نظر منتشر شده
۱۹۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 206539
درباره بابک زنجانی و ثروت افسانه ای اش
سيدامير سياح، 6 آذر 92
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۲
اخیراً مصاحبه ها و اخبار مربوط به آقای بابک زنجانی که در مدت کوتاهی، ثروتی کلان گرد آورده، توجه محافل سیاسی- اقتصادی و مردمی را به خود جلب کرده است. درباره گفتار و رفتار بابك زنجاني، يادآوري نکاتی ضروري است:

۱. در فرهنگ ما – شاید از روی حسادت – ثروتمندان مشهور، اغلب در هاله ای از شایعات و تهمت ها و حاشیه ها احاطه می شوند و به همین دلیل، برخی ثروتمندانی که از راه های سالم به ثروت رسیده اند، از حضور در رسانه ها پرهیز می کنند. با این وجود، رفتار و داستان «ب - ز» یک پدیده محسوب می شود. جوانی که با خوش شانسی محیرالعقولی ثروتمند می شود اما خود را بسیجی اقتصادی می نامد، با چهره های بدنام دولت سابق نشست و برخاست و معامله داشته و نمایندگان مجلس، اسنادی در اختیار دارند که وی از راه نادرست آن ثروت عظیم را گردآورده است.

از آنجا که تشویق کارآفرین و کارآفرینان، شرعاً و قانوناً باید در صدر سیاستهای اقتصادی کشور قرار داشته باشد، برای تشویق کارآفرینان سالم هم که شده، مدعی العموم و نمایندگان پیگیر پرونده «ب - ز» باید مشخص کنند که آیا این جوان، کارآفرین و به قول خودش بسیجی اقتصادی است یا رانتخوار و فاسد؟ اگر کارآفرین است، بخاطر کارآفرینی اش- و نه ثروتش- از وی تحلیل شود ولی اگر رانتخوار و فاسد و قانون شکن است، باید محاکمه گردد.

۲. شنیده شده که آقای زنجانی پس از حادثه نشست زمین در اطراف پروژه ساختمانی اش در شهرک غرب و ایجاد خسارت و مزاحمت برای همسایه ها، بدون عذر خواهی گفته است پول خانه های صدمه دیده را به مالکانشان می پردازد تا جای دیگری خانه بخرند. امید می رود بابک زنجانی چنین جمله ای نگفته باشد. چرا که از این حرف، بوی نخوت و تکبر می اید .

در نگاه دینی ما، تولید ثروت، به شدت تشویق شده تا حدی که از کلام معصومین علیهم اسلام برمی آید که «در نظام اسلامی، تولید ثروت، عبادت است[۱]». اما همین دین، با گرد آوری ثروت انبوه مخالفت می کند و ثروتمندان را از فخرفروشی و ایجاد احساس حسرت در دیگران با رفتارهایشان، با شدت هر چه تمام تر نهی می کند. عذاب وحشتناک قارون که با راه اندازی مانور تجمل، دل مردم را می سوزاند ، ناظر به همین نکته است.

در نگاه دینی ما، خلق ثروت، عبادت است اما ثروتمند اجازه ندارد با ثروتش «هرکاری دلش خواست» انجام دهد. در نگاه دینی ما حاکمان هم حق ندارند سر سفره ثروتمندان بنشینند و با آنها – به واسطه ثروتمند بودنشان– رفت و آمد کنند.

۳. در جامعه اسلامی، کارآفرین و «تولیدکننده ثروت» اجر و قرب دارد اما ثروتمند بخاطر ثروتش، هیچ برتری و مزیتی نسبت به دیگر شهروندان ندارد. در جامعه اسلامی رای ثروتمندترین افراد با رای فقيرترين افراد، برابر و حقوق شهروندی شان یکسان است. اگر سرداری یا نماینده مجلسی یا مسئولی به ثروتمندان نسبت به فقرا با چشم دیگری نگاه می کند و با آنها، بیشتر از فقرا توجه و رفت و آمد دارد، از استانداردهای جامعه اسلامی عدول کرده و باید با وی برخورد شود.

ما شیعه آن امامی هستیم که وقتى خبردار شد فرماندارش در بصره، دعوت مهمانى ثروتمند شهر را پذیرفته با عتاب به وی نوشت: «... اى پسر حنیف، به من خبر رسیده که مردى از جوانان اهل بصره تو را به مهمانى خوانده و تو هم به آن مهمانى شتافته‏اى، با غذاهاى رنگارنگ، و ظرفهایى پر از طعام که به سویت آورده مى‏شده پذیراییت کرده‏اند، خیال نمى‏کردم مهمان شدن به سفره قومى را قبول کنى که محتاجشان را به جفا مى‏رانند، و توانگرشان را به مهمانى مى‏خوانند...»[۲]

۴. با وجودی که ادبیات دینی، درباره ضرورت تولید ثروت و رفتار ثروتمندان، به قدر کافی غنی است، اما درباره رفتار ثروتمندان و بایدها و نبایدهای ثروتمندی، در جامعه ما الگو سازی نشده است. همین فقدان الگو باعث شده برخی جوانان تصور کنند در جمهوری اسلامی نمی توان از روش سالم و بدون ديدن دم فلان نهاد یا آستان یا سردار یا بیت، کسب و کار بزرگ و موفقی راه انداخت و همین فقدان الگوی ثروتمندی باعث شده بسیاری از کاآفرینان بزرگ و سالم، از حضور در رسانه ها و نشان دادن مسیر موفقیتشان برای جوانان، پرهیز کنند.

در الگوي توليدثروت در جمهوري اسلامي، بايد جايگاه و شان توليدكننده ثروت مشخص شود و نيز تفاوت توليدكننده ثروت با ثروتمند روشن شود همچنين الگوهاي رفتاري و بايدها و نبايدهاي رفتار فردي و اجتماعي ثروتمندان شفاف شود و معلوم شود ثروتمندان چه كارهايي لازم است انجام دهند، چه كارها و رفتارهايي بهتر است انجام دهند و چه كارها و رفتارهايي نبايد انجام دهند. همچنين ارتباط سياستمداران و صاحبان قدرت رسمي نيز با ثروتمندان بايد دقيقا مدون و ابلاغ شود تا ارتباط آلوده و بسيار خطرناك قدرت و ثروت در نظام اسلامي شكل نگيرد.

خلاصه آنکه :
- وضعیت بابک زنجانی نباید استخوان لای زخم بماند. ایشان یا کارآفرینی موفق است یا رانتخواری فاسد. کمیسیون اصل۹۰ مجلس و دادستان به عنوان مدعی العموم باید برای حفظ آبروی کارآفرینان ایرانی هم که شده، پرونده وی را بررسی و تکلیف را روشن کنند.

- امثال سردار قرمز پوش یا آقازاده متولی فلان آستان یا فلان نماینده مجلس، که به واسطه نسبتشان با نهادهای دینی– حکومتی، با ثروتمندان نشست و برخاست می کنند باید خلع لباس و گوش مالی شوند تا همگان بدانند در حکومت اسلامی، حاکمان با طبقه فرودست رفت وآمد دارد نه با ثروتمندان و اشراف.

- الگوی راهبردی نظام جمهوری اسلامی درباره تولید ثروت و رفتار ثروتمندان باید تدوین و به عموم معرفی شود تا کارآفرینان سالم، تقدیر و تشویق شوند، رفتار اجتماعی صاحبان ثروتهای کلان کنترل شود و شارلاتان هایی که خود را کارآفرین معرفی می کنند، رسوا گردند.

[۱] - عبارت داخل گیومه، دکترین تولید ثروت در جمهوری اسلامی است که در رساله دکتری نگارنده پيشنهاد شده است.

[۲] - نامه چهل و پنجم نهج البلاغه، خطاب به عثمان بن حنیف انصارى، فرماندار امام در بصره
 
 
محمد رضا
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۶:۲۱:۵۹
من به شما می گم چطور ثروتمند می شند سری به بورس بزنید سها ایران خودرو رو با 60 تا 70 تومن ضرر به ازای هر سهم دارن به مردم بالا 300 قالب می کنند یا بعضی سهام های دیگه یک ماه چند ملیارد می زنن به جیب و مردم عادی ... (1804478) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۳:۴۶:۴۱
بورس که جزیره ای جدا از قانون عمومی کشور به نظر میاد. خودشون قانون درست کردند و شدند ناظر بازار سرمایه.
درواقع شکایت از خودشون رو باید به خودشون کرد! (1806333) (alef-10)
 
غلام
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۲۰:۳۷:۱۶
هرچه میگذرد و فسادهای جدید افشا میشود با توجه به پرونده مه افرید خسروی بیشتر نتیجه میگیرم که او هیچ گناهی نکرده و در مقایسه با بعضی ها یه نابغست چون اون هیچ کس پشتش نبوده گواه این مدعا اینه که در زندانه و حکم اعدامش صادر شده اما این هایی که شما میگویید ازاده ازادن..... (1810634) (alef-13)
 
ايران
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۶:۴۰:۰۱
كار ثروت اين دوستمون از ميليارد گذشته ديگه ضمن اينكه ايشان سهامداري در بورس نميكرده است . پس بيخود به حاشيه نرويم . منشا اين ثروت چندان پاك بنظر نميرسه . دوران تحريم ايران ، دوران طلايي سودآوري چند كشور و تعدادي از دلالا ن عزيز بوده است كه بشكر خدا در حال اتمام ميباشد . (1806723) (alef-10)
 
آزاده
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۱:۰۰:۳۱
واقعا همینطوره برای چی عده ای از برداشتن تحریمها و توافقات ناراحتن و دارند سکته میزنن؟ والله زمان شاه با اونهمه بریز و بپاش و گندکاری خونه های فوق لوکس و برج در ایران وجود نداشت الان خونه ها و ویلاهایی بالای شهر هستند که کاخ شاه رو میزارن تو جیبشون اینا از کجا آوردن؟ یا قاچاق ارز و دارو یا زمین خواری یا واسطه گری. لاغیر (1809613) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۱ ۰۱:۴۴:۴۳
این عزیز پادو نمیخاد ؟! مشخصات آماده ی پادویی فقط برای ایشان .64 سال سن بازنشسته دارای همسر وسه فرزند فارغ اتحصیل درمقاطع کارشناسی وارشد و به برکت دولت نهم ودهم هرسه بیکار فاقد مسکن وخودرو جز حقوق بازنشستگی درآمد دیگری ندارم !!! (1813183) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۷:۲۳:۵۰
اگر این مرد مجرمه باید با اسناد در دادگاه محاکمه بشه و بعد ازمحکومیت شما میتونی باهمون قانون شرعی که استناد کردی در موردش صحبت کنی و گرنه حق نداری یه طور قلم بزنی که طرف صد در صد مجرمه،تازه اگر هم در دادگاه جرمی ثابت بشه مجرمتر از این مرد اشخاصی هستند که با او همراهی کردند و باید با اینان برخورد سخت تری بشه نه مثل پرونده 3 هزار میلیاردی مجرم اصلی برای خودش تو کانادا کیف کنه. (1806802) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۰۸:۳۹:۱۵
امثال بابک زنجانی عاقبت به خیر نمی شوند و نمی توانند حتی با بذل تمام مالشان در راه کارخیر هم یاد امین الضرب و نمازی ... را در یادها زنده کند . بد جوری به حالت متاسفم مولتی میلیاردر (1807963) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۲:۵۷:۵۲
تو نعوذا بالله مگه خدايي كه بهشت و جهنم تعيين ميكني !
اين اقا فكر داشته پولدار شده!مطمئن هم باشيد اقا زاده نبوده ! جون با فكر


تو پروژه ي شهرك غرب وايساد گفت هركي خسارت ديده بياد بگيره ! بده ؟!
ايراداي بني إسرائيلي چرا ميگيريد ؟!!! (1809786) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۳:۳۵
اوناکه یه شبه پولدار میشن ارز و سهام نمی خرند لابی می کنند بابک زنجانی اسمش در رفته خانواده هاشمی روی همه رو سفید کرده هرجا رو بگیری سرنخش به اونا برمی گرده (1808130) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۲۳:۰۹:۲۷
از بازار سهام بی خبری
یه کم وارد بورس و لابی گری ها بشو، میفهمی چه خبره. خود بورس برای من و شما میگه 116 درصد صود در 6 ماه یعنی سالی 230 درصد سود

حالا برای دلالان عمده ببین چه خبره (1809113) (alef-13)
 
فری
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۰:۳۰:۲۱
برای عزیزانی که این همه جوابها را تا انتها می خوانند
سوال اینه که چرا از ایشون تاریخچه خانوادگی درج نمیشود
تا رسوا شود دشمنان ایشون یا برعکس ..... !!!!
بفهمیم در چه خانواده ای رشد یافته اند در کجاها درس خوانده اند
سربازی کجا بودند
کار چه کرده اند
در کجاها سرمایه گزاری کردند
دوما
از اول عمرش تا الانه که شاید 35 ساله باشند
از همان بدو تولد اگر دقیقه ای 10000 ( ده هزار تومان ) پول چاپ میکرد و خرج هم نمیکرد به این ثروت نمیرسید !!!!
این که راه درستی نیست
حال قضاوت کنین ثروتش از راه حلال هست !؟
با رانت بوده ؟ این که حرامه
چرا من و شما رانت نکنیم میلیاردردردر بشیم ؟
میزارند ؟!!! (1809570) (alef-13)
 
غلام
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۲۰:۳۷:۳۸
هرچه میگذرد و فسادهای جدید افشا میشود با توجه به پرونده مه افرید خسروی بیشتر نتیجه میگیرم که او هیچ گناهی نکرده و در مقایسه با بعضی ها یه نابغست چون اون هیچ کس پشتش نبوده گواه این مدعا اینه که در زندانه و حکم اعدامش صادر شده اما این هایی که شما میگویید ازاده ازادن..... (1810636) (alef-13)
 
خاوري از كانادا
۱۳۹۲-۰۹-۱۱ ۰۹:۴۷:۲۴
راست ميكين ديكسشو منتشر كنين مردم بدانند وضعيت را (1813401) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۰۴ ۰۹:۵۰:۰۱
بابا دلتون خوشه ها (1863279) (alef-13)
 
جعفر ایلامی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۶:۲۳:۵۸
ایشالله که قانون برای تک تک افراد جامعه اجرا شود و به سوی ایرانی آباد و پیشرفته گام برداریم. (1804479) (alef-4)
 
فریبا
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۵:۳۸:۱۹
بخدا قسم شما با این نحوه برخوردتان همه سرمایه دارها رابه اقتصاد سوداگری و زیر زمینی سوق میدهید 22 سال در فرودگاه شاغلم و میدانم که حتی دولت هم اکراه دارد در صنعت پر ریسک هوانوردی سرمایه گذاری کند چون 70% هزینه های این صنعت دلاری است و فقط 30% هزینهای این صنعت ریالی است حالا خودتان قضاوت کنید که با این ناوگان موجود که 90% در آمد آن ریالی است و باید دلاری دلاری دلاری هزینه کنی و تمام قسمت های فنی آن وابسته به غرب است چه کسی می آید در این صنعت سرمایه گذاری کند.
حالا آیا این آقا آمده حتی برای کسب سود سرمایه گذاری کرده ببینید چقدر خام و بی دلیل و کلیشه ای او را خفیف می نمایند .
ترا بخدا اگر درد دین ندارید بخاطر جوانان وطن کسی که »اید شغل ایجاد میکند بعنوان ثروت اندوزی و.........فراریش ندهید (1806584) (alef-10)
 
البرت
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۱:۴۲:۲۶
شما ای کاش تاریخ همین صنعت که میفرمایید چه و چه که اگر بخواهیم بنویسیم در این چند جمله نمی توان همه چیز نوشت اینطور نبوده که کسی نیاید سرمایه گذاری کند اما در نهایت در پوشش هواپیمایی متاسفانه کار خودشان پیش بردند نه حل مشکل هواپیمایی و اگر بقول شما در کارهای ضرر ده سرمایه گذاری کرده بود حالا........؟ (1809656) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۱۰-۰۹ ۱۶:۰۲:۲۵
مسئله پول اولیه همین شرکت قشمه از کجا؟؟؟؟ (1875237) (alef-13)
 
ازاد
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۶:۳۲:۳۱
راستش هيچ عقل سليمي نمي تونه باور كنه ،كه يك نفر كه با فروش پوست گوسفند ،زندگي رو ميگذرونده و بعد هم به شغل شاتري نانوايي در امده ! بتواند در موقعيت يك مولتي ميلياردر ،قرار بگيرد،انهم از راه درست و حلال!!!! ( البته ،هيچ توهين و تهمتي ،به ايشان نميزنم ) ترقي ايشان ،با اين سطح ،تنها با يك معجزه امكان پذير است .
چون همسر من ،بنده خدا ،از كاركنان سمت دار در ايران خودرو بوده ( با مدرك فوق ليسانس ) در نهايت هم با حقوق ٢٠٠٠٠٠٠ تومان ،از انجا خود را باز خريد كرد ، بعد از ١٠ سال زندگي مشترك ،با روزي ،حدود ، پانزده ساعت كار ،ما فقط توانسته بوديم ،يك ماشين و يك خانه ٨٠ متري داشته باشيم .
بخاطر همين ،جهش مالي در يك چنين سطحي ،واقعا جاي ،تحقيق و تفحص دارد!!!! (1804497) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۱۴:۰۰:۴۰
مگر اینکه درسطح بیل گیتس یا استیو جابز باشه که دنیا را به تسخیر کشورش دربیاره اون موقع حقش.اما این دوستمون بعییده اینکاره باشه(البته جسارت نباشه) (1808316) (alef-10)
 
بهرامی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۶:۴۱:۱۷
بعضی رسانه ها نفوذ ایشان را در میان بعضی مسولان بدلیل ثروت افسانه ایش تاحدی دانسته اند که حتی علم کردن پرونده کرسنت علیه وزیر خدوم وکارکشته ای مانند زنگنه راکار ایشان ودوستانشان میدانند چون زنگنه با دعوت از غولهای نفتی جهان برای سرمایه گزاری درصنعت نفت وگاز ایران بازار کسانیکه نفت ایران را دربازارهای جهانی بخاطر تحریم بوسیله شرکتهای خصوصی خود میخروختند وپورسانت عظیمشان را برمیداشتند کساد کرده.الله اعلم (1804515) (alef-6)
 
امیدي
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۴۶:۱۶
بنده خدا

یه ذره هم گاهی فکر کن

در زمان پرونده کرسنت بابک زنجانی کجا بوده ؟ (1804642) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۴:۲۹:۱۹
من با اجازه خانم یاآقای بهرامی به امیدی جواب میدم.نمیدونم مطلب رو درست نخوندی یاخودت را به عمد به اون راه زدی؟مطلب ایشان چه ربطی داشت به اینکه زنجانی اون موقع بوده یانبوده؟ایشان گفت میگویند علم کردن پرونده کرسنت در حال حاضر به این دلایل است.خدا هدایتت کنه (1806432) (alef-10)
 
سید
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۸:۵۸:۱۲
شما لازم نیست تفسیر کنید!

پرونده کرسنت چند سال قبل از ماجرای بابک زنجانی است!پس درست تر اینه که بگیم بابک زنجانی را علم کرده اند که ماجرای پرونده کرسنت به حاشیه بره! (1810479) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۰۳:۰۰
این حدیث را بخوانید که:
«در دروغگو بودن فرد همین بس که هرچه را شنید، نقل کند.» (1804683) (alef-4)
 
ملکی خو
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۰۳:۰۷
من از ثروتهای باد آورده که متخصص هستند در فرار مالیاتی طرفداری نمیکنم ولیکن میدانید ایجاد یک شغل حداقل میبایست 000/000/40 تومان سرمایه گذاری کنیم حالا با این توصیف چرا دارید این راهم فراری میدهید که پولش بردارد و برود یا از این ممبعد مثل خیلی سر مایه داران نه شغل ایجاد کند نه در تولید و خدمات باشد و فقط و فقط در سوداگری و مانند متخصصین بالا در تولید ثروت در اقتصاد مخفی فعالیت کند و خدائیش شما باشید کدام راه سرمایه گذاری را پیش میگیرید (1804827) (alef-4)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۲۱:۲۸:۰۱
عزیز جان اگه اینه که شما میگی مه افرید گفتن سه هزار میلیارد اختلاس کرده بعد معلوم شد اختلاس نبوده رقم ال سی هایی که گشایش کرده 1500 میلیارد بوده بعد 17 هزار کارگر داشته و کلی کارخونه این جور که شما میگی اون یه نابغست و باید مجسمشو طلا گرفت (1807361) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۱ ۰۱:۴۸:۳۸
آفرين ، چون يه عده بالاتر از خودشون رو نميتونند ببيند (1813186) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۳۲:۳۷
من برای آقای زنگنه احترام قائلم. و بشدت از وزرای سابق نفت بخاطر برباد دادن منابع نفتی وگازی معترض وخواستارمحاکمیه آنها هستم!ولی سوالی مهم ازایشان دارم: چرا در مدت ۸سال وزارت شما دردوران اصلاحات بنزین را در داخل ایران تولید نکردید؟ آیا واقعا اینگونه شما گفتید تولید بنزین درداخل به صرفه نبوده؟!! (1804905) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۹:۲۱:۱۷
علی آقا الان مجبوریم بنزین را با کیفیت بد تولید کنیم
هیچ میدونی همین بنزین بی کیفیت چه تاثیری بر سلامت مردم داره؟؟
اگر مجبور نودیم حتما تولیدش را متوقف میکردند
فقط خودشون میدونن چه خبره (1807074) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۰۱:۲۷:۳۲
همین تولید بنزین آقایان از پتروشیمی که مردم بدبخت خوزستان را بعد از هر بارندگی راهی بیمارستان می کنه به این دلیل بود چون تولید بنزین راهکار داره هزینه داره و هزار ویک دلیل متاسفانه چیزی که بهش اهمیت داده نمیشد در دولت گذشته سلامتی مردم بود (1809310) (alef-6)
 
سید
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۹:۰۴:۴۵
بستری شدن مردم خوزستان چه ربطی به کیفیت بنزین داره؟؟مگه توی خوزستان آلودگی به حد تهران میرسه؟؟دلیل اصلیش سکون هوا و بارش باران اسیدی بوده!

راستی اگه کیفیت بنزین موجب آلودگی است که قبل از سال 84 نباید آلودگی هوا میداشتیم.
کم کاری خودشون رو با توجیهات قشنگ و مردم پسندی ماست مالی میکنن!شما میساختی باکیفیت می ساختی!اصلا مگه قرار بود از روز اول همه چی آماده باشه؟گام به گام اصلاحش می کردی!!! (1810498) (alef-13)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۱:۳۹:۴۵
جناب آقای سید امیر سیاح
ضمن تشکر از حضرتعالی ما هم بر اساس آموزه های دینی به سرمایه و سرمایه داری که از راه مشروع بدست آمده است احترام می گذاریم اما بعضی از کارهای دوستان بوی رانت و حمایت های سیاسی ، اقتصادی بعضی از مسئولین را در پی دارد که نامشوع است. (1805146) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۴۵:۲۱
بقول عادل فردوسی پور مزد ان گرفت که جان برادر لابی سیاسی کرد نه کار کرد (1805381) (alef-4)
 
همینه
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۵۵:۱۵
به نظر میرسه یه ایران مال خودمونو بخوره بهتره تا بدیم به کشورهای دوست و همسایه که راضی ان کور شن ما رو نبینن (1805402) (alef-4)
 
یک نفر
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۱:۰۱:۴۰
تفاهمنامه واگذاری برخی از شرکتهای زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی به بابک زنجانی گواه روشنی بر وجود کانال های عظیم فساد حکومتی است. (1805471) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۱:۱۶:۱۷
خدا ان شاء الله دزدها رو یه جور به جون هم بندازه که با رسوا کردن هم دیگه شر همشون از سر مملکت کم بشه! (1806006) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۸ ۱۰:۴۹:۴۷
محال هستش... (1852374) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۲:۳۲:۰۷
الف جان شائبه پیش نیاد که داری کوتاه میای !!!! ثروت اندوزی باید وسیله اش مشخص باشه تا مخالف اسلام عمل نشده باشه تا ظالم ومظلوم نتیجه نباشه ، حداقل این حق باید محفوظ باشه تا در مورد مطالبی که خود آقای ب ز در رسانه ها فرمودند تحقیق وتفحص کاملی صورت بگیره ، والعاقبهً للمتقین (1806195) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۲:۵۸:۴۸
وجود اینگونه افراد که در سن کم و رابطه نامعلوم به ثروتی افسانه ای می رسند و هر روز پول روی پول می گذارند و دیگران فقیر وفقیر تر می شوند نیازمند رسیدگی دستگاه های قضایی و اطلاعاتی است.
من اصلا نمی خواهم بدون اطلاعات کافی حکم دهم اما عدم رسیدگی و شفافیت مالی اثرات بدی در جامعه دارد که این یک نمونه است.

تقاضای عاجزانه ما رسیدگی به این به اصطلاح بی انضباطی های مالی بعضی هاست

بروید نگاه کنید دولت مردان قبلی واقعا صادقانه و مهربانانه رفتند کنار یا چیزهایی یواشکی بردند و ... (1806249) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۶:۴۳:۴۴
اگر ایشان هم دم اعضای اتاق بازرگانی را می‌دید و در شرایط تحریم به دنبال معاملۀ نفت و به هم زدن بازی نبود، الآن مثل آقایان دیگر نامش رسانه‌ای نمی‌شد. (1804516) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۷:۰۷:۰۳
حالا فکر میکنید کیا تو اطاق بازر گانی هستند امثالی مثل م. ب که مدیر عامل یک شرکت غول کره ایه و از نفوزش داره شرکت کره ای رو میترکونه در ضمن رییس اتحادیه وارد کننده های لوازم خانگی هم هست این آقا تا چند سال پیش مستاجر بود حالا ثروتش از صد ها میلیاردم بالاتر رفته (1805565) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۶:۴۵:۰۸
بابک زنجانی در طول سال های گذشته با توجه به اینکه حق مسلمش فرض می کرده دست به غنی سازی زده است. حال باید معلوم شود که آیا این حق را داشته و یا از طریق غیرقانونی جزو اغنیا شده است؟ (1804518) (alef-6)
 
سلام
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۷:۱۹:۰۸
دوست من و ای کسی که این مله را نوشتی . بدان که دلار فروش سر چهار راه استانبول نمیتونسته به این راحتی به این ثروت دست پیداکنه. شما قانون از کجا آورده ای را هنوز اجرا نکرده ای. (1805571) (alef-4)
 
بابك
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۶:۵۴:۵۳
يعنى شما باورميكنيداين آقاكارآفرين باشد؟چطورشخصى بااين سن وسال بدون آنكه مانند بيل گيتس واستيوجابز نخبه باشدياتخصص خاصى داشته باشدباسوء استفاده ازشرايط تحريم ها وبى انظباطى مالى دولت پيش(البته درخوشبينانه ترين حالت ميشودگفت بى انظباطى مالى والا...)به چنين ثروت هاى بادآورده اى دست يافته وواقعاًچنانچه برخى سياسيون دررابطه بافسادمالى وى آلوده نيستند پس چرابه طورشفاف به آن رسيدگى نميشودتامعلوم شودپرونده فساد٣٠٠٠ ميلياردى درمقايسه باكارهاى اين آقا(وافرادحامى وى) پول خردى بيش نبوده...ازجناب دكترتوكلى وهمكارانشان درمجلس توقع ميرود دررابطه بااين شخص واشخاصى مانند وى كه گمان فسادهاى بزرگ مالى واخلال درنظام اقتصادى كشورميرودفعالانه ورودكنند...باوركنيدحتى درشرايط كنونى وفشارتحريم ها چنانچه جلوى اين قبيل فسادها وسوء استفاده هاى كلان اقتصادى گرفته شودميشود به راحتى تورم وآسيب هاى ديگرفابل مديريت است (1804536) (alef-6)
 
نکته سنج
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۱۱:۴۶
" بی انضباطی" (1804576) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۰۲:۰۲
ظریف بطور ضمنی افشا کرد: برای وارد کردن پول فروش نفت به کشور، 30 درصد از پول را به دلال می داده ایم
بنابراین بابک زنجانی که نقش دور زدن تحریمها را بازی می کرده، به تنهایی به اندازه ی یک سوم درآمد دلاری ناشی از فروش نفتی سالهای گذشته ی کشور، درآمد داشته...
البته اینجور نخبه ها در کشور کم نیستند. در جرم شناسی، مجرمین خود را «نوآور» می دانند. کسانی که برای رسیدن به «ارزشهای مورد تایید جامعه» - مانند ثروت، از راههای مورد تایید جامعه -هنجارها -نمی روند، و از مسیرهای «میان بر» و «غیر همسو با جامعه» می روند.... (1804677) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۲۳:۲۴:۲۷
خوب آسیب شناسی اجتماعی خوندی ها کلک. مرتون هم خوندی؟ (1807632) (alef-13)
 
سهامی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۶:۵۸:۱۶
وقتی میگویید مرگ بر لیبرالیسم بعد می روید در مجلس قوانین لیبرالی در اقتصاد را تصویب میکنید باید انتظار امثال بابک رنجانی ها را هم داشته باشید که یک شبه مولتی میلیاردر بشوند چون اقتصاد لیبرالی پیرو نظریه دارونیسم اجتماعی است باید بخوری تا خورده نشوی (قانون جنگل) باید کلاه برداری کرد باید دروغ گفت باید مالیات کمتر داد باید حق کارگر را کمتر داد باید بیکاری را بیشتر کرد باید.......تا انجا ادامه داد که جنبش یک درصد به 99 درصد ایجاد بشود (1804544) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۳۹:۴۱
چه ربطی داشت زرنگ؟تو از طرفدارهای همین آقا هستی وچون میدونی اصطلاحاتی مثل لیبرالیزم در بین بعضی اقشار جامعه مثل خود من بار معنایی مثبتی داره سریع داری این آقارو گره میزنی به لغاتی مثل لیبرالیزم تا ماهی خودتو بگیری.قدیمی شده عزیز من.با طرحهای نو به جنگ مردم بیائید.بابک زنجانی چه ربطی به لیبرالیزم داره؟ما در همین کشور ثروتمندانی داریم که ثروت خود را باتولید وچرخاندن چرخهای کشور بدست آورده اندوهمیشه هم به کشور کمک کرده اند ثروتشونم نوش جونشون.مثل کارخانه های نورد ولوله ومواد غذایی وآقای ثابت مدیر هتلهای داریوش کیش.زرنگ بازی درنیار (1804627) (alef-4)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۵۳:۱۴
د.وست عزیز اقتصاد لیبرالی مشکلی ندارد اما برخورد با متخلف مهم است در همین اقتصاد لیبرالیستی که شما به مذمت از ان نام برده اید تولید ثروت از راه مشرروع و قانونی مد نظر است نه رانت خواری و سوء استفاده از بیت المال که در همین اقتصاد لیبرالیستی افراد ثروتمند بیشتر زیر ذره بین قانون هستند مالیاتی بیشتر میپردازند و قانون هم به انها شدیدا سخت میگیرد اما مشکل کشور ما این است قانون در برخورد با افراد یکسان نیست فرد ثروتمند و با نفوذ همیشه از برخورد قانون مصون مانده پس ربطی به لیبرالیستی بودن اقتصاد ندارد (1804663) (alef-4)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۲۴:۱۹
عجب معني اقتصاد ليبرالي را هم فهميديم!!!! (1804737) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۳۰:۳۶
صحبت های شما جالب بود ولی برای من یک سوال باقی مانده.
اگر انقدر لیبرالیسم بد هست چرا پیشرفته ترین و بالاترین رفاه مال مردم این کشورهاست ولی بدبخت ترین کشور های دنیا با این همه ثروت خدا دادی مناطق مسلمان نشینند؟
خواهش می کنم نگویید که خدا چون آن ها را به حال خودشان رها کرده در ثروت غرقند و ما را به خاطر مسلمان بودنمان و علاقه به ما عذاب می کند!!!
شاید دلیل پیشرفت آن کشور ها این باشد که بنا بر سنت خدا، افراد بر اساس استعداد و کارشان از فضل خدا بهره می برند و دلیل پیشرفت آن ها کار، کار و کار هست و دلیل پسرفت ما بی سوادی و مفت خوریست! (به خصوص در مشاغل دولتی!)
.....
باید بدانیم که همه چیز غرب بد نیست بلکه بیشترش خوب و ناشی از سال ها تلاش و هزینه دادن هست. متاسفانه ما توجهمان به قسمتی است که دارد به غرب ضربه می زند (نابودی خانواده) و به قسمت مهم که دلایل پیشرفتشان (علم و دانش و کار و کار و کار) هست توجه نداریم و همه را یکجور می سنجیم. (1804759) (alef-4)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۵۸:۰۹
همون نظام لیبرال برای ثروتمند شدن تلاش واقعی رو ملاک قرار داده و از اون ور هم مالیات های سنگیینی که از این افراد میگیره معروفه!
تو جامعه اسلامی ما که شما اقتصادش رو لیبرال میخونید ثروتمندان مالیت نمیدهند و هیچ توضیحی هم بابت این که ثروت خود رو از کجا آوردن نمیدن! الکی کردن نظام لیبرال نندازین. اون نظام حدود ۳۰۰ ساله نشون داده بازدهی عملی داره. البته همیشه ضعف هایی داشته ولی معمولا بعد از بحران برطرفشون کرده. ولی ما چی؟ با هزاران هزار جهاد اقتصادی و... نهایت کار اقتصادیمون صدقه ماهانه به مردمه!! (1804816) (alef-4)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۲۰:۳۱
شرمنده ولی اینی که شما گفتین اقتصاد لیبرالی نیست
درک خودتون از اقتصاد لیبرالی است
اقتصاد لیبرالی یعنی اقتصاد آزاد
یعنی اقتصاد شایسته سالار
یعنی اقتصاد بدون دخالت دولت (1804874) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۳۸:۲۹
اتفاقا برادر بزرگوار بابک زنجانی محصول اقتصاد دولتی است نه لیبرالی
نفت از ان دولت است دلار هایش مال دولت است تا با نرخ ارزان از بازار بفروشد سربا بانک مرکزی روزی 20 هزار دلار دولتی می گیرد تا در بازار ازاد بفروشد واز انجا می فهمد که باید تا می تواند از دو نرخی بودن بازار حمایت کند وسوی استفاده لذا این بار وارد نفت می شود نفت را از دولت می گیرد وحوالش را به تامین اجتماعی میدهد وکارخانه هایش را صاحب می شد ومی شود بزرگترین سر مایه دار حالا شما برای خودت داستان بساز اما ترو خدا جواب بده اگه نفت دولتی نبود امثال بابک زنجانی بودند چرا حاضرید از حلقوم مردم بدبخت بکشید تا اینها بخورند ولی حاضر به ملی سازی نفت نیستید اصلا چرا این موضوع را به رفراندم نمی گذارید کاش جناب زیبا کلام که می خواست رابطه با امریکا را به رفراندم بگذارد درباره ملی شدن نفت هم دخالت می کرد (1804924) (alef-4)
 
ش ش
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۴۰:۰۴
دوست عزيز كمي انصاف داشته باشيد مگر در جنگل انگل ها دلالان رانت خواران پادشاهي مكنند؟ (1804929) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۰:۳۹:۵۱
این چیزهایی که شما اینجا گفتید، هیچ کدام از شاخص های لیبرالیسم نیست!
بیشتر اوضاع جامعه ما را توصیف کرده اید نه نظام سرمایه داری و لیبرالیسم!
به نظر می رسد بدون اینکه کوچکترین مطالعه ای از اقتصاد و نظام های مختلف سیاسی و اقتصادی داشته باشید، زیاد پای صحبت ها برخی افراد مانند خودتان نشسته اید!
جوگیر نشوید. وقتی از چیزی اطلاع ندارید، ساکت شوید (1805044) (alef-4)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۰۹:۰۱
سرداررويانيان وقتي گيلاس باصطلاح اب طالبي را بسلامتي اقاي زنجاني به هم ميزنه وبالاميكشه . سرداري كه مدعي است 30سال براي نظام اسلحه بدست گرفته امروز بالبخند تلخ تراز زهر قلب سرداران واقعي نظام مقدس را بدرد مياورد. اين اقا پله ترقي و حامي افرادي شده كه اگرهم واقعا چند روزي هم براي نظام قدمي برداشته باشد يقينا به باد فناميدهد . بنده توصيه ميكنم تاديرنشده براعمال وافعالش تجديد نظر كنه دنيا كوچكه و عدالت خدا سرجايش محكم واستواراست . اقاي رويانيان به فكر ايثارگران وسرداران سرافراز باش و اجازه نده شانه هايت پلكان نااهلان وناپاكان شود (1805318) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۵۴:۲۱
متاسفم بر سردار (1805398) (alef-4)
 
بسیجی
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۰:۰۹:۳۹
داداش جان وقتی سردار عمل زده ، برای باشگاه پرسپولیس از ایشان هواپیما وپول می گیرد نباید انتظاری غیر ازاین داشته باشی.!!!!!!!!!! (1805415) (alef-4)
 
alii
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۱:۵۰:۰۵
شرط می بندم نمی دونی لیبرالیسم چی هست اصلا!
اگر منظورت نظام سرمایه داریست حال میبینیم که کشورهای پیشرفته ی دنیا با این سیستم فعالیت می کنند و در انجا قانون بسیار بیشتر از کشورهای دیگر رعایت میشود و خبری از فساد ها ی بیشمار مالی کشورهای جهان سوم نیست.

باید کلاه برداری کرد!؟؟؟مطمئنی در غرب این فرهنگ وجود دارد؟سری به بازار های مختلف کشور بزنید لطفا. (1805514) (alef-4)
 
ارش
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۳:۲۲:۳۰
کجاب لیبرالیسم گفته باید بخوری تا خورده نشوی ؟

شما یا مفهوم لیبرال را نمی فهمی یا فقط تعدادی شعار مارکسیستی شنیدی
و دیگر هیچ

اساسا ثروت یا با کار و کارافرینی از راه تخصص و .... بدست می اید و یا در کشورهای بسته و غیر شفاف از راه رانت و دزدی و...

به نظر می اید جمهوری اسلامی باید هر چه سریعتر تکلیف خود را با ثروت و ثروتمندان روشن کند

ایا ثروت چیز بدی هست یا خوب اگر ثروت خوب هست نباید به هر کسی که ثروتمند شد با نگاه زالو و انگل جامعه به ان نگاه شود بلکه باید تشویق شود تا از راه قانونی به ثروت و به تبع ان کارافرینی بیشتر بینانجامد

برای این که راه فساد هم بسته شود چاره ای نیست جز اینکه مفهوم لیبرالیسم را تشریح کند و با بومی سازی ان را ترویج کند

در سیستم لیبرالی باید اقتصاد شفاف شود دست دولت در اقتصاد کوتاه شود و به نظارت محدود شود
بخش خصوصی فعال شود و قوانین هم شفاف و پایدار باشند

و گرنه هر اقدام دیگری منجر به فساد و رانت میشود و ان قانون به ضد خود تبدیل خواهد شد (1806288) (alef-4)
 
ايراني
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۶:۵۸:۲۴
درباره آقاي قرمز پوش بايد تحقيق به عمل آيد كه اين همه ريخت و پاش از چه منبعي بدست آمده است؟! (1804545) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۳۶:۳۱
ایشان نسل اندر نسل ملاک و ثروتمند بوده‌اند. تهمت و افترا خوب نیست. ایشان برای انقلاب هزینه‌ها کرده‌اند و خوب نیست شخصیت‌شان اینگونه زیر سوال برود. (1804772) (alef-4)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۰-۰۶ ۱۸:۳۱:۴۵
شما بر چه اساسی می گوید ایشان برای انقلاب هزینه کرده (1867850) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۰۴:۳۵
حکومت اسلامی همیشه همینطوری بوده که الان هست. تازه الان کمی بهتر شده . ما در تاریخ حکومتهای اسلامی معمولا هارون الرشید داریم و حجاج بن یوسف و معاویه و ... تا حضرت علی. حضرت علی یک استثنا بود. (1804560) (alef-4)
 
بابك
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۰۹:۱۱
واقعاًاگرخواسته مااقتصادمقاومتى است واگرپشتوانه مردمى واعتمادمردم راميخواهيم بايدشفاف سازى كنيم به مردم بگوييم چگونه افرادى وباچه صلاحيتى متولى فروش نفت اين مردم ومملكت شده اندچگونه عده اى جيبشان رابه بيت المال مسلمين پيوندزده اند؟ چگونه يك سردارنيروى انتظامى متولى تعويض خودروهاى فرسوده ميشودوهزاران شكى داردوكسى سوالى ازوى نميكند چطورمودش راپشت يك تيم ورزشى پنهان ميكند؟رابطه اين افرادباافرادى مثل بابك زنجانى چيست؟فكرميكنيداين تورم وبيكارى وفقرازكجاآمده است؟خزانه دولت چراخاليست ؟درامدهاى بيسابقه نفتى ٨ سال گذشته كجاست؟درتامين اجتكاعى چه گذشته است؟بيمه ايران به كجارسيد؟دامان نظام واسلام راازاين مفاسدپاك كنيم چطوربپذيريم درملكت عدل على(ع) عده اى سرگرسنه به بالين ميگذارند وبه ٤٥٥٠٠تومان ماهيانه دولت احتياج مبرم دارند وبراى تامين داروى عزيزانشان درگرفتارى وآنوقت جوانى باثروت هاى بادآورده پس از تخريب منازل مردم باتفاخرپولش رابه رخ مردم كشيده وبگويد ميخرم؟بخدا من مخالف ثروتمندشدن نيستم بشرطى كه بارانت وفسادنباشد (1804569) (alef-4)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۱۰:۵۵
حسد و کينه در ما ايرانيان موج می زند .بگذاريد در مملکت بماند و کار آفرينی کند و هم ماليات بدهد و هم توليد را بالا ببرد.
اگر شاکی دولتی يا خصوصی دارد از راه قانون رسيدگی کنند. فرصت سرمايه گذاری را از کشور نگيريد (1804573) (alef-4)
 
اميرر
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۲۰:۰۶:۲۸
كارآفرينى وسرمايه گذارى با رانت خوارى وخروج سرمايه ازكشورفرق داره؛ امنيت اقتصادى هم بسيارمهمه؛ امادرپيشرفته ترين كشورها وامن ترين آنها براى سرمايه گذارى ؛تا منشاء پول تعيين نشده ومشخص نشوداين پول ازكجا آمده به شمااجازه كارباآن پول داده نميشود؛به اين طورگردآورى ثروت آنهم باسوء استفاده ازشرايط تحريم وگم كردن ردپول فساداقتصادى وپول شويى ميگويندكه درتمام جوامع با اقتصادسالم جرم بوده وباآن مبارزه ميشودخواه اين پول ازراه تجارت موادمخدروانسان بوجودآيد چه چپاول پول نفت يك ملت آنهم درشرايط سخت محاصره اقتصادى؛ به اين چپاول ودزدى نگوييم سرمايه گذارى...دوستان نماينده مجلس ! اگرآنطوركه بارها گفته ايد مادرحال جنگ اقتصادى هستيم درجنگ؛باخائنين وجاسوسان ودزدان انبارمهمات چطوررفتارميشود؟؟؟؟ اگردست اين دزدان ازخزانه ايران كوتاه شودآياازهم اين قدرفشارروى مردم خواهدبود؟آيا تورم بازهم٤٠ درصد ميشودآيا بازهم دولت اينقدر كسرى بودجه خواهد داشت يا دلار به ٣٨٠٠ تومان ميرسد؟ ممكن است بگوييداغراق ميكنم نه... كافيست ارقام دردست اين آقا راباكل درآمد نفت؛ كل مبلغ پرداختى يارانه ها ويا مبلغى راكه امريكاقراراست طى اين توافق اخيرآزادكندراباهم مقايسه كنيدتابه عمق فساد پى ببريد (1807199) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۱۲:۰۶
وایه نویسنده این مطلب متاسفم
آخه به شما چه (1804577) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۱۴:۴۱
تولید ثروت البته عبادته اما انتقال ثروت از بیت المال به حساب شخصی با کلک های مختلف اسمش تولید ثروت نیست.
یعنی در شرایطی که کل مملکت فقیر شده ثروتمند مشکوک شدن عده ای به معنای جابجایی ثروت و نه تولید ثروته. (1804585) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۳۶:۳۹
دلیل تحریم این آقا توسط اتحادیه اروپا بررسی شود خیلی از مسایل روشن می شود (1804620) (alef-6)
 
اریا
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۳۹:۳۱
بادرود
هر وقت شما کسی رو پیدا کردید از طریق یک کار اقتصادی سالم ویا ایجاد یک کارخانه صاحب برند وصادرات تولیداتش به شهرت رسید انوقت میبینید که بحث حسادت کنار میرود ومیشود الگو برای نسل جوان۰۰۰۰
درثانی در تمام دنیا حساب سنت به سنت افراد ثروتمند وطریقه ثروتمندشدنشان مشخص است اما در ایران۰۰۰ (1804626) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۴۸:۱۱
در ایران و در این سن بدون رانت نمیشه به ثروت افسانه ای رسید (1804646) (alef-4)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۷:۵۲:۲۷
توی کشوری که رشد اقتصادی منفی داره کارآفرینی وجود نداره .اون چیزی هم که باعث ثروتمند شدن توی ایران میشه دلالی و اختلاس و دزدیه (1804656) (alef-4)
 
حاجی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۱۱:۳۶
آقای بابک زنجانی و اطرافیانش ،در زمان پاکترین دولت بعنوان یک دولت خصوصی در بطن دولت (دولت در دولت)پاک عمل می کرد. (1804706) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۲۹:۵۶
همون قضیه سربازی و روزی 17 میلیون تومن دستمزد نشون داد این اقا چیکارست.
اونم موقعی که یه اپارتمان 17 میلیون بوده و نه الان!!!! (1804754) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۳۰:۰۶
غیر ممکن است که این ثروت عظیم از راه حلال و مشروع و قانونی بدست امده باشد!! اگر اراده قوی در میان مسئولین قضایی وجود داشته باشد رانتهای پشت پرده وی اشکار می شود (1804755) (alef-4)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۳۰:۳۱
استاد عزیز این رساله دکترین تولید ثروت شما دارای اشکال است اگر ایشان یا هر شخص دیگری تولید ثروت از راه های حلال کند ویا به عبارت دیگر کارافرین واقعی باشد حتما تحت هر شرایطی باید مورد تجلیل قرار بگیرد هیچ عیبی هم ندارد هرشخصی چه از مسئولین وچه از مردم با ایشان ارتباط داشته باشند چرا که ایشان جایگاه رفیعی نزد خداوند دارند چرا که هزاران نفر از طریق چنین افرادی نان سرسفره زن وبچه هایشان می برند البته حساب افراد فاسد جداست انها باید محاکمه شوند ولی در مقابا کارافرین های واقعی هر که می خواهند باشند باید تشویق و تجلیل شوند اینها باید روش کارشان را هم به سایرین انتقال دهند اصلا این مدل عالی ترین راه رسیدن به توسعه و پیشرفت است اگر امریکا امریکا شده بخاطر تعدد وجود همین افراد کارافرین بوده است عرض کردم کسی که تولیدکننده ثروت است جایگاه بسیار والایی نزد پروردگار عالمیان دارد چرا نباید ما مسئولین ارتباط داشته باشند وظیفه مسئولان است که راه رابرای ایشان هموارکنند لطفا با این رساله های یکسویه جلوی توسعه وپیشرفت این مملکت رانگیرید (1804757) (alef-4)
 
