نظر منتشر شده
۷۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 196036
تجديد در آزمون علم؛
نکاتي درباره وزرای باقيمانده
دکتر حسین سوزنچی، 28 مرداد 92
گمانه‌زنی‌های متعددی درباره اینکه چرا برخی از وزرا رای نیاوردند وجود دارد. برخی این مساله را فقط از زاویه جناحی تحلیل می‌کنند، اما...
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۳
بی‌تردید انقلاب اسلامی بیش و پیش از هرچیز یک انقلاب فرهنگی بود، و این مطلبی است که امام عزیز از همان ابتدای پیروزی انقلاب همواره بدان هشدار میداد. مهمترین حوزه حکومتی اثرگذار بر فرهنگ، نظام رسمی تعلیم و تربیت است، با این حال، وقوع جنگ تحمیلی چنان ذهن‌ها را به خود مشغول کرد که تحقق «انقلاب» در این عرصه، آنچنان که باید و شاید حاصل نشد. در دوره سازندگی هم به خاطر غلبه رویکرد تکنوکراسی و عدم توجه به مبانی نظری، توسعه کمّی دانشگاه‌ها بدون در نظر گرفتن اصلاحات لازم، در برنامه کاری کشور قرار گرفت. در آن سال‌ها هشدارهای رهبر مظلوم انقلاب در هیاهوی نظام فن‌سالارانه کمرنگ شد، تا جایی که تاکیدات مکرر ایشان بر ضرورت جدی گرفتن پیوند علم و دین در نظام آموزشی (که بعدها با نام «اسلامی شدن مراکز آموزشی» معروف شد) در گام‌های اولیه‌اش مورد تعمق کافی قرار نگرفت، و تاکید بر ابعاد ظاهری و شکلی، در بسیاری از موارد جایگزین تاکید بر مبانی و محتوا گشت، و اسلامی شدن دانشگاه در حد «اسلامی شدن محیط تعاملات دختر و پسر در دانشگاه» تنزل یافت؛ که نمونه‌ای از این رویکرد را در اسنادی که در آن زمان در شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین و تصویب شد، می‌توان مشاهده کرد (هرچند همان اسناد هم در عمل چندان جدی گرفته نشد).

تاکیدات مکرر رهبر انقلاب، علي‌رغم تفسيرهاي سياست‌زده اهالی سیاست و ژورنالیست‌ها، مورد استقبال برخی از علمای گرانقدر حوزه‌های علمیه، مانند حضرت آیت الله جوادی آملی قرار گرفت. ایشان از کسانی بودند که به تبیین مبانی نظری این دیدگاه و بیان نسبت صحیح علم و دین پرداخته، تاکید کردند اسلامی شدن مدرسه و دانشگاه در گروی اسلامی شدن مبانی و روندهای علمی و معرفتی مرتبط با دانش است، نه اسلامی شدن محیط؛ و اسلامی بودن محیط، اگرچه امر لازمی است، اما از این جهت تفاوتی بین دانشگاه و سایر محیط‌های اجتماعی وجود ندارد. این رویکرد نیز ابتدا با سوءتفاهم‌های متعددی مواجه بود (تا حدی که برخی، جاهلانه یا مغرضانه، القا کردند مقصود از این بحث‌ها آن است که دانش جدید کنار گذاشته شود و علم‌آموزي منحصر به مطالعه آیات و روایات گردد) اما به‌تدریج و با پایمردی و همکاری بزرگانی از حوزه و دانشگاه، کم‌کم جای خود را در محیط‌های علمی باز کرد، و آشنا شدن جامعه علمی با چالش‌های مطرح شده در عرصه فلسفه علم، زمینه افزایش مقبولیت این دیدگاه را مهیاتر نمود. بر این اساس، تلاش‌های متعددی برای تقویت این نگاه در فضاهای دانشگاهی شکل گرفت تا مساله اسلامی شدن نظام آموزشی، به جای نگاه سیاسی، از زاویه نگاه‌های علمی و معرفتی و با رویکرد تمدنی مورد توجه قرار گیرد؛ و می‌توان ثمرات نوپای این اندیشه را در بستر دانشگاه‌ها، و حتی در آموزش و پرورش مشاهده نمود؛ و انتظار می رود که این نگاه در عرصه تصمیم‌گیران نظام هم هرچه بیشتر جدی گرفته شود.

در روزهای گذشته، شاهد توافق و همکاری مثبت اهالی مجلس با رئیس محترم دولت در اغلب عرصه‌های سیاسی و اقتصادی و کنار گذاشتن اختلاف سلیقه‌ها بودیم که ثمره آن رای آوردن اغلب کابینه پیشنهادی بود. درعین حال، گمانه‌زنی‌های متعددی درباره اینکه چرا برخی از وزرا رای نیاوردند وجود دارد. برخی این مساله را فقط از زاویه جناحی تحلیل می‌کنند، اما آیا گزینه‌هایی که برای تصدی وزارت‌ آموزش و پرورش و وزارت علوم پیشنهاد شده بود، واقعا کسانی بودند که بتوانند بارقه‌های حیات را در این درخت نوپای علم و تمدن اسلامی حفظ کنند؟ دقت در سخنان اخیر رهبر دلسوز انقلاب نشان می‌دهد که همچنان مهمترین دغدغه ایشان در این عرصه، جدی گرفتن آرمانهای انقلاب و الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت در تداوم حرکت علمی کشور می‌باشد. آیا این دغدغه‌ها در انتخاب صورت‌گرفته رعایت شده بود؟ آیا شخصیت‌هایی که موفقیت‌های سابقشان مدیون رویکرد تکنوکرات آنهاست، اهتمام جدی به مساله تربیت خواهند داشت؟ آیا شخصیتهایی با گرایش‌های کاملا جناحی، که باور جدی‌ای به نگاه تمدنی به علم و معرفت و مبانی آن، یعنی اسلامی شدن نظام آموزشی کشور در عرصه معرفت و شناخت، از خود نشان نداده‌اند، به این قافله نوپا کمکی خواهند کرد؟ آیا رای آوردن چنین افرادی، جامعه علمی کشور را نسبت به نیمه‌تمام ماندن راهی که با تاکیدات مکرر رهبر عزیزمان آغاز شده بود، نگران نمی‌ساخت؟ ما هم مایل بوده و هستیم که در آستانه سال تحصیلی جدید، این وزارتخانه‌ها بی‌وزیر نمانند، اما آیا سزاوار است این دغدغه‌ها نادیده گرفته شود و بهانه امور اجرایی این وزارتخانه‌ها، زمینه نگرانی برای تداوم جریان فکری‌ای که در آغاز راه خویش است فراهم آید؟

