نظر منتشر شده
۱۷۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 84803
شكايت از نهادهاي دولتي + پاسخ سوالات بینندگان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۵۸
بخش تحلیلی الف

 

توضيح بخش تحليلي الف:

با توجه بي اطلاعي عمومي نسبت به قانون و حقوق عمومي در كشورمان و بي همتي و بي تفاوتي رسانه ملي به اين موضوع، از اين پس با كمك جمعي از حقوقدانان فرهيخته، نكاتي حقوقي براي آگاهي بخشي به مخاطبان محترم ارائه مي شود.

 

كاربران محترم چنانچه درباره نكات حقوقي مطرح شده سوالي داشتند، مي توانند آنرا ذيل همان نكته با حقوقدان نويسنده آن مطرح كنند و پاسخ بگيرند. بخش تحليلي الف ضمن تشكر فراوان از جناب آقاي دكتر جليلي بخاطر قبول اين زحمت، از ديگر حقوقدانان برجسته و خبره كشور براي مشاركت در اين حركت آگاهي بخش دعوت مي كند علاقمندان با  info@alef.irو يا شماره نمابر 88937555 مكاتبه فرمايند.

 

شكايت از نهادهاي دولتي

 

بسيار از مردم به هنگام مراجعه به دستگاه هاي حكومتي از حقوق خود مطلع نيستند و نمي دانند در صورت قانون شكني ماموران دولتي، چگونه مي توانند حقوق خود را استيفا كنند. قانون اساسي براي اين كار «ديوان عدالت اداري» را پيش بيني كرده است:

 

اصل‏ يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي: به‏ منظور رسيدگي‏ به‏ شكايات‏، تظلمات‏ و اعتراضات‏ مردم‏ نسبت‏ به‏ مأمورين‏ يا واحدها يا آيين‏ نامه‏ هاي‏ دولتي‏ و احقاق‏ حقوق‏ آنها، ديواني‏ به‏ نام‏ "ديوان‏ عدالت‏ اداري‏" زير نظر رئيس‏ قوه‏ قضائيه‏ تأسيس‏ مي‏ گردد. حدود اختيارات‏ و نحوه‏ عمل‏ اين‏ ديوان‏ را قانون‏ تعيين‏ مي‏ كند.

 

ماده 13 قانون ديوان عدالت اداري: صلاحيت و حدود اختيارات ديوان به قرار زير است:

 

1- رسيدگي به شكايات و تظلمات و اعتراضات اشخاص حقيقي يا حقوقي از:

 

الف- تصميمات و اقدامات واحدهاي دولتي اعم از وزارتخانه‌ها و سازمانها ومؤسسات و شركتهاي دولتي و شهرداريها وتشكيلات و نهادهاي انقلابي و مؤسسات وابسته به آنها.

 

ب – تصميمات و اقدامات مأموران واحدهاي مذكور در بند (الف) در امور راجع به وظايف آنها.

 

2– رسيدگي به اعتراضات و شكايات از آراء و تصميمات قطعي دادگاههاي اداري، هيأتهاي بازرسي و كميسيونهايي مانند كميسيونهاي مالياتي، شوراي كارگاه، هيأت حل اختلاف كارگر و كارفرما، كميسيون موضوع ماده(100) قانون شهرداريها، كميسيون موضوع ماده(56) قانون حفاظت و بهره‌برداري از جنگلها و منابع طبيعي و اصلاحات بعدي آن منحصراً از حيث نقض قوانين و مقررات يا مخالفت با آنها.

 

3– رسيدگي به شكايات قضات و مشمولين قانون استخدام كشوري و ساير مستخدمان واحدها و مؤسسات مذكور در بند(1) و مستخدمان مؤسساتي كه شمول اين قانون نسبت به آنها محتاج ذكر نام است اعم از لشكري و كشوري از حيث تضييع حقوق استخدامي.

 

تبصره 1 – تعيين ميزان خسارات وارده از ناحيه مؤسسات و اشخاص مذكور در بندهاي(1) و (2) اين ماده پس از تصديق ديوان به عهده دادگاه عمومي است.

 

تبصره 2 – تصميمات و آراء دادگاهها و ساير مراجع قضائي دادگستري و نظامي و دادگاههاي انتظامي قضات دادگستري و نيروهاي مسلح قابل شكايت در ديوان عدالت اداري نمي‌‌باشد.

 

ماده 14 قانون ديوان عدالت اداري: در صورتي كه تصميمات و اقدامات موضوع شكايت، موجب تضييع حقوق اشخاص شده باشد، شعبه رسيدگي‌كننده، حكم مقتضي مبني بر نقض رأي يا لغو اثر از تصميم و اقدام مورد شكايت يا الزام طرف شكايت به اعاده حقوق تضييع شده، صادر مي‌نمايد.

 

تبصره- پس از صدور حكم براساس ماده فوق، مراجع طرف شكايت علاوه بر اجراء حكم، مكلف به رعايت مفاد آن در تصميمات و اقدامات بعدي خود مي‌باشند.

 
 
محمد رضا باقری چالوپلی
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۰:۴۲:۲۰
یکی از نکات عجیب این است که دولت پس از محکومیت در مراجع قضایی تا 18 ماه فرصت دارد که خسارت ندهد یعنی عملا 25 درصد پول را بی ارزش کند چرا این حق به دولت داده شده است ؟ (365097)
 
علیرضا
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۰:۱۱:۵۹
با سلام
اگر رای و یا قراری از طرف یکی از شعب دیوان صادر شود ، آیا سازمان و ارگان دولتی مربوطه ، حق اعتراض و تجدیدنظر خواهی به آن را دارد؟ و اگر دارد ، آیا با فلسفه وجودی تشکیلان دیوان عدالت تناقض ندارد؟ (4324040) (alef-11)
 
ali
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۱:۵۲:۰۰
اگر دیوان حکم هیات تخلفات اداری را تایید کند برای استرداد حق به کی باید مراجعه کرد؟ (365126)
 
جليلي
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۹:۳۱
بالاترين مقام اداري (365203)
 
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۲:۴۰:۳۴
با تشكر از اين كار خوب-
سوال:
اگر از يك مامور پليس شكايت داشته باشيم بايد به كجا مي توانيم مراجعه كنيم؟ (365125)
 
جليلي
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۸:۵۱
بسته به نوع شكايت متفاوت است (365202)
 
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۲۳:۴۱:۰۴
فکر می کنم باید به 197 زنگ بزنی (365284)
 
علوی
۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۱۶:۲۲:۱۰
197 هم هست اما بهترین گزینه اداره کل بازرسی استانه.اداره کل بازرسی استان مسئول رسیدگی است. (2869905) (alef-3)
 
اکرمی
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۱۰:۴۳:۳۲
با سلام بعضی از کارخانه ها از مواد غیر بهداشتی استفاده می کنند و کارشناسان غذا و دارو با مشاهده انها باز هم ترتیب اثر نمیدند حتما خودشونو تامین می کنند به کجا باید شکایت کنیم (3406451) (alef-3)
 
احسان
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۴۲:۲۸
به دادگاه نظامی مراجعه کن پدرشو در میارن اگه اقدامت مستند ومستدل باشه (3595599) (alef-11)
 
مولودیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۴ ۲۳:۲۶:۰۷
197 شماره تلفن (4216508) (alef-13)
 
يه دانشگاهي
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۲:۴۳:۳۴
ضمانت اجرايي احكام ديوان عدالت اداري چقدر است و معمولا ظرف چه مدت شكايت افراد را رسيدگي مي كنند؟. (365100)
 
جليلي
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۷:۵۸
ضمانت اجراهاي متعدد و قوي دارد. بسته به نوع خواسته متفاوت است. (365200)
 
ص
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۲:۴۴:۳۶
آيا شكايت شهروندان از شركتهاي دولتي را هم مي شود به ديوان عدالت ارجاع داد؟ مثلا شركت برق در محاسبه برق خانه ما اشتباه مي كند و با زورگويي زير بار اشتباهش هم نمي رود. آيا من مي توانم به ديوان عدالت اداري شكايت ببرم؟ (365140)
 
جليلي
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۱:۱۳
چنانچه شركتي دو لتي محسوب شود مرجع شكايت ديوان است. در غير اين صورت به دادگاه عمومي محل بايد مراجعه كرد. (365204)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۳:۲۳:۰۲
تخلفاتی که شرکت های خدماتی و پیمانکاران خصوصی که توسط سازمانها و ادارات دولتی که اجرای امورات خدماتی و تنظیف و سایر موارد شان را بصورت مناقصه بر عهد این نوع شرکتها و پیمانکاران واگذار می نمایند و اینها نیز با کوچکترین بهانه حق و حقوق کارگران را تضییع و پا یمال می کنند .بفرض مثال یک کارگر جوان و تحصیل کرده از روی ناچاری بصورت روز مزد در یک شرکت خد ماتی به طرفیت کار فر مایی یک سازمان دولتی مشغول بکار می شود و بعد از مدتی شرکت مزبور به بهانه ی عدم توجه به تذکرات و تمرد از دستورات پیمانکار همان کارگر را از کار اخراج و زنذگی اش را متلاشی می نماید در این رابطه کدام مرجع قانونی در خصوص حقوق پایمال شده ی این نوع کارگران رسیدگی خواهد نمود.فعلا از ذکر نام شرکت خدماتی و مجوز خلع ید و اخراج خوداری میگردد . (365152)
 
جليلي
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۲:۲۰
اين شركتها دولتي محسوب نمي شوند (365205)
 
فرید
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۳:۲۴:۲۲
دیشب داشتم توی خ ولیعصر بالاتر از میدان ونک رانندگی می کردم. يک ماشین راهنمایی رانندگی از جهت خلاف یک کوچه یکطرفه اومد بیرون و ماشیني که می خواست در جهت درست وارد کوچه بشه مجبور شد دنده عقب بیاد تا راه برای ماشین پلیس باز بشه! پیاده شدم و رفتم به راننده گفتم ما باید از شما یاد بگیریم. تو فقط زمانی اجازه داری اين طور رانندگی کنی که آژير خطر یا لااقل چراغ گردانت روشن باشه. در کمال تعجب به من گفت: \"برو پی کارت بچه پر رو. برو ببينم و بعد هم الفاظی به کار برد که من نمی تونم اینجا بگم\". تا خونه گریه کردم...
البته شماره ماشين رو برداشتم. کسی می دونه به کجا می تونم شکایت کنم؟ (365154)
 
جليلي
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۶:۰۴:۰۵
اگر توهين كرده باشد بايد به دادگاه عمومي مراجعه كنيد...
شماره 197 هم مي تواند پاسخگو باشد (365208)
 
وکلی بعد از این
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۰۹:۲۸:۴۳
شکایت نکنید که اتلاف وقت خواهد بود. آنجا باید مدرک مادی ارائه بدهید. این که بگویید این حرف را زده‌اید قابل اثبات نیست و حرفتان مسموع نخواهد بود. طرف می‌گوید من این حرف را نزده‌ام و دیوار حاشا هم بلنده! (365343)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۵ ۲۳:۲۹:۴۰
سازمان قضایی نیروهای مسلح شکایت کنید. (2259141) (alef-13)
 
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۳:۲۸:۵۲
با سلام ، فکر می کنم کاربران سئوال بپرسند و کارشناسان محترم پاسخ بگویند بهتر باشد . با تشکر (365156)
 
اميد
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۴:۰۵
باسلام اگر ديوان راي دادو دستگاه به آن عمل نكردچه مي شود نمونه آن در دانشگاه يزدكه درخصوص آن آقاي موسوي درتبليغات انتخاباتي به احمدي نزاد هشدار داد (365162)
 
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۳:۳۶
چرا منطق بعضی ها اینجوری است؟ تا می توانند از دولت و بقیه جاها شکایت می کنند، اما اگر کسی از مطبوعات شکایت کند یا نمایندگان مجلس را فرا بخواند عصبانی می شوند!
چقدر یک بام و دو هوا هستند. (365166)
 
شهريار
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۵:۴۶
در بسياري موارد حتي بين مسئولين محترم اجرايي هم در مورد قوانين بخصوص مقررات اجرايي شاهد اختلاف نظر هستيم مثلا بحث امكان متوقف كردن خودرو توسط پليس راهنمايي . از طرفي مسئولين محترم بايد شرح وظيفه مشخصي داشته باشند و مردم و خود مسولين در جريان آن باشند ، يعني معلوم باشد كه هر مسئولي اعم از يك كارمند ساده تا بالاترين مقام اجرايي چه وظايف، چه تكاليف و چه اختياراتي دارد تا بتوان عملكرد او را با تطبيق با كارهاي انجام شده توسط وي ارزيابي نمود بنابراين بنظر مي رسد اولين قدم در آشنا سازي مردم با قوانين ، اين استكه بدانند هر سازمان و يا هر مسئولي دقيقا\" چه وظايف و چه مسئوليتهايي دارد تا بتوانند كاستي ها و يا خطاهاي او را به درستي تشخيص دهند .
مساله دوم اين استكه هرچند ما ديوان عدالت اداري داريم اما توجه داريد كه اين ديوان اولا در تهران است ثانيا دادخواست به ديوان تابع تشريفاتي است و از آن مهم تر ديوان عدالت اداري بطور شكلي به شكايات رسيدگي مي كند و به شكايات ماهوي نمي پردازد و تشخيص امر از عهده مردم عادي خارج است . بنظر مي رسد راحت ترين كار استقرار يك واحد از سازمان بازرسي در ادارات و يا شهرستانها است و يا مثلا حراستهاي سازمانها را بنوعي با سازمان بازرسي و يا ديوان عدالت اداري مرتبط كنيم و مهمتر از آن زمان رسيدگي را كوتاهتر كنيم و دست آخر اينكه اگر مسئولي بخاطر تخلف از مقررات معزول و يا تنبيه اداري مي شود لااقل در سطح اداره مربوطه بنحوي كه كارمندان ان اداره مطلع شوند موضوع را منتشر كنيم تا لااقل ان خلاف ديگر توسط بقيه تكرار نشود . (365173)
 
