توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 342637
نحوه به کارگیری مشمولان وظیفه در نهادهای غیر نظامی تعیین شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۲
مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه توسعه کشور نحوه به کارگیری مشمولان وظیفه در نهادهای غیر نظامی و همچنین (دولتی و غیر دولتی) را تعیین کرد.

به گزارش ایسنا، بر اساس این مصوبه مجلس؛ در زمان صلح با تایید ستاد کل نیروهای مسلح قسمتی از نیاز دولت، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، نهادهای عمومی غیر دولتی و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و فدراسیون‌های ورزشی و واحدهای تولیدی به نیروهای انسانی دارای مدرک لیسانس و بالاتر با استفاده از خدمت مشمول وظیفه مشروط به عدم ورود آسیب به آمادگی رزمی کشور و پس از گذراندن دوره‌ی آموزش نظامی تامین می‌شود.

این نیازها از طریق وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به ستاد کل اعلام می‌شود.

همچنین حقوق و مزایا و جیره استحقاقی در دوره‌ی خدمت از محل اعتبارات دستگاه به کارگیرنده تامین می‌شود و میزان دریافتی این قبیل افراد نباید در مجموع از حد مقرر در قوانین نیروهای مسلح تجاوز کند. بر همین اساس حداقل ۵۰ درصد از نیروهای انسانی فوق که فارغ‌التحصیل دانشگاه هستند باید در مناطق توسعه نیافته یا کمتر توسعه یافته کشور خدمت کنند.

بر اساس تبصره ذیل این ماده نیز سهمیه مربوط به فدراسیون‌های ورزشی از طریق وزارت ورزش و جوانان وصرفا برای استفاده قهرمانان ورزشی مدال‌دار کشوری و بالاتر و سهمیه واحدهای تولیدی از طریق دستگاههای اجرایی ذیربط اختصاص می‌یابد.
 
کلمات کلیدی : مشمولان وظیفه، خدمت سربازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.