عده‌ای بر این باورند که رئیس محترم جمهور در این انتخاب خود، تحت فشار بوده، و برخی هم ایشان را متهم می‌کنند که در این باره با برخی از جناح‌ها معامله کرده است. عده‌ای هم علی‌رغم احترام رئیس جمهور به حق مجلس در رد صلاحیت‌ها، این حداقل اختیارات مجلس شورای اسلامی برای رای عدم اعتماد به این افراد را برنمی‌تابند. من در مقام قضاوت درباره آنچه گذشت نیستم، اما مشفقانه از رئیس جمهور محترم، انتظار دارم نگذارد این نهال نوپای نگاه اسلامی به علم که با زحمات طاقت‌فرسا و مظلومانه بزرگانی همچون آیت الله جوادی آملی آبیاری شده، آسیب ببیند و زمینه برای بازگشت رویکردهای افراطی و تبدیل محیط‌های علمی به عرصه تنش‌های سیاسی باز شود، و آرزومندم که برای این عرصه‌ وزرایی را پیشنهاد دهند که علاوه بر شایستگی‌ها و صلاحیت‌های مدیریتی، از وابستگی جناحی به دور، و از دغدغه‌های لازم در زمینه تحول‌آفرینی علمی با نگاه تمدنی اسلامی برخوردار باشند و انشاءالله مجلس محترم هم با همین حساسیت، صلاحیت افراد پیشنهادی را تعقیب نماید.
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۱۱:۴۶
خوب بود از رییس جمهوری قبلی مشفقانه !!! این انتظارو می داشتید ... (1580481) (alef-10)
 
مهديار
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۴:۱۰
متاسفانه نمي خواهيد عينك سياست زدگي را از چشمتان برداريد. عرصه علم و فرهنگ و مسائل اجتماعي را سياسي و بدتر از آن سياست زده نكنيد و نخواهيد. (1580540) (alef-6)
 
فوآد / شیراز
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۳:۱۹:۴۰
اتفاقا سیاست زده شما هستید!
نباید علم را به خودی و غیر خودی تقسیم بندی کرد. این کار باعث عقب ماندگی و انحطاط علمی میشود.
یادمان باشد اگر در 4 قرن نخست اسلام؛ مسلمانان پیشرفتهای چشم گیر علمی داشتند؛ دلیلش این بود که علم را از هرجا و نزد هر کس یاد میگرفتند ....
چه آن شخص مسلمان باشد چه مسیحی چه کافر و بی دین ...
جهان را نباید بین ما و آنها تقسیم کرد.
نباید به دستاوردهای دیگر ملت ها در عرصه علم پشت کرد.
علم را نباید به خوب و بد تقسیم کرد...
افراطی نباید بود ... (1580922) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۵:۳۴:۲۳
سلام
یادگرفتن علم به خودی خود مشکل ندارد این مشکل دارد که در جامعه اسلامی وزیری به مجلس معرفی شود که میخواهد انسانهای غربی پرورش بده این مشکل دارد این مایه آبرو ریزی است.... (1581205) (alef-10)
 
فالینا
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۲۳:۵۴:۲۴
مایه آبرو ریزی این است که وزیر آموزش پرورش بگوید مگر مقصر منم که بچها در کلاس درس سوختند و من چرا عذرخواهی کنم !!! (1582255) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۹ ۰۱:۲۰:۴۲
كي دقيقا به شما گفت آقاي ميلي منفرد مي خواست انسان هاي غربي بار بياره؟ برا چي الكي حرفاي يه سري آدم غير مطلع رو تكرار مي كنيد؟ (1582384) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۲۹ ۱۰:۰۷:۰۲
سلام بي زحمت انسان غربي را تعريف كنيد ؟گمانم شما بااين تصور اشتباه كه انسان غربي يعني بي بندوباري ،توجه به مسايل جنسي ودريك كلام مادي گرايي ،مي گوييد مي خواهند انسان غربي تربيت كند چه اشكالي دارد به نقاط
مثبت وقوت انسان غربي توجه شو د در كشور مابي بندوباري نيست ؟همه چيز خوب است؟ ما مصرف گرا نيستيم ؟مادر مسايل اقتصادي ،فرهنگي ، سياسي بي انضباط نيستيم ؟انسان غربي به اين مسايل توجه دارد درحالي كه اين مسايل وبسياري دگر در دين منين ما مطرح شده است اي بابا يكي انسان غربي راتعريف كنه ويكي هم بگه در كشور ما بايد چه جور انساني تربيت بشه ؟ (1582722) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۵۳:۰۶
احمدی نژاد این انتظارها را برآورده نمی کرد اما روحانی میگه من معتدلم و شعارش همینه (1580560) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۰۱:۱۸
این صحبت شما ربطی به موضوع ندارد
و اگر با جناب روحانی هم مثل احمدی نژاد برخورد کنند ایشان از ریاست جمهوری استعفا می دهند.
بعضی اقایان با قلب واقعیات فکر می کنند مجلس حامی دولت قبلی بوده ولی مردم همه خاطرات تلخ را به یاد دارند (1580584) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۰۸:۰۲
بزرگترین علت عقب موندن ما از کشورهای اروپایی و آمریکایی اینه که ما همیشه تعهد رو مقدم بر تخصص میدونیم و این باعث به حاشیه رفتن اصل شده و حاشیه ها رو پررنگ تر کرده
تو کشورای دیگه از متخصص استفاده میکنن حتی اگر ملیتش فرق داشته باشه، مثالشم استفاده از هزارها ایرانی تو پستهای مختلف سیاسی،علمی، اقتصادی و ... تو هر کشوری حتی آمریکا
از ماست که بر ماست.... (1580602) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۴:۰۹
این تقدم تعهد بر تخصص زمینه را برای افراد بی سواد اما شیاد فراهم میکند تا با ظاهر سازی به پست های بالا دست یابند (1581062) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۹ ۰۲:۰۸:۲۷
کسی که تخصص نداشته باشد و پستی را قبول کند تعهد ندارد. (1582419) (alef-10)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۰۹:۰۰
مقام معظم رهبری فرموند خدا لعنت کند دست هایی را که تلاش دارند دانشگاه را غیر سیاسی کنند.
اگر منظور شما از اسلامی کردن دانشگاهی است که از دل نشاط دانشجویی حاصل میشود من با شما موافقم. ولی اگر نظر شما با رهنمود بالای مقام معظم رهبری تناقض دارد و یک دانشگاه ساکت و بی خاصیت و منفعل بدون هیچ نشاطی باشد قطعا با شما مخالفم چون در آن صورتی خروجی دانشگاه یک سری افراد خواهند بود که ذهنشان آماده پذیرش هر تفکری است تا بخوردشان داده شود و اصلا توانایی تجزیه و تحلیل ندارند و اتفاقا با قدرت رسانه ای که دشمنان ما دارند بازنده اصلی ارزشهای ملی و دینی ما خواهد بود. (1580605) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۳:۱۸:۵۴
فکر کنم مطلوب ایشان کارهای محیرالعقول صدرالدین شریعتی تو دانشگاه علامه است. بالاخره اینها یه جایی تونستند هر چی دلشون میخواد انجام بدن. اگه ملت و بدنه علمی با علامه ای شدن موافقند بسم ا... جناب سوزنچی بیا و همه جا رو اسلامیزه کن به سبک شریعتی اگه موافق نیستن که لطفا این بحثها را جمع کنید. هنوز فرق حوزه و دانشگاه را نفهمیدن آقایون. هنوز فرق جایی که علم محور و جایی که دین محور است نفهمیدن. هنوز فرق جایی که قراره نقاد پرورش بده با جایی که مبلغ پرورش میده رو نفهمیدن آقایون.خدا رحم کنه به ما از شر ابراز نظرات این چنینی در این 4 سال و فریادهای وااسلامی که به نظر کم کم باید به شنیدنشون عادت کنیم. (1580919) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۲:۲۱:۳۴
متاسفانهمحتوای این قبیل مقالات بسیار دور از واقعیات فعلی فضای دانشگاه هاست.
در دوره چهار ساله اخیر فضای به شدت امنیتی بر دانشگاه ها حاکم بود که شدت ان را تنها دانشجویانی درک می کنند که سال هایی قبل نیز در محیط دانشگاهیی حضور داشتند.
کم شدن شدید انگیزه در بین عموم دانشجویان در حوزه درسی، برگزاری دستوری و فرمایشی کرسی های ازاد اندیشی، عدم اجازه هرگونه فعالیت به انجمن های علمی و یا فرهنگی و... تنها گوشه ای از معضلات فعلی ست.
در کنارهمه اینها کاهش شدید اختصاص بودجه ی پژوهشی به دانشجویان نیز در نظر آورید،
به واقع در دوره اصلاح دانشگاه و دانشجو ارج و منزلت بسیار بیشتری داشت. (1580799) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۹:۵۶:۱۱
این عدم اعتماد دقیقا سیاسی بود.به رای ملت ارزشی نگذاشتید.اینها همانی بودند که ما می خواستیم (1581774) (alef-10)
 
پیمان
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۲۲:۴۷
مردم در انتخابات برنامه های آقای روحانی رو شنیدند که در انها به فضای باز در دانشگاهها اشاره شده بود . نویسنده محترم و عزیز! هیچ کجای دنیا محیط های فرهنگی و آموزشی با کنترل کردن به جائی نرسیده اند. مشکل از طرز تفکر ماست نه دانشگاهها که باید محل بحث و تبادل نظر و نشاط سیاسی باشد. (1580493) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۱۷:۱۶
فضای باز منافاتی با گسترش الگوی بومی ندارد بلکه ایرانی ها فضای باز را خیلی قبل تر از غربی ها ابداع کرده بودند. اونموقع که غربی ها افراد را بخاطر اعتقاد به کروی بودن زمین محاکمه میکردند، علمای شرق در ایران و عراق بر سر وجود خدا و ... مباحثه آزاد داشتند و برخی علما هم در کنار علوم دینی پزشک و مهندس هم بودند. ولی اکنون وضع برعکس شده است. (1580632) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۴۹:۵۷
ای بابا کی صحبت از کنترل کرد!
حرف ما خیلی ساده است ما میگیم رویکرد توسعه در آموزش و پرورش و آموزش عالی باید یک رویکرد اسلامی باشه. و این رویکرد هم با جدا سازی و ضرب و زور چند قلم کار فرهنگی دکوری درست نمیشه. این دقیقا مشکلی است که وزرای احمدی نژاد هم داشتند و صرفا با انجام چندتا حرکت نمایشی میخواستن مثلا دل متدینین رو بدست بیارن و بگن ما هم بعله! ما که نمیگیم وزرای احمدی نژاد خوب بودن من به شخصه خودم منتقد احمدی نژاد بودم. ما خیلی ساده داریم میگیم که اشتباهی که احمدی نژاد انجام داد رو شما به همون شکل یا شکل دیگری تکرار نکنید! کسی رو در این وزارت خانه ها بگذارید که هم مدیر باشد هم درد دین داشته باشه. (1580716) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۲:۱۵:۳۰
فضاى باز دانشگاه ها تعارضى به نوشته بالا ندارد ، نويسنده نخواسته فضاى دانشگاه بسته باشه ، خواسته وزير نگاه اسلامى به علم داشته باشد يعنى علم براى علم نه ! علم براى رشد و تعالى مادى و معنوى بشر يعنى نگاه ابن سينا نه نگاه كانت ! (1580779) (alef-6)
 
