نظر منتشر شده
۵۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 27653
برپایی مراسم قمه‏زنی در ایام فاطمیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۷ ساعت ۰۸:۴۹
علي‏رغم مخالفت مراجع و علما و هشدارهاي نيروي انتظامي؛
برپايي مراسم قمه‏زني در ايام فاطميه عليرغم فتواي مراجع معظم تقليد و علماي ديني مبني بر خرافي بودن عمل قمه زني در عزاداري امام حسين (ع) و هشدارهاي مقامات انتظامي و امنيتي، برخي از هيات هاي عزاداري اقدام به اين عمل خرافي در ايام فاطميه كردند.

به گزارش "الف"، همزمان با سالروز شهادت حضرت صديقه كبري فاطمه زهرا (س) عده‏اي از عزاداران در خيابان 17 شهريور تهران قمه زدند.

اين گروه كه تعداد آنها به 100 نفر مي رسيد، دليل كار خود را تاثر و تالم بيش از حد عنوان كردند.

همچنين تعدادي از اين جمع در اين مراسم اقدام به خودزني با زنجير چاقويي و يا زنجيرهايي كه به آن چاقوهاي كوچكي وصل بود كردند.

اين گزارش حاكيست، بيشتر جمعيت اين گروه 100 نفره را اتباع عراقي مقيم تهران كه در ميان آنها چندين كودك و نوجوان نيز مشاهده مي شد، تشكيل مي دادند.

يك خبرنگار انگليسي تمامي اين مراسم را توسط دوربين تصويربرداري ديجيتال خود ثبت و ضبط كرده است.

نيروي انتظامي بارها هشدار داده اند كه با برگزاركنندگان اينگونه برنامه ها كه موجبات وهن دين و شريعت مقدس مي شود به شدت برخورد خواهند كرد.

خبر ديگري نيز حاكي است، 25 نفر از كساني كه در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در خميني شهر قمه زدند بازداشت شدند.

اين اقدامات در ايام فاطميه از اين جهت بي سابقه مي باشد كه تاكنون اينگونه مراسمات خرافي تنها در مناسبت هاي ايام محرم و اربعين انجام مي شد.

لازم به توضيح است امسال در پی تاکیدات مکرر مراجع تقلید و علمای دینی مبنی بر تحریم قمه زنی و هشدارهای دستگاههای انتظامی و امنیتی، برپایی این گونه مراسمها در ايام محرم و اربعين کاهش چشمگیری داشت. با اين حال رسانه هاي غربي و وهابيون بصورت كاملا هدفمند اقدام به بزرگنمايي و انعكاس گسترده اين مراسم خرافي در گوشه و كنار كشورهاي اسلامي كردند.  
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۰۹:۱۳:۴۶
بسیار بد کاری کرده اند این نوعی خودکشی است با اطمینان میگویم بزرگان دین ناراضی هستند از این اعمال جاهلانه (66860)
 
اسماعيل
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۰۹:۳۲:۵۳
الحق كه اينها كمر دين را مي شكنند
سردار رادان عزيز از شما توقع داريم كه برخورد كنيد (66863)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۳:۴۵:۳۸
به نظر بنده دخالت سردار رادان در این موضوع دینی اصلاً درست نیست . و نتیجه معکوس می دهد (66945)
 
م م
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۹:۱۵
مسئولین فرهنگی ودینی کشور جواب بدهند
چرا ایام فاطمیه زمان امام به این شکل برگزار نمی شد وپس از رحلت ایشان .؟
چرا مسئولین فرهنگی وبزرگان دینی با افراد خاصی که مروج عزاداری به صورت خشن هستند برخورد نمی کنند و.. (66864)
 
هادی رجبی
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۴:۰۹
عزیزم انجمن حجتیه یادت نره
ریشه همون جاست (66905)
 
feraidoon
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۱۸:۲۴:۰۹
دوست خوبم اين مسئله چه ربطي به قبل از امام يا بعد از امام دارد كاري نكنيد دل امام زمانتان از شما بشكند . (67200)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۲:۳۴
لازم است صدا وسیما تبلیغات بیشتری در مذموم بودن این خود زنی انجام دهد
روحانیت هم در کلیه مراسمی که دارند بر علیه قمه زنی تبلیغ نمایند (66867)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۱:۲۰
به قول مرحوم آیت الله فلسفی: بدبخت این قمه رو به سر دشمن بزن نه به سر خودت. (66884)
 
