نظر منتشر شده
۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 177938
عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش از فرهنگیان بازنشسته
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۰۰
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه از فرهنگیان بازنشسته به دلیل تأخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت آنان عذرخواهی می‌کنم، گفت: حضورم در آموزش و پرورش برای تغییر مصادیق نبوده است.

به گزارش فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در نشست با یک‌هزار فرهنگی استان مازندران در اردوگاه دانش‌آموزی شهید بادله، با بیان اینکه تحول بنیادین در آموزش و پرورش شروع شده است و نتایج آن با گذشت زمان مشخص خواهد شد، ‌اظهار داشت: برای تحقق تحول بنیادین در آموزش و پرورش لازم است همزمان حدود ۱۰۰ برنامه تحولی به اجرا برسد تا فقط بخشی از این سند عملیاتی شود.

وی، دانشگاه فرهنگیان را شجره طیبه آموزش و پرورش در کشور توصیف کرد و ادامه داد: تربیت دانش‌آموزان توسط دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان در ۴ سال آینده ثمره کوچکی از تحول بنیادین است.

حضورم در آموزش و پرورش برای تغییر مصادیق نبوده است

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه گفتمان آموزش و پرورش با تحول بنیادین تغییر کرده است، تصریح کرد: حضورم در آموزش و پرورش برای تغییر مصادیق نبوده است؛ بلکه هدف از این حضور، تغییر نگاه‌ها به آموزش و پرورش و معلمان کشور بوده است.

وی با بیان اینکه هم اینک در کشور ۳۳ هزار مدرسه هوشمندسازی را آغاز کرده‌اند، افزود: بنا بر اعلام مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران، هوشمندسازی ۵۰ درصد مدارس این استان آغاز شده است و این اقدام افتخارآفرین است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: طی ۳ سال اخیر حدود ۹۹ بار از آموزش و پرورش شهر تهران بازدید کرده و به دفعات به صورت سرزده در مدارس حضور یافته است. وی با بیان اینکه از فرهنگیان بازنشسته به دلیل تأخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت آنان عذرخواهی می‌کنم، ادامه داد: هدف تحول بنیادین آموزش و پرورش، تغییر نوع نگاه ها به معلمان است و بر این اساس، نظام رتبه‌بندی معلمان به عنوان قله تحول بنیادین در حال تدوین است.

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه نظام رتبه بندی معلمان به منظور ارتقای جایگاه و شأن آنان در کشور باید نهادینه شود، ‌افزود: جایگاه معلمان بر اساس سند تحول نیازمند یک تعریف علمی است. 

دوره پیش‌دانشگاهی، یک پایه اضافه در آموزش و پرورش است


وزیر آموزش و پرورش، شمیم زیبای تحول در کشور را ناشی از نگاه عالمانه و زیبای رهبر به آموزش و پرورش دانست و افزود: آموزش و پرورش جایگاهی است که تمامی مسئولان و کارکنان آن صادقانه خدمت می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز کتاب‌های درسی بر اساس نقشه راه که همان برنامه درسی ملی است تألیف می‌شوند، تصریح کرد: سند تحول بنیادین دارای ۱۳۱ راهکار عملیاتی است و برنامه درسی ملی یکی از این راهکارهاست که نشان دهنده اهداف و برنامه محتواهای درسی است.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه ۵ عنصر «علم، تفکر، ایمان، اخلاق و عمل» از محورهای تألیف کتب درسی است، گفت: مهم‌ترین دوران زندگی انسان بر اساس آموزه‌های اسلام، دوران سنی دانش‌آموزان ابتدایی است.

وی با بیان اینکه براساس برنامه درسی ملی شاخص های آموزشی در دوران مختلف تحصیل تعیین شده است ، اضافه کرد: براساس نتیجه تحقیق کارشناسان در سال ۶۷، اهداف دوره ابتدایی طی ۵ سال محقق نمی‌شود، به همین دلیل پایه ششم ابتدایی در کشور راه‌اندازی شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در مجلس شورای اسلامی نیز بر این باور بوده‌ام که دوره پیش‌دانشگاهی یک پایه اضافه در آموزش و پرورش است، گفت: مهم‌ترین دوره تحصیلی از نظر بنده ۶ ساله ابتدایی و پس از آن ۶ ساله متوسطه است.
 
کلمات کلیدی : فرهنگیان بازنشسته+وزیر آموزش و پرورش
 
پیراسته فر
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۴:۱۸
من سؤالم از وزیرمحترم اینه که :
بازاروطلبکاران دوست وآشناوفامیل هیچ،اگربجای پرداخت پول اقساط بانکهای"دولتی"،به رئیس آن بانکی که وام گرفته ایم بگوییم:حاجی بابایی سلام رسانده وگفته عذرخواهی میکنم،مشکل حله!می پذیرند؟
یک بازنشسته فرهنگی مهر1391 (1126928) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۲ ۰۱:۱۸:۲۹
با ماهي 500 هزار تومان و بيماري ام اس و يك فرزند پسر دانش آموز و يك دانشجو و با وجود تومور مثانه به همراه حقوق بازنشستگي مادرم(آموزش و پرورشي) چطور بايد خرج ما را تامين كند؟ پول بيماري خودش را تامين كند؟ جهاز تهيه كند؟ خرج خورد و خوراك و پوشاك چطور؟ نظر شما راجع به اينكه پدرم شغل شريف گدايي را برگزيند چيست؟ خدا ازتون نگذره (1127382) (alef-15)
 