سامان
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۳۸:۱۱
متا سفانه بعلت مشکلات اقتصادر ویا زیاده خوتهیها وگرفتاری های مبتلابه فرهنگی قیمت برخی اشخاص که بهر دلیل صاحب موقعیت شده اند.که امضایشان ارزش بازاری دارد.خیلی بایین امده وّرخیها هم که از قیمت خود خبر دار نبوده اند خبردار شدهاند اما چون تازه کار هستند زود وارزان خریدنی میشوند ومثلا میشود با برداخت دوملیارد تومان یکشبه وبی زحمت به منفعتی شش ملیارد تومانی رسید.البته برای همگان امکان ندارد دوملیارد تومان حاضر کنند.لذا بازهم بیشتر استفاده ها میرود سراغ بولدارها وبرای من بی بول حتا اگر بلد باشم واینکاره هم باشم دست نمیدهد که وارد چنین معاملاتی شوم .حالا شما محاسبه کنید با ثروت باد اورده اش {بخوانید بالا کشیدن بول ملت }که فقط حدود نه هزار ملیارد تومان به وزارت نفت بدهکار است .چند نفر ودرچه ابعادی را نمیشود خرید ؟ ّرخی ها خیلی خودشان را ارزان وزیر فی میفروشند .خواهشی هم دارم که مباخث دینی واندرزهای روایی را وارد این مقوله نکنید .ما کجایمان با اموزه های دینی سازگار است که این بحث شیرین ثروت وقدرت همخوان باشد . بابک زنجانی فعلا قدرتی دارد که نزدیک شدن به او خطر دارد .شماهم احتیاط کنید (1804775) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۳۹:۱۵
بر رسی موضوع خیلی سخت نیست بسیار کسانی که تونستند با نهادهاارتباد برقرار
کنندوضعیت مشابه دارند.تاشفافیت نباشدهمین است. (1804777) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۴۸:۵۰
زمین خوار کثیف (1804801) (alef-4)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۸:۵۴:۴۴
ببخشید آقایان منتقد کدام یک از شما بدش نمیامد اگر جای آقای زنجانی بود.اکر امکان داشتید تا از روش های طی شده توسط ایشان پول دار شوید لحظه ای درنگ نمیکردید. (1804809) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۱:۱۳:۳۸
خواست خود را به حساب همه نگذارید. معنی نان حلال را نمیدانی که چنین نظر میدهی. (1805999) (alef-4)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۱:۳۱:۱۰
سلام دوست من ببخشید شاید منظور خود را درست بیان نکردم .همه دوست دارند از راههای کوتاه پولدار شوند اما باید با اصلاح سیستم این امکان را برای افراد سود جو کم کرد .نه اینکه خودم هم این راه را تایید کنم.حالا مقاله فوق در مورد آقای زنجانی بهانه ای برای اظهار نظر شده وگر نه تایید نشده که خدایی نکرده ایشان از این راه کسب مال کرده اند. (1809644) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۱۴:۰۳:۳۸
همه دوست دارند , بحث هم همينجاست , در تمام دنيا اين علاقه به ثروتمند شدن يك شبه و دور زدن قوانين وجود دارد , چيزي كه در دنياي آزاد و سرمايه داري جلوي فساد را ميگيرد مطبوعات آزاد و قوه قضاييه كارآمد و مستقل و نظام مالياتي بسيار قوي است . (1808321) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۰۱:۱۹
اگر دم کارمندان دولتی دیده نشود حتی گرفتن جواز بقالی ویا شناسنامه بچه هم محال است چه رسد به ثروتمند شدن . (1804822) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۰۹:۰۷
اين آقا كاسب هستند و دولت مردان ما شرايطى را بوجود آوردند كه براى ايشان فرصت اين كاسبى فراهم شود، خوب ايشان هم كاسبيشان را كردند، مقصر كسانى هستند كه اين شرايط را بوجود آوردند. در خبرها آمده است كه تا چهل ميليارد دلار ايران بلوكه شده است، حالا عوض اين كه همه آن را كشور دوست و برادر چين بخورد ، ايشان پول را به ايران منتقل مى كردهاند و سهم خود را برمى داشته اند. من وشما بوديم اين كار را نمى كرديم!؟!؟ مگر من و شما نبوديم كه تا يورو گران شد تمام ارز بازار را جارو كرديم ؟!؟! (1804845) (alef-6)
 
هادی ایرانی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۰۹:۴۶
تحریم ها اگه کمر مردم ایران رو خم کرد، اما برای بعضی صاحبان نفوذ و رابطه (مثل این آقای بابک زنجانی) خیلی پر منفعت بود. تا جایی که به نوشته مجله همشهری جوان به ثروتی بیش از 25 هزار میلیارد تومن رسید. (8/5 میلیارد دلار) (1804846) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۱۱:۳۷
اين دوره زمانه كسي با حلال خوري به جايي نميرسه.. تنها راه ميلياردر شدن كلاهبرداري و زد و بند است تمام (1804851) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۳:۳۷:۴۷
اینها حرفهایی آدمهای ضعیفه، آدم قوی در هرجا و هر زمان مال حلال بدست میاره، (1805536) (alef-4)
 
سیسکو
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۱۲:۳۰
به نظر من باید خیلی هم حمایت شود (1804853) (alef-6)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۱۴:۴۹
حالا خوبه این بابا بارانت ورابطه کارهایی کرده که تعدادی افراد بحق یا ناحق نان میخورند
میشناسم کسانی ویا باند هایی که با زمین خواری وکلاهبرداری و....خانواده هایی رابه نابودی کشیده اند
مسسسسسسسسسسسولیییییییییییییین مقصصصصصصصصصرند (1804858) (alef-4)
 
omid
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۲۰:۵۳
هر كسي به هر جايي رسيده است نان هوش واستعداد خدادادي خود را ميبرد ،بخل و حسد به ديكران نيز در اسلام به تعدد نفي شده است وهمينطور تجسس در امور افراد (1804875) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۳۹:۵۶
راست میگویید راننده شخصی ریس کل بانک مرکزی در سربازی و فروش روزانه 17 میلیون دلار در بازار ازاد و سود 17 میلیون تومانی در هر روز هوش بسیار سرشاری میخواهد .چسبیدن به عوامل اختلاس ورانت هم هوش و دکاوت میخواهد .اقایان چرا حسادت میکنیدخواهشمیکنم ازتون بخل نورزید................ (1805372) (alef-4)
 
شهروز
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۳۵:۳۲
بدا به حال این مملکت که یه ترک خر باید ثروت مملکتو بدزده و راست راست راه
بره ،مجلس و قوه قضاییه بی خاصیت عاجز هم فقط بشینه نگاه کنه بدا به حال این مملکت (1804913) (alef-4)
 
mehrdad
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۴۸:۴۷
معامله س دیکه سودشو برده اقایونی که مدیریت بلدنیستن باید جواب بدن که سه
سه میلیارد سه میلیارد میدزدن حتما ب کسی باج نداده ک اینجوری رسانه ای شده (1804950) (alef-4)
 
ح ز
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۴۸:۵۰
وقتی که شهر داری منطقه 2 برای بدست اوردن پول ساختامان 5 طبقه به دو زیز زمین به 12 طبقه و5 زیر زمین تبدیل میکند(بدون در نظر گرفتن شرایط منطقه) .شنیده ام در جلشه شورای معماری نماینده ایشان فقط گفته چقدر میخواهید تا مجوز را صادر فرمایید. خود مسئولین ایشان را بزرگ وبه این ثروت میرسانند حالا قصد زمین زدنش را دارند. (1804951) (alef-4)
 
یار میر
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۹:۵۲:۲۷
به نام خدا
جناب آقای سیاح
من در مقام دفاع از آقای زنجانی نیستم اما میخواهم توجه شما را به نکته ای جلب کنم.نکته ای که از دیرباز متوجه تصورات ما از مقوله اقتصاد کار آفرینی سود وغیرو است.این مقوله های قدیسین نیست.برای مثال ما مثالی داریم که مردم زیاد از آن استفاده میکنند چقدر دنبال پول میدوی چقدر حرص مال دنیا را میزنی. خوب سوال من این است اگر حرص به مال دنیا نبود دیگر کارخانه ای بنا میشد دیگر ثروتی بنا میشد.
من نمیدانم سن شما چقدر است اما فکرن نمیکنم سالهای ابتدای انقلاب را دیده باشید چرا آنروزها صحبت از اینکه ثروت اندوزی کار خوبی است نبود مثلا شما میگویید تروتمند اجازه ندارد با پولش هر کاری خواست بکند مثلا اجازه تدارد اگر کارخانه اش درحال ورشکستگی است کارگر ها را بیرون کند و چیزهای دیگر (1804956) (alef-4)
 