مصطفی
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۱:۵۴
هیچکدام از مراجع عظام ما قمه نزده اند (66899)
 
رضا
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۸:۳۲
درست است که علما این کار را تائید نمی کنند اما غیر مستقیم این کار را تشویق می کنند. بنده اخیرا از یکی از آیات عظام فیلم سخنرانی دیدم که تلقی تائید قمه زنی در آن می شد. موضوع آن هم در مورد حضرت زهرا بود.
به نظر من هنوز در این موضوع اجماع وجود ندارد. (66909)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۳:۳۰
اين كار فقط افراط و بهانه دادن به دست دشمنان اهلبيت(ع) است (66926)
 
کریم
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۳:۳۸:۴۴
دوست عزیز، ...
این را فراموش نکن که هم شما مسلمان هستید و هم آن شخصی که قمه می زند. هیچ فرقی نمی کند. ما در اصل مشکلی نداریم و فقط یک مقدار زیاده روی می کنیم که این افراط و تفریط ها باعث بروز اختلافها می شود. امیدوارم که آقایان مسوول فرهنگی کشور، سازمان تبلیغات اسلامی و ... به این موضوع رسیدگی کنند. یاعلی (66883)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۳:۴۲:۲۱
نتیجه تعطیلات بیش از حد همین است . یا به سفر می روند و به عشق و حال می پردازند و یا با این اعمال شنیع موجب وهن مسلمانان می شوند.
آیا لازم است برای اینکه عزادار باشیم تعطیل هم بکنیم؟ (66944)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۴:۰۰:۰۵
بانام خدا عزیز برادر امام صادق علیه السلام میفرمایند شیعیان ماباعث سربلندی ماباشید نه باعث خجالت ما ....حال ای برادرعزیز ایا ازاین اعمال ماامام صادق خشنود میشود یا.... (66951)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۴:۵۳:۲۸
با اين کار دل دشمنان اسلام و قران را شاد ميکنند در دين اين افراد ..... کرد (66967)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۴:۵۵:۵۳
جناب اقاي هادي رجبي دقيقا\" درست ميگوئي همه مشگلات از انجاست (66968)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۶:۱۶:۵۰
اگر یک دولت با دل و جرات پیدا می شد و یک لایحه می برد مجلس کل تعطیلات رسمی کشور اعم از شادی و عزا را حذف می کرد و به 5 روز اول سال نو قناعت می کرد و بقیه مردم در این گونه تعطیلات به جای قمه زنی - رفتن شمال .... و می رفتند سرکارشان و برای رضایت خدا و معصومین (ص) به تولید و ابادانی یک کشور مسلمان فکر و خدمت می کردند بعد از چند سال اینگونه اقدامات جاهلانه از فکر و رفتار مسلمانان خارج می شد. (66975)
 
hossein
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۷:۲۰:۱۷
این کار خود انگلیسی هاست و نو کران انها چون بر پا می کنند و بعد از ان هم برای شتشوی مغزی مردم دنیا فیلم ان راهر شب در خارج به ما نشان می دهند مانند فیلم یکزن معتاد در ایران که تا به حال پنجاه مرتبه یا بیشتر ان را از تلوزیون کانادا و چند کانال امریکا پخش کرده اند ..تا ابرو ریزی کنند من اعتراض کردم گفتم شما در کانادا از هر 5 جوان خودتان یکیشان معتاد است ..هر روز خودکشی می کنند و یا مرگ بامواد مخدر و ویا توسط قا چاق فروش ها و با 0 2دلار می شود یک دختر جوان را ....خجالت نمی کشند من گذارش تهیه کردم از این ها ودادم به فیلم فستیوال ان را سانسور کردند برای همین هم مدت 12 یال است هیچ حمایتی از من هنر مند نمی کنند فقط مانه یا اخراج شوم یا زندانی ..با این نو کران انگلیس با شدت بر خورد کنید نگذارید برای حمله به ایران از مردم دنیا رای گیری کنند و بگویند ببینید ایرانی ها چقدر وحشی و تعصبی و خطر ناک هستند ..ای یک توئه است (66987)
 
hossein
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۷:۳۰:۰۰
نکته دیگر تو خارج اگر پلیس چاقوی بزرگتر از 4 اینچ رواز کسی تو مکان های عمومی بگیره جرم به حساب میاد چه رسد به قمه با این ها بر خورد قانونی کنید (66989)
 