يك هموطن
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۴:۲۳:۲۵
آيا ديوان عدالت اداري در همه استانها و شهرستانها شعبه دارد يا فقط در تهران مستقر است؟ آيا اينترنتي شكايت قبول مي كند؟ (365163)
 
جليلي
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۶:۰۵:۳۸
در آينده تاسيس خواهد شد اما الان فقط در تهران است
شكايت حضوري بايد باشد (365209)
 
امان
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۰۲:۰۲:۲۶
این همه تخلف شهرداری رامسر می شود وپراونه ها- پایانکارهاو مکانهای شهرداری بدون مناقصه برای افرادهای خاصی است زحمت کشیده پیگیری کنید. (1897037) (alef-6)
 
سعید پونکی
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۶:۰۰:۳۸
از اطلاع رسانی شما بی نهایت متشکرم .
متاسفانه با این همه تعدد قوانین . قانونهای مملکت ما دائم یکدیگر را نقض میکنند. و راهی جز بیراهه برای مخاطب باقی نمی گذارند. ما کمبود قانون نداریم بلکه مشکل ما نقض قوانین به خودی خود توسط یک قانون دیگر است. دولت گرانقدر ما هم که در سکوت خبری در حال تصویب قانونی است که هر جا دلش خواست قانون را اجرا نکند. خوب وقتی دولت که مجری قانون است از قانون فرار میکند چرا مردم را منع میکند. اینقدر مشکلات ریز و درشت در راه مردم این مملکت وجود دارد که قانون وسیله سود جویی برای عده ای شده که راههای دور زدن قانون را میدانند. بنظر من نمایندگان مجلس اول باید خود را در قالب مخاطب قانون قرار دهند اگر توانستند که آنرا با همه کمی و کاستی هایش بپذیرند به مردم تحمیل کنند. (365207)
 
مجید
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۷:۳۵:۲۸
باسلام
به نظر این حقیر بحث دیوان عدالت اداری و فوائد آن بسیار خوب و منطقی می باشد و من خودم شاهد بوده ام در مواردی واقعا کار ساز و برای بعضی حیاتی عمل کرده است .
ولی اینجانب عقیده دارم بیائید اول حقوق اساسی بشر و پس از آن حقوق افراد را در مواجهه با معضلاتی همانند بی عدالتی های گسترده مدنی در خصوص حق اعتراض به قوانین و مغررات از طریق های قانونی به افراد آموزش بدهیم که شاید به تبع آن نیاز به مراجعه به دیوان عدالت اداری بسیار کم باشد.
یا حق (365224)
 
ناصر
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۲۳:۲۴:۴۹
به نظر من دو واحد به عنوان حقوق مدنی یا حقوق شهروندی در تمامی رشته ها گنجانده شود و در این دو واحد پرکاربردترین مسائل حقوقی و مبتلا به مردم تدریس شود. (365278)
 
حمید
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۹:۲۴:۵۶
اینکارها اصلاً فایده ندارد یا به دردسرش نمیارزه ؛ من تجربه دارم . (365242)
 
مسعود
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۲۳:۲۹:۴۵
به نظر من دستگاه قضایی باید دیگر وارد بحث تخصیص بودجه قانونی مترو شود و از قانون شکنی بیشتر و خسته کننده دولت جلوگیری کند.. ابتدا با تذکر و اگر باز هم دولت بر قانون گریزی خود اصرار ورزید باید قاطعانه وارد عمل شد و قانون را اجرا کرد...
مردم تا کی باید در ازدحام شدید مترو عصبی شوند؟ (365280)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۱۹:۵۲:۴۳
کاربر ارجمند آیا علت این سئوال کردنها رامی دانید؟ یانه! اولا اکثر سئوال کنندگان از قوانین و مقررات و مرجع رسیدگی مشکلاتشان علم یقین ندارند و نحوه پیگیری از تظلمات و جفا هائی که بر حقوقشان شده رنج می کشند و مجبورند بدینوسیله به مراجع رسیدگی به حق و حقوق تضییع شده شان دسترسی پیدا کنند البته لازم است کارشناسان خبره با در نظر گرفتن رضایت حضرت باری تعالی برای راهنمایی کار برانی که سئوال کرده اند با پاسخ مشکلات این گرفتاران را راهنمائی و بر طرف فر مایند .با سپاساز کارشناسان نوعدوست . (365246)
 
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۲۰:۲۳:۴۹
اگر مردم از فقرو بیکاری و دخالت در امور خصوصی خود شاکی باشند باید به کجا شکایت کنند ؟ (365253)
 
معلم بازنشسته
۱۳۸۹-۰۷-۲۵ ۲۲:۰۶:۲۲
بخش محترم تحلیلی الف شما دررویا سیرمی کنید مثل این است گذرتان به اداره ای نیفتاده .من و150نفرازهمکاران درتعاونی
مسکن فرهنگیان شهرقدس که 20سال است ازاداره اوقاف شهرقدس شکایتی داشتیم و داریم کسی جرات نمی کند به شکایت مارسیدگی کند چون شفاهی به ما گفته می شود اداره اوقاف --- است .ازجمله بازرسی کل کشور وقتی که بازرسی کل کشور نتواند کاری بکند پس ما باید بازرسی کل کره مریخ مراحعه کنیم .اگرهم بخواهیم دسته جمعی مراجعه کنیم می گویند تجمع غیرقانونی معلوم نیست چه خاکی باید برسرمان کنیم .ما صد ها بار به اداره تعاون , بازرسی کل کشور ,دفترریاست جمهوری درزمان آقای رفسنجانی ,خاتمی , احمدی نژاد نامه نگاری کرده ایم ودست پادرازتر برگشته ایم .بنده هنوز مستاجرم .انا لله وانا اله راجعون (365182)
 
معلم بازنشسته
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۱۱:۲۶:۵۴
من یک معلم بازنشسته هستم اول انقلاب مبلغ 230000تونمان به تعاونی مسکن دادم به همراه 150نفردیگرازهمکاران و104مترمربع زمین خریداری شد که وزمین اصلی که چند هکتاربود وزمین مابخشی ازآن بود فقط یک
پنجم زمین اوقافی بود واصلا زمین ماجزء زمین اوقافی نبود ولی اداره اوقاف کلیه زمین را به اسم اوقاف نه به یک نفربلکه به چند اداره واشخاص حقیقی وحقوقی فروخته ویک کلاف سردرگمی بوجود آورده وحقیقتامارابه خاک سیاه نشانده اند .بعدازدوندگی بسیارقرارشد به هردونفر 180مر زمین بدهند سند بما دادند ماحتی جوازساخت هم گرفتیم ولی زمین وجود خارجی ندارد .وشهرداری هم کلی ازما پول گرفته واین ماموران شهرداری خداخیرشان دهد اصلایک بارهم نرفتند سر زمین که ببینند اصلا همچنین زمینی وجود دارد یا نه
ومن چون مستاجربودم واکنون نیزهستم ونتوانستم درتهران اجاره خانه دهم مجبورشدم بیایم تبریز ودرتبریز مستاجرهستم .یک روزکه ازجلو اداره اوقاف تبریز عبورمی کردم پارچه نشته ای نظرم راجلب کرد که روی آن به رئیس اوقاف نماینده ولی فقیه آقای حجت الاسلام محمدی خوش آمد گوئی شده بود ومن خوشحال شدم وخواستم به داخل اداره اوقاف بروم که انتظامات درگفتند ورود امروز ممنوع است من هرچه اصرارکردم نشد یک روحانی که برای شرکت درجلسه آمده ومن شرح حالم راگفتم دلش سوخت وبامن همدردی کرد به داخل اداره اوقاف رفت وبرگشت گفت یک نامه بنویس بده به رئیس دفتر اوقاف تبریز ایشان بدهند به رئیس اوقاف تبریز ورئیس اوقاف تبریز می دهند به رئیس دفتر حاج آقا محمدی ورئیس دفتر حاج آقا محمدی می دهند به ایشان ما هم این کارراکردیم چند روز بعدمراجعه کردیم گفتند بعدااطلاع می دهیم .کی خدامی داند ماه هاست که منتظریم آیا سایت محترم الف می تواند مارایاری کند. (365371)
 
کتابدار
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۹:۴۳:۵۱
با سلام و خدا قوت
بنده کتابدار نهاد کتابخانه های عمومی هستم با توجه به اینکه کار در کتابخانه یک کار صد در صد فرهنگی است و کتابدار پلی است میان اطلاعات و ذهن مردم ولی نهایت ظلم و بی عدالتی توسط نهاد به کتابخانه ها وکتابداران می شود ،ما از کمترین حقوق و تسهیلات در بین کارمندان کشور برخوردار هستیم و این خود ضربه اصلی را به کتابخانه ها و در نهایت به فرهنگ مطالعه و مردم می زند، مدیران نالایق و بدن تخصص نهاد باعث بی انگیزه بودن و خستگی کتابداران شده اند و هیچ گونه خدماتی به کتابداران نمی دهند، خواهشمند است ندای مظلومیت ما را به گوش مسئولین برسانید با 21 سال سابقه و مدرک کارشناسی هنوز وضعیت استخدام ما مشخص نیست ، به کجا باید شکایت کنیم تا به وضعیت اسفناک کتابداران و کتابخانه ها رسیدگی شود، واقعا وضعیت کتابخانه های نهاد بسیار بد است و همش در حال درجا زدن است کتابخانه ها و کتابداران از آنچه باید باشند بسیار عقب تر هستند شما را به خدا فکری برای کتابخانه های عمومی نهاد بکنید. (2687061) (alef-10)
 
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۰۱:۳۴:۴۱
آیا کسی (فرد عادی جامعه) توانسته از این طریق حق خود را بگیرد؟ لطفاً یک مثال بیاورید. اگر این گونه بود، تخلفات کمتر می شد و یک جور بازدارندگی به وجود می آمد.
یک بار تماس با 197 گرفتم و پی گیر مسأله ای شدم و لی حیف وقتی که گذاشتم. دیوان عدالت اداری هم اسمش قشنگ است. امیدوارم عملش هم مثل اسمش قشنگ باشد.
برای این گونه مشکلات چه راه حلی وجود دارد:
http://alef.ir/1388/content/view/84715/ (365305)
 
احمدی
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۰۸:۲۱:۱۷
طبق قانون مسئول اجرایی که حکم دیوان رااجرا نکند باید تعلیق شود.اما به راحتی شاهدیم که نه تنها بعضی مواقع حکم دیوان اجرا نمیشود بلکه مقام مسئول هم بی هیچ ترسی مقاومت میکند. (365327)
 
ديدار
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۰۹:۱۶:۰۵
با سلام و تهيت
اينجانب 6 سال پيش به عنوان عضو هيات علمي پيماني آزمايشي در يكي از دانشگاه هاي كشور مشغول به كار شدم. هم اكنون پس از 6 سال به بهانه اينكه احكام همه افراد مانند من توسط وزير امضا نشده است درخواست نموده اند مجددا در مراحل گزينش علمي و صلاحيت عمومي و اعتقادي حاضر شوم. با توجه به اينكه آنها مكلف بوده اند اين مراحل را قبل از استخدام من انجام دهند و ممكن است اينجانب در صورت مردود شدن فرصت هاي ديگري را از دست داد باشم، ايا اين برخورد قانوني بوده است ؟ و درصورتي بروز مشكل مرجع شكايت اينجانب كجا خواهد بود؟ (365339)
 
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۰۹:۲۲:۲۸
باسلام وخسته نباشید
چند ماهی است که بزراگراه یادگار امام حد فاصل خیابان امام خمینی (ره ) تا خیابان آزادی از جنوب به شمال مسدود گردیده ( شمال به جنوب حد فاصل خیابان طوس تا خیابان امام خمینی (ره ) بیش از یکسال است که مسدود گردیده است ) است و مسئولین شهرداری نیز کاری جهت ایجاد راهی برای عبور و مرور انجام نداده اند و فقط اقدام به بستن خیابانهای منتهی به خیابان هاشمی و دامپزشکی و ... نموده اند (وقت و بنزینی که صرف دور زدن و ترافیک ایجاد شده هیچ اهمیتی ندارد) البته در خیابان هاشمی به خیابان دامپزشکی کوچه ای وجود دارد به نام کوچه مدرسه ( از ابتدا تا انتهای این کوچه سرتا سر مدرسه قرار گرفته از ابتدایی تا دبیرستان و دخترانه وپسرانه ) که قبل از مسدود شدن بزرگراه این کوچه جهت امنیت عبور دانش آموزان ورود ممنوع بود و هر صبح نیز پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی نیز نسبت به عبور و مرور ماشینها نظارت می کردند ولی از ابتدای سال تحصیلی این کوچه نیز به صورت یکطرفه گردیده است و شما خود باید شاهد عواقب و خطرات ایجاد شده به علت این کار برای دانش آموزان می بودید و می دید و از طرف دیگر در خیابان دامپزشکی کوچه ای وجود دارد به نام شهید اسکندری که به علت وجود شورایاری منطقه 10 این کوچه ورود ممنوع گردیده است و کوچه مجاور این کوچه به نام شهید برادران فغانی به صورت یکطرفه جهت دسترسی ماشینها قرار گرفته است فقط کافیست یک روز ساعت 6 به بعد در این محل حضور یابید و ترافیک ورودی به این کوچه را نظاره گر باشید . اهالی محل چندین و چند بار به شهرداری مراجعه کرده اند تا نسبت به باز نمودن کوچه شهید اسکندری اقدامی صورت بگیرد تا بار ترافیکی و آلودگی هوا و صوتی ایجاد شده کمتر گردد که متاسفانه کارشناسان محترم ترافیک منطقه 10 از این اقدام سر باز زده اند ( حال دستور مقامات بالاتر به علت وجود شورایاری محله است و ... خدا عالم است ) که این علاوه بر خطرات جانی که برای عبور مردم که از این مسیر عبور می کنند دارد سرو صدای ایجاد شده به علت ترافیک بالا (کل ماشینهایی که قبلا از بزرگراه عبور می کردند حال از این کوچه که به علت عرض کم امکان عبور فقط یک ماشین را دارد می گذرند و ورود ماشنهای سنگین که خود مشکل دیگری است و جدیدا هم یکی از سرعت گیرهای ایجاد شده به علت تسهیل در عبور و مرور برداشته شده است .
- حال سوال من از مسئولین محترم این است که چگونه است که ابتدا مجوز ساخت ساختمانهایی که در طرح وجود داشت را داده اید که حال با تخریب آنها به مشکل بر به خورید آیا این قابل پیگیری نیست ؟
- چرا بزرگراه را که باید خراب می گردید با هزار و یک تبلیغات افتتاح نمودید که حال گود برداری و خراب کردن سرمایه ای که از جیب این ملت می رود هم به علت وقت و هم مصرف بنزین و مشکلات عصبی و.... بازگشایی گردید که حال با سرمایه ای چندین برابری تخریب گردد آیا نباید مسئولین پاسخگو باشند که چرا با سرمایه ای که مردم در اختیار آنها قرار داده اند این گونه برخورد می نمایند .
- چرا محلی را که هنوز هیچ کار خاصی بعد از گذشت چندین ماه انجام نشده است مسود نموده و ساکنین محل را با مشکل مواجه نموده اند (به علت تاریک بودن محل مامنی برای سارقین و معتادین شده است )
-چرا با وجود امکان ایجاد راهی (با تخریب چند ساختمان که در طرح قرار داشتند و متاسفانه مجوز ساخت برای آنها صادر گردیده است ؟) برای دسترسی راحتر مردم به خیابانهای مسدود شده اقدامی صورت نگرفته است .
- چرا شهرداری محترم منطقه با وجود سازمانی به عنوان منشور جامعه ایمن هیچ فکری به حال دانش آموزانی که هر روز صبح باید از بین ماشینهای عبوری از کوچه مدرسه خود را به مدرسه برسانند نمی کند و حتما باید یک اتفاق ناگواری بیش بیاید تا در تمام تلویزیون و رادیو بحث و تبادل نظر و کارشناسی و دیگر هیچ!
- چرا دو کوچه ای که به موازات یکدیگر قرار گرفته و هر دو امکان عبور ماشین را دارا می باشد یکی را به علت وجود شورایاری ورود ممنوع ( دارای عرضی با امکان دو ماشین از کنار یکدیگر ) و دیگری را یکطرفه اعلام می نمایند و کارشناس ترافیک شهرداری اعلام می نماید که مسیر دسترسی مردم را نمی توان بست ! ( یک بام و دو هوا )
-درکوچه شهید برادران فغانی دو طرف کوچه ساختمانهای بلند قرار گرفته است که عملا امکان جابه جایی هوا کم می باشد و با عبورماشینها آلودگی بسیار سنگینی وجود دارد ( سروصدای ایجاد شده به کنار ) و عملیات عمرانی شهرداری نیز مزید بر علت شده است که به علت وجود گرد و غبار ناشی از عملیات عمرانی می باشد
-شهردار محترم محل حتی یک لحظه در محل حاضر نشده تا با ساکنین دیداری نماید و یکی از همسایه ها هم که درخواست ملاقات حضوری را داشته وقتی به او داده نشده است .
به کجا باید شکایت برد حتی شورای شهر هم پاسخگو نیست و متاسفانه پرسنل شهرداری حرفشان این است که بعدا این محل شاهد افزایش قیمت خواهد بود آیا می شود سلامتی را با پول عوض نمود .
شما قضاوت کنید . (365342)
 
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۰۹:۳۷:۱۴
سازمان ثبت اسناد بر طبق قانون می بایست بر اساس گروسه تعریف شده ای پس از تقاضای صدور سند برای زمینهای عادی نسبت به صدور سند اقدام نماید ولی از سال 66 تاکنون اقدامی نکرده است حال آب و فاضلاب در سال 83 در این زمین اقدام به حفر کانال بدون مجوز از شهرداری نموده است با شکایت در دادگاه و دیوان عدالت می گویند چون سند ندارید رسیدگی نمی کنیم چه باید کرد؟ (365346)
 
داود
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۱۰:۴۱:۵۶
شما را بخدا به مسولان در مورد مشكلات حضور بي مجوز و غير قانوني هفت ميليون افغاني و دو ميليون عراقي تذكر بدهيد . كي مي خواهند اينها رابيرون كنند ؟ چرا سهميه دانشگاه جوانان ما به آنها داده ميشود؟ چرا بايد اين مردم خرج اسكان و تحصيل وكاريابي و جنايات آنها را بپردازند؟ تا كي مشكلات كشورهاي گشنه دور و برمان بدوش اين مردم بد بخت بايد باشد ؟ آيا مسولان نمي دانند چه بلايي سر مردم آمده است؟ آيا چراغي كه به خانه رواست را به مسجد مي برند؟ بچه من چرا بايد در كلاس 40 نفره تحصيل كند تا ما هزينه تحصيل صد ها هزار كودك افغاني را بدهيم؟ چقدر از ايراني ها بايد بيكار شوند تا افغاني ها سر كار بيايند؟ مسولاني كه شبانه روز از مردم مي خواهند صرفه جويي كنند چرا منابع انرژي اين كشور را بدون كوچكترين ماليات و عوارضي به بيگانگان مي دهند ؟ آمديم و ناآرامي در اين كشور ها تا ابد ادامه داشت ما تا كي بايد به مردم خود ظلم كنيم؟ شما را بخدا به مسولان بگوئيد 40 درصد مشكلات اين مردم وكشور اهم از بيكاري . مواد مخدر . جرم و جنايت . كمبود مواد عذايي و منابع انرژي . ترافيك و ازدياد جمعيت . بيماري و بي فرهمگي و هزاران مشكل اين كشور را با بيرون كردن اينها براحتي مي توان حل كرد . فكري بكنيد (365356)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۱۰:۴۸:۲۹
آقای جلیلی منظورکابر در خصوص شرکتهای خدماتی و پیمانکارانی است که خود سازمان و اداره دولتی اموراتش را از طریق مناقصه و بصورت قانون مند و حتی نیرو های کاری با تحصیلات عالیه را بطور قراردادی با معرفی همان سازمان دولتی مشغول بکار نموده اما بنا بدلایلی کنتاکت فی ما بین کارگر با شرکت خدماتی منجر به اخراج کارگر قراردادی شده آیا سازمان دولتی می تواند از حقوق تضییع شده نیروی معرفی کرده اش را داشته باشد یانه ؟ متشکرم (365359)
 
احسان
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۱۱:۳۵:۱۸
كارگري هستم كه سال 1385 و حسب مصوبه هئيت وزيران تعدادي سهم شركت تحت پوشش شاهد و سازمان گسترش ( شركتي كه شاغل آن بودم) رااز طريق سازمان خصوصي ساري دريافت كردم (باصطلاح سهام كارگري ) اما پس از آن مدير عامل و هيئت مديره شركت از دادن اطلاعات مجمع عمومي ساليانه و يا پرداخت سود امتناع مي نمايد .چه بايد كرد . (365376)
 
سعید رودکی
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۱۲:۴۸:۲۰
درداخل( پارک 22 بهمن شهرداری منطقه 19تهران )پارک محل سکونت ما شهر بازی وجود دارد که علی رغم تذکرات مکرر همسایه ها به پخش موزیک و ترانه تا ساعت 12 شب آنهم با صدای بلند و اعلام به 137 ترتیب اثر داده نشده واخیرا اقدام به افزایش فضای پارک بازی در محوطه پارک نموده اند با توجه به پیام اخیر مقام معظم رهبری در خصوص جلوکیری پخش صداهای غیر از اذان از بلندگوی مساجد ..... چه راهکار قانونی وجود دارد که شهرداری تهران را ملزم نمائیم با بر چیدن این شهر بازی متعلق به بخش خصوصی ضمن ایجادآسایش بیش از 200 خانواده حد اقل نسبت به تعهد خود جهت رفع آلودگی صوتی در شهر تهراناقدام نماید . (365391)
 
مجید
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۱۵:۲۶:۴۱
حدود 2 سال پیش قراردادی با یکی از معاونتهای راه آهن بستیم برای پروژه عمرانی . تا این زمان هم نیمی از مبلغ را بیشتر پرداخت نکرده اند . تمامی مدارک قرارداد و صورت وضعیت و تحویل قطعی کار هم انجام شده است . آنها هم مدام می گویند بگذارید بودجه بیاید . حال ما می توانیم به دیوان شکایت کنیم ؟ (365438)
 
hasan
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۱۵:۳۹:۰۷
هیات تخلفات به دلیل غیبت (اعزام به خارج برای معالجۀ فرزندان وتاخیر در مراجعت به کار)من را اخراج کرد ، هیات تجدید نظر و دیوان عدالت هم آن را تایید کردند ، یعنی دیگرهیچ راه پیگیری نمانده است و باید در خانه نشست ؟ (365439)
 
امیر حسین
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۲:۲۲:۳۶
با سلام : در سال 1376بعلت غیبت با حکم وزیر از اموزش و پرورش اخراج شدم و با شکایت به دیوان عدالت در سال 81 با نقض رای به کار برگشتم . چگونه می توانم حق و حقوق و سنوات بازنشستگی دوره تعلیقی را بگیرم . (3006503) (alef-13)
 
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۱۹:۵۳:۵۴
آقا ما هرچی‌ تو این الف مینویسیم سانسور می‌شه. کجا باید شکایت کرد!!!؟؟؟ (365479)
 
hossein hajiagha
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۲۰:۲۳:۴۰
از بنیاد شهید و جانبازان من شکایت دارم .... جرات دارید پیگیری نمائید ؟ افرادی که یک ماه عقب جبهه بودند خانه و وام گرفتند و من و دیگران دریغ از یک تشکر (365483)
 
حمید
۱۳۸۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۳۶:۲۳
بخاطر مطرح کردن چنین بحثی به الف و گردانندگان آن تبریک میگویم.
مطرح کردن حقوق شهروندی و آشنا کردن مردم به حقدق خویش بسیار جالب و بجا میباشد. (365502)
 
رکب خورده
۱۳۸۹-۰۷-۲۷ ۱۱:۴۲:۴۵
باسلام واحترام خدمت همه دوستان و خدمت آقای جلیلی
سئوال:حدود 9000 نفر عضو تعاونی مسکن تهران وزارت جهاد کشاورزی(زمینهای مرادآباد پونک وسوهانک) هستند وحدود 10سال است که مشکل مجوز برای تفکیک وساخت هستند وبصورت شفاهی اعلام کردند که به آنها زمین معوض در اطراف تهران می دهند واز آنهم خبری نیست می شود راهنمایی فرمایید که ما باکدام وزارت خانه وموسسه وشهرداری قسمت و.... باید شکایت کنیم!!!مثل وزارت تعاون وزارت جهاد کشاورزی وزارت مسکن وشهرسازی ازدولت از شهرداری منطقه 1 و5وغیره!!!!!
وچه مقدار دیگر باید منتظر باشیم جون دولت دارند به دیگران از طریق مسکن مهر کمک می کنند ومتاسفانه حق 9000 نفر از سنگرسازان بی سنگر جهاد سازندگی زمان جنگ ضایع شده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ذیل مراجعه فرمایید
http://suhanak-moradabad.ir/
باسپاس
رکب خورده (365607)
 
باقری
۱۳۸۹-۰۷-۲۷ ۱۴:۱۶:۰۹
در شهر ما اداره اوقاف مدعی وقف بودن یک دانگ 3/2 شهر است مردم هم با شکایت به مراجع قضایی حکم گرفتند وسند شش دانگی هم دارند اما اوقاف قبول نکردخه وبا زد وبند با ادرات شهرستان برای هر امری مردم را به ادره اوقاف می کشاند واوقاف بی دلیل یک دانگ خودش را مطرح می کند من سیوالم این است آیا پذیرش حکم قضایی تنها باید توسط مردم انجام شود ودولت نباید به حکم پایبند باشد .مازندران - نکا (365683)
 
alirezasabetpour
۱۳۸۹-۰۷-۲۷ ۲۳:۱۷:۵۶
I am writing this letter in hope that your advice could be of help. I will attach my letter . Please be aware that Dr Ziaee the head of department in Ministry of health 5th floor is not happy to accept the appeal and deal with my appeal.

Thanks

Dr Alireza Sabetpour (365778)
 
علی
۱۳۸۹-۰۷-۲۸ ۱۲:۵۸:۲۱
1- رئیس شعبه دیوان هر چند مرد خوبی است ولی چندان از قضی نمی داند. او را دکتر صدا می زنند. من فکر کردم او دکترای حقوق دارد. اما بعدا یکی می گفت که او دندان پزشک است. آیا راست است؟
2- شکایت از مدیران دولتی در دیوان بسیار است. مدیران و روسای دستگاههای دولتی در جواب آنکه اقدامی از آنها غیر قانونی است با صراحت می گویند ما انجام میدهیم شما برید شکایت کنید و حکم بگیرید. می دانند که پدر کارمند در می آید تا حکم بگیرد.
دستگاهی که از او شکایت زیاد می شود از دو شق خارج نیست.
1- احکام علیه دستگاه و به نفع کارمند است که بیانگر بی قانونی عمل کردن مدیر دارد.
2- احکام به نفع دستگاه صادر می شود. در آن صورت بیانگر آن است که دستگاه رفتار خود را نتوانسته برای کارکنان توجیه نماید و لذا مدیر از نظر رفتار سازمانی ضعیف است.
لذا باید اولا تعدادشکایات از دستگاه اجرایی به دیوان بررسی شده و معیاری برای ارزیابی مدیران باشد
و ثانیا ضروری است که قسمتی از خسارات وارد به کارمند بر اثر حق کشی مدیران را هم مدیر مربوطه از جیب مبارک بپردازد تا کمتر تخلف کند. (365425)
 
يوسف
۱۳۹۰-۰۱-۱۶ ۱۱:۰۶:۲۳
با سلام و احترام
در حال حاضر بيش از 9 ماه از تردد معتادين به مجتمع خود رنج مي بريم و هرگونه برخوردي كه مي نماييم به نتيجه اي نمي رسيم و فقط از آنهتهديد شده ايم استشهاد جمع آوري كرده ايم و به دادسرا نيز مراجعه نموده ايم خانه يك از واحدها به عنوان مكان مورد استفاده قرار مي گيرد و تردد بصورت شبانه روزي مي باشد . راهنمايي بفرماييد به چه صورت بايد امنيت مجدد به اين مجتمع 16 واحدي برگردد ضمناً ايشان مالك مي باشد . (426121)
 
عباس جلاكمالي
۱۳۹۱-۰۱-۳۰ ۱۱:۰۴:۳۲
سلام من نكهبان دانشكاه سيستان وبلوجستان هستم باتوجه به عدم بذيرش مدرك كارداني حقوق قضايي بنده به دليل عدم انطباق باشغل وبذيرش مدرك همكارم بنده بايدبااين تبعيض جه كنم؟ (746109) (moderator18)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۰۹:۰۶:۳۵
سلام ؛ ماشينم را بعلت شيشه دودي در كرج توقيف كرده و يك هفته گفته اند كه بايد در پاركينگ بماند بعد از آن مراجعه كنم . ولي تو جرايد و راديو از طرف رئيس پليس اعلام شده بود كه تا 40 درصد مجاز است . ولي افسر توقيف كننده مي گفت هر درصدي را ما توقيف مي كنيم . حالا به كي مي توان شكايت كرد؟ (854696) (moderator102)
 
قدیر
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۸:۱۱:۰۸
با عرض سلام و خسته نباشید
اینجانب قدیر صداقت خستم از آمل . از پدربزرگ حقیر 2 قطعه زمین به من رسیده که 6 دانگ وقف می باشد که بعد از کشمکشهای فراوان با اداره اوقاف شهرستان آمل بنا شد 50 درصد از زمین به اوقاف تحویل داده شود و 30 درصد پذیره هم پرداخت شود . حال که کار رو به اتمام است . اداره اوقاف از 3 پرونده ای که مربوط به این زمین بوده دو عدد موجود می باشد و پرونده اصلی که قبل از عید 1391 بوده مفقود شده . اداره اوقاف هم سر بالا صحبت میکند . آیا این تقصیر حقیر میباشد که پرونده گم شده . اصلا مگر میشود پرونده در همچین اداره ای گم شود . حالا شما قضاوت کنید به کجا باید مراجعه کنم اصلا در کامپیوتر اوقاف مفقود شده . تازه 30 درصد پذیره برای حقیر که کارگر ساده بوده و هم مستاجر بسیار سخت است . لصفا راهنمایی کنید . متشکرم (855979) (moderator102)
 
مریم
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۰۹:۴۷:۰۲
سلام خسته نباشید
شرکت ما پیمانکار شهرداری هست و هزینه هایی را در ایام عید متقبل شده که طبق بند قرارداد شهرداری باید پرداخت نماید شهرداری از پرداخت شانه خالی می کند مرجع شکایت کجاست و من باید به کجا شکایت کنم ؟ (864482) (moderator19)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۹-۲۴ ۱۷:۱۹:۵۴
باسلام وخسته نباشید.
اینجانب درسال 90به امیدخانه دارشدن عضوتعاونی مسکن مهرشماره70شهرستان اندیمشک گردیدم.طبق قراردادسهم مشارکت برای یک واحد80متری باپارکینگ مبلغ14میلیون تومان تعیین شدکه بافروش ماشین؛طلاهای همسر وبچه وگرفتن وام سهم خود راپرداخت نمودم.حال بااتمام ساختمان تعاونی مبلغ14میلیون تومان دیگرمطالبه مینماید.ازطرفی دیگرمدیرعامل این تعاونی برای یک پروزه ی64واحدی 138عضو ثبت نام کرده است.برای رفع مشکلات به اداره های تعاون؛مسکن وشهرسازی شهرستان ومرکز استان(اهواز)وفرمانداری اندیمشک به همراه سایر اعضا مراجعه نمودیم.اماتاکنون.....بیش از9ماه.... هیچ اقدامی نکرده اند.این مشکلات باعث بروزبحران وسلب آسایش درخانواده ها گردیده است.این هم از مسکن مهروهتماد به پرو|ژه ملی (1047970) (alef-1)
 
tayebekazemifar
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۰۰:۵۴:۵۸
سلام من از اداره برق خیابان دماوند شکایت دارم . یک سال است من را برای دادن کنتور منتظر گذاشته به کجا شکایت کنم . کمک کنید ... (1213703) (alef-15)
 
فرشاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۴:۱۴:۳۰
از شهرداری پردیس بومهن شکایتی مبنی بر وضعیت خیابان اصلی شهر دارم که منجر به ترکیدگی لاستیک و تخریب جلو بندی خودرو ام گردیده که با احتساب هزینه کارشناسی 12000000 ریال متضرر شده ام مطالبه وجه را از کدام نهاد یا دادگاهی خواستار شوم .
ضمن مراجعه به شورای حل و اختلاف شهرستان پردیس بعد از 4 ماه حکم عدم صلاحیت شورا صادر کرده اند.
با تشکر (1395296) (alef-15)
 
فرهاد
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۸:۲۵:۱۶
با سلام و احترام
ميخواستم بدونم كارمنداي شهرداري جطوري ميتونن از مديراشون شكايت كنن؟ به دليل اينكه به مديرم باج ندادم داره من و كارمو زير سؤال ميبره و اخراجم ميكنه.
ممنون (1710691) (alef-6)
 
موسوي
۱۳۹۲-۰۹-۰۲ ۰۸:۴۰:۰۵
با سلام واحترام : من متقاضي وام ازدواج بودم و چون شرايط وام 5ميليون توماني هر دوي ما داشتيم طبق روال هردو جداگانه اسم نويسي جهت دريافت وام را كرده اما چون همسر من زودتر اسم نويسي نمود وقتي به بانك مراجعه نموده گفتن ما اعتبار بيشتر از 3 ميليون نداريم و نيمدهيم و ايشان هم همان مبلغ را دريافت نموده و زماني نوبت من شد و رفتم بازهم بانك همين مطلب را اعلام نمود من به بانك اعلام كردم اين مطلب را به صورت كتبي اعلام به من اعلام كنيد نه شفاهي كه از اين موضوع سرباز زده و مرا به سرپرستي منطقه مربوطه راهنمايي نموده در انجا من يك درخواست كتبي نوشته و تحويل سرپرستي دادم كه به از دو روز ايشان هم از دادن جواب كتبي خوداري نموده و ميگيند نيتوانند بدهند با توجه به تصويب اين مسئله توسط شوراي پول و اعتبار حافلانميدانم كجا بايد شكايت كنم آيا از سرپرستي بعلت عدم پاسخ كتبي ميتوان شكايت كنم كپي نامه همراه شماره را دارم آيا يك فر در جامعه حقوق ندارد كه يك ارگان نيتواند به صورت كتبي نتيجه را اعلام نمايد آيا من ميتوانم از سر پرستي بعلت عدم پاسخ به ديوان عدالت اداري شكايت كنم .با سپاس (1789756) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۱ ۱۶:۵۱:۲۸
باسلام ما جمعی از معلمان رسمی هستیم که از طریق نهضت سواد آموزی استخدام آموزش و پرورش شدیم وما تقریبا قبل از استخدام دو سال بیمه تامین اجتماعی بودیم و بعد از استخدام از ادارت وابسته سوال کردیم که ایا لازم است که سوابق بیمه تامین اجتماعی را انتقال بدهیم یا نه که مسولین فرمودند لازم نیست وما چند بار هم که مراجعه کردیم باز هم پیشنهاد دادند که معوقه های بیمه را بهتر است هنگام بازنشتگی پرداخت کنید چون هیچ وقت معوقه بیمه را طبق آخرین حکم حساب نمی کنند بلکه با حکم قطعی همان سال استخدامی محاسبه خواهد شد و متاسفانه ما به ادارات کارگزینی خود اعتماد کرده واز پیگیری این موضوع مهم منصرف شدیم ولی در حال حاضر بخشنامه کرده اند که معوقه های بیمه با اخرین حکم وبا 30 درصد محاسبه خواهد شد واین مبلغ برای ما معلمان که با دریافتی بسیار کم بسیار سخت و دشوار خواهد شد لذا ازشما مسولین محترم و دلسوز خواهشمندیم دراین مورد ما را یاری کنید ویا لااقل 30درصد را به همان 9درصد فعلی کاهش دهند. با تشکر (1901436) (alef-10)
 
منصور
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۲۱:۰۳:۵۲
با سلام واحترام .من چند سال پیش زمینی را با مجوز شهرداری منطقه دوازده در استان اصفهان خریداری کرده ام جلوی درب منزل ما یک گذر 16 متری است که متاسفانه کشاورزان ادعای مالکیت نموده وتا پاشنه درب منزل من وامثال من را کشت کرده اند پس از پیگیری های زیاد وشکایات مکرر موفق به ازاد سازی این گذر 16 متری را از دادگا ه محترم گرفته ایم ولی کشاورزان اجازه ازاد سازی را نمی دهند و هر دفعه با قلع وقمع وارد عمل شده اند حال می خواستیم بدانیم تکلیف ما در این مدت جی می شه ترا بخدا کمک کنید ما خسته شدیم از این وضع واوضاع شما خودتان را بگذارید جای ما باتشکر فراوان (1975631) (alef-10)
 
مرامي
۱۳۹۲-۱۲-۰۱ ۱۰:۴۴:۲۷
با سلام احترام من 12 سال پيش يك قطعه زمين در پاكدشت خريدم قولنامه اي خريدم سند نيست الان نفر اومد تصرف كرده ساخته رفتم شكايت كردم شيش ماه است دادگاه هيچ جوابي نگرفتم دادگستري پاكدشت امروز فرداد مكنه به دادگستري گفتم توقف كاربديد تاتكليف روشن بش اين كارنكردن من بايد چكاركنم تورا خدااكمك كنيد نميدانم به كجا مراجع كنم (1984622) (alef-6)
 
رحیم عباسی
۱۳۹۳-۰۳-۱۶ ۰۰:۱۰:۰۵
سلام
بنده در شهرستان پلدشت جنب رود ارس بعد از پروانه ساختمان یک ساختمان 3 طبقه احداث کردم و پروانه پایان کار هم گرفتم حال جهت ثبت در دفاتر رسمی ثبت اسناد اقدام کردم ولی اداره ثبت از اداره آبیاری استعلام کرده و می گوید اونجا حریم رودخانه است و از رودخانه تا ساختمان 500متر یا بیشتر فاصله هست و شهرداری هم به هیچ عنوانی مسولیت این کار را برعهده نمی گیرد از شما خواهشمندم بنده را راهنمایی نمایید. (2185219) (alef-13)
 
رستم اکبرزاده
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۸:۲۲:۲۵
سلام
اینجانب به عنوان یک شهروند تلخفی را به سازمان جهادکشاورزی شهرستان گزارش کردم اما رئیس سازمان نه پیگیری کرد وبه این جانب جوابی داد.به فرمانداری هم نامه زدم مثل سازمان جهاد کشاورزی شهرستان شدجوابی ندادند.به سازمان جهاد کشاورزی هم گزارش دادم نتیجه ای نداشت.چون به بازرسی نامه زدم جهادمجبورشد به بازرسی جواب بدهد.که البته به جوابیه جهاد اعتراض کردم حالا سازمان بازرسی میگوید اعتراض شما توسط کارشناسان بازرسی دردست بررسی است.
برای جوابگویی سریع تراین اقایان ایا راهی وجود دارد که انها به له دادگاه بکشانم
یانه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید. (2222232) (alef-10)
 
احمد یاوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۲ ۰۲:۰۹:۲۴
جهاد کشاورزی جزو ارگان های بسیار وظیفه شناس میباشد خیلی خیلی جای خوبی هست شمارا به خدا از اینها شکایت نکنید این جها کشاورزی از هر مرجع دیگری بهتر و صادقانه تر عمل میکند. (3599765) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۴-۲۲ ۰۲:۰۶:۵۱
سلام خسته نباشید ممنون از سایتتون امید وارم جواب سوال منم بدید
من میخواستم بدونم ایا میشه از نظام وظیفه و قسمت معافیت های پزشکی هم به دیوان عدالت شکایت کرد؟
من بیماری دارم که در بند قانونی معافیت اومده و دکتر های متخصص بیماری منو تایید کردن ولی در جریان معافیت منو به دست دکتری سپردن که به قول خودشون معتمدشون بود و اگاه از بیماری ها ولی مشخص بود که نبوده وقتی من گفتم بیماری پی اس سی دارم گفت چی چی؟ بعد گفت کجات درد میکنه گفتم من اون زمان که بابت بیماریم بستری شدم بیمارستان چند بار مربوط به کبدم بود و مجاری صفروای گفت که خب الان حالت خوبه و بدون هیچ چک و نگاهی به پرونده پزشکی من گفت که شما برو اموزشی و خدمت اگر اونجا مریضیت اوت کرد اون موقع اقدام کنید و معافی بگیرید منم بهشون گفتم ایا شما که اینقدر مطمئن هستین من بیماری ندارم و حالم خوبه یه برگه بنویسید که اگر حال من بد شد مسئولیتش با شماست و گفت من کاری به اینده ندارم .
بیماری من هم طوری هست که ممکنه اوت کنه و به پیوند کبد هم مربوط بشه
ایا میشه شکایت کرد ممنون میشم جوابی بدید با تشکر (2251780) (alef-10)
 