حسین چاکوتاهی
۱۳۹۲-۰۵-۲۹ ۱۱:۴۴:۰۸
کانت علم را برای علم میخواست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا به حال کانت خوانده ای؟ یا چون غربی است مخالفی؟ (1582896) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۲۲:۵۳
آقا خدایی وزیرای احمدی نژاد نصف این وزارن معرفی شده برای اموزش و علوم توانایی داشتن؟ (1580494) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۲:۲۹:۰۵
10 درصد توانایی اینان را هم نداشتند
مجلسی که به علی احمدی و محصولی 200 رای می دهد اما به نجفی رای نمی دهد مسبب وضعیت اقتصادی و فرهنگی فعلی کشور است.
مجلس سیاسیت زده! (1580819) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۳:۰۶:۴۳
این مقایسه با احمدی نژاد هم حداکثر یک سالی جواب بده اما بالاخره باید فضای نقد منصفانه مسئولان به وجود بیاد. (1580899) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۶:۲۳:۵۸
نه قربون احمدی نژاد کاری با مملکت کرد که تو تاریخ ثبت میشه وزبان زد خاص وعام در طول تاریخ ! (1581325) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۲۷:۱۴
اگر مشکلات سیاسی و اجتماعی جامعه ما در دانشگاهها و محل علم و دانش طرح نشوند پس گجا مطرح بشوند؟ در تاکسی و اتوبوس؟
اینکه به قول نویسنده دانشگاهها در مقابل جامعه و مسائل سیاسی و اجتماعی و درد و رنج مردم بی تفاوت و بی انگیزه باشند چیزی بسیار خطرناک تر از افراطی گیری است. (1580505) (alef-10)
 
1630
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۳۰:۵۰
بايد وزارت ورزشو ميدادن دست سعيد فائقي و هاشمي طبا هر ورزشكاري خدمات اين دو عزيزو يادشه (1580509) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۰:۰۰
آیا علوم انسانی فقط علم است؟بقیه علوم را چطور می خواهید اسلامی کنید؟
شاید هم مدنظر شما اسلامی کردن اساتید است یعنی آخوندها و تندروها در دانشگاه مشغول تدریس علوم شوند و از آنجا که سواد کافی در آن زمینه نخواهند داشت بجای تدریس علوم فنی در کلاس درس اخلاق و سیاست راه خواهند انداخت و فارغ التحصیلان متعهد تحویل جامعه خواهند داد...... (1580523) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۰:۲۵
آقای توفیقی باید اصلاح محیط آموزش عالی را با بازنشسته کردن رییس دانشگاه علامه طباطبایی (شریعتی) شروع کنند. (1580524) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۷:۵۰:۳۱
پس شریف چییییییییییییییییی؟ (1581543) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۱:۴۷
اتفاقا از وقتي يادم مي ياد مي گفتن دانشگاه بايد سياسي باشه چي شده حالا كه نوبت به انتقاد از شما ها رسيد اولويت كار علمي شد!!!
در ضمن مجلس حق داشت رد صلاحيت كنه و حالا رئيس جمهور هم حق داره هر كي رو كه مي خواد سرپرست كنه ، يا فقط سياست زدگي حق نماينده هاي مجلس هست و يا مثل چند سال اخير جريان حق مثل آقاي توكلي مجبور به سكوت بايد بشوند تا يك عده باقيمانده اعتماد مردم را نابود كنند (1580529) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۳:۵۸
به نظر مي رسد كه در اين دوره ، رفتار و گفتار رئيس جمهور عاري از هرگونه تعارف است و صريحا"‌رفتار مي كنند .
در دولت يازدهم ، وزارتخانه هاي اقتصادي سهم كارگزاران ، وزارتخانه هاي سياسي سهم اصولگرايان سنتي و وزارتخانه هاي فرهنگي سهم اصلاحات است .
اينكه سهميه بندي وزارتخانه خوب است يا بد بحثي است جداگانه ، اما مطمئن باشيد اگر ده بار هم بروند و بيايند باز هم وزراي معرفي شده از شخصيت هاي اصلاحات خواهند بود .

تبصره :‌با رفتاري كه نسبت به سه وزير شد ، و برخي از نمايندگان علنا"‌اصلاح طلب بودن آنها را دليل بي كفايت بودنشان عنوان كردند ، جناح اصلاحات سهم خود را از كيك كابينه كم تر از حد تصور ديده و حال قرار است اين ناكامي را در شوراي شهر جبران كنند ،
يعني قاليباف و چمران قرباني سياسي كاري برخي نمايندگان خواهند بود ، كما اينكه انتصاب نجفي به ميراث فرهنگي نيز نشان داد مجلس نمي تواند در برابر رويكرد سهميه بندي در كابينه ايستادگي كند . (1580538) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۴:۴۱
دانشگاه رو تبدیل به پادگان کردید فقط کافیه بیاید دانشگاه علامه طباطبایی تا ببینید از بزرگترین دانشگاه علوم انسانی چی مونده.یعنی میلی منفرد اندازه کامران دانشجو هم لیاقت نداشت؟ (1580542) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۷:۲۴
مگر زمان اصلاحات مشکلات جامعه در محیط دانشگاه مطرح می شد؟ ما که اون موقع دانشجو بودیم فقط میتینگ های سیاسی و کنسرت می دیدیم قربان. اتفاقا بحث کرسی های آزاد اندیشی و نقد و مناظره جاش تو دانشگاهه و دولت احمدی نژاد هم تو این زمینه خیلی مثبت عمل نکرد. ولی نگاه سیاسی کاری و فضای باز که امثال اقای تاج زاده و حجاریان بخان توش سیاسی کاری کنن محله بحثه (1580547) (alef-6)
 