هادی عیسی پور کلخورانی
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۷:۳۵:۰۷
بسمه تعالی
اگر وهن دین را نیز در قالب تمسخر شریعت بگنجانیم کسانی که در این امورات خرافی شرکت می کنند و موجبات وهن مذهب و مکتب را فراهم میکنند باید حدّ زده شوند زیرا ما پای شریعتمان کم خون نداده ایم که عده ایی احمق آنرا به تمسخر بگیرند .
افق رهبری معظم انقلاب بسیار عمیق و متفکرانه است و باید به ایشان احسنت گفت چرا که در میان علما ایشان بسیار قرص و محکم با این مراسمات مخالفت میکنند و عوامل محترم ناجا بدون هیچگونه اغماضی باید این هیاتها را تعطیل نموده و سران آنها را بازداشت نمایند و در ایام بازداشت فیلم و برنامه خارجی ها را که ما (شیعه) را کمتر از یک حیوان تلقی می کنند نشان دهند تا توجیه گردند .
اهل بیت باز هم غریبند بعضی ها با عزاداری هایشان هم دل ایشان را بدرد می آورند .
والسلام علی من اتبع الهدی (66990)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۸:۴۵:۲۵
بنام خدا
اولا خبرنگار بی بی سی آنجا چه کار می کرد
ثانیا چرا در کشور ایران به بیگانگان اجازه تخلف اشکار و خلاف شرع مقدس اسلام و مراجع عظام داده می شود مگر این مملکت قانون ندارد که هر بی سروپایی به اسم شیعه علیه شیعه اقدام می کند؟
ما از عدم برخورد با چنین اقداماتی گله مند هستیم. (66994)
 
