بدهد اما نداد. این خبرها با اهداف سیاسی و اقتصادی و انحراف افکار عمومی منتشر می‌شود.

آقای اسحاق جهانگیری اخیراً گفته‌اند که این ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی که زنجانی برداشته است، مبلغی نیست که با دو سه سال عیش و نوش تمام شود و نتیجه گرفته‌اند که اموال زنجانی جایی پنهان است و باید شناسایی شود.

بدهی زنجانی حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان است و اموال او الان هم وجود دارد اما معلوم نیست که کجا و دست چه کسی یا کسانی است. کل اموالی که می‌توانند از او در ایران بگیرند هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است بقیه‌اش در همین کشورهایی است که نام بردیم. به هر حال این پول خورده نشده است منتها به نام زنجانی نیست. وقتی حساب ارزی او بعد از رفع تحریم‌ها باز شد، دیدیم پولی در حسابش نیست، بنابر این او چون از قبل با هدف کار می‌کرده رد پایی باقی نگذاشته است.
 
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۰:۳۰:۲۹
وقتی یک کشتی نفت بهش دادن باید صبر میکردن ببینن میتونه محموله کشتی رو بفروشه و پولشو بفرسته ایران نه اینکه ده ها محموله کشتی بدون هیچ گونه باز پرداختی بهش تحویل بشه بدون یک دلار عایدات . این فرد ببخشید این باند پشت پرده به همراه عوامل دولتی همکار باید دستشون بریده بشه که به این شکل ثروت مملکتو میچاپن ... (2856758) (alef-11)
 
مصرف کننده
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۱:۰۲:۴۴
آمار های آقای جهانگیری کابل اتکا نیست .اعلام اینکه در دولت قبلی 700 میلیارد دلار درآمد کشور صرف واردات از کشور چین شده است نشان میدهد که ایشان تصور درستی از اعداد و ارقام و آمار های کلی کشور ندارد . (2856843) (alef-11)
 
احمدي
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۶:۱۶
با عرض معذرت اشتباه چاپي است تومان نيست دلار است (2857086) (alef-11)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۹:۵۳
درکشور ما وقتی فردی (خرد وکلان)دریک پستی منصوب میشه به جای اینکه احساس مسئولیت بکنه طرف احساس قدت میکنه وعاقبت کوته فکری مسئولان اینچنین مملکت رو به بادمیده . (2857125) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۳:۱۴:۳۸
واقعا اگر همین یک مورد رو درست بررسی کنن اونوقت میشه فهمید فساد تو ایران از کجا نشات میگیره. (2857346) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۴:۰۶:۱۹
بعد جنين موجودي را با احترام تمام و در پنبه نگه داشته اند و به سزاي اعمالش نمي رسانند تعجب ر انگيز نيست؟ (2857538) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۴:۱۷:۵۹
ای ای ای پاکدست ترین دولت تاریخ
چه خون دلها که این مملکت و مردم به خاطر تو خوردند
و چه تاوانهایی که کشور و مردم ونظام بخاطر تو پرداخت میکنن (2857580) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۶:۲۴:۳۷
بیارینش پای چوبه دار میگه پول بیت المال و کجابرده (2857958) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.