نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412332
آرای کلینتون بیشتر است اما ترامپ برنده است!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۹
شریک انتخاباتی کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت که هیلاری کلینتون به رغم ناکامی در نتیجه انتخابات، در مقایسه با رقیب جمهوری‌خواه خود رأی مردمی بیشتری به دست آورده است.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با کسب دست‌کم ۲۷۹ رأی الکترال توانست در انتخابات هشتم نوامبر پیروزی را برای خود به ارمغان آورده و هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات را در عرصه رقابت‌ها ناکام بگذارد.
تیم کین، شریک انتخاباتی کلینتون اظهار کرد: کلینتون نخستین نامزد زن یک حزب اصلی در انتخابات ریاست‌جمهوری بود و در انتخابات اخیر بالاترین رأی مردمی را به دست آورد.
از سوی دیگر، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: این واقعیت که هیلاری کلینتون توانسته بیشترین آرای مردمی را در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 به دست آورد، نشان‌دهنده عمق حمایت‌ها از وی است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری بیشترین تعداد آرای مردمی را برای خود به ارمغان آورد که این امر حاکی از حمایت بسیار زیاد از وی در جریان کمپینش است.
ارنست تصریح کرد: بالا بودن میزان رأی مردمی به کلینتون تأکیدی بر علاقه‌مندی‌ها نسبت به پیام و کمپین وی است.
بر اساس نظام انتخاباتی آمریکا، کاندیدایی که بیشترین رأی الکترال را به دست آورد، پیروز انتخابات می‌شود و مجموع تعداد آرای مردمی در برد یا باخت نامزدها تأثیر مستقیمی ندارد.
بر اساس آخرین نتایج، کلینتون در انتخابات اخیر در مجموع از ۵۰ ایالت آمریکا ۵۹,۷۹۶,۲۶۷ رأی مردمی و ۲۲۸ رأی الکترال به دست آورد. این در حالی است که کاندیدای جمهوری‌خواه در این انتخابات با ۲۷۹ رأی الکترال و ۵۹,۵۸۹,۸۰۹ رأی مردمی پیروز شد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+انتخابات آمریکا+هیلاری کلینتون
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۰۹:۰۷:۴۰
اسلام
همانطور که برهمه گان مشهود است سیاست کشورهای استعماری جهان با محوریت ملی گرایی /نژاد پرستی و با یک تجمیع توطئه های شبه فراماسیونری نیروهای پشت پرده برهمه چیز ارجح بوده و جدا از شلوغی هاو نمایش های دروغین دموکراسی که مختص ساده باوران است حرکت سلطه گری/ استکباری خود را هدایت وحمایت می کند و در این راستا در مواقع لوزم از هیچ چیز و هیچ عملی پروا ندارد
کشور ومردمان کشوری که داعیه سردمداری مدنیت جهان را به عهده دارند اینچنین عمل می کنند ورای و نظرشان مخالف صلح جهانی وحتی برعلیه منافع ومصالح انبوهی از مهاجرین آسیای و امریکایی جنوبی است که دل امید در گروه مروت مردمان آن دیار گذاشته و خیلی هاشان حتی به کشور خود پشت کرده اند آنوقت مردی از تبار قلدری و نژاد پرستی و سرمایه ستایی از درون لپ لپ انتخابات امتیاز بندی شده بیرون می آید
جای تعجب ندارد که منتخب از قبل انتخاب شده بی پروا و بی مهابا در اولین قدم خود نتانیاهوی جنایتکار واحمق را بعنوان اولین مهمان به کشور خود دعوت می کند ویا با سلطانک های جنایتکار و ویران کننده یمن مظلوم تلفنی خوش وبش کند و یک اتفاق و اتحاد جهانی را بنام برجام ( که علی رغم اکراه بزرگان و عاقلان درواندیش ایران اسلامی منعقد شده ) بعد از توافق اینچنین به سخره گرفته و با کمک اعوان وانصار پیدا و پنهانش همچنانکه که راه و رویه ترامپ اهل ریسک وقمار است چپ وراست بلوف بزند ,باشد که بتواند بدعهدی ها و خباثت های و کم فروشی های بعد از برجام را که حتی صبر صبورمردی همچون آقای ر وحانی را که صادقانه در پی رفع معضلات بود لبریز کند !!!
اگر چه دو ستان مجری برجام در مواردی با خوش باوری و گاها ساده نگری, عجولانه عمل کردند اما ما بنام اسلام با پیروی از رهبری عاقل و دوراندیش و بنا بروظیفه دینی و برمبنای تقوای سیاسی ناشی از تقوای دینی با اتحاد وانسجام با این موضوع برخورد کرده و بگونه ای عمل کنیم که دشمن مکار سوء استفاده نکند
ما وقتی که هیچگونه سلاح تدافعی و قدرت تولید ابزار آلات ومهمات نظامی نداشتیم توانستیم در برابرهچوم وهجمه تمامی جهانیان حتی شوروی آن روزها مقاومت کرده و جنگ تحمیلی را نهایت به راه و رهی برسانیم که نه تنها دشمن مایوس بشود که عامل و عوامل آن جنگ تحمیلی براساس مشیت الهی به دست خود و اعمال خود نیست و نابود گردد
ما را چه شده است ؟!!!
از سرمایه داری منافع پرست امریکا چه انتظاری بیش از این می توان داشت
ترامپ و ترامپ ها در امریکا و حتی در دنیای سرمایه داری کم نیستند و براساس نظر بسیاری از صاحبان فکر واندیشه از کوزه همان برون تراود که در اوست
ما باید با پیروی عاقلانه به دور از شعار و به دور از موج سواری های ناشی از این حرکت مکارانه که ماحصل توطئه و تجمیع فکر وعمل جمهوری خواهان و دموکرات هاست عمل کنیم
با تدبیر و هم اندیشی تصمیمات را بررسی کنیم
از گذشته عبرت بگیریم وحال وآینده را آنچنان که می بایدومی بایست طرح ریزی کرده و بسازیم
اصل پذیرش ولایت فقیه اصولا بر همین اصل و به همین منظور انتخاب شده است
اینکه ما بنا بروظیفه دینی و تعبد وتقید به ارزشهای دینی و در راستای محقق شدن ارزش های ناشی از حضور و ظهور دین در جامعه خصوصا دین عدالت خواه آزادی ستا و پراز رحمت اسلام با همدلی و همزبانی برای رضایت خدا و منافع ملی و کلیت جهان اسلام و توحیدیان واقعی عمل کنیم (4009678) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۱۳:۲۸:۵۹
دوست عزیز به جای اینکه یک کتاب کامنت بگذاری ، قدری مطالعه کن.

قرآن کریم میفرماید : هل یستوی الذین یعلمون و الذین لایعلمون . فرمایش خدا است که: آیا کسانیکه بیشتر میدانند با ناآگاهان برابرند؟
گرچه در آمریکا نیز دو جناح درون حاکمیت وجود دارد اما عدالت در تقسیم سهم ایالتها نسبت به تأثیر گذاری بر انتخابات رئیس جمهور رعایت گردیده است .
..............................................................................................
در واقع در کشور آمریکا برای ایالتهائی که از آگاهی بیشتری برخوردارند « فارغ از تعداد جمعیت » امتیاز بیشتر یعنی آرای اکترال بیشتری در نظر گرفته شده ، در مقابل نیز برای ایالتهائی که اکثریت آنرا مردم عوام یا کم سواد تشکیل میدهند امتیاز اکترال کمتری قائل شده اند . لذا امکان دارد نامزدی مجموع آراء وی در کل آمریکا بیشتر از رقیبش باشد اما چون این آراء را در ایالتهائی که به قول ما عوام هستند به دست آورده به او آرای اکترال کمتری تعلق می گیرد که در نتیجه نیز رقیب وی رئیس جمهور خواهد شد .
بینی و بین الله آیا این به عدالت نزدیکتر نیست ؟ (4009990) (alef-13)
 
کوروش
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۲۲:۲۲:۰۳
تعداد آرای الکترال ربطی به سطح آگاهی جمعیت ایالات ها نداره!! کمی مطالعه کن دوست من!! (4011637) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۱۴:۱۳:۱۶
رای الکترال که این مطلب بهش اشاره کرده در واقع امتیاز هر ایالته نه اینکه به عده فراماسون باشن رای الکترال بدن مثلا هر کسی که تو ایالت آلاسکا بیشترین رای مردمی رو کسب کنه رای های الکترال مربوط به این ایالت رو که 3 تا هست کسب میکنه مثلا ایالت میشیگان نسبت به بقیه ایالات آرای الکترال بیشتری داره چون درصد تحصیلکرده هاش بیشتره
مثلا تو ایران اگه آرای الکرال باشه تهران میشه 30 و بقیه استان ها در حد 1 تا 20 میمونن (4010069) (alef-13)
 
پرهام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۱۶:۲۴:۳۳
دوست عزیز رای الکترال (الکترال کالج) هیچ ربطی به تحصیل کرده و ...ندارد و تعداد رای الکترال هر ایالت برابر است با نمایندگان اون ایالت در دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان مثلا ایالتی که سه الکترال دارد دو نماینده سنا دارد( کلیه ایالت ها دو نماینده سنا دارند) و یک نماینده در مجلس (4010252) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۰۸:۱۵:۵۰
خوب چرا نمایندگان اونا بیشتر از بقیه است ؟! (4010871) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۲:۱۸:۱۲
به خاطر جمعیت شان (4012306) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۱۶:۰۵:۱۴
پرهام جان شما داری اشتباه میکنی . مگه نباید تعداد نمایندگان و یا سناتورها در پارلمان و سنا در هر ایالت متناسب با جمعیت هر ایالت باشد؟ خب . اگه اینطور باشه که حضرتعالی میگی پس چرا هیلاری کلینتون که مجموع آرای وی در کل بیش از ترامپ است رئیس جمهور نشد؟ پس قبول کن تعداد الکترال هر ایالت ، امتیازی است که در اثر آگاهی هر ایالت به آنها تعلق گرفته . برای اطلاع بیشتر توصیه میکنم یک نگاهی به تعداد الکترال هر ایالت و جمعیت موجود بفرما . (4011317) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۱۶:۱۲:۴۲
آراء الکترال باعث میشود که هرگز یک عوام فریب نتواند با استفاده از پله های ناآگاهی به قدرت برسد . (4011326) (alef-13)
 
کوروش
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۲۲:۱۸:۱۵
تعداد نمایندگانش بیشتره چون درصد تحصیل کرده هاش بیشتره؟؟!! اینو از کجا آوردی؟؟ داستان آرای الکترال خیلی خنده دار تر از این حرفاست!! حتی نسبت جمعیت هم عادلانه در اون رعایت نمیشه!! (4011634) (alef-13)
 
فریبا فتحی
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۲:۱۷:۴۴
بله می تواند به تبع نفوذ هر قدرتی رای الکترال با رای مرده هم خوانی نداشته باشد و به آن الکترال غیر وفادار میگویند (4012305) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۰۹:۴۰:۱۳
۲۹۰ بوده اشتباه نوشتید ۲۷۹

درضمن حتا در خانه آمریکا که پر از دموکرات هست و باید هریک از کاندید‌ها به حد ۲۱۸ برساند هم ترامپ ۲۳۵ و هیلاری ۱۸۰ رای آورد یعنی‌ بسیاری از این اطرافیان دموکرات‌ها هم به ترامپ رای دادند که از شر شیطان خلاص بشن

و سناتور‌ها هم ۵۱ به ترامپ و ۴۷ به هیلاری دادند (4010951) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۲:۲۰:۲۴
و بازی 8 سال ما دمکرات 8 سال جمهوریخواه به هم نخورد (4012311) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۲:۵۳:۲۵
واقعا خیلی مسخره است . (4015814) (alef-3)
 
بشارت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۵:۰۷:۰۳
من فقط این رو میدونم که .... اگه با عوض شدن رئیس جمهوری سیاست کلی اون کشور تعقیر میکرد انتخابات که غیر قانونی بود (4016023) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.