توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457630
لیست چهره های شاخص انتخابات شوراهای شهر تهران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲
درحالی که در جریان نام‌نویسی برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا رکورد ثبت‌نام چهار دوره قبل شکسته شد، حضور چهره‌های شاخص از هر دو جریان سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا نیز رشدی چشمگیر داشته است.

به گزارش ایلنا، اتفاقات یکی دو سال اخیر در حوزه شهری و انتقاداتی که نسبت به عملکرد مدیران شهری وجود داشت، سبب شد این دوره از نام‌نویسی انتخابات شورای شهر با وجود آن‌که در ایام تعطیلات نوروز انجام شد، نسبت به چهار دوره قبل بیشتر مورد توجه فعالان سیاسی و اجتماعی قرار گیرد.

افشای برخی تخلفات در شهرداری تهران درحوزه واگذاری املاک و استخدام‌ها و نیز حادثه پلاسکو، بیش از پیش اهمیت شورای شهر را به شهروندان نشان داد تا افرادی را برای این شورا انتخاب کنند که هم از متخصصان حوزه‌های مختلف مدیریت شهری باشند و هم از افراد پاکدست و مصمم به مبارزه با فساد.

بدین ترتیب در پنجیمن دوره نام‌نویسی نامزدهای انتخابات شورای شهر تهران، در نهایت حدود سه هزار نفر به میدان آمدند که این آمار داوطلبان در مقایسه به ادوارگذشته از رشد بالایی برخوردار بوده است.

در این میان کنشگران سیاسی دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا حضور جدی در نام‌نویسی داشتند. اصولگرایان که در دو دوره گذشته اکثریت شورای شهر را در اختیار داشتند، در تدارک حضور جدی برای این دوره از انتخابات هستند تا باز هم دست بالاتری در مدیریت پایتخت داشته باشند. به گفته چمران رییس کنونی شورای شهر، اصولگرایان قرار است در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران با لیست «خدمت» و خارج از تشکلات انتخاباتی این جریان سیاسی که تحت‌عنوان «جمنا» برای انتخابات ریاست‌جمهوری فعال شده، در عرصه رقابت حاضر شوند.

در مقابل، اصلاح‌طلبان که در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران توانستند تمام کرسی‌ها را به خود اختصاص داده و با نتیجه سی بر صفر نتیجه‌ای تاریخی به نفع خود رقم بزنند، امیدوارند که در انتخابات شورای شهر نیز آن حماسه را تَکرار و «گام سوم» را مستحکم بردارند.

از این رو میزان ثبت‌نام کنندگان منسوب به جریان اصلاحات در انتخابات شورای شهر تهران در مقایسه با اصولگرایان بسیار چشمگیر بود. درنظر گرفتن سهمیه پنجاه درصدی برای جوانان و زنان اصلاح‌طلب نیز موجب شد که سهم قابل‌توجهی از داوطلبان اصلاح‌طلب شورای پنجم را این دو گروه اجتماعی تشکیل دهند تا درصورت تائید صلاحیت و قرار گرفتن در لیست مورد تائید شورای‌عالی سیاست‌گذاری و حمایت سیدمحمد خاتمی، راهی «بهشت» شوند.

در جدول زیر ۱۵۰ چهره شاخص و مشهوری که در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر نام‌نویسی کرده‌اند، آمده است:

 
کلمات کلیدی : انتخابات شورای شهر تهران+انتخابات شوراها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.