ابوالفضل
۱۳۹۳-۰۴-۲۷ ۰۳:۴۱:۳۲
سلام،من در ازمون استخدامي اداره بهداشت و درمان شركت كردم وقبول شدم،با گذشت يكسال و كليه مراحل استخدامي از گزينش تا استعلامات و طب كار انجام گرفته اما هنوز خبرب از استخدامي نيست،مي توانم به ديوان عدالت اداري در مورد عدم استخداميم شكايت كنم،لطفا راهنمايي بفرماييد (2260302) (alef-1)
 
یاسین
۱۳۹۳-۰۵-۰۹ ۰۹:۴۷:۲۱
باسلام
میخواستم بدونم برای مجتمع مسکونی ساخته شده که خوب نساخته اند و هنوز سند آنها را هم بعد از چندین سال به ما نداده اند باید به کجا شکایت کرد.
با تشکر (2278970) (alef-13)
 
علی law
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۲۳:۴۶:۰۵
با سلام و عرض ادب و ارادت، به چه نحوی از اداره دامپزشکی در قصور و عدم تشخیص به موقع نوع بیماری دامها شکایت نمایم، به چه نهادی مراجعه کنم؟ دیوان عدالت اداری یا مرجع دیگری؟ (2312434) (alef-3)
 
س
۱۳۹۳-۰۷-۰۹ ۱۸:۴۸:۳۹
با سلام واحترام و خسته نباشید. خواستم بدونم برای شکایت از رفتار بد کارمند اداره کار باید به کجا شکایت کنم. با تشکر (2403607) (alef-10)
 
س
۱۳۹۳-۰۷-۰۹ ۱۹:۰۳:۲۸
با سلام. برای اطلاع دادن مشکل معتاد بودن کارمندان شرکتی خصوصی کدام سازمان پاسخگو است و اطلاع پیگیری به چه صورت است.آیا پیگیری میشود یا بنظر شما فایده ای ندارد؟
و کارمندان اداره ای مدام در ساعت کاری حاضر نیستند و رئیس اداره حامی کارمندان خود آیا مرجعی برای شکایت هست؟کجا؟ آیا مدرکی دال بر اثبات باید داشت یا گزارش دادن کافی است وپیگیری میشود؟
باتشکر (2403621) (alef-10)
 
شاهرخ هاشم پور
۱۳۹۳-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۱:۱۰
سلام/من در تاریخ۱۳/۱/۹۳تصادف کرده وچون بیمه مربوطه بیمه توسعه بوده از آن تاریخ تا کنون که برای دریافت خسارت مرجعه میکنم خسارت بنده را ندادن لطفا بنده را راهنمایی کنید که باید به کجا شکایت کنم (2359575) (alef-10)
 
رحمت
۱۳۹۳-۰۶-۱۷ ۱۶:۱۴:۱۸
با سلام .در طول 38 روز چندین بار برای پیگیری نامه ابلاغیه اینجانب جهت ار سال به اداره ابلاغ به شعبه 272 ونک مراجعه نمودم. از کارمند محترمانه علت تاخیر را سوال نمودم.در جوابم گفتند همینه. وقتی اصرارکردم و نامه را دستی گرفتم و به اداره ابلاغ بردم تاریخی روی آن درج نشده بود.دوبار باید فردا جهت درج تاریخ به همان کارمند رجوع نمایم.نمی دانم آیا 38 روز دیگر طول خواهد کشید یا نه؟چه کسی پاسخگوی این بی انظباطی و سرگردانی ما خواهد بود؟ (2364758) (alef-6)
 
پرویز علیزاده اصل
۱۳۹۳-۰۷-۰۹ ۱۲:۵۴:۰۵
با سلام واحترام : به استحضار می رساندمجاور جنوبی ملک اینجانب اقدام به احداث ساختمان کرده با توجه به عدم رعایت ارتفاع مجاز 13/5 متر درحد شمالی 19.5 متردیوار احداث شده مراتب طی شکایت مورخه 93/4/5 به شهرداری اعلام کارشناسان زیربط شهرداری بعدازبازدید های مکرر اعلام تخلف وپرونده تخلف تشکیل داده اند وقسمت شهر سازی طی نامه شماره 7498/6/6 مورخه 1393/4/16 نسبت به جلوگیری عملیات وتوقیف آن دستور دادند ومتاسفانه شهداری منطقه شخصا اجازه عملیات مجددرا داده اند خواهشمنداست ایجانب را جهت احقاق خود چگونه عمل کنم راهنمایی فرمایئد. با تشکر علیزاده (2402975) (alef-10)
 
نظری
۱۳۹۳-۰۷-۱۰ ۰۵:۰۴:۲۰
ببخشین من اگه از یه شرکت خودروساز شکایت دارم بایستی ب ککا شکایت کدم سفند سال گذشته ثبت نام کردم تحویل تیر امسال والان که اواسط متر میباشد ن خبری از دعوتنامه هستش ن تحویل ۳۰روز پس از صدور دعوتنامه ممنون میشم راهنمایی کنید (2404122) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۴ ۰۰:۱۱:۲۲
من فریدون صفری هستم چطور میتوانم بدانم که پروندم کامل است یا نه نواقص پرونده را ارسال کردهام ایا بدست دیوان محترم رسیده است ؟ (2409327) (alef-10)
 
علی صادقی
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۲۱:۴۲:۱۲
آیا ممری که بنیاد مسکن 17سال قبل بازگشایی نموده توسط شهرداری قابل واگذاری می باشد ؟در صورتی امکان از کدام ارگان و به کجا شکایت نماییم (2437646) (alef-10)
 
عبدالمجید کاظمی راد
۱۳۹۳-۰۸-۰۶ ۰۹:۲۷:۰۱
سلام در سال 1380 پس از امتحان برای پروانه اشتغال شرکت کردم . نتیجه امتحان زیر حد نصاب بود بعدا بخشنامه کردند که آنهایی که نمره کمتر اورده اند می توانند در کلاس شرکت نمایند . به مدت سه روز در کلاس شرکت کردم . پس از قبولی در سال 81 پروانه اشتغال پایه سه صادر شد .در سال 84 در امتحان نظارت پایه دو قبول شدم . و در چندین کلاس سازمان نظام مهندسی نیز شرکت کردم . در سال 1387 پروانه پایه یک طراحی و پایه دو نظارت تمدید شد . در سال 92 چهت تمدید پروانه شرکت کردم . مدت یک سال مرا معطل کردند و مدعی هستند که قبولی شما در پایه سوم ابهام دارد.
حال با توجه به اینکه متوالی تایید صلاحیت و صدور پروانه اشتغال حراست سازمان مسکن بوده و هر بار نیز با مجوز حراست پروانه های قبلی صادر شده . می خواهم از مسکن شهر سازی بابت تاخیر یک سالل و 3 ماه در صدور پروانه اشتغال و بیکار شدن شکایت کنم . به کجا شکایت کنم . لطفا مرا راهنمایی کنید . (2454503) (alef-13)
 
farid
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۳۳:۲۶
باسلام وخسته نباشید.
من توراه اهن به صورت قراردادی 3ساله که کارمیکنم.مدرکم ازهمه بالاس ازهمه هم بیشترکاربلدم واستحقاق حقوق وپست های بالاترودارم.ولی باتوجه به پارتی بازی هایی که میشه الان من لیسانسم توقسمت کارگری کارمیکنم ولی ازهمکارامون هستن دیپلم هم ندارن بردن گذاشتن کارهای دفتری و....مامشکلمون وبه کی بایدبگیم تارسیدگی کنن؟
باتشکر (2466075) (alef-10)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۸-۲۰ ۱۴:۰۵:۲۳
برای شکایت از اختلاس و رشوه خواری در مبالغ کلان از شهرداریها به کدام ارگان مراجعه کنم .در صورتی که شهرداری مذکور در داخل استان از طرف بازرسین حمایت شود و دست انها نیز در این اختلاس باشد چکار باید کرد اثبات رشوه خواری و اختلاسی که در این شهرداری میشود بسیار ساده است که در مدت 11 سالی که بنده در اینجا هستم بسیار ساده و حتی نیاز به کارشناس ندارد (2481496) (alef-13)
 
ارمان پورنصيري
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۱:۳۱:۴۹
ملكي دارم در داخل شهر و پروانه ساختماني هم از شهرداري دريافت نموده ام اما اداره راه از ساخت جلوگيري ميكند كه خلاف قانون است چون زمين در داخل شهر ميباشد واداره راه متولي آن نيست ديوان عدالت هم به نفع من راي داده ولي باز هم اداره راه جلوگيري ميكند حالا بايد چه كار كنم و چه مرجعي بايد رسيدگي كند (2509128) (alef-10)
 
نگین عزیزی
۱۳۹۳-۰۹-۰۷ ۱۸:۴۴:۴۴
سلام من مدت 3 سال به صورت قراردادخریدخدمت در نیروی انتظامی خدمت کردم ولی به دلیل عدم اعتبار تمدید قرارداد نشدم ایا امکان شکایت وجود دارد وبه نتیجه میرسد (2515203) (alef-13)
 
عزتی
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۲:۵۶:۱۷
با سلام و خسته نباشید پدر من به مدت 4سال در جهاد کشاورزی خدمت کرده وجهاد کشاورزی بیمه نکرده وقتی اعتراض کردیم گفتن به شماحق بیمه تعلق نمیگیره میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم به کجا شکایت کنیم ایا میتونیم بیمه 4سال را دریافت بکنیم (2579216) (alef-3)
 
عادل فتحي
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۱۱:۳۸:۴۴
من درشركت مرزبان واحد بيمارستاني كار ميكردم الن دو ماه است كه به ما حق اولاد مسكن و...تعلق گرفته مرا اخراج كرده و مي گويند نيرو نمي خواهيم اگر نيرو نمي خواستيد چرا قرارداد بستيد به هر كجا ميروم به بمبست مي خورم حتي شهرداري هم پاسخ گو نميباشد لطفا راهنمايي بكنيد (2579815) (alef-3)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۲:۱۸:۱۹
باسلام. اگر شرکتی پیمانکاری در صنایع دفاع نیروهایی مصلح کار کرده باشد و بعد از 5 سال این سازمان از دادن حق و حقوق کارفرما سرباز زند.چطور و از کجا باید شکایت خود را اعلام کنیم تا حقوق قانونی خود را بگیریم؟ (2633947) (alef-3)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۲۰:۰۴:۱۹
با سلام و احترام بنده یکی از ساکنین شهر جدید پرند هستم در مسکن مهر اینجا هیچگونه امکاناتی وجود ندارد و خیابان های فاز های 3 4 5 6 فاقد تیر برق میباشد خواهشمندیم رسیدگی کنید (2683144) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۰۱:۱۲:۴۴
سلام متسديان تامين اجتماعي شعبه ٤ واحد بازنشستگي واقا بي ادب بي احترامي ميكنن به ارباب رجو لطفا رسيدگي كنيد (2699936) (alef-13)
 
ایمان حیدری
۱۳۹۳-۱۲-۰۵ ۰۰:۱۶:۴۷
سلام.. جانبازم کجا شکایت کنم..؟! مرسی (2702444) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۵ ۰۰:۱۷:۲۰
سلام.. جانبازم کجا شکایت کنم..؟! مرسی (2702445) (alef-13)
 
منصور
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۲۱:۲۷:۴۷
سلام من مهندس عمران هستم و از سازمان نظام مهندسی انتقاد شدید دارم.....آخه چرا در مقابل هزینه ای که ما برای آزمونای نظام مهندسی پرداخت میکنیم این آزمون ها انقدر دارای سوالای غیر استاندارده چرا جواب و کلید سوالا باید یکماه بعد روی سایت قرار بگیره چرا در مقابل حق اعتراض به نتایج آزمونی که گذاشتن هبچ کس پاسخگو نیست و اصلا معلوم نیست اعتراضای ما رسیدگی شده یا نه.واقعا این انصافه که با ما یه همچین برخوردی میشه؟کجای دنیا اینهمه بی نظمی و بی قانونی توی سازمانای دولتیشون وجود داره پس ما درد دامونو به کی بگیم چرا هبچ کس رسیدگی نمیکنه....فقط پول فقط پول فقط پوووول.واقعا متاسفم...... (2730324) (alef-3)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۵:۴۳:۱۵
وزارت راه و شهرسازی مسووله نه شهرداری جناب مهندس. (2812455) (alef-11)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۱-۳۱ ۱۲:۴۵:۱۹
اداره برق از تاریخ مردادماه به بعد قبض برق منزل مسکونی ما را اشتباها تجاری صادر کرده و با پیگیریهای ما در وحله اول اشتباه خود را قبول کرده بودند و گفته بودند درستش میکنیم. اما بعد از یک ماه مامور اداره برای قطع انشعاب ما آمد و ما از قطع انشعاب جلوگیری کردیم . و حالا اداره برق از ما شکایت کرده که جلوی انجام وظیفه مامور ما را گرفته اید. و ما میگوییم که اشتباه از طرف خودتان بوده که تعرفه قبض ما را به جای خانگی زدن تجاری زده اید و خودتان با پیگیریهای ما گفتید که موضوع را حل میکنیم . ولی الان زیر بار حرفشان نمیروند و میگویند باید این قبض را پرداخت کنید. و چون مانع قطع انشعاب برقتان شده اید مجرم هستید. و دادگاه هم اصل قضیه را که تغیر تعرفه خانگی به تجاری از طرف ادراره برق بوده رها کرده و موضوع ممانعت ما از قطع انشعاب را چسبیده و حکم بازداشت من را داده که با ضمانت بیرون هستم. من به کجا شکایت کنم و حرفم را به چه کسی بزنم.؟ (2835590) (alef-13)
 
uعباس شیرین
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۱:۴۶:۴۱
با سلام
احتراما برای توسعه مسجد که اداره اوقاف شهرستان اهر هم طلب مسئولیت مینماید من به کجا شکایت کنم. (2845977) (alef-3)
 