مسعود یزدانی سنگدهی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۰:۱۰:۱۶
سلام واقعا برای شما متاسفم که برای تخریب و ترور شخصیت آدم بزرگ و خادم رهبری و نظام که هر جایی بودن منشا خدمات بزرگ بود دست به چنین کارهایی می زنید
البته سایت شما تنها نیست و چند سایت دیگر به شکل هدفداری سردار محمد رویانیان رو می کوبند
در مورد بابک زنجانی تا چیزی ثابت نشده کسی حق نداره تهمت بزنه
این کارا با مسلمان بودن 100% در تضاد.
آدم های بزرگی مثل سردار رویانیان همیشه بزرگ می مانند. (1804980) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۰:۱۰:۲۳
کار آفرین کسی هست که با خون دل مجموعه ای رو دایر میکنه و چهار نفرو میشونه سر سفرش و با سعی و تلاش و کوشش زیاد مجموعش رو گسترش میده ولی این آقا و اون باند مافیایی پشت سرش با ضمانت نامه های تقلبی و هزار دوز و کلک دیگه میاد به اسم خصوصی سازی کارخونه های دولتی رو مفت میخره و میفروشه و مثلا به قول خودش ماهی ۳۰ میلیارد تومن حقوق کارگراشه جالب اینجاست که در زمان سابق با داشتن روابط تجاری آزاد با کل دنیا و بدون محودیتهای تحریمی و ... و روابط تجاری بی قید و شرط دربار شاه افرادی تو این سطح مالی هیچوقت وجود نداشتن حتی توی کشور /امریکا هم پولدارایی که از صفر تو حوزه صنعت و تجارت و بازرگانی شروع کردن و جزو مولتی میلیارد ها شدن به هیچ عنوان تو سن و سال این آقا به این پولها نرسیدن پس مطمئن باشید یه جای کار میلنگه (1804981) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۰:۲۳:۲۰
تا تفکرات یهود و سیستم های فاسد آن ها از سر مردم جهان برچیده نشود و به این یقین نرسیم که به واقع پس چهره مظلوم نمای یهود حیوانی درنده خو خوابیده است و اسرائیل و صهیونیزم بخش کوچکی از دشمنی با خداست اوضاع زندگیمان نه تنها بهتر نخواهد شد بلکه بدتر از این ها خواهد گردید. (1804999) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۰:۳۱:۱۰
آنچه به ما مربوط است این است که ایشان یک ایرانی موفق است و توانسته کارآفرینی بکند. اگر تخلقاتی کرده به قوۀ قضاییه مربوط است که و اگر خیانت به کشور کرده وزارت اطلاعات. هر جوان ایران آرزو دارد و تلاش می کند که به چنین موفقیتی برسد و تنها را ه پیشرفت کشور هم همین است افراد موفق زیادی در کشور داشته باشیم. دولت و سایر بخشها هم باید راه های رانت خواری را ببندند و به تخلفات رسیدگی کنند. اگر هر کسی کار خودش را به درستی انجام دهد و چشم به کوتاهی و کم کاری دیگران ندوزد همه چیز درست خواهد شد. (1805020) (alef-4)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۰:۳۷:۲۲
فساد اقتصادی از این بارزتر شما می خواهید؟ چه کار اقتصادی سالمی چه تولیدی چه تجاری بدون سرمایه اولیه می تونه در یک دهه یک نفر رو از ۰ به ۱۰۰ برسونه؟ (1805034) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۰:۴۸:۳۲
معلومه تاکسی پشتت نباشه به جایی نمی ر سی آن هم به ثروت افسانه ای.اگرهمه ثروت هم مال خودش نباشه که نیست یک قصاب که حالا خودش برای خودش کسی است واقعاًجای بسی حیرت است.امابازم یک اما واگرهایی درکاراست که فقط یقه این یکی راگرفته اندوبابقیه کاری ندارند. (1805062) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۱:۰۸:۲۳
تو ايران رسم شده آدم هاي كوچيك رو بزرگ كنند و بعد آبروش رو ببرن و مثل باد كنك اونقدر بادش كنند كه بتركه. (1805097) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۱:۱۱:۳۱
بدست آوردن پول حلال با خدمت کردن به مردم رابطه مستقیم دارد. اگر بیل گیتس، استیو جابز و یا پییر امیدیار ثروت میلیاردی بدست آوردند به دلیل خدماتی بود که به مردم کردند و در مقابل توانستند پول میلیاردی داشته باشند. من از شما سوال می کنم این آقای به اصطلاح بسیجی (ب ز) چه خدماتی انجام داده که ظرف مدت حدود ده سال به چنین ثروت هنگفتی رسیده؟؟؟ (1805101) (alef-4)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۱:۵۰:۱۶
اینکه بر اساس (شنیده شده است )مقاله نوشته اید خود خطایی بزرگتر از انچه گفته اید است. (1805169) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۲:۰۳:۰۳
ب.ز نوشتنت دیگه چی بود (1805195) (alef-6)
 
بانو
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۲:۲۶:۴۴
فکر می کنید چند تا از این استخوان های لای زخم داریم؟ (1805233) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۲:۴۳:۳۹
رانت خواری و فساد پاره ای از مسئولین عامل اصلی اینگونه تجمع ثروت در دست عده ای خاص است (1805271) (alef-6)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۲:۵۸:۰۵
بابک زنجانی ثمره دولت احمدی نژاد است واز این ادمها زیادند. (1805301) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۰:۵۷:۴۳
منظورتون دولت هاشمی ه؟ ایشون از اون موقع شروع کردند به فعالیت کلان اقتصادی (1805960) (alef-4)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۲:۵۹:۰۸
کاری ندارم بابک زنجانی از کجا پولدار شده ولی باید بخاطر نبوغش بهش احسنت گفت. (1805304) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۰:۵۹:۲۱
ایشان چقدر مالیات داده (1805964) (alef-4)
 
انصاف
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۰۳:۳۰
آقای سیاح
صرف همنشینی با ثروتمندان بد نیست. همانگونه که امام علی علیه السلام فرموده اند : «... اى پسر حنیف، به من خبر رسیده که مردى از جوانان اهل بصره تو را به مهمانى خوانده و تو هم به آن مهمانى شتافته‏اى، با غذاهاى رنگارنگ، و ظرفهایى پر از طعام که به سویت آورده مى‏شده پذیراییت کرده‏اند، خیال نمى‏کردم مهمان شدن به سفره قومى را قبول کنى که محتاجشان را به جفا مى‏رانند، و توانگرشان را به مهمانى مى‏خوانند...»
ملاحظه بفرمایید !! مهمان شدن بر سفره کسانی مذموم است که محتاجشان را به جفا مى‏رانند، و توانگرشان را به مهمانى مى‏خوانند...
حالا شما از کجا این صفت را در آقای زنجانی پیدا کردی؟؟؟ نمی دانم
در ضمن مهمانی بر سفره چنین کسانی ذم شده که نشانه نشست و برخاست صمیمی و هم کاسه شدن با آنان است. وگرنه خود پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم و اهل بیت علیهم السلام با ثروتمندان بسیاری گفتگو و دیدار داشته اند.
شما به چه حقی کسی را که محکوم دادگاه نشده آنچنان فاسد پنداشته اید که نشست و برخاست را با او حرام کرده اید؟؟؟
و به چه حقی سردار عزیز و دیگر بزرگواران را به خاطر اینکه در جلسه ای عمومی با بابک زنجانی حرف زده اند را به باد انتقاد گرفته اید؟؟؟
الله الله از اینکه حب و بغض سیاسی معیار نتیجه گیری هایمان باشد!!!
الله الله از تهمت زدن و انگ به مردم (1805308) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۰۶:۲۵
دكتر...مدعي العموم!!
البته متن سنجيده و جالبي بود. (1805312) (alef-6)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۰۷:۱۳
هرکجاکاخی برپاست لاجرم کوخی هم درکنارش برجاست امیرالمومنین علی(ع) سرمایه داران بزرگ و مالکین بزرگ برده اند و امروز هم دارند می برند بدین جهت آنان مالک کارخانه ها و زمینهای خود نمی باشند ما همه آنان را به پای میز محاکمه می کشیم و مایملک و ...امام خمینی(ره) (1805313) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۱۲:۱۹
اونوقت تکلیف اونهایی که یه زمانی با بابک زنجانی کار میکردن و حالا منتقد او و دلسوز بیت المال شدن چیه؟ (1805321) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۲۳:۱۰
در این مملکت واقعا نمیشه از راه های شرعی و قانونی به چنین ثروتی رسید
اگه کسی رسیده به ما هم بگه (1805345) (alef-6)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۴۱:۱۹
متاسفانه شرایط بد اقتصادی و زیاده خواهی بعضی از کارمندان سازمانهای بزرگ باعث شده است که عده ای با کمی خرج کردن برای این دسته از کارمندان ، معاملات انحصاری با سازمان های بزرگ انجام داده و سود کلانی بدست بیاورند.اگه کسی هم متوجه شد ، با کمی خرج کردن ،انرا ساکت می کنند.مشابه بابک زنجانی زیاد در جامعه ما است.سازمان بازرسی در خواب عمیق است. (1805375) (alef-4)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۲۳:۴۸:۲۹
لطفا اسناد مناقصات بزرگ را بگیرید و مطالعه کنید،سپس متوجه می شوید که ثروت های یک شبه چطور بوجود میاید. بعد از مطالعه ان،فقط نام برنده آن مناقصه نوشته نشده است.(اما خنگترین آدم هم میداند برنده ان مناقصه کیست). (1805385) (alef-4)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۰:۰۶:۰۳
مولتی ملیاردر؟
در خوشبینانه ترین حالت یک واسطه کل گنده ست که خوب در مورد واسطه های این چنینی لازم به گفتن نیست. (1805411) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۰:۴۹:۳۷
کاش ما هم دوران سربازی راننده رئیس کل بانک مرکزی بودیم دلار می گرفتیم میفروختیم!!!! (1805457) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۷:۳۳:۰۵
ایشان 20 سال پیش ثروتی نداشته آیا مالیات ثروت کنونی خود راپرداخته اداره مالیات از یک راننده تاکسی گذشت نمیکند ایشان باید پرونده مالیات بررسی شود (1805577) (alef-4)
 
روح اله
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۸:۰۳:۴۷
آسمون كه زر نباريده به سرش
يا خودش كارآفرين بوده يا پدرش (1805597) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۸:۰۵:۰۲
دلت خوشه ها الان حرف اول رو همه جا چول میزنه پول نداشته باشی جواب سلام نمیگیری (1805600) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۸:۱۴:۲۲
در عرض چند سال زیغیلیاردر شده بعد میگین از راه درست. !!!!!!!!!!!!!!
واقعا که فاتحه مسلمونی رو باید خوند. (1805614) (alef-4)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۸:۴۳:۰۶
سلام موضوعی که باید نگرانش بود این است که ایشان با رانت و نفوذی که دارن اموالش به خصوص پروزه شهرک غربش را به چند برابر قیمت بابت بدهیش به دولت بندازه و از این طریق ثروتش را جند برابر کنه .این یک هشداری به دولت است . لطفا دوستان و هموطنان این را به خاطر بسپارید تا بیشتر غارت نشویم. خدایا این انسان با این عمر کوتاهش چقدر غافل است. (1805641) (alef-4)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۸:۴۷:۵۶
آخه کدوم حسادت
به مردم بگید کی از را حلال سرمایه معادل بودجه چند سال کشور بدست بیاره اونم از راه حلال (1805648) (alef-4)
 
ناصر
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۹:۱۸:۰۶
بنده نه می شناسم که ایشان کیست و نه تا دو ماه پیش اسمشان را شنیده بودم کاری هم ندارم که ثروتش از کجا آورده،چون وظیفه سازمانها و نهادهای مسئول است.اما راجع به بند دوم نوشتارتان ، از کجا بوی نخوت استشمام کردید؟پروژه ائی انجام میشده،برخی منازل همجوار آسیب دیده اند،مالک پروژه اعلام آمادگی کرده قیمت روز املاک آسیب دیده را میدهم تا جبران خسارتشان شود. پس به نظر شما باید چکار می کرد تا بوی تواضع استشمام میشد؟میگفت بروید شکایت کنید و چند ماه و سال بدوید تا هرچه قانون بگوید؟ این برای خسارت دیدگان، بهتر بود؟ما ایرانیها چرا نمی گداریم نهادهای مسئول به وضع افراد رسیدگی کنند؟ خوشمان می آید به یک ثروتمند فحش بدهیم و تهمت بزنیم.قوه قضائیه و وزارت اطلاعات بررسی کنند اگر ثروت این افراد غیر مشروع است، پدرشان را هم در بیاورند. (1805708) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۹:۲۳:۱۶
شعار : " ... تا همگان بدانند در حکومت اسلامی، حاکمان با طبقه فرودست رفت وآمد دارد نه با ثروتمندان و اشراف." (1805722) (alef-4)
 
صدیق
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۹:۴۴:۱۲
مطمئن باشید اگر از یک نهاد اروپایی یا امریکایی بخوان نحوه ی ایجاد ثروت اقای زنجانی رو برای نهاد های حکومتی و اطلاع و اعتماد افراد جامعه روشن کنن طی یک مدت مشخص به بهترین نحو ممکن و بدون اغماض و اشتباه این کار رو انجام میدن چون بنده به عنوان یک ایرانی در پیگیری پرونده های اقتصادی هیچ گونه اعتمادی به نهاد های حکومتی ایران ندارم چون مطئن باشید در این پرونده ها همیشه از جرم یک سری افراد ذی نفوذ و (آقازاده) به خاطر به اصطلاح مصلحت حکومت (نه مصلحت خودشون) چشم پوشی می کنن..... متاسفانه و بدبختانه جای تاسف (1805764) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۹:۴۵:۳۴
به سخنان حضرت على ع مراجعه كنيد اكر از حكومت اسلامى حرف مى زنيد كه هيچ ثروتى انباشت نمى شود مگر....
اىا اىن حرفها و ادعاى شما در مورد جامعه پر از تزوير و ريا و رانت و دروغ و اختلاس در جامعه ما صادق ات يك يك متمولين بعد از انقلاب را بياوريد و ببينيد ثروتشان چگونه كد امده ايا زد و بندى نبوده و هزار دوز و كلك درش نقش نداته اىن اقايان همه اول انقلاب مستضعف بودند و حالا همگى ميليلردر الا مديران و كارمندانى كه واقعا درست و قانونى كار كردند كه حقشان بوده