دانشجوی دانشگاه تهران
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۰:۵۳:۱۸
در سالهای وزارت کامران دانشجو رانت خواران به دانشگاهها هجوم آوردند مثلا فقط در مهرماه گذشته 173 نفر بدون شرکت در هیچ گونه آزمونی و بر خلاف آیین نامه های ذی ربط وزارت علوم در دانشگاه علامه طباطبایی بعنوان دانشجوی دکتری ثبت نام کردند

در دیگر دانشگاهها نیز به همین منوال


انشاالله وزیر علوم جدید هر کسی باشد جلوی این رانت خواری ها را بگیرد (1580561) (alef-6)
 
از طرف تعداد زیادی از فرهنگیان
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۰۴:۵۷
"آیا گزینه‌هایی که برای تصدی وزارت‌ آموزش و پرورش و وزارت علوم پیشنهاد شده بود، واقعا کسانی بودند که بتوانند بارقه‌های حیات را در این درخت نوپای علم و تمدن اسلامی حفظ کنند؟"
بله بودند (1580592) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۸:۴۶
کار ها و برنامه های ارزشمند آقای نجفی در اون سالها را با اقدامات متحجرانه بقیه وزرآ آشکار تر شد با شرایط یعد از جنگ و مشکلات زیاد کارنامه بسیار قابل قبولی برای نجفی بود.
مواضع مخالفان نجفی بیشتر رنگ و بوی افراطی گری می داد که برخی شبهات و البته برخی نا واقعیات را به بقیه تلقین نمود و آموزش و پرورش را از وجود چنین شخص تاثیر گذاری محروم نمود.
طی سالیان در هر محفلی نستیم از نجفی به نیکی یاد شد و می شود اما ما که تعیین کننده نیستیم وکلای ما این انتخاب را کردند که نجفی نباشد.
اما آنچه مسلم است اسن دو وزارت خانه چون با فکر انسانها و تربیت آنها سر کار دارد بسیار مورد توجه نمایندگان می باشد برای اینکه جلوی پیشرفت فکری دانش آموزان و دانشجویان گرفته شود عمداً افرادی به صدارتین این دو دستگاه می رسند که با اقدامات متحجرانه فضای بی ثباتی و برنامه های الکی را نمایشی انجام دهند و هم چنین متاسفانه سیاسی گری در فضای آموزشی دانشگا زمانی جوابگو خواهد بود که آزادی بیان افکار فراهم و با استدالال وبه برهان نظرات ارزشمند به کرسی بنشینند
اما با شرایط فعلی با چماق می گویند که بگویید نظرمان در این موضوع اینه !و متاسفانه به زور افکار برخی افراد را به بقیه تحمیل می کنند و می شود آنچه الان مشاهده می منید که البته باید به حال و روز آموزش و پرورش و وزارت علوم گریه کرد. (1581050) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۰۷:۰۸
تصور نمیکنید این تحلیل شما نگاهی یکجانبه به آموزش هست؟ ضمن احترام به علما و مراجع محترم بایستی خدمت شما عرض کنم نحوه برخورد با آموزش در دانشگاهها رشته شده و در تمام دنیا بحث و تدریس و تحقیق می شود .خواهشا هرچیزی را از دیدگاه صرفا مذهبی نگاه نکنید. این نوع نگاهها سالهاست داره تبلیغ میشه ولی متاسفانه نتیجه ای نداده .پس بایستی آسیب شناسی بشه نه اینکه همچنان بر آن طبل کوبیده شود که اوضاع بدتر هم بشه. (1580597) (alef-6)
 
امین
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۰۸:۰۱
لطفا معنای نگاه اسلامی به علم رو تبیین کنید. مثلا فیزیک و شیمی رو چجوری میشه با نگاه اسلامی توصیف کرد؟ لطفا همونطور که اخلاق در جامعه رو با دینی کردن اون از بین بردید؛ سعی نکنید ارزش های مطلق دیگر مثل علم رو هم نابود کنید. از الف هم استدعا دارم نظر من رو حذف نکنه تا روش بحث انجام بشه (1580601) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۳:۱۹:۰۶
درود و هزاران درود بر روان پاکت وتفکر منطقی وذهن پویایت (1580921) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۱۰:۲۱
این همه به دیگران خرده گرفتی. خود شما هم که باز دلایل جناحی سیاسی آوردی که!!! (1580612) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۱۲:۴۰
یعنی پیغمبر وقتی گفت علم رو بیابید حتی در چین الان میگفت دانشگاه رو اسلامی کنید؟آقا جان علوم اسلامی جاش تو حوزه داست
دانشگاه یک مکان صرفا علمیه... اینو به چه زبانی باید گفت؟؟؟؟؟؟؟ (1580620) (alef-6)
 
ساشاهد
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۱۶:۴۵
آقای نجفی به خاطر چی شدن معاون رییس جمهور؟!

قطعا اگر این رفتار از شخص احمدی‌نژاد سر می‌زد و شخصی که موفق به کسب رای اعتماد از مجلس برای تصدی یک وزارتخانه نشده است را به سمت معاون خود منصوب می‌نمود زمین باید دهان باز می‌کرد و احمدی‌نژاد را با ساختمان پاستور می‌بلعید! چرا؟ چون به مجلس توهین شده بود. (1580630) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۳:۰۵:۱۷
اولا محض اطلاع احمدی نژاد بارها اینکار را کرد. ثانیا آقای نجفی فرد بسیار لایقی هستند و تقریبا تایید شده بودند و بدنه اموزش و پرورش و گردشگری طالب ایشان. ثالثا افاضات کیهان را همینجوری کپی پیست نکن. کمی نوآوری هم چیزه خوبیه جانم! (1580895) (alef-6)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۳:۴۵:۲۳
شما را به خدا بس كنيد. نه زمين دهان باز مي كرد و نه ... را با ساختمان پاستور مي بلعيد!!! اصلا از اين خبرها نبود كه اگر بود يقين بدانيد نبايد عمر دولت گذشته به 8 سال تمام و كمال مي رسيد. رئيس دولتي كه وزير ارشدش بركناري اش را از رئيس يك دولت خارجي و در هنگام سفر خارج از كشور بشنود نياز به اين نوع مدافعات از نوع مدافعات شما هموطن عزيز ندارند. طوري صحبت ميكنيد كه انگار حوادث و رويدادهاي 8 سال گذشته همه و همه از اذهان زدوده شده است و يا همه هموطنان ما و شما گويي در خواب ناز بسر مي برده اند و ابدا از آن مسائل هيچ خبر ندارند. و اما چرا جناب آقاي نجفي معاون رئيس جمهور نشوند؟! چون يك اقليتي با گرايش خاص به راي و خواست و مطالبات بحق اكثريت ملت شان اعتقادي نداشته يا ندارند پس جناب آقاي دكتر روحاني هم ميبايست چشم و گوش بسته(با عرض معذرت) در مقابل اين جماعت حرف شنوي كنند و حالا كه آقاي نجفي تنها با فاصله يك يا حداكثر دو راي از رسيدن به مقام وزارت بازماندند ايشان را به امام خدا رها كنند و كاري را دنبال نمايند كه وجه مشخصه دوران هشت ساله گذشته است؟! به كدامين گناه و جرم و تقصيري جنابعالي رياست محترم جمهوري را از انتصاب شخصيت هاي لايق جامعه در مناصب سياسي اجتماعي نكوهش ميكنيد.خيلي هم بايد دلتان خواسته باشد كه يك فرد كاركشته با تحصيلات عالي و ممتاز رشته رياضي معاون رئيس جمهور كشورتان شده باشد. و من الله التوفيق. (1580975) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۲۳:۴۴
دوست عزیز
نیاز به توجیح بی مورد تصمیمات جناحی و صلیقه ای نیست. هشت سال همه چیز را در انحصار داشتید و اگر نگویم هیچ، ولی کمترین توسعه و تعالی در دانشگاهها در این هشت سال اخیر صورت گرفت. انصاف داشته باشید حالا که ملت رای به اعتدال داه اند به نظر مردم احترام بگذارید و شما حداقلی ها جا برای فعالیت دیگران باقی بگذارید شاید بهتر از شما کار کنند. (1580655) (alef-6)
 
اسماعیلی -شهرکرد
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۴۴:۰۱
امروزه آزادی اندیشه یکی از مفاهیم پذیرفته شده در جامعه فرهنگی است وچون اصلاح طلبان از اصولگرایان بیشتر به آزادی اندیشه اهمیت می دهند بنابراین هرگاه فردی مانند دکتر نجفی به عنوان وزیر پیشنهاد می شود متهم به وابستگی جناحی می گردد در حالی که این برداشت غلط است . (1580697) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۴۸:۲۲
قسم می خورم اگر ما مشکل اشتغال پس از تحصیل و رفاه و امکانات دانشگاه ها را حل کنیم دانشجویان فقط دنبال علم وهنر وتکنولوژی خواهند رفت وحتی یک دقیقه دنبال سیاست و غیره نخواهند بود و جر اسلام (دین ابا و اجدادشان) به هیچ مرامی دلبسته نخواهند شد.چرا این را اصول گرایان متوحه نمی شوند؟ (1580713) (alef-6)
 
مسعودی
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۱:۵۳:۴۶
با سلام
جناب آقای روحانی چرا رییس سازمان حفاظت محیط زیست را تعیین نمیکنند؟
ما محیط زیستی ها منتظر هستیم. (1580726) (alef-6)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۷:۱۹:۲۵
خانم ابتکار خوبه (1581466) (alef-10)
 
دانشجوی دکتری
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۲:۲۰:۰۸
خوب بود نویسنده به بی عدالتی ها و ظلمهایی که در مدت این 8 سال به عرصه علم و دانشگاه وارد شده یه اشاره مختصر داشته باشن. اونجایی که طرف بدون دارا بودن هرگونه شایستگی علمی و صرفا به علت وابستگی به نهادهایی خاص در درون دانشگاه، بورس خارج دریافت میکند و یا صرفا به خاطر اینکه پدر طرف رئیس دانشگاست باید دکتری قبول شه و بقیه نه. اگه منظور نویسنده مقاله از اسلامی کردن دانشگاهها خشکاندن ریشه بی عدالتی و اجرای عدالت( به عنوان یکی از اصول دین) است پس همه با هم به رئیس جمهور کمک کنیم که با انتخاب وزیری شایسته این امر محقق شود تا هم عدالت آموزشی اجرا و هم دانشگاه اسلامی شود. (1580794) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۰:۱۰
د معرفی وزراء آموزش و علوم؛ روحانی تصمیم اصولگرایان نخواهد شد، او به وعده هایی که پیش از انتخابات به دانشگاهیان داده وفادار است. (1580822) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۳:۲۷
برادر عزیز نویسنده، ما دانشجویان رفتار، منش و نحوه عملکرد شما در این 4 سال را دیده ایم،
این حرف های قشنگ را برای فریب افکار عمومی نزنید به اسن اسلامی کردن دانشگاه و علم، خاک ذلت بر دانشگاه پاشیدید، دروس علوم انسانی و بودجه های پژوهشی مرتبط با آن را حذف کردید.
مردم دیگر گول این حرف ها را انشالله نخواهند خورد. (1580827) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۴:۵۵
سلام به نظر من نکته ای که در اینجا کمرنگ شده است با احترام به نظر مجلس باید اشاره کرد که وزیر علومی که سکاندار وزارت علوم می گردد بیش از هر چیزی می تواند بر سرنوشت دانشگاهیان تاثیر گذار باشد و یک انتخاب نادرست می تواند مشکلات جدی بر روحیه و بازده علمی کشور بگذارد. بر این اساس به نظر اینجانب باید یک نظر سنجی البته اصولی و منصفانه از اعض و پیکره دانشگاهها انجام پذیر شاید شخصی را دانشگاهیان بر روی شخصی اتفاق نظر داشته باشند که با مجلس اختلاف داشته باشد و عدم پذیرش آن فرد توسط دانشگاهیان مشکلات بزرگی بر پیکره دانش و علم کشور وارد می کند. در نتیجه علارغم حق انتخاب نمایندگان باید به نظر دانشگاهیان نیز نیم نگاهی داشته باشند و دیگران بجای دانشگاهیان تصمیم نگیرند. (1580831) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۹:۱۵
شما که بر حق مجلس برای اظهار نظر و رد صلاحیت این عزیزان پافشاری دارید پس حق رییس جمهور محترم بر انتخاب اعضای کابینه را بر اساس صلاحدید خودشان محترم بدانید و بر ایشان فشار محترمانه وارد نکنید، لطفا!!!! (1580842) (alef-6)
 
