توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456037
نامه زاکانی به کاندیداهای ریاست‌جمهوری ۹۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری نامه نوشت.

علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی طی نامه‌ای به نامزدهای ریاست جمهوری جبهه انقلاب، نوشت که، "هریک از ما باید بین خود و خدای خود به این نتیجه برسد که اولاً توانایی به دوش کشیدن این بار مهم انقلاب را دارد و ثانیاً از میان افراد یادشده بهترین کسی است که می‌تواند چنین کند و بعد به دعوت جبهه مردمی لبیک گوید که تنها در این صورت است که طبق بیان نورانی پیامبر اعظم(ص) از خیانت اجتناب کرده است".

متن کامل این نامه به‌شرح ذیل است:

"بسم اللّه الرّحمن الرّحیم
واعتصموا بحبل اللّه جمیعاً و لاتفرّقوا"

همراهان عزیز و نامزدهای مورد دعوت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی
سلام علیکم

در طلیعه بهار و سرفصل تحول طبیعت، آنچه همه به آن می‌اندیشیم ایجاد تغییر انقلابی و تحولی همه‌جانبه برای ارتقای کارآمدی جمهوری اسلامی و جبران عقب‌ماندگی‌های آن از اصول انقلاب اسلامی و ساختن ایرانی الگو و سرآمد است.

این مهم رخ نخواهد داد مگر آنکه چند مسئله مهم مورد تفاهم همه نامزدهای جبهه انقلاب قرار گیرد:

باید به درکی مشترک از سرعت تحولات جهانی، منطقه‌ای و داخلی برسیم و تطبیق هوشمندانه جبهه انقلاب با این تحولات را دنبال کنیم.

لازم است بدانیم رقابت اصلی بین دو جریان انقلابی و غیرانقلابی است و در این میان ایجاد رقابت داخلی در جبهه نیروهای انقلاب به هر بهانه‌ای خطایی راهبردی است.

تجارب و عبرت‌های گذشته به ما می‌گوید رسیدن به وحدت، تنها یک شرط لازم برای حرکت در مسیر پیروزی انقلابیون است نه همه آن و برداشتن گام‌های دیگر در مسیر نیازها و مطالبات جامعه ضرورت دارد.

هریک از ما باید بین خود و خدای خود به این نتیجه برسد که اولاً توانایی به دوش کشیدن این بار مهم انقلاب را دارد و ثانیاً از میان افراد یادشده بهترین کسی است که می‌تواند چنین کند و بعد به دعوت جبهه مردمی لبیک گوید که تنها در این صورت است که طبق بیان نورانی پیامبر اعظم(ص) از خیانت اجتناب کرده است.

بهترین و اصلح بودن شرط لازم ورود به صحنه است ولی کافی نیست و برای ماندن تا انتها باید بر امکان رأی‌آوری و مقبولیت مردمی هم دقت شود و این تشخیص جز با ابزار و سازوکار شناخته شده البته در وقت درست آن میسر نیست.

تا زمان تشخیص نهایی میزان مقبولیت، وظیفه همه مجاهدت حداکثری و لحاظ تقوا در اثبات خویشتن به جامعه با ارایه دیدگاه‌های اصلاحی خود بدون پرداختن به دیگر نامزدهای جریان انقلاب است.

باوجود وارد بودن برخی نقدهای هریک از ما به حرکت جبهه مردمی، ورود و پایبندی به سازوکار جبهه مردمی نیروهای انقلاب ضروری است چراکه تنها راه حل موجود برای رسیدن به آن شرط حداقلی همین است.

همه نامزدهای دعوت‌شده ــ چنانچه تصمیم به حضور گرفته‌اند ــ باید طبق سازوکار پیش‌بینی شده در جبهه مردمی وارد میدان شوند و خود را در معرض قضاوت منتخبین مردم انقلابی از شهرهای مختلف و اقشار گوناگون قرار دهند و شورای مرکزی جبهه مردمی نیز باید از این اصل مهم وحدت‌بخش صیانت نماید.

احترام به حرکت جمعی با وفای به عهد و میثاق چه میان نامزدها، چه شورای مرکزی و چه اعضای مجمع ملی جبهه مردمی نشانه‌ای از دینداری و صداقت ما برای عموم مردم خواهد بود.

همه باید متعهد شویم به افراد پیشتاز در گام دوم و نیز فرد نهایی در گام آخر در همه مراحل و برای همه نیازهای رقابت جدی و پراثر کمک کنیم تا بتواند جبهه انقلاب را به پیروزی برساند، با تأکید بر حضور تنها یک نامزد از جبهه انقلاب در روز انتخابات، هریک از این جمع که پیشتاز شد خود را مستغنی از حمایت سایرین نداند و کار تیمی را مدنظر قرار دهد.

در این بین، وعده دادن مناصب آینده، خطایی جدی است چراکه یقیناً شایستگانی برای امور مهم اجرایی خارج از این جمع 14نفره و افراد پیرامونی آنها حضور دارند که نباید بعد از پیروزی ــ به‌لطف خدا ــ مغفول بمانند.

اصل کار ان‌شاءالله بعد از پیروزی است تا به عهدمان با انقلاب اسلامی، رهبری و مردم، عملاً وفاداری شود، ایجاد تحول و تغییر در وضع نامطلوب موجود به‌ویژه در تحقق اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولیدملی به‌صورت جدی دنبال گردد و فاصله جمهوری اسلامی امروز با قله‌های آرمانی انقلاب اسلامی جبران شود.

ان‌شاءالله همگی سالی پربرکت را ذیل عنایات خاصه حضرت زهرا سلام الله علیها تجربه نماییم.

کمترین فرزند ایران اسلامی

علیرضا زاکانی

دوم فروردین نود و شش
۱۳۹۶/۰۵/۱۰ ۲۰:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۵ ۱۶:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۲۰:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۲۳:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۲۲:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۲۳:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۲۰:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۲ ۱۸:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۷:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۷ ۱۱:۳۴
 
 
کلمات کلیدی : زاکانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.