بر خى كشورهاى اروپايي به مراتب اسلامى تر از ما و عدلانه تر از ما حكومت كردند و تقريبا انباشت ثروت در دست افراد اندك است
لطفا رد گم نكنيد در جامعه ما هيچ چيز اسلامى نيست و نخواهد بود نه اىنجا نه در هيچ كشور ديگر مسلمان (1805769) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۰۹:۲۸:۰۳
احسنت (1807976) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۰:۱۸:۰۰
به نظر من اگر بحث رانتخواری باشه باید اون اصل کاری که باعث این ثروت شده رو کبوندش زمین (1805854) (alef-4)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۰:۲۴:۲۶
بابک زنجانی که هیچ.....ولی با چهره واقعی سردار خوب آشنا شدیم ... بسیجی (1805870) (alef-4)
 
سربداران
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۰:۲۷:۲۸
[جمهوری اسلامی بابت پرورش چنین فرزندان خلفی تاوان سختی خواهد داد (1805877) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۰:۵۴:۱۱
قوه قضاویه با محاکمه واقعی این افراد و همدستاشون به داد مردم برسه (1805953) (alef-4)
 
م.ی
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۰:۵۹:۰۳
این جور آدما همیشه وهمیشه در اطراف تجارت پر سود نفتی هستند
اما اگر وزیر نفت مدیر مقتدری باشد جلوی رانتخواری اینگونه افراد گرفته میشود
به نظر من دولت دهم که دایعه دار مبارزه با فساد بودش بایستی پاسخگوی چنین رفتارهایی باشد ...
ایشاا... که قضیه ب.ز فراموش نشود . (1805962) (alef-4)
 
مهرداد اهری
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۱:۱۸:۴۷
من جای دکتر روحانی بودم وزیر اقتصاد میکردمش این مرد مخ اقتصادی باید از مغزش برا بهتر شدن وضع کشور استفاده کرد (1806013) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۰۰:۲۳:۲۴
از کجا میدونی امثال ایشان راوزیر نکرده البته بااین فکرت بعیده که بدونی (1807737) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۰۹:۱۱:۰۸
واقعا حرف درستی زدی. اگه که واقعا از راه شرعی و قانونی پولدار شده باید ایشون رو به عنوان چهره های ماندگارنه تنهاایران بلکه دنیا معرفی کرد. (1807971) (alef-10)
 
از مشهد
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۱:۳۳:۴۲
واقعا میشه روزی در این کشور "با آقازاده متولی فلان آستان مقدس برخورد بشه"؟ میشه روزی ما هم از سیستم قضایی کره، چین، ژاپن، و... یاد بگیریم؟ (1806056) (alef-4)
 
داود
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۱:۳۷:۱۵
عزیزان انتقاد نکنید این بابا حقوق ماهیانشو جمع کرده شده مولتی تیلیاردر
نه به حایی وصله نه از بیت المال خورده (1806066) (alef-4)
 
dddd
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۱:۴۰:۰۹
علیپور
حالا که چند ماه همه چی توی رکود است و ارز طلا و مسکن توی پایین امدن سود بانکی را بالا بردن چه صیغه ای است وقتی تورم رو به بالا است دولتها دست به چنین کاری می زنند تا حالا کسی از این اقایان نپرسیده پول سرکردان که ادا می کنید ان در چه بخشی در حال ورود است که می خواهید سود را بالا ببریدنقدینگی فقط دست چندتا رانت خوار و پییمانکاران است نه دست 75میایون مردم این امارهای غلط باعث می شود این تصمیمات غلط گرفته شود راه اش فقط و فقط پایین اوردن بوجه دولت به سال 84 است به 36000هزار میلیارد تومان و نرخ دلار باید 700 تومان بشود تا از این ریخت پاشها جلوگیری شود اگر یک شب دلار700تومان شود انهای که یک شبه بدبخت شدن قدرت خریدشان افزایش می یابدوانها که یک شب میلیاردرشدن از قدرت افسانی شان کاسته خواهد شد ودولت با گرفتن مالیات بر فروش بر اجناس خارجی می تواند توان رقابت تولید داخل را افزایش دهد نه با گمرکی کرفتن دامنه قاچاق را گسترش دهد ویک سری از این رانت استفاده کنند و حق مصرف کننده خورده شودیعنی مصرف کننده شعور ندارد چه جنسی بخرد که شما تشخص می دهید و به اسم تولید داخل اشغالهای چینی را به اسم تولیدداخل به مردم دادن و شعار حمایت از تولید.داخل... اگر هم می خواهید صادرات را تشویق کنید مالیات صادر کننده را صفر کنید وبادادن مجوز واردات به صادارکننده باعث رونق صادرات خواهید شداگرگمرکی ان را صفرکنید وتا جنسی صادر نشده مجوز واردات ندهید ببینید چگونه رشد اقتصادی بالا خواهد رفت و تراز بازرگانی مثبت خواهد شد....و مناقصه های دولتی را یه شرکتهای بدهید که 49درصد سهام ان به مردم واگذار شده باشد وتعدادسهامداران زیر1000نفرنباشد تا توزیع ثروت از این راه به جیب یک عده خواست نرود..و شکاف طبقاتی بوجود امده مقداری تعدیل گردد و به شرکتهای توی بورس اجازه بدهید مثل بانکها سپرده ریالی از سهامداران بگیرند و سودروز شماربالاتر از بانک بدهندتا گرفتن وام از بانکها کاهش و نرخ بهره هم کاهش یابد...وتشویقی برای شرکتها باشد برای رفتن توی بورس و هم سهامدار تا نقدینگی به بورس سرازیر شود تا تولید شکل واقعی بخود بگیرد....وسودبانکی را نباید در بانکها بالا برد به اسم جلوگیری از فرار نقدینگی و تورم ان را بااین شیوه به سوی بورس هدایت کنید..تا این پول بسمت تولید هدایت شود وبورس ارزها را هرچه زوتر راه اندازی کنیدتا یک عده خاص کنترل کننددلار نباشند و از این رانت یک شبه پولدار نشوند..این برنامه صدرصد تضمینی و عملیاتی است (1794915) (alef-10) (1806071) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۱:۴۵:۴۴
بیچاره هژبر یزدانی ها (1806088) (alef-4)
 
ایراندوست
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۱:۵۲:۱۸
انباشتن ثروت در این حد حتی در کشورهای با نظام سرمایه داری هم سابقه ندارد. زیرا در اینگونه کشورها برحسب میزان درآمد مالیات دریافت می شود. بطوری که در آمریکا یا فرانسه تا 70% مالیات بر درآمد حتی برای فوتبالیست ها و یا بازیگرهای سینمایی وضع و دریافت می شود و بنابراین غیرممکن است یک فرد یا شرکت در دوره 10 تا 20 ساله بتواند درآمد میلیاردی داشته باشد! (1806101) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۲:۰۴:۴۵
همه مطالب چون از واقعیتهای جامعه فرسنکها فاصله داره خنده داره مثل این جمله " همگان بدانند در حکومت اسلامی، حاکمان با طبقه فرودست رفت وآمد دارد نه با ثروتمندان و اشراف" (1806126) (alef-4)
 
فرزاد
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۲:۰۵:۳۷
وقتی با چنین افرادی برخورد یا حداقل تحقیقی در باره سلامت ثروتش نشود مردم نظام را مسئول میدانند.کار این افراد چه فرقی با منافقین که میخواهند به نظام مقدس ما ضربه بزنند داره؟ این افراد فکر مردم را گمراه میکنند و غیر مستقیم میگویند که بخاطر ثروت مشکوک حاشیه امن دارند.کاش مسئولین کمی از زندگی ساده رهبر عزیز یاد میگرفتند و ایشان را الگو قرار میدادند. (1806127) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۲:۲۸:۳۶
تو ایران زمین بعد از اینکه همسایه ها رو تو بهترین هتل تهران اسکان دادند و جلسات توجیهی و توضیحی گذاشتند و خطر احتمالی رو مرتفع کردند، گفتند که هر کسی هنوز نگرانی داره کل خسارت زندگیش رو میدیم که بره جای امن تر و مطمئن تر زندگی بکنه. به نظر من این نوع برخورد نه تنها نخوت و تکبر نیست، بلکه اگر همه مسئولان کشور با این قدرت و صلابت و بعد از رفع خسارت و عذرخواهی همچین پیشنهادهایی رو سرلوحه کارهاشون قرار بدهند، خیلی عالی میشه. (1806185) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۲:۲۹:۵۱
هرکه افزون شده است سیم و زرش
زر نباریده زآسمان به سرش
از کجا جمع کرده این زرو سیم؟
یا خودش دزد بوده یا پدرش

صد البته منظور امثال بابک خانه که یک شبه در جمع ثروت ره صد ساله رو رفتن، وگرنه با ثروت با پشتوانه و از راه مشروع مشکلی نداریم (1806188) (alef-4)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۲:۵۰:۴۸
این مملکت بهشت دلالان واسطه گران و زمین خوران است
و از راه تلاش و کوشش و ابتکار بعید است کسی بجایی برسد
اتا این اشفته بازار سیاسی و اقتصادی است بعید است کاری بتوان کرد
امید است با ارامش سیاسی و در نتیجه اقتصادی اوضاع بر عکس شود (1806235) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۳:۱۰:۲۳
آمدن این آقایان کنار دولت مردان قابل توجیه است ولی قرارگرفتن دولتمردان در کنار آنها نباید تفسیر شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1806269) (alef-4)
 
عبدا...
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۳:۲۲:۵۹
همای گو مفکن سایه شرف بر آن دیار هرگز

که طوطی کم از زغن باشد.................................................................................................................................................. (1806291) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۳:۳۱:۴۱
دقیقا حقمون همین سیستمه . (1806307) (alef-4)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۳:۳۴:۲۹
اصل پرداختن به این موضوعات در رسانه ها یعنی عدم امنیت سرمایه و سرمایه گذاری. این بدترین کار ممکن است که حریم خصوصی افراد در رسانه ها نقد شود.