همتی فر
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۲:۴۵:۲۵
وزرای فرهنگی دولت- آپ، آموزش عالی و ...- همیشه باید مورد دقت مضاعفی قرار بگیرند: هم از طرف دولت که می‌خواهد وزیر معرفی کند و هم از طرف مجلس که می‌خواهد رای اعتماد بدهد.
اگر بپذیریم که مشکل سایر وزارتخانه‌ها فقط مدیریت است و نه تخصص (که چندان پذیرفتنی نیست)، چطور می‌توان درباره وزارتخانه‌های فرهنگی که صبغه محتوایی آن‌ها بسیار زیاد است، به صرف توان و سابقه مدیریتی خوب اکتفا کرد!!!
نمی‌فهمم این دوستان چرا این قدر برآشفته شده‌اند!؟ حالا آقایان نجفی و میلی منفرد نه، هر کس دیگری هم که بود این اصول و بحث‌ها سرجایش هست... فرقی هم نمی‌کند وزیر پیشنهادی از طرف دکتر روحانی باشد یا دکتر احمدی نژاد...
فهم این سخت است؟ (1580854) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۳:۰۳:۳۴
بهترین وزیر علوم کسی است که در امور دانشگاهها دخالت نکند و فقط به وظیفه ستادی خودش برسد. حفظ استقلال دانشگاهها به اسلامی شدن آنها هم کمک می کند. (1580889) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۳:۱۳:۴۱
برادر نویسنده . با احترام به شما و نظراتتان باید عرض کنم البته به عنوان یک معلم چیزی که در این 8 سال شاهد آن بودیم خالی شدن محتوای کتاب های درسی از علم است آنچه ما می بینیم با آنچه در آرزوی آنیم و به ظاهر هم شما ها به دنبال آن هستید اما در باطن نه با واقعیت های زندگی امروزه و نظرات رهبری از زمین تا آسمان تفاوت دارد . پرورش دانش آموزان بی سواد و قانون گریز و دین گریز توصیه ی هیچ کس نیست و محصول بی برنامگی و نادانی در عرصه ی آموزش و پرورش است کی می خواهید سرتان را از زیر برف در آورید و واقعیت را ببینید ؟ شاید زمانی که در دستان صیادان این سرزمین گرفتار شدید (1580910) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۳:۱۷:۱۳
آقای نویسنده محصول آموزش و پرورش در این 8 سال دانش آموزانی هستند که فقط و فقط خوب و روان قرآن می خوانند و از تفکر منطقی و فکری پویا و ... بی بهره اند .با این محصول نمی توان به مقابله با هجمه های وهابیون و غرب پرداخت زیرا این محصولات به دلیل نداشتن ذهنی پویا با اندک نسیمی از مسیر حق منحرف می شوند تو را به خدا بفهمید چه می گویید و چه می کنید (1580916) (alef-6)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۴:۵۷
دین چیزیه که خانواده ها مسئول انتقال آن به فرزندان هستند آخه دین که دولتی نمیشه ..کتاب علوم دبستان رو بخونی با کتاب دینی اشتباه می گیریش... (1581017) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۷:۰۲
بقول اینشتین تکرار امر واحد و انتظار نتایج مختلف از آن عین دیوانگی است.در طی سی واندی سال و تئوری پردازیهای متفکران حوزه و دانشگاه و آزمون و خطا های پر هزینه و بی نتیجه هنوز اندر خم یک کوچه ایم و باز هم عده ای میخواهند دانشگاهها را اسلامی کنند ! (1581021) (alef-10)
 
روح الله
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۶:۱۵
نویسنده عزیز
دانشگاه را باید از دست موجوداتی که کمر به نابودیش بسته اند نجات داد.
چه کسی قصد داشت دانشکده مدیریت و اقتصاد شریف را منحل کند؟
چه کسی عده ی زیادی از استادان برجسته را بازنشسته کرد؟
چه کسی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه را منحل کرد؟

و در مجموع چه کسی یا کسانی یا عقیده ای در این سرزمین کمر به از ریشه برکندن نهال علم و دانش بسته اند؟ (1581153) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۵:۴۱:۲۹
معرفی اعضا جدید کابینه تصمیم قطعی اقای روحانی را نشان داد ولیکن اصولگرایان فقط با رد دکتر نجفی ضایعه ای به اموزش وپرورش وارد کردند چون هیچ گزینه ای جای دکتر را پر نمیکند (1581225) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۵:۴۶:۴۹
به اعتقاد حقیر بهتر است بجای اسلامی کردن دانشگاه ها که هم هزینه و هم وقت بر است و البته به جایی نخواهد رسید، آن دسته از رشته های دانشگاهی که از نظر آقایان غیر اسلامی اند به صورت آزمایشی در حوزه های علمیه تأسیس شوند و اساتید دانشگاه ها به صورت داوطلب و تا تربیت اساتید متخصص در آنها مشغول به تدریس شوند و در همان جا به اسلامی کردن آنها اهتمام ورزیده شود. و اصولاً اگر کسی مایل به تحصیل در این رشته ها بود بجای دانشگاه به حوزه برود. (1581241) (alef-10)
 
