نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492631
نامگذاری یکی از اماکن تهران با نام مریم میرزاخانی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از ارائه پیشنهادات اجرایی درخصوص نامگذاری یکی از اماکن و یا خیابان های شهر تهران به نام دانشمند ایرانی، دکتر مریم میرزاخانی، به شورای شهر تهران خبر داد.

به گزارش فارس، بابک نگاهداری با بیان اینکه خبر درگذشت خانم دکتر مریم میرزاخانی جامعه علمی و پژوهشی کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است، گفت: افتخار کسب مدال فیلدز (برترین جایزه جهانی تخصصی در حوزه علوم ریاضی)؛ به عنوان تنها ایرانی کسب کننده این مقام؛ زمینه این مهم را فراهم می نماید که با حفظ یاد و خاطره ایشان،پیشرفت های اخیر کشور در حوزه علوم و فناوری؛ که حاصل تلاش های دلسوزانه جامعه علمی و پژوهشی کشور بوده و مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد، در حافظه شهروندان ثبت و ماندگار شود.

وی ادامه داد:  در همین راستا و در جهت ماندگاری نام و یاد پرچمداران ایرانی علم و دانش، پیشنهادهای مشخصی را جهت بررسی  شورای محترم شهر تهران ارائه نموده‌ایم.

نگاهداری با بیان اهمیت موضوع وجود  نگاه علمی به نامگذاری خیابان ها و اماکن شهری افزود: نام اماکن شهری و خیابان‌ها بخشی از تاریخ، هویت و خاطره جمعی است  و این نام‌ها همانگونه که بخشی از تاریخ شهر را در بستر رویدادها می‌سازند به خاطره‌ای جمعی تبدیل می‌شوند که در نهایت هویت شهری ما را شکل می‌دهند. از این رو، سیاست نام‌گذاری و در عین حال ثبات در اعمال این سیاست‌ها در زندگی شهری بسیار اهمیت دارد.

نگاهداری افزود: مطالعات بیانگر این حقیقت اند که نامگذاری فضاهای شهری با  نام دانشمندان و برجستگان علمی کشور ضمن ایجاد انگیزه و روحیه خودباوری ملی در میان جوانان و دانشجویان موجب ترویج روحیه  پژوهشگری و دانش‌اندوزی در میان جامعه علمی کشور می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع و بروز نظرات مختلف در این حوزه در سال‌های اخیر، این مرکز  پژوهش جامعی رادر خصوص  سیاست‌های  نامگذاری اماکن و خیابان های تهران و با هدف بررسی موضوع از جنبه های علمی و تجربی و ارائه چارچوب های مشخص سیاستگذاری در این خصوص طراحی نموده و در دست اجرا دارد که نتایج آن می‌تواند پشتیبان علمی مناسبی برای تصمیمات نظام مدیریت شهری پایتخت محسوب شود.
 
کلمات کلیدی : مریم میرزاخانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۴:۲۵:۳۲
احسنت
پیشنهاد عالی است
امیدوارم بزودی عملی شود
روح این دانشمند برگزیده و نابغه در آرامش جاودان باد (4476266) (alef-3)
 
مومن باانصاف
Sweden
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۴:۳۴:۴۹
و ما همچنان مرده پرست هستیم.... تا زنده بود نمیدانستیم کیست! همین الان کلی دانشمند ایرانی داریم در سراسر دنیا. اما تا زمانی ک نمیرند کسی سراغشان نمیرود!! (4476282) (alef-3)
 
افسر مجازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۴:۵۰:۵۴
ببخشید به غیر از تهران شهری دیگری در این کشور دارای خیابان نیست که هر کس از دنیا میرود اسم خیابانها این شهر قدیمی وتاریخی را عوض میکنند توروخدا یخورده به هویت فرهنگی و تاریخی این شهر که پایتخت ایران هست احترام گذاشته شود. (4476304) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۴:۵۲:۳۳
چرا این کار را برای نخبه هایی که حاضر نشدن به خارج از کشور بروند و الان دارن غریبانه به کشور خدمت می کنند انجام نمی دهید؟ (4476308) (alef-3)
 
د.علویان
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۵:۵۵:۳۹
خدایا . بابا آقای بابک شما اصلا این سرکار خانم را میشناسی؟ من از 17 سالگی با ایشان همدوره بودم. خودش ازین جور چیزها بدش میومد. هفته های پیش در هاروارد دانشجویان و استادان ایرانی براش مراسم گرفتند خودش نرفت!!! بی بی سی باهاش خواست مصاحبه کنه نرفت ! بنده خدا ازین شلوغ بازی ها بدش میومد و کنار میکشید.... (4476397) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۶:۲۳:۳۵
پیشنهاد خیلی عالی هست اما اگر همان موقع که زنده بودند و جایزه فیلدز را دریافت می‌کردند این کار انجام می شد بهتر بود. (4476454) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته