توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386035
توضیحات معاون اول قوه قضاییه درخصوص موضوع «کنسرت‌ها»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۶
سخنگوی قوه قضاییه در خصوص برگزاری کنسرت‌ها در شهرهای مختلف توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و یکمین نشست خبری خود در هفته دولت با اصحاب رسانه درخصوص موضوع کنسرت‌ها اظهارداشت: مطلقاً با هنر و استفاده هنرمند مخالف نیستیم و نه تنها مخالف نیستیم بلکه کل نظام، هنر را تشویق می‌کند.

وی با بیان اینکه زبان هنر موثر است، گفت: موضع صریح قوه قضاییه این است که مدافع جدی هنر و هنرمند هستیم زیرا این زبان موثر است و باید تشویق و حمایت کرد.

اژه‌ای با اشاره به اینکه صدور مجوز کنسرت‌ها با وزارت ارشاد است و نیروی انتظامی و قوه قضاییه در این خصوص دخالت نمی‌کند، خاطرنشان کرد: صدور مجوز به خودی خود مانع از ارتکاب جرایم بعدی نمی‌شود اما مجوز دادن به عهده وزارت ارشاد است.

وی افزود: این کنسرت‌هایی که برگزار می‌شود آیا همه جا از آنها جلوگیری می‌شود؟ کدام است که برگزار می‌شود و پای نیروی انتظامی و قوه قضاییه به میان می‌آید؟

وی ادامه داد: اگر کنسرتی اجرا شد و زمان اجرا و پس از آن اقداماتی مبنی بر عدم نظم عمومی برخلاف عفت عمومی واقع شد اینجا وظیفه نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه اکنون مجوز کنسرت داده می‌شود و گزارشی مبنی بر خلاف قانون وجود نداشته باشد در این خصوص اقدام نمی‌کنیم، تصریح کرد: اما اگر چنانچه از مراجع رسمی و اطلاعاتی گزارشاتی به نظر آنها مستند رسید که اگر این کنسرت برگزار شود اقدامات امنیتی و خلاف عفت عمومی به وقوع می‌پیوندد اینجا وظیفه نیروی انتظامی و قوه قضاییه است و عمل می‌کنند.

وی گفت: اگر فردی متعهد شود و متضمن شد که در کنسرتی هیچ اقدام علیه امنیت و عفت عمومی انجام نمی‌شود کنسرت برگزار خواهد شد و اگر کسی متضمن نشود وظیفه ناجا و قوه قضاییه است که جلوگیری کند.
 
کلمات کلیدی : وزارت ارشاد+لغو کنسرت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.