gloosi
۱۳۹۱-۱۱-۲۲ ۰۱:۵۸:۳۸
جناب وزیر بهتره که لطف کنید اول مشکل بیمه طلایی ما بازنشستگان را که سال قبل 4ماه حق بیمه دادیم ولی در اسفندماه کارتهای بیمه طلایی رابه ما دادند ودر پایان همان اسفند اعتبارشان تمام شد (بدون اینکه ما فرصت مریض شدن پیداکنیم!!!)راحل کنید که گویا امسال هم همان برنامه در حال اجرا میباشد بعد انشاالله به بقیه اموراتمان حتما خواهید پرداخت (1127410) (alef-15)
 
فرخ
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۲:۴۶
همزمان حدود ۱۰۰ برنامه تحولی به اجرا برسد!!!

یکی اجرا کن ولی درست بقیه اش پیشکش (1126948) (alef-10)
 
فرهاد
Germany
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۳:۱۲
مرسی که یاد گرفتید عذر خواهی را !! (1126955) (alef-10)
 
نسرین
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۴:۲۹
جناب وزیر عذر خواهی برای باز نشسته ها آب نان نمی شود بذل لطف فرمایید طبقه خذف شده از بازنشسته ها وسنوات آنها را با توجه به تورم هر چه سریعتر
پر داخت نمایید (1127001) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۵:۵۲
نفرمودند حق التدریس پنج ماهه مهر تا بهمن معلمان کی پرداخت می شود (1127002) (alef-10)
 
Latvia
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۲:۲۸
بابت پرداخت نشدن حق الزحمه مناطق روستایی 86 و 87 عذرخواهی نکننا .. ما راضی به زحمت نیستیم!!! چون اونموقع میشد باهاش 7-8 تا سکه تمام خرید اما الان کمی بیشتر از یه ربع سکه می ارزه! (1127251) (alef-15)
 
یک کارمند اداره
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۲۳:۴۸:۰۱
وزیری که اضافه کارو کارانه و پاداش و حتی مابه التفاوت بیمه طلایی خود و کارکنان خدوم حوزه ستادی را ماه به ماه دریافت می کند چرا باید دلش به حال من کارمند اداره اش که سه ماه است اضافه کار نگرفته ایم بسوزد و یا معلمی که حق التدریسش را نگرفته او که شرمنده ی زن و بچه اش نیست فقط حرف های قشنک می زند خدا از سر تقصیراتمان بگذرد (1127311) (alef-15)
 
تحول یاب
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۱۹:۴۸:۵۶
توجه توجه !!
تحول بنیادین در آموزش وپرورش رخ داد
دانشگاه فرهنگیان که تربیت دانش‌آموزان توسط دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان در ۴ سال آینده ثمره کوچکی از تحول بنیادین است.


....
راستی مگر ما دانشگاه تربیت معلم نداشتیم

معنی تحول را فهمیدیم:
دانشگاه تربیت معلم تحول یافت به دانشگاه فرهنگیان
عجب تحول عظیمی ! ! (1127042) (alef-10)
 
معلم
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۲ ۰۱:۴۹:۳۵
من مخالف خیلی از طرحهام ولی دانشگاه با تربیت معلم فرق داره یکم... (1127406) (alef-15)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۲۱:۳۸:۳۷
گمان می کنم اقای وزیر می خواهد از پایه اول راهنمایی تا پیش دانشگاهی رادریک مدرسه جمع کند تامشکلات پیش دانشگاهی هارا اول راهنمایی ها برطرف سازند
مگر نمی بینید دوره شش ساله را با ان کتابها بدون فکر را در یک مدرسه جمع کرده است (1127145) (alef-10)
 
خاکی
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۲۳:۰۹:۰۴
باسلام راستی وزیر جان . آن بدهی هماهنگ بازنشسته ها نفری یک تا دومیلیون شش سال پیش یادت نره؟؟؟ (1127248) (alef-15)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۲۳:۲۹:۰۱
این فرهنگیان تا خون مردم را نخورند سیر نمی شوند . من و دایی ام با هم استخدام شدیم اون الان فوق دیپلم است و معلم دینی و عربی است و الان دو واحد آپارتمان دارد و یک ماشین. من دکتر شدم و الان هیچ (1127282) (alef-15)
 
آراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۱ ۲۳:۴۵:۳۱
نمی دانم این آمورش و پرورش کی می خواد سر و سامان بگیره اون از وضعیت معیشتی معلمها و این از کتابهای بی محتوی!! (1127307) (alef-15)
 
یک معلم
۱۳۹۱-۱۱-۲۲ ۰۰:۰۹:۵۲
آقای حاج بابایی ما حدود صدوخوردی دلار حقوق میگیریم شکم ما گرسنه است شکم زن وبچه ما گرسنه است ماسند تحول را میخوایم چیکار!!!!!!!!!!!! (1127333) (alef-15)
 
زستمكلايي
۱۳۹۱-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۰:۴۰
آموزش و پرورش وا ويلا .واويلا.وايلا (1127335) (alef-15)