توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446038
بانک مرکزی انگلیس اسکناس‌های جنجالی را جمع‌آوری نمی‌کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۴
بانک مرکزی انگلیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد اسکناس‌های 5 پوندی جنجالی از بازار جمع‌‎آوری نخواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از بلومبرگ، بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد علی‌رغم جنجال‌ها به دلیل استفاده از چربی حیوانی در تهیه اسکناس‌های 5 پوندی جدید، گردش این اسکناس‌ها را متوقف نخواهد کرد.

 

همچنین بانک مرکزی انگلیس روز چهارشنبه در اعلامیه‌ای از رونمایی از اسکناس‌های جدید 10 پوندی در ماه سپتامبر سال جاری میلادی خبر داد. در این اعلامیه آمده است بانک مرکزی درباره استفاده از چربی حیوانی در تولید اسکناس‌های پلیمری جدید بررسی‌های دقیقی انجام داده است؛ اما نمی‌توانسته است از مسئولیت خود در تولید اسکناس‌های با کیفیت چشم پوشی کند.

 

بانک مرکزی انگلیس همچنین اعلام کرد تنها مقدار بسیار اندکی از چربی حیوانی در تهیه این اسکناس‌ها استفاده شده است. با این‌حال، مقامات این بانک تعهد داده اند در تلاش برای یافتن راه‌هایی هستند که در آینده، در تولید اسکناس‌ها گزینه‌های دیگر نیز در نظر گرفته شود. مقامات این بانک اعلام کرده اند قراردادها برای تولید اسکناس‌های جدید 20 پوندی به دلیل بررسی استفاده از مواد گیاهی به جای چربی حیوانی به تعویق افتاده است. قرار است تا سال 2020، این اسکناس‌ها روانه بازار شوند.
 
کلمات کلیدی : اسکناس های جنجالی+انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته