نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482434
وجود 500 خانه مجردی در اطراف مجلس
بخش اجتماعی الف، 23 خرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
دبیر شورایاری منطقه ۱۲ گفت: ۵۰۰ خانه مجردی در اطراف مجلس وجود دارد که همین موضوع باعث کاهش امنیت شده است. در سال جاری حدود ۲۰ نفر در قهوه‌خانه‌های منطقه جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش فارس، دبیر شورایاری منطقه ۱۲ گفت: ۵۰۰ خانه مجردی در اطراف مجلس وجود دارد که همین موضوع باعث کاهش امنیت شده است. در سال جاری حدود ۲۰ نفر در قهوه‌خانه‌های منطقه جان خود را از دست داده‌اند.

میکائیل سعید در سیصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره منطقه 12 اظهار داشت: ترافیک آسیب‌های اجتماعی و بافت فرسوده از معضلات این منطقه است.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های پایتخت در منطقه 12 تأمین می‌شود، گفت: صدها ساختمان مانند پلاسکو در این منطقه وجود دارد که باید اقدامات لازم در خصوص ایمن‌سازی آنها انجام شود. در حادثه ساختمان پلاسکو هیچ یک از مسئولان مسئولیت آن را نپذیرفتند.

سعید گفت: یکی دیگر از معضلات منطقه 12 تهران وجود موتورسیکلت‌هاست که در این منطقه متفاوت است. حدود 200 هزار موتورسیکلت در منطقه 12 تردد دارد که 800 هزار سفر در این منطقه در طول روز دارند که آلودگی صوتی و هوا را در این منطقه پدید می‌آورند و اکثر این موتورسیکلت‌ها فرسوده هستند.

دبیر شورایاری منطقه 12 ادامه داد: فقط در سال 95 در خیابان امیرکبیر 22 نفر راکب موتورسیکلت جان خود را از دست دادند.

وی بیان داشت: تاکسیرانی و اتوبوسرانی دارای سازمان و یا اتحادیه‌ای هستند که می‌توان با آنها مذاکرات لازم را داشت، اما موتورسیکلت‌ها سازمان خاصی را برای پاسخگویی ندارند.

سعید افزود: یک چهارم اتوبوسرانی در منطقه 12 و پابانه‌های داخل منطقه باید به حاشیه بروند.

دبیر شورایاری منطقه 12 افزود: از دیگر معضلات این منطقه قهوه‌خانه‌ها است که صدها موتورسیکلت در ورودی آنها پارک می کنند و امسال 5 کشته نسبت به سال گذشته که 15 نفر در قهوه‌خانه‌ها جان خود را از دست دادند، بیشتر داشتیم.

وی ادامه داد: 500 خانه مجردی در اطراف مجلس تهران است که همین موضوع موجب از بین رفتن امنیت می‌شود.

سعید با اشاره به اینکه جنوب شرق منطقه 12 را افغانستانی‌ها گرفته‌اند، گفت: در منطقه 12 مواد مخدر ارزان‌تر از شیر است و سرقت‌های شبانه بسیار شده است.

دبیر شورایاری منطقه 12 بیان داشت: در منطقه 12 جان و مال مردم به علت فرسوده بودن بافت در خطر است و اگر زلزله‌ای در تهران رخ دهد، بیشترین کشته را این منطقه خواهد داشت.

وی افزود: 220 واحد تعاونی مسکن به وسعت 6 هکتار خریداری و ساخته است که هیچ نهالی در آن نکاشته‌اند و در حال حاضر 90 خانوار بدون گاز در حال زندگی در این واحدها هستند.

سعید افزود: در اکثر محلات ازجمله بهارستان آتش‌سوزی‌های زیادی رخ داده است و علت آن نیز شعله‌های مزاحمی است که در این محلات ازجمله فردوسی،‌دروازه شمیران و یا لاستیک‌فروشان بوده است.

دبیر شورایاری منطقه 12 خاطرنشان کرد: شهرداری تهران در این منطقه هر روز معتادها را جمع‌آوری می‌کند ولی سه ماه بعد از معتادها بازمی‌گردند. در صورتی‌که باید قاچاق‌فروش‌ها را بگیرند و دستگیر کنند و این دست‌های پشت پرده قطع شود.

وی گفت: با توجه به اینکه اینهمه معتاد گرفته‌اند اما در محلات منطقه 12 مصرف مواد مخدر کاملاً قابل مشاهده است.

سعید یادآور شد: در منطقه 12، 5 هزار شغل بدون پروانه کار می‌کند.
 
 
کلمات کلیدی : خانه مجردی+امنیت+قهوه‌خانه‌+آسیب‌های اجتماعی+بافت فرسوده
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۶:۲۷
موتور سوارها یکی از بزرگترین مشکلات امنیتی تهران و به ویژه منطقه دوازده هستن و اگر کنترل نشوند باید در انتظار بحرانهای جدی تری باشیم. این افراد به سادگی ممکن است توسط داعش استخدام شوند. (4424557) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۴۹:۲۲
ماشالله. عجب محله گل و بلبلی!! البته وضع خیلی از مناطق تهران امروز این چنین است... (4424600) (alef-3)
 
اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۰۴:۵۰
اقای دبیر شورایاری
کجا وکی میگوید وجود خانه مجردی موجب کاهش امنیت میشود؟ استناد شمابرپایه چه مستنداتی هست؟ اقای دبیرشورایاری لطفا ازحادثه تروریستی مجلس برای منطقه خود سواستفاده نکن این حرف شما توهین به مجردها هست مگر هرکس خانه مجردی دارد ان شخص مجرد مخل امنیت محسوب میشود؟ چه بسا همین مجرد وخانه استیجاری مجردی از جوانان برومند ومذهبی ولایتمدار باشد چرابا حرف ناپخته صنف مجردها وخانه مجردی را توهیت تلقی میکنی؟ درضمن شما درکجای پست امنیتی کشورجادارید که اینطور نسنجید سخن پراکنی میکنی شما یک شورایاری هستی ووظیفه شما اظهارنظروکارشناسی امنیت نیست یعنی درجایگاه امنیتی قرارندارید تا اینطور وبااطمینان وجود خانه های مجردی را مخل امنیت تلقی کنی
اقای دبیر شوراباری میشه بفرمایید کسی که برای اشتغال وتحصیل به تهران میاید کجا سکونت داشته باشد تا ازنظرشما مخل امنیت شهر نشود؟ متاسفم جنابعالی دارید ازتروریستی مجلس صیدی میکنی به نفع منطقه12 (4424620) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.