نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 268036
واکنش عفو بین الملل به حکم حبس «مرسی»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۵
عفو بین الملل با صدور بیانیه ای حکم حبس برای رئیس جمهور سابق مصر را ناعادلانه توصیف و دادگاه مصری را ناتوان از صدور حکم درباره اعضای و رهبران اخوان المسلین دانست.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، سازمان عفو بین الملل در واکنش به صدور حکم بیست ساله برای مرسی آن را تصویری جعلی از عدالت توصیف کرد.

در بیانیه این سازمان آمده است: نظام عدالت مصر به نظر ناتوان از اجرای محاکمه های عادلانه اعضا یا طرفداران رئیس جمهوری سابق مصر و اعضای اخوان المسلمین است.محمد مرسی باید در یک دادگاه مدنی و متناسب با معیارهای بین المللی به صورت عادلانه محاکمه شود یا اینکه آزاد شود.

حسیبه حاج صحراوی معاون خاورمیانه و شمال آفریقا سازمان عفو بین الملل نیز اعلام کرد: این حکم همه امیدها درباره استقلال و بی طرفی در نظام کیفری در مصر را از بین می برد.

ائتلاف حمایت از مرسی موسوم به ائتلاف مشروعیت نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: همه تلاش ائتلاف به حرکت درآوردن چرخ انقلاب برای ساقط کردن کودتا و آزادی کشور و همه ساکنان آن است.همه تلاش ها برای ساقط کردن کسانی است که در دستگاهی که به قضایی موسوم است فعالیت می کنند و احکام بازداشت و زندان را می دهند.
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۲ ۰۹:۰۶:۲۶
عجب دنیایی ساخته اند برای ما! رئیس جمهور قانونی یک کشور را دستگیر می کنند و به بیست و چند سال زندان محکوم می کنند و اونوقت آدمهایی را بیش از سی سال با دیکتاتوری حکومت می کردند و مردم مصر را کشته اند تبرئه می کنند. تازه از همه دنیا دعوت می کنند (البته با چاشنی زور و تحریم و تهدید) که از این مسیر خارج نشوید که خوشبختی در این راه است!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چه موجوداتی اند خوش خیالهایی که به این دنیای بربریت مدرن که غرب ساخته است باور دارند! (2840058) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.