بسیجی
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۱۹:۲۸:۱۳
شنا نمودن مردم به سیره ائمه(ع) به آموزش سینه زنی و حتی به کشف روضه های جدید! پرداخت. (66998)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۲۰:۵۳:۰۷
حسین عزیز
فتوای همه مراجع عظام پرهیز از اموری است که موجب وهن دین و سرشکستگی مسلمانان می شود.تشخیص مصداق با مقلدان است و نه با مراجع عالیقدر. لطفا انجام اعمال نفرت انگیزی مانند قمه زنی را که هیچکس آنرا واجب و حتی مستحب ندانسته را با انجام فرایض شرعی که برخی افراد لاابالی از ترس نگاه غربی ها از انجام آنها خجالت می کشند مقایسه نفرمایید. (67005)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۲۱:۰۹:۴۳
به نام حضرت حق
باسلام
چه خوب است انسان در همه حال ودر همه جا درست وبه جا قضاوت كند و افراط و تفريط ننمايد زيرا خداوند كريم شاهد براعمال ما مي باشد
اولا آيا واقعا تمام مشكلات ما در جامعه اسلامي حل شده است مگر ما در قرآن كريم چندين آيه راجع به مسئله حجاب نداريم چرا مراجع بزرگوار تقليد هيچ تذكر يا بيانيه اي در اين مورد صادر نمي كنند با اين وضعيت حجاب كه در فيلمهاي ايراني مشاهده مي شود بد حجابي در جامعه كه نتنها در شهرها بلكه به روستاها نيز سرايت كرده است و همه شاهد آن مي باشند و مي بينيم حتي با حضور گشت ارشاد و عزيزان نيروي انتظامي متاسفانه تغئيري در پوشش بد حجاب ها پيش نيامده بلكه هر چه به فصل تابستان مي رويم بدتر نيز شده چرا براي بي بند و باري در بعضي از فيلمهاي سينمائي كه دين را به شدت مورد تهاجم فرهنگي قرار مي دهند و موسيقي و لهو و لعب كه به عنوان نغل و نبات بعضي محافل شده است و گرفتن و دادن نزول(ربا) كه متاسفانه در بازار مسلمين به عنوان يك موضوع عادي مطرح مي شود كه يك گناه بسيار بزرگ و باعث خانمان سوز شدن مسلمين مي گردد يادر خصوص ازداواج جوانان تذكر نمي دهند از باب اينكه شرايط رابراي يك جوان به كمك دولت فراهم آورند كه يك جوان در اثر نتواستن ازدواج كردن اعم از دختر و پسر به گناه كبيره روي آورند و دنيا و آخرت خود را تباه كنند يا در مورد اعتياد اين بلاي خانمان سوز كه يك جواني كه مي تواند آينده ساز مملكت باشد را به نكبت و بدبختي و هلاكت مي كشاند و موارد ديگر كه شاهد آن هستيم ...وارد عمل نمي شوند و قلم در دست نمي گيرند ....چه بسيار از جوانان من جمله خود بنده در همين مراسمات عزاداري از كسافات و گناهان نجات پيدا كرده ام آيا بايد در اين مسئله اينقدر تشكيك بيندازند كه در محرم امسال در مسجدي در شمال تهران به جوانان اجازه در آوردن پيراهن ندهند به علت اينكه اگر سينه بزنيد و ودر اثر سينه زدن بدنتان سرخ بشود اشكال شرعي دارد كه بعضي از جوانان دلخور بشوند و بگويند چرا تابحال ايراد نداشته و حالا اشكال شرعي دارد و از مسجد بيرون بروند يا چند نوجوان كه اول ماه محرم پول يكديگر را روي هم گذاشته اند و رفته اند مثلا يك تمثال حضرت عباس عليه السلام را خريده اند و نصب كرده اند سر درب هيئت بايد بيايند و به طرز بسيار بدي عكس را پاره كنند و ببرند يا به بهانه جمع كردن علامت آن را با بي ادبي داخل كاميون پرت كنند آيا نمي توان فرهنگسازي كرد آيا نمي توان جلوي چاپ اوليه آن عكس را گرفت تا به دست آن نوجوان نرسد آيا نمي توان با فرهنگسازي و گرفتن علامت از هيئتها و اهداي بيرق يا دستگاه صوتي و...اين فرهنگ را در جوانها نهادينه كرد آيا با باتون و زدن و بازداشت يك نوجوان كه خود را فدائي اهل بيت عليهم السلام مي داند مي توان فرهنگسازي كرد؟ ثانيا اگر مي گويند خارجي ها مارا مسخره مي كنند پس ما دست از دين و عقائد خودمان هم برداريم اگر اينطور باشند همين چندي پيش پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله وسلم را كه ما و پدر ومادرمان فداي او باد را مسخره كردند و به شخصيت بزرگ او توهين كردند پس نعو ذ بالله ما هم بيائيم بگوئيم چون آن عزيز را مور تمسخر قرار داده اند دست از او بكشيم و...آنها هزاروچهارصد سال است از زمان معاويه ما مسخره مي كنند عيبي ندارد بگزاريد مسخره كنند تا روزي كه پرده نشين آل فاطمه سلام الله عليها بيايد آن روز كه انشاالله نزديك است عقده دل با او باز خواهيم كرد ثالثا مگر امام امت نفرمودند اين محرم و صفر است كه اسلام را زنده نگه داشته است و قطب عالم امكان امام زمان عج در زيارت ناحيه مقدسه مي فرمايند كه در مصيبت جدم اگر اشك چشمانم تمام شود خون گريه مي كنم . يعني چه ؟ يعني مصيبت عاشورا اين قدر عظيم است كه دايره عالم وجود كه آسمان و زمين به يمن وجود او پابرجا هستند مي فرمايد اگر اشك چشمانم تمام شود (خون) گريه مي كنم بايد بفهميم كه امام زمان عج وقتي خون گريه كند حالا وظيفه ما چيست ...اميدوارم در آن روزي كه نداي پسر نرجس خاتون صاحب الزمان عج از مسجد الحرام طنين انداز مي شود ما شرمنده گفته و نوشته و اعمال خود نباشيم
اللهم عجل لوليك الفرج (67007)
 
جواد
۱۳۸۷-۰۳-۲۱ ۲۱:۱۶:۵۱
اي خاك بر سر اونايي كه قمه زدند. آخه احمق حضرت زهرا چه نيازي به اين حماقت تو داره. مردي پاش برو فلسطين شكمت بزار جلوي گلوله صهيونيست ها . (67009)
 
احمد
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۰۳:۱۳:۱۵
سفارت انگليس در بغداد مستقيما از قمه زنى همايت ميكند. (67031)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۳-۲۵ ۰۰:۱۱:۰۶
احمد جان ، دلبندم اون حمایته نه همایت. (67545)
 