اگر ایشان پولش مشکل دارد به رسانه ها و مردم چه مربوط. قوه قضاییه با رعایت حریم خصوصی و بدون جنجال رسانه ای باید رسیدگی کند.
چقدر تا بحال آدم ها را ترسانده اید از کارآفرینی. هیچ کس دوست ندارد پولش را رو کند و در جامعه سرمایه گذاری کند. تجربه کنید. تجربه!! (1806310) (alef-4)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۰۰:۳۳:۳۲
فهمیدیم چرا بعضی کشورها ثروتمند وپیشرفته شدند چونرسانه ها درانجاازدم تعطیلند ها (1807762) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۷:۰۰:۲۸
این بابا 5-6 سال پیش چک 50 هزارتومانیش برگشت می‌خورد ! (1806757) (alef-10)
 
منتقد
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۲۰:۵۸:۱۱
دوست عزيز شما أفشا گري ها رأ منتشر نمي كني بإرها در مورد سوابق زنجاني مطلب نوشتم
و منتشر نفرموديد اميدوارم حداقل به استحضار مقامات اطلاعاتي و قضائي رسانيده باشيد (1807312) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۲۲:۳۰:۴۶
راستی قانون از کجا آوردی هم ( هم) شامل جناب زنجانی هم ( هم)نمی شود (1807514) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۰۱:۵۶:۲۳
اصولا فرهنگ ما جوری هست که به افراد ثروت مند بدبین هستیم
یعنی همیشه دیفالت ذهنیمون اینه که حتما یک کار غیر قانونی بوده که شخص خاصی رو در مدت کوتاهی به ثروت رسونده. (1807837) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۰۷:۱۷:۵۴
از کجا می دانید باد آورده است؟ (1807923) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۱۰:۵۰:۲۰
یکی به این آقای زنجانی برساند که بعد از مرگش قرار نیست چیزی با خود ببرد. این پول ها می ماند برای ما ورثه! (1808066) (alef-10)
 
پدرام
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۱۵:۱۲:۱۴
هموطنای عزیزم چرا همیشه زود قضاوت می کنید و شایعه پراکنی می کنید؟؟؟
اگه درمورد چیزی اطلاع ندارید الکی اظهار نظر نکنید ، ضمننا حرف پشت کسی در آوردن گناه کبیره است ، آقای زنجانی در زمان تحریم ایران به کشور کمک کرد تا ایران تحریم ها رو دور بزنه و خودش هم با سرمایش سود کرد و حالا هرجا میتونه سرمایه گذاری می کنه ! شماهم به جای اینکه ازش یاد بگیرید ، محکومش می کنید؟؟؟؟؟ (1808401) (alef-10)
 
فرید
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۱۸:۰۸:۴۶
متاسفانه یه فرهنگ پول پرستی تو جامعه پیدا شده خیلی ها دنبال پول زیاداما بدون تلاش هستند کالاهای مصرفی به کالاهای سرمایه ای تبدیل شده متاسفانه ارزش علم ودانش وکار داره پایین میاد شکاف طبقاتی داره زیاد میشه وادم هرچه هم باسواد وتلاشگر باشه نمی تونه زندگیشو خوب اداره کنه اما کسانی که کار دلالی بلدن در رفاه زندگی می کنند انتظارمون از دولت تدبیر وامید این هست اجازه نده این فرهنگ غلط شکل بگیره ونسل های بعدی ما با این رویه تربیت بشن این برای اقتصاد ما بسیار مضر هست. (1808625) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۱۹:۱۰:۰۱
سر نخ این افراد در دست مسولین بانکی که مسول پرداخت وام هستند می باشد مواردی که از ثروت بعضی از کارکنان بانک به نسبت شاغلین در اموزش و پرورش کاملا مشخص است و تفاوت ثروتشان از کجا تا کجا وزارت اطلاعات با بررسی اطلاعاتی بعضی از کارکنان بانکها و یا بعضی از مسولین دولتی خیلی راحت در خصوص ثروت باد اورده بعضی ها به نتیجه خواهد رسید (1808703) (alef-13)
 
روح الله
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۱۹:۴۰:۵۵
بابـــــــــــــــــــــــــــــــــــا اصلا حرفای که دارین میزنین چه ربطی به درد دل این جوان داشت (1808752) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۲۳:۱۲:۰۹
به گزارش «بازتاب»، این دلال نفتی که نام واقعی وی بابک مرتضی زنجانی است و مشهور به بابک زنجانی می باشد، در یک معامله با وزارت نفت، حدود سیصد میلیون دلار زیان وارد کرده است. (1809117) (alef-6)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۰۱:۱۸:۴۰
راستی این آدما خمسشون رو میدن؟ خمسشون چقدر میشه؟ امیرالمومنین میفرماید روزی فقیر در مال ثروتمنده. راستی اگر اهالی بازار مبل در منطقه 17 تهران یافت آباد خمسشون رو بدن آیا در منطقه 17 فقیر باقی میمونه؟ عجب! چه سوال مسخره ای!!! اگر اهالی هر فامیل فقط به امور فقرای فامیل خودشون برسن آیا فقیری باقی میمونه؟ آخه خداوند متعال اولویت اول را در رسیدگی به فقیر ذی القربی یعنی خویشاوندان فرموده است. واقعا ایشون کجا کارآفرینی کده که نمیشه متوجه شد. کدوم مرز تکنولوژی رو درنوردیده؟ نمیدونم. خدایا تکلیف چیه با این دنیای فانی؟ (1809302) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۱۷:۳۵:۱۱
دوست عزیز. خمس برای مالی است که بی استفاده مانده است نه برای پول در جریان (1812231) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۰۸:۰۳:۰۵
بسه حسودي (1809430) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۰۸:۲۹:۰۸
از حق نگذریم ،خدا پدرش را بیامرزه،پول هرجوری که بدست آورده،داره کارافرینی میکند. (1809455) (alef-13)
 
هاشم
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۱:۵۴:۱۹
الف جان آدمای فقیر و بدبخت و سربار جامعه هیچ مزیتی نسبت به آدمای پولدار و کارآفرین ندارن لطفا اصلاحش کن... (1809673) (alef-13)
 
بيطرف
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۶:۰۱:۳۱
فكر نميكنم بررسي چگونه ميليارد شدن زنجاني در يك زمان ده سأله برأي مقامات مشكل بأشد
حتما در مورد روابط او ورابطين تحقيقات آدامه دارد فقط مراقب خروج وي و أموالش إز مملكت باشند او استاد أين نقل وانتقالات است ،. بنظر من لازم است وزارت اطلاعات أصل مدارك داراييهاي او در خارج إز كشور رأ ضبط ورمزهاي مورد استفاده او برأي انتقال أموال در خارج
إز كشور رأ دريافت و تغيير دهند تا در صورت إثبات تحصيل غير قانوني بودن أين أموال بنفع دولت ضبط شود ،. (1810183) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۸:۲۰:۲۶
یعنی نویسنده متوجه نیست یا خودش را به بی توجهی زده است؟ (1811132) (alef-13)
 
همشهری
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۹:۰۳:۲۸
پولدار ها به کارمندان میگن "دزدان تنبل"وکارمندان به پولدارها میگن"حقه باز"آخه کسی نیست بگه برادر من کی گفته کارکردن به این معناست که باید از سحر زد بیرون وبا بوق سگ برگشت منزل به این نوع کارکردن میگن یک کار رباطی و بی فکرکه شده عادت روزانه .اما کار فکری ویا با فکر کار کردن به اندازه ای مهم است که حتی پیمبر عظیم الشان اسلام حضرت محمدبی عبدا...(ص)هم بگونه ای تاکید روی آن داشته اند"یک ساعت فکر کردن معادل هفتادسال عبادت است."به عبارتی تاکید موکد روی تفکر واندیشه داشتن است.ویا به تعابیر دیگر مشهوران جهان{شما همانید که می اندیشید.نیوتن}؛(ای بشر توخود همه اندیشه ای.مولانا).

نتیجه گیری:پس می توان چنین برداشت نمود که یکی از مهمترین روش ایجاد ثروت وسرمایه که در دین مقدس اسلام به عنوان یک ارزش وعبادت ازآن نام برده می شودرا با نوع نگاه تیز بین (نگاه وتوجه به جزئیات ونکته ها وگرنه کلیات را که شاید همه ببینند)وخردمندان که از طریق تفکر کارشناسی شده بدست می آید بیان کرد.
پایان عرایضم را با این نکته به اتمام می رسانم:
برای ثروتمند شدن کافیست شما انتخاب کنید:
الف-می خواهید برای پول کار کنید؟
ب- یا پول برای شما کار کند؟

انتخاب هر کدام از سئولات فوق پروسه وفرایند جداگانه والبته نتایج بسیار متفاوتی را حاصل خواهد شد.
لذا به تعبیر بنده انتخاب شما باعث افتخار ما خواهد بود.
در ژاپن اگر کسی سوار ماشین مدل بالا سوار بشه بقیه میگن باید سعی کرد ماهم سوار چنین ماشین یا بهتر از ان بشیم.
در ایران:اگر کسی راسوار ماشین مدل بالا ببینند میگن معلوم نیست پدر سوخته از کجا آورده!

بابا همه که با رانت ودزدی به مال ومنال نمی رسند.اینها فقط دوراه رسیدن به مال ومناله .
بابا راه های بسیار زیاد کارشناسی شده وبا حساب وکتاب دیگری هم هست فقط باید به آنها اندیشیدومطالعه کرد.چرا که آدم هر چه را که نداند باید هزینه کند.
آنان که می جنبند گاهی می بازند اما آنان که نمی جنبند همیشه می بازند.

با تشکر ازاین فرصت (1811177) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۱۱:۱۰:۰۰
همگان بدانند در حکومت اسلامی، حاکمان با طبقه فرودست رفت وآمد دارد نه با ثروتمندان و اشراف.
این جمله بالا که تو پاراگراف‌های آخر هستش رو کی گفته و به چه دلیلی؟
تو جامعه‌ای که تولید ثروت سالم باشه و همه اشخاص سر جای خودشان باشند، به نظرتون فقیری می‌مونه؟
خجالت نداره که پیش فرضتون اینه که جامعه اسلامی همواره پر از فقیر خواهد بود؟ (1811437) (alef-13)
 
بی ناام
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۱۶:۲۸:۳۱
بابک زنجانی ها کدوم مملکت درس خوندن. کدوم مملکت آموزش دینی دیدن؟ آقا مردم و ول کنین شما رو به همون خدایی که قبول دارید. (1812122) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۹-۱۱ ۲۱:۵۸:۴۴
مثل بابک زنجانی تو کشورمون زیاد هستن. کیه که کاری داشته باشه بهشون. (1815110) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۲ ۱۱:۱۳:۵۸
عزيز من! خمس و ماليات براي من و شماست از خمس مال من و تو و مالياتي كه ما ميپردازيم و از اغماضي كه مسئولين نسبت به اينها دارند و از لطف و اعمال محبت بعضي ها به برخي افراد بسيجي هاي اقتصادي درست مي شوند!!!!! (1816031) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۹-۱۴ ۲۱:۴۵:۴۱
ببینید دوستان یه نفری که زرنگه و مخشو کار انداخته و با عرضه خودش تونسته به اونجا برسه .دیکه دلیلی نداره شما بشینید پشت سره اون شخص دفتر خاترات باز کنی.....اگه شما هم عرضه دارید برین انجام بدین . (1823372) (alef-13)
 
ظریف
۱۳۹۲-۰۹-۱۹ ۱۸:۴۳:۴۴
إذقال له قومه لاتفرح انّ الله لایحبّ الفرحین-الذین یکنزون الذهب والفضه ولاینفقونها فی سبیل الله فبشّرهم بعذاب الیم....هذا ماکنزتم لانفسکم (1834016) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۰:۱۰:۱۰
از اقتصاد دولتی توقع بیش از این نداشته باشید (1837419) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۲:۴۹:۴۵
بابك جان خيلي دوست داريم خيلي زرنگي (1841069) (alef-6)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۹-۲۸ ۱۶:۲۲:۱۹
بابک جان خیلی میخامت به خاطر این زرنگیت .میدونم انسان هر چی بخاد میشه (1853005) (alef-13)
 
یکی هستم
۱۳۹۲-۱۰-۰۳ ۰۰:۱۷:۰۰
اخه این همه پول از کجا اومده؟
یه ادمی که هیچی نداشته یه دفعه میره سربازی پولدار میشه برمیگرده؟
ولی واقعا چقدر ادم زرنگیه که از هیچی به این ثروت میرسه
کاشکی من هم یه روز مثل اون پولدار بشم ولی از راه حلال (1860980) (alef-13)
 
جلیل اماموردی
۱۳۹۲-۱۰-۰۶ ۱۱:۵۰:۱۹
ب نظر من باید فکر اقتصادیش رادر اختیار دولتمردان گذاشت تامملکت سودی ببرد متعصفانه عده ای باعث میشوند سرما یداران وکارافرینان بزرگ مملکت راترک کنند تو راخدا این کارها رانکنید (1867316) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۰ ۰۴:۰۶:۱۹
پس اون قضیه 300 میلیارد که فاضل لاریجانی از بابک زنجانی درمورده گم کردن پروندهاش گفته بود هم بگید دیگه (1898638) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته