نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439135
پیکرهای تازه کشف شده پلاسکو اگر کنار این فلزات مذاب بود...
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۴۲
درحالی که امروز ۸ پیکر آتش‌نشان‌های مفقود در پلاسکو تقریبا سالم و در مواردی قابل شناسایی یافت شد که تا پیش از این احتمال می‌رفت بدن سالمی از زیرآوار داغ و مذاب پلاسکو پیدا نشود.

به گزارش خبرآنلاین؛ از شب گذشته، تصاویر هولناکی از فلزات گداخته و بعضا مذاب و نخاله‌های شعله‌وری از زیرآوار بیرون می‌آید و با بیل‌‌‌های عظیم، جابجا می‌شود.

میزان حرارت زیرآوار تا ۵۴۰ درجه هم ثبت شد و البته مدیران بحران و شهری در پیام‌هایی تلویحا می‌گفتند از یافتن بدن‌های سالم آتش‌نشان‌ها ناامیدند.

اما در همان محلی که بیل‌مکانیکی‌ها کار می‌کنند، امروز پیکر ۸ آتش‌نشانان یافت شد به روایت سخنگوی ستاد مدیریت بحران پلاسکو، عمدتا سالم بودند.

چه شد که بدن‌های سالم آتش‌نشان‌ها بدست آمد؟ دلیل اصلی، گیر افتادن دست‌جمعی آتش‌نشان‌ها بود. ظاهرا آنها از قربانیان اولیه آوارشدن سقف طبقات بالایی بود. اما نکته بعدی که یکی از امدادگران داخل میدان روایت می‌کند، فضای عایق گونه‌ایست که شاید با اندکی اقبال، پیکر این چند آتش‌نشان درآن مدفون شده بود و از آتش و فلز مذاب، دور ماند.آخرین خبرها از آوار برداری

خبرنگاران در محدوده پلاسکو می‌گویند در پایان روز هفتم فاجعه، عملیات امداد و جست و جو برای یافتن پنج شهید آتش نشان بی وقفه ادامه دارد و در این ساعات به مرحله حساسی رسیده است.

تعدادی از ادوات و تجهیزات آتش نشانان کشف شده اما حرارت بالای فلزات ذوب شده در زیر آوار, فضایی توام با شک و امید را برای یافتن پیکر شهدا ایجاد کرده است.

در هر مرحله از آواربرداری سگ های تربیت شده نیروی انتظامی به جست و جوی محدوده می پردازند و در کنار آن گروهی از آتش نشانان نیز کاوش موشکافانه ای برای یافتن بقایای پیکر شهدای مفقودالاثر انجام می دهند.
 
کلمات کلیدی : ساختمان پلاسکو+پلاسکو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۰۸:۱۶:۳۶
چرا فلز ذوب شده؟؟؟ (4136477) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۰:۴۰:۰۵
گاز که قطعا بعد از فرو ریختن قطع شده و میزان گازوییل موجود در موتورخانه هم نمیتواند چند روز و با این وسعت و به این شکل فلز را به مرحله ذوب برساند این قضیه نیاز به بررسی دقیق دارد این مقدار حجم حرارت فقط با واکنشهای شیمیایی امکان پذیر هست چون زیر اون همه آوار اکسیژن به مقدار کافی نیست تا سوخت فسیلی بتونه به این شکل فلز رو گداخته کند. (4136728) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۱:۰۶:۱۵
چرا داره؟ حرارتش مثل کوره میمونه (4136802) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۱:۳۷:۰۷
مهم زندگیه که از دست رفت دیگه جسد سالم بمونه چی بشه (4136876) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.