اسماعیل
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۰۴:۱۳:۱۴
قال الله
اناجعلناکم امه وسطا... (67034)
 
hossein
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۰۵:۲۰:۳۳
من چند تا مطب را بگم تا متوجه شوید که حکومت ایران را شما در ایران باید ری چشم تان بگذارید به خدا قسم من هم فکر می کردم ایران حکومت بدی ارد تا امدم به کانا دا کشوری که از هرراه شرم اوری حکومت ان امرار معاش می کند برای نمونه کشتن اسب ها برای فروش گوشت ان ...کشتار میلیون ها شیر دریائی برای پوست ان ها ...ازاد گذا شتن مواد خدر منبع درامد برای دولت ...هجوم خلافکارها به کانادای ازاد و محل خلاف....ازدواج قانونی هم جنس بازان ...تلوزیون کانادا این جنایت ها را گاهی مطرح می کند اما کو گوش شنوا ...درا یران مسئو لان حساس هستند گوش می دهند در کانادا ی ممدن که وحشی تر از مغلان زمان حمله به ایران ما هستند به خدا قسم شما ملت روز بی را خواهید دید با اینهمه نا شکری و روزی برسد که از فشار بد بختی وبی هویتی فر زندان خود را هم برای پول ..دولت ایران دولت سرمایه داری نیست ..
why I love Iran more then any things in world? (67037)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۰۷:۵۸:۲۹
حسين آقا ! پس چرا دوباره تشريف نمي‌آوريد ايران؟! (67061)
 
hossein
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۰۸:۱۱:۱۵
Iran is safe and nice place for living, pride to be Iranian. because no drugs and not so much crime,
have right government spending so much money on young and education, They care about people, they bring so many good in Iran such Metro, a modern city, gas or electricity to small city or villages, bring fresh water, good health care , supporting poor people. (67063)
 
ali
۱۳۸۷-۰۳-۲۸ ۰۱:۲۳:۱۹
اقا حسین عزیز من نمیدونم شما بااین انگلیسی دست و پا شکسته (مثلاproud درسته pride غلطه)چه اصراری داری انگلیسی بنویسی..درثانی شما که اینقدر از اوضاع ایران تعریف میکنی چرا بر نمیگردی مملکت گل و بلبل ...شما خارجنشینها همه دور تشک نشستین میگین لنگش کن. (68110)
 
با خبر
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۰۸:۲۳:۵۸
با سلام
من هنوز متوجه ارتباط قمه زنی و تعطیلی را متوجه نشده ام .
اگر می خواهید انگ به دولت بزنید که چرا تعطیل کرده در قسمتی دیگر نظر بدهید و اگر می خواهید بدانید که چرا عزاداریهای مهم را تعطیل می کنند بحث مجزایی می خواهد و ربطی به قمه زنی ندارد . مسئولین محترم الف دقت لازم را داشته باشند .
ولی بطور مختصر در مورد ایام تعطیل عرض کنم که علی رغم تصور اینکه در کشور تعطیلات رسمی زیاد است ، باید به عرض برسانم که سایر کشورهای پیشرفته فقط در صدد این هستند که به هر نحوی شده تعطیلی به روزهای هفته اضافه کنند و از حالتی که در دنیای کمونیست ایجاد شده بود و کار را بطور دائم توصیه می کرد دوری بجویند . مطلب دیگر اینکه چه اشکالی دارد مردم در روزهایی که می خواهند عزاداری بکنند راحت باشند و با خیالی آسوده این کار را انجام بدهند ؟ من مطمئنم که فرمایشات شما از روی غرض ورزی نبوده که می خواهید ایام عزاداری را تعطیل ننمایند ، چون این ایده ، ایده لیبرالهاست که از سالهای قبل نیز مطرح بوده است . (67067)
 
علي
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۰۸:۴۳:۳۰
واي به وقتي كه عقل و عقلانيت تعطيل شود و احساسات احمقانه جاي آن را بگيرد. (67072)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۰۸:۴۸:۰۳
همه اینها ریشه در خرافه و جهل که وارد دین شده دارد . (67074)
 
حسن
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۴:۴۱
هر كس اين كار مي كند در صف كساني هستند كه حضرت زهرا (س) را سيلي زدند و روز عاشوار بر فرزند رسول(ص) خدا شمشير كشيدند آنها در حد دين ظلم كردند و اينها هم با اين كار ظلم مي كنند (67083)
 