داریوش
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۸:۵۳:۵۰
به جای اینکه به برنامه های وزرا بپردازن به فتنه 88 پرداختن اقایون نماینده (1581654) (alef-10)
 
soroosh
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۲۱:۰۵:۱۵
واقعا بی معنا و سیاسی بود (1581918) (alef-10)
 
iحمد
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۲۲:۳۵:۰۵
قشری نگری و تظاهر چیزی است که دامان آموزش عالی، دانشگاهیان و دانشجویان را گرفته است. اگر قصد خدمتی هست بهتر است دانشگاه را به دامن علم برگردانیم. کار سیاسی و مذهبی هم در اندازه اعتدال خوب است و دانشگاه سیاست زده یا به ظاهر متشرع اما تهی از اندیشه فردای جامعه مان را به بیراهه خواهد برد. (1582072) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۹ ۱۵:۵۲:۳۱
آیا امکانش هست رییس جمهور یکبار دیگر نجفی را برای رای اعتماد به مجلس معرفی کنه? (1583469) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۰۲:۱۴:۰۴
راست میگه واقعا یکی جواب بده (1584377) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۹ ۲۰:۲۷:۵۸
آنطور که معلوم است شما هم معتقد به تقسیم بندی فیزیک وشیمی و ریاضی اسلامی و غربی هستید (1583926) (alef-10)
 
فریدون مصدق
۱۳۹۲-۰۵-۲۹ ۲۳:۴۲:۴۴
نگاه واقع بینانه ی دکتر احمد توکلی به نطق در موافقت با برنامه و کابینه دکتر روحانی
آقای دکتر احمد توکلی نیاز به معرفی ندارد به دور از هر گونه بزرگ نمایی وی در بین جامعه دانشگاهی ، نخبگان و واقع بینان در سراسر کشور شناخته شده است . او یک سیاستمدار چیره دست و نماینده ای شجاع و به واقع نماینده کل مردم محسوب میشود ،احمد توکلی در جنوب و غرب کشور مورد احترام اقوام مختلف است، در شرایط مختلف هر گاه نیاز به انتقاد شدید به عملکرد دولتها بوده بخاطر دفاع از انقلاب و حفظ منافع کشور و مردم با شجاعت ایستادگی کرده و میکند و در شرایطی هم که میبینید کشور نیاز به آرامش و همدلی دارد نگاه وی کماکان واقع بینانه بوده و در نطق های خود پیام مردم را به دولتهای جدید در ابتدای کار میرساند.
این خود نشان از واقع بینانه بودن این شخصیت شناخته شده بوده و برخی متاسفانه بدون شناخت از وی مطالبی درباره ی ایشان مینویسند و یا مطرح میکنند که دور از واقعیت ها است. (1584242) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۰۰:۴۴:۱۰
در مورد وزیر از آقای احمدی نژاد نظر بخواهید.نظر ایشان مهم است (1584312) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۰۸:۱۵:۳۹
دفترچه ای بدست بنده رسیده تحت عنوان(رشد و تحول)مولف دکتر حمید رضا حاجی باباییبه نظر می رسد،مقایسه کارنامه آموزش و پرورش با قبل از دولت نهم ودهم باشد. .( کسی که از نظر علمی با شما همتراز است.) حدود 396 عنوان برنامه فعالیت از شرح وظایف این وزارتخانه در مقایسه با دولتهای قبل را در معرض دید ما قرار میدهد. بلا استثنا غیر از یک بند پاسخگویی به مراجعات مردمی که حدود 58درصد کاهش نشان می دهد مابقی عنوان فعالیت ها رشد بین یک تا7697 (مربوط به پذیرش دانشجو دبیر ) را نشان میدهد.ایا کسی که خود را دکترای تعلیم و تربیت می نامد مسئول مهمترین دستگاه فرهنکی این کشور باشد واین نوشته کارنامه فعالیتش. آیا نباید کارنامه فعالیت ایشان با معیار ها و شاخص های علمی دست امثال ما فرهنگیان برسد تا خود قضاوت کنیم.تمامی همکاران ستادی من با دیدن این گونه عملکرد تعجب کرده و برای وزارتخانه تاسف می خورند .ایا این امانت داری ایست که شما امثال ایشان را متعهد می دانید. فقط صفحه اول این کارنامه را نقدی کوتا می کنم . وظیفه نظارتی دستگاههای دولتی از سالهای دور بهعده دفاتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات است. وظایفی که قانونگذار برای این حیطه در نظر کرفته شامل نظارت وارزیابی شاخص های اختصاصی و عمومی آموزش و پرورش ؛ نظارت و بازرسی و پاسخگویی به شکایات ) است سئوال اینجاست جایگاه اموزش و پرورش در دسترسی به این شاخصهای اختصاصی نسبت به سالهای گذشته و کشورهای منطقه و کشورهای توسعه یافته کجاست. برونداد، و پیامد فعالیتهای چند ساله این دستگاه که برای من و شما قابل لمس باشد چیست.مهم ترین و اصلی ترین موضوع در این کارنامه نادیده گرفته شده است. آقای دکتر سوزن چی تا موقعی که دستگاه های دولتی اینگونه به جامعه گزارش آبکی بدهند از اسلامی شدن مراکز فرهنکی و هنری خبری نیست . والا اینها همه اش ادعاست که خودشان قبولش دارند. و ما همیشه در مقابل تغییرات عقبیم.شماهم عوض سعار دادن به نتایج عملکردهای کسانی که فقط ادعا میکنند.هم کمی نظر داشته باش.و به دوستان نماینده تان نیز تذکر بدهید به تجربه ، و تخصص و عملکرد وزیران رای دهند. تا وزارتخانه های متولی فرهنگ و دانش این مملکت روز به روز پیشرفت داشته باشند. (1584503) (alef-13)