فاطمه شاكر
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۱:۵۲
سلام
بنده فقط به عنوان يك خواهر كوچكتر اين جمله را مي گويم كه چرا ما كه مدعي هستيم كه حاضريم به خاطر حب و ولاي ائمه بر سر و صورت خود قمه زنيم چرا حاضر نيستيم دست از گناه و نفس خود برداشته و با اعمال و رفتار خود آنان را از دست خويش خشنود سازيم و در تمامي عزاداري هاي خود همچون يك انسان والا اقدام نموده و در سوگ اين عزيزان اشك ماتم بريزيم؟ (67099)
 
سعيد
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۱۴:۱۶:۲۲
size=x-smallمتاسفم از عملكرد بعضي از مردم ايران در چنين مراسمي (ايام فاطميه).
به نظر من چنين رفتاري باعث مي شود نگرش مردم جهان به ايرانيان زير سئوال رود وبراي املين بار هم نيست كه اتفاق مي افتد واز دولت خدمتگذار تقاضاي برخورد شديد با اينگونه افراد كه رفتار بقيه ايرانيان را نيز زير سئوال مي برند دارم.چون اگر قمه زني براي اداي نذر يا موارد ديگر است براحتي با پرداخت پول به نيازمندان،رفتارهاي مناسب ديگر مثل قران خواندن وختم قران ميسود جايگزين كرد .از طرفي به نظر من كارهاي قمه زني در ملائ عام جز مكدر كردن اذهان مردم چيز سودي ندارد واين افراد بايد به فكر حق الناس نيز بايد باشند.[/size (67152)
 
مهرشاد
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۱۴:۴۵:۳۳
این ها شبیه همان جاهلان مقدس مآبی هستند که امام جواد از دست آنها به خدا پناه می برد.این درست است که دین اسلام تا به حال با ریختن خون هزاران شهید پاک، پابرجا مانده است، اما خونفشانی با خودکوشی، فرق دارد. (67154)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۱۵:۲۵:۳۸
تکلیف این همه فتوا در تایید قمه زنی چیست؟

برادر عزیز لطفا از مرجع تقلید خود سوال بفرمایید که \"فتوای حضرتعالی در خصوص وارد کردن زخم به بدن در سوگ ائمه (ع) در صورتی که موجب وهن مسلمین گردد چیست؟\"
قطعا ایشان یکی از سور فقهی زیر رابیان خواهند نمود :
1- واجب است
2- مستحب است
3- مباح است
4- مکروه است
5- حرام است
کاری هم به فتوای مرجع تقلید دیگران نداشته باشید.
مرجع تقلید من قمه زنی را حرام می داند و قانون هم آنرا منع کرده است لذا قمه زنی نمی کنم و از آن به حکم شرع و عقل و به تبعیت از قانون بیزارم.
اگر عاشق و دیوانه اید هیچ حکم شرعی بر شما بار نمی شود زیاد به خودتان سخت نگیرید. هر کاری می خواهید بکنید.تکلیف برای عاقلان است. (67167)
 
asal
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۱۶:۴۶:۴۷
fekr mikonam ghame zadan faghat baray emam hossein bashad (67186)
 
حسین
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۱۷:۳۸:۴۳
برای بار دوم این مطلب را می نویسم شاید درج کنید
خلاصه مطلب قبل که درج نکردید:
تکلیف این همه فتوا در تایید قمه زنی چیست؟ برای مشاهده دست خط علما به سایت زیر مراجعه کنید:

http://www...com/index2/fatava/maraje.htm

خواهشمندم برای باز شدن مطلب و وشنیدن جواب های منطقی این مورد را درج نمایید.
با تشکر (67088)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۳ ۲۱:۳۶:۳۲
عزیز جان این فتواها را در سایتی که آدرسشو داده بودی خواندم ولی می دونی چیه این فتوا یا برای ده هزار سال پیشه که این همه رسانه و... وجود نداشت و ثانیا فتواهای جدید توسط افراد مغرض و کسانی که به دنبال خدشه دارد کردن امر مهم ولایت فقیه اند داده شده است.
امید وارم پایگاه خبری تحلیلی الف که نظر بالا را علیرغم این که این نظر حاوی آدرسی برای تبلیغ قمه زنی بوده است تایید کرده نظر بنده را هم تایید کند. (67414)
 
حسین
۱۳۸۷-۰۳-۲۶ ۰۸:۱۷:۵۷
جناب ناشناس
منتظر شنیدن جواب منطقی بودم نه اینکه به علما برچسب مغرض بودن بزنیم. لطفا به اسامی آن بزرگواران یک بار دیگر نظر کنید.
به کجا میرویم؟ (67751)
 
امير
۱۳۸۷-۰۳-۲۲ ۲۳:۲۷:۵۹
قمه زدن با زنا هيچ تفاوتي ندارد جز اينكه دو طيف متفاوت خارج از دين اين كارها را انجام مي‌دهند و بايد در پيشگاه الهي پاسخگوي رفتار قبيح خود باشند. (67236)
 
hossein
۱۳۸۷-۰۳-۲۳ ۰۴:۴۳:۱۳
انگلیسی ها هزار مذهب در هند درست کردند و نان خوردند چرا در ایران نکنند ...خدا و رسو ل اکرم را اینها به بازی گرفته اند و شده منبع درامد شان اگر تو جبهه که بودم شب دعا ی کمیل با بچه های شپاه یکی غمه می زد به خدا قسم با فنداق کلاش....می زد تو مغز خرابش (67262)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۳-۲۳ ۰۸:۱۲:۰۹
جالب است که در سالهای اخیر، قمه زنی و دیگر عزاداری های نامشروع همه اش با نام گروهی عراقی ساکن در جنوب تهران همراه شده است. دوستان نمک می خورند و نمکدان می شکنند. آبروی ایران به خاطر این گروه کوچک در خطر است. (67284)
 
عبد ضعيف خدا كلب آستان علوي
۱۳۸۷-۰۳-۲۳ ۱۴:۴۶:۱۳
آقا امير خدا به دادت برسد واي بر تو
زنا كه گناه كبيره است و كسي كه اين كاررا انجام دهد يا بايد سنگسار يا درون آتش ويااز بلندي به پائين انداخته شود ازشدت خشم و غضب خدااز اين گناه (زنا)
آنوقت تو عمل قبيح زنا را با كسي كه درست يا غلط براي مولايش اباعبدا...سيدالشهداءعليه السلام قمه مي زند را با زنا يكي مي داني ؟
نشنيده اي عمه سادات حضرت زينب سلام الله عليها در كاروان اسارت سرش را بر محمل كوبيد و خون جاري شد در زيارت ناحيه مقدسه نخوانده اي كه امام زمان عج مي فرمايد در مصيبت جد غريبم حسين عليه السلام اگر اشك چشمانم تمام شود خون گريه مي كنم آقا امير خدا تو ومارا ببخشد
اللهم عجل لوليك الفرج (67359)
 
دوستدار اهل بیت
۱۳۸۷-۰۳-۲۴ ۲۲:۳۰:۱۴
اولا امامان سگ ندارن تا تو خواسته باشی سگ اونا باشی

دوما این چیزهایی که گفتی مربوط به گناه لواط و همجسبازی

است و نه زنا

سوما درباره چیزی که علم و دانش نداری اظهار نظر نکن یه کم بیشتر مطالعه کن (67542)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۳ ۱۹:۰۵:۴۲
برای بار دوم این مطلب را می نویسم شاید درج کنید
خلاصه مطلب قبل که درج نکردید:
تکلیف این همه فتوا در تایید قمه زنی چیست؟ برای مشاهده دست خط علما به سایت زیر مراجعه کنید:

http://www...com/index2/fatava/maraje.htm

خواهشمندم برای باز شدن مطلب و وشنیدن جواب های منطقی این مورد را درج نمایید.
با تشکر
در تایید سخن این دوست عزیز، این ویدئو رو هم ببینید
http://www.youtube.com/watch?v=j1nvgysHDcc

به تایید علما تایید تاسف برانگیز پزشکان رو هم اضافه کنید!
(67361)
 
زهرا
۱۳۸۷-۰۳-۲۳ ۲۳:۵۸:۴۰
آقای عبد ضعيف خدا كلب آستان علوي،
چه کسی است که نداند خون گریه کردن یک عبارت کنایی است.
راستی، شما نشنیده اید غیبت از زنا بدتر است؟ این یکی را چه طور توجیه می کنید. ملاکتان برای وزن دهی به گناهان باید جالب باشد! (67431)
 
عبد مسكين خدا كلب آستان فاطمي
۱۳۸۷-۰۳-۲۴ ۲۲:۰۴:۲۵
خانم محترم
اولا در موضوع گناه غيبت در هيچ منابعي اعم از خاصه و عامه تناقض وجود ندارد و در همه كتب و روايات بر گناه بودن اين عمل زشت تائيد شده است
ثانيا در مورد قمه زني مي بينيم كه به شدت درميان علماء اختلاف است حتي در زمان قبل يكي از مراجع زدن قمه را در اقتضاي آن زمان واجب كفائي اعلام كرده بوده است
ثالثا گناهاني هم داريم كه گناهش از غيبت حتي زنا هم بالاتر است ...اما واقعا موضوعي كه علماء و مراجع نظرات مختلفي را در خصوص آن بيان كرده اند بايد بيائيم قمه زدن براي سيدالشهداء عليه السلام را با عمل زنا كه قائل به حرمت است يكي كنيم آيا مخاطب اين موضوع كيست... ؟ بزرگان مذهب ما بعد ازامام زمان عج ازشيخ انصاري تا ... زبانشان قاصر از گفتن مقام سيدالشهداعليه السلام است .
رابعا به قول خودتان كه امام زمان عج در زيارت ناحيه مقدسه كنايه مي زند (كه خود اين مطلب جاي بحث دارد )و خوب است حضرتعالي ترجمه زيارت ناحيه مقدسه را چند بار با تامل بخوانيد . خوب‌،اگر حتي اين مطلب يك عبارت كنائي باشد پس بايد به عظمت مصيبت پي برد ودر اين مسئله توجه كرد كه اول شخص عالم وجود و امير عوالم هستي قطب عالم امكان امام زمان عج وقتي در زيارت ناحيه مقدسه چنين مي فرمايد پس اگر شيعه باشيم و گوش به نداي حضرتش داشته باشيم وظيفه من و شما مشخص است انشاءالله از شر آخرالزمان محفوظ باشيم اللهم عجل لوليك الفرج (67540)
 
۱۳۸۷-۰۳-۲۵ ۱۴:۰۲:۳۴
آقا يا خانم دوستدار اهل بيت
باسلام
اولا اهل بيت عليهم السلام نياز به سگ بودن ماندارند ولي اميدوارم بنده را به عنوان دربان و خاك كف پاي قنبر غلام حضرت علي عليه السلام قبول كنند و ما را به عنوان سگ آستانشان بپزيرند
دوما زناي محسنه يا حتي زنا همان حكمي را دارد كه بنده گفتم بهتر است حضرتعالي مطالعاتي را داشته باشيد.
سوما اصل بحث اين صفحه موضوع ديگريست كه بهتر بود در آن خصوص هم اظهار نظري مي فرموديد
در پايان از نظر حضرتعالي كمال تشكر وامتنان را دارم و اميدوارم اسم بنده و شما را در زمره محبين اهل بيت عليهم السلام ثبت و ضبط بفرمايند
اللهم عجل لوليك الفرج (67651)
 
دوستدار اهل بیت
۱۳۸۷-۰۳-۲۷ ۱۱:۵۰:۴۶
هر چند خارج از بحث قمه زنی است ولی در جواب دوست قبلی
باید بگم که :

اولا : جواب شما در سوره حجرات آیه 1

دوما: در مورد حکم زنا جواب شما در سوره نور آیه 2

در ضمن محصنه درست است و نه محسنه .قمه زنی یعنی پیشی گرفتن از خدا و رسول و هیچ توجیهی قابل قبول نیست (68039)
 
سید مرتضی
۱۳۸۷-۰۳-۲۶ ۱۱:۲۳:۲۰
برای بار دوم عرض می کنم من از ساکنین این خیابان هستم .
بابا به خدا اصلاً یه همچین اتفاقی تو خیابون ما نیافتاده.اینقدر شلوغش نکنید (67811)
 
اميد
۱۳۸۷-۰۷-۰۳ ۱۵:۰۴:۲۷
كدوم خيابون (82258)
 
ali
۱۳۸۷-۰۳-۲۶ ۲۰:۳۰:۵۵
عزئز من تعطئلات چه ربطی به قمه زدن داره.یا رو اعتقادش اینه .در ضمن ایران هر هفته یک روز تعطیل ولی تو اکثر کشورها 2روز در هفته است. (67929)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.