میثم
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۰:۱۷:۵۳
سلام ببخشید میخواستم سوال کنم اگر از اداره کار برای رسیدگی نکردن بخواهیم شکایت کنیم به چه جایی باید بکنیم که رسیدگی کنند (2847446) (alef-3)
 
توحید
۱۳۹۴-۰۲-۱۶ ۱۴:۰۰:۲۵
سلام خسته نباشید محبت کنید بفرمایید مساله زیر را به کجا شکایت کنم. سه واحد اپارتمان پیش فروش شده را هر سه نفر همزمان خریده ایم و یک وکیل گرفتیم و از فروشنده شکایت کردیم دو نفر شکایتش به شعبه بیست و مال بنده به شعبه هیجده افتاده مال اونها طرف محکوم شده پرونده من رد شده در حالی که شرایط در هر سه پرونده تا مبلغ چک و تاریخ شکایت و وکیل هر سه یکی هست میتونین راهنمایی کنین چطور حقم را بگیرم. (2871683) (alef-11)
 
نسترن
۱۳۹۴-۰۲-۱۷ ۱۵:۳۸:۴۹
با سلام ، تعداد 32 نفر از اعضاء تعاونی مسکن باستناد حکم دادگاه جهت تفکیک واحدهای خود به نظام مهندسی معرفی شده ایم . نظام مهندسی اظهار می دارد از آنجا که این 32 نفر در یک بلوک واحد نیستند و به صورت پراکنده در بلوک های مختلف واحد دارند لذا اگر بخواهند تفکیک سند نمایندباید کل هزینه ی تفکیک واحدهای هر بلوک پرداخت شود حال این سوال مطرح شده که آیا با وجود حکم رسمی دادگاه ، نامه ثبت اسناد و سی دی عرصه زمین ها نظام مهندسی می تواند این اعضا را مجبور به پرداخت هزینه واحدهای دیگر نماید . با تشکر (2874496) (alef-11)
 
محمودحامد
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۰۱:۳۴:۲۴
باسلام.
من برای گرفتن سندمالکیت زمین مسکونی تمام اقدامات لازم راانجام داده ام ولی متاسفانه ریاست ثبت اسناد هنگامی که تقاضای تعیین مجددکارشناس رانمودم باتوهین به من وعنوان اینکه"تومعتادی!!"کاملا بنده را ازرسیدگی عادلانه به پرونده ام واحقاق حقوق قانونی ناامیدکرد،من به کجامراجعه کنم؟ (2877007) (alef-11)
 
شهرام نوروزی
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۲۰:۲۵:۳۷
باسلام پدر اینجانب که از ایثارگران جنگ تحمیلی میباشد وکارمند بازنشسته جهاد میباشد جهت دریافت زمین سال 83 مبلغی به تعاونی مسکن جهاد پرداخت کرد ومجددا بنا به نامه ابلاغی جهت جدول کشی وواگذاری سند مبلغی پرداخت کرد ولی تاکنون پس از گذشت 11سال هیچ زمین یا سندی در دست ندارد آیا حق کسانی که برای این انقلاب وتحقق آرمانهای امام رحمت الله تلاش نموده ان اینه خواهشا از چه طریقی این اشخاص که کارمن جز هستن واز اقشار ضعیف جامعه هستن به حق خود میرسن با تشکر (2879056) (alef-11)
 
mhr
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۶:۰۵
با سلام و احترام

من یک فارغ التحصیل رشته اقتصاد جویای کار هستم
اردیبهشت ماه سال 94، بانک مرکزی آزمونی گذاشته و اعلام نیاز برای یک سری رشته ها از جمله رشته اقتصاد کرده.
ولی در این آزمون دو مشکل وجو داره
1- اولا اینکه هییت عامل بانک تصمیم گرفته متولدین 13 اردیبهشت سال 66 به بعد رو در مقطع ارشد پذیرش کنه که میشه افرادی که 28 سال دارند
درصورتی که درتمامی آزمونهای استخدامی، سن فارغالتحصیلان ارشد، 32 سال اعلام میشه. ضمن اینکه آخرین آزمون برگزار شده در این بانک، سال 90 بوده! یعنی 4 سال پیش که ما داشتیم تحصیل می کردیم.
درحال حاضر من با 22 روز اضافه سن نتوانستم در این آزمون شرکت کنم و هرچقدر به مسیولین بانک مرکزی اعتراض کردم فایده این نداشت و گفتند این تصمیمی هست که هییت عامل بانک میگیره، در آزمون 4سال گذشته، 30 سال سقف سنی بوده و امسال تصمیم بر اینه.

2- مورد دیگر اینکه نام رشته ما، مهندسی سیستمهای اقتصادی اجتماعی هست و در این رشته 18 واحد دروس اقتصادی پاس کرده و می توانیم هرجایی که رشته اقتصاد بخواهند شرکت کنیم. ولی در این آزمون رشته ما را معتبر نمی دانند و علی رغم پیگیری های مسیولین دانشگاه، با این جواب روبرو گشتیم که در دور بعدی که 4 سال بعد است، (با این شرایط سنی بانک مرکزی) این مشکل رفع خواهد شد! و هیچ کس، حتی خود قایم مقام وقت بانک مرکزی (کمیجانی) به مشکل بوجود آمده پاسخگو نیست.

من از این موضوع شدیدا ناراحت هستم
حقم ضایع شده و اعتراض شدیدی دارم، احساس میکنم مسیولین بی توجه و نالایقی داریم که به سرنوشت افراد بی اهمیت هستند

سوالم از شما اینه که آیا دیوان محاسبات پاسخگو هست؟ (2956183) (alef-13)
 
تهمینه رفیعی پور
۱۳۹۴-۰۳-۲۵ ۰۶:۲۴:۱۴
سلام خسته نباشید در سال 91 مبلغ 30 اردیبهشت 92 مبلغ 3 میلیون تومن دیگر که جمعا 60 میلیون تومن بابت ثب نام پروژه ساختمانیلبرگ به تعاونی مسکن نظام پرستاری پرداخت نمودم و بهمن 92 بعلت نیاز به پولم انصراف دادم در قرار دتدشان قید کرده بودند حداکثر پس از 2 ماه پول شما عودت میشه هنوز یک ریال به من ندادهاند بخدا به پولم نیاز دارم پولی که بازحمتکشی شبکاری در بیمارستان جمع آوری کردم الان نزدیک 4 سال است دست آن تعاونی است در حالی که خودم پول نیاز برای خزید جهیزیه دخترم از برادرم قرض کردم ولی ایشان هم الان پولشو میخواد من باید چکار کنم شما را به خدا کمکم کنیداجرتون با الله (2965872) (alef-6)
 
صلاح الدين فتحي راد
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۰۱:۴۵:۳۹
باسلام بعلت نظريه مغرضانه رئيس يكي ازگمركات استان كردستان و اعلام جرم غلط ايشان يك محموله لوازم خانگي بنده را ضبط و دوبرابر مال بنده رانيز جريمه نموده اند وبا تأمين دليل كارشناسي از سه تن ازكارشناسان گمركي كه هرسه نفر اعلام نموده اند نظر ريس كاملا اشتباه ومغرضانه بوده با زهم پرونده به قوت خودباقي مانده است لطفا مراراهنمايي كنيد كه چگونه و تحت چه عنواني و از چه مرجعي ميتوانم از اين ريئس اداره شكايت كنم تاموردظلم ايشنان قرارنگيرم باتشكر (2997094) (alef-6)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۵۱:۳۳
سلام ازاعضای هیئت مدیره تعاونی مصرف کارکنان دولت هستم که تعاونی مابالغ برشصت سال قدمت دارد ودرمکانی درحال فعالیت وارائه تسهیلات به کارکنان محترم شاغل وبازنشسته ومستمری بگیران هستیم که دقیقا شصت سال آن مکان بنام تعاونی بوده وهست ،باتوجه باینکه درمسیرادامه فعالیت خدمات نوین به کارکنان باشرایط اقساط هستیم ،اخیرا اداره ای بنام شهرداری درسازمان ما تاسیس شده ومدعی شده املاک ومستغلات متعلق به شهرداری می باشد وماکه تعاونی هستیم وداریم بخودشان تسهیلات میدیم می بایست منبعد اجاره ماهانه چندده میلیونی پرداخت کنیم آیا اینکه ازتعاونی ها اجاره دریافت کنند موردتاییده واگه نه ما به کجا مراجعه ودفاع ازحقوق خودشان کنیم؟ (3006131) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۱ ۲۳:۳۷:۳۷
سلاممن کارمند یکی از کتابخانه های دانشگاهی در کشور می باشم و قرار (3035337) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۱ ۲۳:۴۲:۵۴
سلاماگر از یک کتابخانه دانشگاهی درباره حقوقمان شکایت داشته باشیم که با وجود مصرف برق میخواهند سالن مطالعه را شبانه روزی کنند در صورتی که به جای پول این مصرف برق می توانند به ما پاداش بدهند که با انگیزه کار کنیم به کجا مراجعه کنیم؟ (3035350) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۴-۲۸ ۱۷:۴۱:۱۵
با سلام . لطفا" راهنمایی فرمایید اگر شخصی جعل اوراق پزشکی نماید و کارمندی متوجه جعل آن شخص نگردیده و از طریق دستگاه خود وجهی را بپردازد آیا مسئولیتی بابت سهل انگاری متوجه کارمند میباشد یا خیر؟ (3053679) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۵-۱۳ ۲۲:۴۶:۰۵
سلام
بنده دو بسته نوشابه خارجی تاکید میکنم فقط دو بسته برای مغازه با فاکتورو مقداری جنس ایرانی خریده بودم در مسیر برگشت پاسگاه مرا به دادن رشوه مجبور کرده ویک دلستر ایرانی رو از من گرفت بنظر شما کار ایشان درست بوده وبنده برای شکایت یا پیگیری این امر که موجب عادتشان نشود باید با کجا تماس بگیرم یا به چه ارگانی مراجعه کنم که با ایشان برخوردجدی شود نه از این قضیه بسادگی بگذرند؟ (هر چند کار از ریشه خراب است)
پاسگاه لاورچهو واقع در مسیر پارسیان -بندرلنگه میباشد.
در ضمن کل اجناس خارجی عمده از همین پاسگاه انتقال می یابد
لطفا مرا راهنمایی بفرمایید باتشکر (3094248) (alef-9)
 
محمد مهدی
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۰۱:۴۱:۲۱
برای شکایت از رءیس آموزش یک دانشکده در دانشگاه دولنی
باید به کجا شکایت کرد
سیستم درونی دانشگاه پاسخگو نیست (3140401) (alef-3)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۳:۴۹:۴۸
با سلام .بنده11سال پیش بعد از رفتن به کمیسیون پزشکی نظام وظیفه بنده رو بدون اینکه اطلاع رسانی کنن و یا کارت پایان خدمت برام ارسال کنن معاف شدم.ولی بعداز گذشت 11سال که برایه خرید خدمت سربازی اقدام کردم و ملبغ را به حساب ریختم متوجه شدم که 11سال پیش معاف پزشکی شدم، حال برای گرفتن پولم از نظام وظیف اداره بازرسی نظام وظیفه به من گفت بایدشنبه هفته اینده برم تست و آزمایش جدید بدم تا ، تایید مجدد نشم پول منو بر نمگردونن.حال سوال من از بازرسی کل کشور اینه که بنده از کی به کجا شکایت کنم .با تشکر.......... ل (3174843) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۱:۲۰:۵۴
اگه کسی از خود دولت شکایتی داشته باشه باید چیکار کنه کجا بره؟ (3178510) (alef-13)
 
لیلا
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۶:۴۲:۰۹
من از رفتگر شهرداری که در حین انجام وظیفه از از باغچه خونمون دذدی کرده شکایت دارم نزدیک 200000 تومن به من خسارت وارد کرده شهرداری هم این اقدام کارمندش رسیدگی نمی کنه و پاسخگو نیست من باید چکار کنم کجا برم؟؟// (3190198) (alef-13)
 
منابری
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۰۳:۵۳
سلام
قطعه زمینی جهت احداث واحد صنعتی در سال ۱۳۶۹ از اداره کل منابع طبیعی دریافت کردم که سپس منجر به صدور سند تک برگ به نام اینجانب گردید. ولی اکنون با رای دادگاه چندین هکتار زمین مجاور و قسمت زیادی از کارگاه اینجانب در مستثنیات قرار گرفته و ملک اینجانب قابل نقل و انتقال نمی باشد. من باید از چه کسی شکایت کنم؟
۱٫ اداره کل منابع طبیعی که سال ها از من اجاره دریافت کرده و سپس با قیمت کارشناسی روز از من پول زمین را دریافت کرده.
۲٫ شخصی که دادگاه به نفع او رای صادر کرده.
۳٫ از طریق چه مرجع حقوقی باید شکایت کنم؟ (3191415) (alef-13)
 
محمد حسن یعقوبی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۰۱:۳۰
بنده از شهرداری قم منطقه ۶ صدو بیست میلیون طلبکار هستم بابت عقب نشینی که انجام دادم حال شهرداری میگوید که طبق مصوبه شورای شهر غرامت شما را ۵ سال دیگر میدهیم.و هیچ خدماتی هم اعم از تراکم و معوض و .... از این طلب شما بشما داده نمیشود و فقط وفقط پول بنده را ۵ سال دیگر میدهد درصورتی که بنده بیست سال پیش عقبنشینی کرده ام حال چه کنم (3192718) (alef-13)
 
امیر علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۰۷:۳۰:۵۹
با سلام
از موسسات فرهنگی با بودجه دولتی به علت عدم هزینه در راستای تاسیس موسسه درکجا پیگیر شویم (3197026) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۵:۰۵:۵۸
سلام من یک معلم هستم در سازماندهی حق من را رییس اداره خورده به کجا شکایت کنم (3217089) (alef-3)
 
سارا
۱۳۹۴-۰۷-۱۳ ۲۲:۰۳:۵۲
سلام.خواستم بدونم اگه مثلا مردم راجع به یکی ازتصمیمات دولت اعتراض داشته باشند.باید چه کارکنند؟ایابا نوشتن موضوع اعتراض وامضاجمع کردن ازمعترضین میتوان اعتراض خود رابه دولت یامجلس رساند؟چند امضا لازم است تادولت یامجلس پاسخگوباشند؟ (3240957) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۷-۱۷ ۱۳:۳۴:۱۹
با سلام و عرض ارادت,برای شکایت از مسؤلین مسجد به کجا و چه کسی باید شکایت کنم.لطفا راهنمایی بفرمایید. و سپاس فراوان از این کار عامه پسند شما (3248268) (alef-13)
 
پژمان معنوی
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۳:۰۴:۴۴
سلام خسته نباشی من کارهای اداری اعم از انجام مراحل کارهای شهرداری و بانکی یه نفر و انجام میدم و پس از مراجعه به شهرداری و طی قسمتی از مراحل پروانه ساختمانی یکی از ملک ها ی تجاری و گم کردم لطفا راهنمایی کنید برای جلوگیری از بروز هر مشکلی و نیز گرفتن دوباره پروانه ملک ساخته شده و در حال استفاده در کوتاهترین زمان چه کارهایی باید انجام بدهم؟ممنون (3289813) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۲۳:۰۳:۲۶
باسلام اینجانب یکی از کشاورزان شهرستان شوش غرب رودخانه کرخه می باشم چون اراضی زیر کشت ما از اراضی طرح مشارکت مردمی منابع ملی می باشند در سال گذشته اداره منابع طبیعی تمدید قرار داد نکرد وما بدون اجازه مجبور به کشت کردن شدیم واداره منابع طبیعی سریع بعد از گذشت یک ماه اینجانب را به مراجع. قضایی معرفی کرد وچند نفر دیگر نیز که مثل ما آشنایی یا فامیلی در این اداره نداشتند به دادگاه معرفی شدند ولی اشخاص از ما بهترون که چندین برابر ما کشت کردند بعد از گذشت یک سال هنوز به مراجع قضایی معرفی نشده اند و اصلا به عنوان متخلف معرفی نشده اند با مراجعه به رییس این اداره ایشان متذکر شده اند که این افراد بعدا به اتهاماتشان رسیدگی می شود در صورتی که جهت تمدید قرارداد با ایشان دارد همکاری میشود حالیه با این برخوردهایی که بیانگر دوگانگی قانون میشود چه طور برخورد کنیم که بتوانیم عدالت اداری را به چشم ببینیم (3293170) (alef-13)
 
طاهر گلستاني
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۲:۰۹:۰۹
اگر از بازرس سازمان تامين اجتماعي شكايت داشته باشيم. چه بايد كنيم؟؟؟ (3301211) (alef-3)
 
زهرا
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۰:۵۰:۲۸
باسلام: رئیس آموزش وبرورش شهرستان منوجان از استان کرمان، به تازگی بیش از 40 نفراز اقوام وآشناهای خود شو بدون استخدامی وبا بارتی بازی برده به عنوان معلم استخدام کرده از فوق دیبلم و...
ولی ما که ارشد الهیاتیم، میگن چنین رشته ی بدرد ما نمیخوره، خدایی تو مملکت اسلامی چرا باید رشته ی الهیاتو معارف قرآنی بدرد بخور نباشه؟!
اقوام وآشناهای خودش چی خوندن که همه رو باهم استخدام کرده؟!
امیدوارم رسیدگی شودومسئولان چشماشونو به چنین اقدامات به دور از عدالت نبندند (3304595) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۳:۵۷:۱۳
با سلام
منزل مسكوني پدر من در حدود 280 متر، در كنار رودخانه يكي از شهرهاي شمالي قرار داشت با اجراي طرحي از طرف شهرداي حدود 200 متر از زمين ومنزل به منظور ساخت خيابان كنار رودخانه به شرط دادن مجوز به باقيمانده زمين در اختيار شهرداري قرار گرفت، بعد از اين جريان شهرداري از دادن مجوز طفره ميرود ودليل آنها، كمتر بودن متراژ زمين از 100 متر ميباشد در اينصورت براي احقاق حق چه كاري ميتوان كرد.
با تشكر (3305132) (alef-6)
 
امانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۰۸:۳۴:۵۰
سلام
من یک ساختمان در حال ساخت دارم که در اثر جوشکاری در آن یک درخت پیاده رو آتش گرفت و طبق بر آورد کارشناس فضای سبز جهل درصد تاج آن سوخت. پیرو این امر سازمان پارکها مطالبه 81 میلیون خسارت از من کرده که خیلی ظالمانه است و هیچ معیاری جور در نمی آید. لطفا من را راهنمایی بفرمایید. اگر وکالت هم قبول کنید در خدمت هستم با احترام (3358776) (alef-13)
 
ربابه
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۲۲:۴۶:۲۴
عقد قرار داد با آموزش وپرورش جهت اجاره یک باب مدرسه برای برپایی و تاسیس آموزشگاه انجام شد مدرسه دوشیفت می باشد.طبق قرار داد آموزشگاه موظف هست از ساعت 17 شروع به کار کند تا ساعت 20. اما مدت 9 روز است گه مدیر مدرسه دخترانه با ترغیب سرایدارمانع از ورود نصابین تابلو و پرسنل آموزشگاه به مدرسه می شود.با اداره صحبت کردم.حراست اداره مدافع مدیر هست. (3360355) (alef-13)
 
رامین
۱۳۹۴-۰۹-۱۱ ۱۶:۴۸:۲۲
سلام : من چند روز پیش یک تکه آهن وسط خیابون ( حالا یا مال یه ماشین ویا مال پل عابر پیاده بالای سرم بود نمیدونم ) باعث شد لاستیک سمت شاگرد بترکه و با سرعت 70 کیلومتر شاخ به شاخ محکم خوردم به این جدول های 3 متری بتونی وسط خیابون که سازمان آب به علت کندن سیستم اگو گذاشته بود
ماشینم داغون شد حدود 5 ملیونی خسارت خورده
و متاسفانه از وقت بیمه ماشینمم گذشته و بیمه نبودم
میخواستم ببینم میشه ایا از سازمان به جهت دریافت خسارت ..مدعی باشم یا نه ؟؟؟
متشکرم (3361119) (alef-13)
 
حسن امیدی
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۹:۲۹:۰۸
ما سا کنین خیابان شهیدحیدری واقع درابتدای خیابان شهید علی تیموری ایسگاه متروازادی به طرح یکطرفه شدن خیابان شهید تیموری اعتراض داریم جهت ورود از خیابا ن ازادی به خیابان شهیدحیدری اصلاً مسیر جایگزین وجود ندارد لازم است مسافت زیادی طی شود یاعبورازمسیر ممنوعه صورت گیرد باتوجه باینکه همیشه مامور راهنماای رانندگی نبش خیابان تیموری حضور دارد اصلاً به وضع تردد وپارک های غیر مجاز داخل خ شهید تیموری نظارت ندارد خاهشمند است به وضع عبوری ساکنین خیابان شهید حیدری رسیدگی شود. (3457971) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۱۹:۲۰:۵۱
من نفت کار می کنم.یک شرکت رده پایین کارگری.با اینکه جزء نخبگان کشورم و جذب نخبگان بوده م، بعد از سالها کار، هنوز هیچ سمت سازمانی ندارم.همین موضوع باعث سوء استفاده یک عده بیکاره اداره جاتی شده و دائما به توهین و تحقیر و تهدید و اعصاب خوردکردن مشغولند.هیچ تخلفی هم نکرده م.تنها ایراد کارم نجابت بیش از حد به خرج دادن در یک فضای بی فرهنگ بوده.دیگران وقتی حقشان پایمال می شه(در موارد بسیاری بوی خطر را که حس می کنند) با فحش و داد وقال و یقه گیری و کتک کاری حقشان را می گیرند.کارشناسان اداره بازرسی خودشون از دوستان این آقایون از آب دراومدند.مصداق بارز اینکه: هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک.قصد شکایت به مراجع بالاتر را داشتم اما وقتی کامنتهای این صفح هرا خوندم، فهمیدم آنچه به جایی نرسد فریاد است. (3475208) (alef-13)
 
رضا امینی
۱۳۹۴-۱۱-۱۶ ۲۰:۳۷:۵۱
بنده ازسال 74 تاسال 76 دراداره دامپزشکی استان زنجان ،شهر دندی ،تحت عنوان طرح نیروی انسانی ،با سمت کاردان دامپزشکی ،مشغول بوده ام ودراین مدت کارم فقط وفقط واکسیناسیون دامها ودیگر حیوانات درروستا ههای تابعه شهر دندی بوده است .وبعد این تاریخ تا به امروز در شرکت روی اشتعال دارم .وشبکه بهداشت واداره محترم کار کلیه سوابق (کلا" تامین اجتماعی وپیوسته بوده )،را به عنوان سخت وزیان آور شناخته وتایید کرده است .لذا به منظور بازنشستگی به بیمه شهر دندی مراجعه ودرخواست بازنشستگی کرده وانها نیز بعد از برسی ورفع نواقص پرونده ،فرمودند که پرونده وسوابق شما نقصی ندارد،فلذا ما پرونده را جهت بررسی نهایی به استان میفرستیم .ولی بعد از سه هفته از بیمه دندی به اینجانب گفتند بیمه استان سوابق دامپزشکی که را به عنوان سخت وزیان اور قبول نکرده اند.وشما فعلا" نمی توانی باز نشسته شوید .
لطفا"مرا راهنمایی کنید (3525633) (alef-13)
 
مهدی کاظم زاده
۱۳۹۴-۱۱-۱۸ ۱۲:۲۹:۳۷
سلام چگونه از وزارت جهاد کشاورزی که با سو تدبیر وقصور در امور محوله و وظایف ذاتی باعث خسارت میلیونی به مرغداران شده شکایت کنیم (3529064) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۰۹:۱۷:۳۹
برای شکایت از استخدامی های خارج از ضوابط در دانشگاهها چه روندی باید طی شود؟ (3534947) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۰۲:۲۳
سلام برای شکایت از خود اتحادیه های اصناف به کجا باید مراجعه کرد؟ اتاق اصناف رفتیم گفتن ما حدود اجرایی نداریم (3595469) (alef-11)
 
اميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۹ ۲۱:۱۲:۵۳
سلام بنده در مزايد شركت كارون برنده شده ام ولى كار را به من تحويل نداده و با زد وبند آنرا را به نفر دوم واگذار كردن حال به كجا شكايت كنم كه سريعتر به هدفم برسم. (3619260) (alef-13)
 
نادر
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۰۱:۳۸:۲۱
سلام بنده ساکن یکی ازشهرهای اذربایجان شرقی هستم بیست سال پیش جلوی در خونمون یک در خت کاشتیم الان به قدری بزرگ شده که ریشه هاش دیوارکوچمون وترکونده وباعث شده چارچابوبه درجابه جا شده؛در رواز زیر بلند کرده؛درضمن همه همسایه ها از دستمون شاکی هستن چون این درخت هنگام گرده افشانی تولید پنبه میکنه طوری که هنگام وزش باد حیاط وخونه همسایه ها پرمیشه از این پنبه ها ؛دوساله به شهرداری وشورای شهرمیگیم بیان قطع کن درختو ولی اصلا هیچ ترتیب اثری نمیدن ومارو ظاهرا دست انداختن ؛مشکلمونوبه کی بگیم؟درضمن شهرداری برای رشد این درخت یک قطره اب هم نداده وحالا میگه اگه درختوقطع کنید جریمه سنگینی داره؛عاجزانه خواهشمندیم راهنماییم کنیید... باتشکر (3635086) (alef-13)
 
علی صادقی
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۰:۰۹:۲۰
امید وارم بتوند مشکلات مردم را اعلام کنند وکار شکنان را بهتر یشناسند (3648437) (alef-3)
 
محسن اسماعیلی
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۲۳:۱۳:۱۲
با سلام شكايت اينجانب در دادياري 8 دادسراي شهيد تولايي مبني بر جعل قولنامه بوده كه بدون رسيدگي و بدون اينكه از كاتب قولنامه كه در زمان تاريخ قولنامه خردسال و بیسواد بوده باز جويي شود به چه جهتي از جهات بدون رسيدگي منع تعقيب و در صورت اعتراض بدلايل نامعلوم و مبهم با اينكه صد در صد حق با اينجانب است و پرونده در شعبه 121ک بوده بدلایل نامعلوم به شعبه 114 انتقال پیدا کرده و منع تعقيب تائيد گرديده است چرا! ؟ خواننده محترم اگر مسلمان هستيد و اگر واقعا قرآن و خون شهيدان مورد احترام شما است پرونده 900366 دادياري شعبه 8 دادسراي شهيد تولايي اصفهان و پرونده كلاسه 870012 شعبه شش حقوقي اصفهان را بررسي كنيد اينجانب برادر شهید و برادر جانباز ورزمنده دوران جنگ هستم و مال باخته الان در دوران جنگ شهيد نشدم خسته نشدم ولي متاسفانه در دادگستري اصفهان از بي قانوني هم خسته و دارم ميمرم از كليه مسلماناني كه اين نوشته را ميخوانند تقاضاي كمك و ياري دارم و در اين باب ( سكوت هر مسلمان خيانت است به قرآن ) با احترام شاكي رشدآمار جعل با افزایش معلومات جاعلان و خیانت کارشناسان همین رشته و قضات است و چرا هیچکس بفریاد ما نمی رسد (3649908) (alef-13)
 
امید.ابراهیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۱:۱۸:۴۵
من چند بار داخل داخل زمین کشاورزی ساختمان ساختن هیچ ارگانی اقدام نکرد همه با رشوه دادن حل شد این مورد در اراک.روستای.عقیل.آباد انجام میشود چون خودشان قاضی یاریش اطلاعات هستن کشاورز بدبخت هم زیر لگد آنها به شده ...این یعنی حمایت از قشر کشاورزوفقیر (3656394) (alef-13)
 
محمدی
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۷:۳۰:۲۴
سلام بنده ساکن یکی ازروستاهای ایرانشهر هستم پدر ومادرم وحتی پدربزگ ومادر بزرگ پدری ومادری دارای شناسنامه می باشند بر اثر سهل انگاری وبی سوادی والدینم شناسنامه ندارم ما 3برادر و3خواهر هستیم فقط یکی از برادرهایم شناسنامه دارد از سال1386 تا کنون تشکیل پرونده داده ایم ولی تا کنون سرگردانیم پدرم فوت کرده وعمویم سکته کرده وفلج می باشد وحتی خودم هم ازدواج نموده ام با دختر عمویم او هم مثل خودم شناسنامه ندارد صاحب فرزندیم برای تحصیل فرزندانم مانده ام چه کنم؛عاجزانه خواهشمندیم راهنماییم کنیید.. (3659568) (alef-13)
 
نرگس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۷ ۲۰:۳۰:۵۵
با سلام.حدود پنج ماه پیش برای گرفتن سند روستایی به بنیاد مسکن مراجعه کردم.کارمند مربوطه در انجام امور کوتاهی و سهل انگاری میکرد،من به ایشان اعتراض کردم،از همان زمان کار من انجام نشده تا به امروز.راهنمایی بفرمایید. (3669429) (alef-13)
 
ف.مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۸:۳۳:۱۹
سلام
من دوسال پیش بدلیل مشکلات فراوانی که همسرم برایم پیش آورد طلاق خلع گرفتم
بدلیل توهینها وتهدیدهای همسرم ومدارکی که داشتم ازاوشکایت کردم ومحکوم شد
باهزار خواهش والتماس تعهد داد که اگر به او رضایت بدهم دیگر هیچوقت مزاحم من نمی شود وهیچگونه دادخواست وشکایتی نخواهد کرد وچهار ماه یک سکه مهریه ام را سرموقع پرداخت خواهد کرد
باکمک وکیلم در دادگاه ازاو تعهد گرفتم ورضایت دادم الان دومین باراست بعدازدادن آن تعهد دوباره شروع کرده وبا آوردن شهود اظهار میدارد نمیتواند مهریه را پرداخت کند درحالیکه ادعایش کاملا دروغ است اما چون اموالش به اسم خودش نیست مدرکی از اموالش ندارم درحالیکه قبلا هم بالغ بر ده بار درخواست تعدیل داده وهربارمهریه ام را کم کرده
ازبعدازتعهد دومین بار است اقدام میکند
بنظر شما من چکار کنم که برای همیشه از شر درخواست تعدیل مهریه همسرم خلاص شوم(بجز گذشت ازمهریه راه حل دیگری میخواهم)
ازشما خواهش میکنم پاسخ مرتبدهید (3727280) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۵۴:۴۷
من از کل سیستم اداری شکایت دارم ادارات ولمعطل هستند ادارات برق آب و گاز نظام مهندسی از همه تعطیل تره (3734812) (alef-3)
 
منا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۷ ۱۲:۵۷:۵۲
سلام من 5 سال میشه که در شهرداری فومن کار میکنم اما بیمه نکردن و بصورت روزمزد اونم نه روزی بلکه حقوق 2 هفته رو بعد از چندماه میدن میخواستم بعد این همه مدت برای این نهاد دولتی شکایت کنم تا بابت این 5 سال حق و حقوقم را دریافت کنم از شما تقاضای کمک دارم و مرا راهنمایی کنید. (3763245) (alef-3)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۸:۵۹:۴۴
سلام .دیوان عدالت اداری که با ساز و کار بسیار بسیار کندی است. (3792767) (alef-3)
 
آرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۸:۵۰
سازمان نظام مهندسی شماره تلفن همراه مهندسان را به بسیاری از خریداران از جمله بیمه ها، باشگاههای ورزشی و سایر مراکزی که از طریق تماس تلفنی یا پیامک دنبال مشتری هستند، فروخته یا تقدیمشون کرده. که مزاحمتهای بسیاری در طول شبانه روز اعم از تلفنی یا پیامکی برای مهندسان داره. این موضوع رو کجا میشه شکایت کرد ازش...؟!
حتی بنده بارها از دریافت پیامک از این نظام مهندسی انصراف دادم ولی بازهم پیامکهای بی سروته فرستاده میشه. (3769807) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۶ ۰۰:۳۸:۰۷
سلام، ملك ويلايي خريده ام متراژ سند 182 متر ، پايانكار قبل كه در سال ٨٠ صادر گرديده 142 متر پس از اصلاحي ميباشد اما متاسفانه مامور بازديد شهردارى سهوا يا عمدا ، خدا ميداند، پس از اصلاحي هم 182 متر را تاييد كرده و پس از تحويل ملك متوجه شدم كه اين ملك 142 متر ميباشد و متاسفانه من پول ملك را با متراژ 182 متر داده ام ، از فروشنده در دادسرا شکایت کرده ام، ولی شهرداری بابت اشتباه مامور بازدیدمسئولیتی قبول نمی کند ، تفاوت قیمت 50 میلیون میباشد، کجا باید بروم تا به حق خودم برسم ، لطفا راهنمایی کنید (3784053) (alef-13)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۸ ۱۵:۲۸:۳۱
با عرض سلام وخسته نباشید،اداره اب منطقه ای بدون اخطار کتبی تحت این ادعا که بخشی از اراضی شما مشکوک به دیم است ، اقدام به قطع شبکه اب حوضچه مورد استفاده بنده نموده وشفاهن از ما درخواست خرید اب مازاد نموده وبنده از زمان افتتاح شبکه به مدت دو سه سال بصوررت حق ابه مبلغ رو پرداخت میکردم،راهنمایی بفرمایید.با تشکر (3830115) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۲۲:۵۲:۰۰
یک نظامی ام از سال 82 تابحال از یگان خدمتی ام شکایت دارم.با وجود مدارک غیر قابل انکار هر دفعه جوابیه نماینده حقوقی میشه رای قاضی. (3854100) (alef-13)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۲۰:۳۹:۵۴
با سلام و وقت بخیر،ایا از اداره محیط زیست شهرستانها میتوان ب دیوان شکایت کرد؟ (3938711) (alef-13)
 
امیرعباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۰۷:۰۴:۲۸
با سلام ...اگر چنانچه اتحادیه یا صنف ما تخلفی انجام داد وما مراجعه به سازمان صنعت و معدن نمودیم و آنها هم جوابی به ما ندادند ...باید چه کاری انجام دهیم (3970861) (alef-13)
 
تکتم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۴:۰۳:۰۳
باسلام وخسته نباشید.پدر من در محل کسب خود حدود سی سال با جواز کسب جواز آب وبرق امرار معاش میکرد وحتی عوارض شهرداری راهم پرداخت مینمود .بعداز فوت ایشان چون برادرهایم سن کمی داشتند محل کسب راگاها باز منمدند.بعداز مدتی یکی از کسبه باتبانی شهرداری از کسب وکار آنها جلوگیری نمود.و باتهدید وتحریک مامران شهرداری مانع امرار معاش آنها شد.وشهرداری بدون هیچ مجوزی قفل مغازه راشکسته وبا تخریب اموال وبردن تمام وسایل مغازه راتخریب نمود.وهیچ گونه خسارتی راپرداخت ننمود .وعلاوه بر وسایل کنتور آب وبرق راهم بدون مجوز تصاحب نموده واز تحویل اموال وپرداخت غرامت امتناع میورزد ما در شهر کوچکی هستیم وتمتم ادارات باهم در رابطه هستند ومدام ما راپاس می دهند ودستمان به هیچ جا بند نیست.چه کار کنیم .باتوجه به اینکه تنها منبع درآمد مادرم بود.باتشکر تکتم (3971205) (alef-13)
 
احمد
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۳ ۰۱:۴۰:۲۸
سلام یه سوال داشتم میخواستم بدونم که مامور شهرداری که عرض کوچه که باید 6 متر باشد برای ما ابتدا 4 متر وانتها 3 متر در نظر گرفته آیا ای کار درست هست یا نه در ضمن کوچه بن‌بست و آخرین خونه هستیم (3971787) (alef-13)
 
مونا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۷ ۱۸:۴۴:۰۳
سلام
من ماماهستم .با توجه به اینکه ماما کار مراقبت بارداری و زایمان رو انجام میده و درشرح وظایفش هست ولی در بیمارستانها و مراکز مجبور به کارهای نرسینگ میشوند ،امکان هست بشه درمورد این مسئله شکایت کرد؟ باتوحه به اینکه ماما کارهای بغیر از شرح وظایف خود را مجبور انجام بده ممنون میشم پاسخ بدین (3991724) (alef-13)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۶:۱۵:۱۹
سلام
من در یک اداره دولتی مشغول کار هستم که این اداره قراربوده برای تغییر وضعیت قرارداد برای ما کاری کنه ولی حالا برداشت برای تعدادی محدودی قرارداد رو تغییر داده حالا من به کجا شکایت کنم (3998704) (alef-3)
 
یه دانش اموز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۲۱:۲۱:۰۷
من در مدرسه نمونه دولتی راهنمایی غدیر خوی در اذربایجان غربیم مدرسه ی ما در سعید اباد در وضعیت بدی هست و ما انتقال مدرسه به شهر رو داریم اما مدیر مدرسه نگذاشت خوابگاهی ها بدی های وضعیت خوابگاه را بگویند و ان ها را به جایی برد تا با رییس اموزش و پرورش دیدار نکنند در حال حاضر چه کار ازما بر میاید لطفا پیگیری کنید (4007562) (alef-13)
 
حسینی
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۷:۰۰:۵۰
با سلام و احترام، بنده یک پرونده ماده 100 شهرداری دارم شهرداری به ملکم تخریب داده بنده هم به دیوان عدالت اداری شکایت کردم از رای بدوی و تجدید نظر دیوان نتیجه نگرفتم ایا مرجع دیگری هست که شکایت کنم.
باتشکر حسینی (4014545) (alef-13)
 
حسني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۰۰:۳۶:۵۸
با سلام بنده از عملكرد مسولين حفاظت اطلاعات دادگستري شهرمون در خصوص پرونده شاكي هستم كجا بايد شكايت كنم لطفا راهنمايي بفرماييد ممنون (4041002) (alef-13)
 
حسني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۰۰:۴۲:۵۳
باسلام ،اينجانب از عملكرد مسولين حفاظت اطلاعات دادگستري شهرمون در خصوص پرونده خود شاكي ميباشم به كجا بايد شكايت كنم لطفا راهنمايي بفرماييد.ممنونم حسني (4041009) (alef-13)
 
محمدپناه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۲۲:۲۸:۲۸
با سلام.دقیقا یک سال و نیم پیش بنده پس از توافق با بخش مهندسی مرزبانی بانه شروع به اجرای چند پروژه ساختمانی در صعب العبورترین پاسگاه ها و مناطق مرزی کردم حال پس از گذشت 18 ماه از اتمام کار 89 میلیون تومان از مبلغ کل کار به من بدهکارن و همش امروز و فردا میکنن و جواب درست حسابی نمیدن چندین بار هم از طریق فرماندهی مرزبانی در مرکز استان و بازرسی نامبرده پیگیر شدم ولی اونا هم جواب درست وحسابی نمیدهند و صلب مسولیت کرده اند .خواهشمندم من را راهنمایی فرمایید کاملا قفل کردم (4042439) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۲:۴۲:۴۳
با سلام ایا می شود از یک سازمان دولتی هم زمان جهت تخلف اداری هم به دیوان هم به سازمان بازرسی شکایت برد (4145452) (alef-3)
 
حمیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۱:۲۱:۵۵
با سلام. من از دو نفر از کارمندان دانشگاه شهید بهشتی شکایت داشته زیر کار من را 2 سال به تاخیر انداخته و در نهایت به بنده احانت کرده من را بیرون انداخته. بنده کجا میتوانم شکایت کنم که شکایتم اثر بخش باشد؟ زیرا این دو تن فامیل بوده و نفوذ بالایی در دانشگاه هم دارند. (4175615) (alef-3)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۹:۰۴:۲۲
با سلام آیا برای شکایت از تصمیم گیری که اعضای شورای شهر برای تغییر نام یک مکان که سالها به اون نام در همه جا حتی در نقشه های جی پی اس شناخته شده است و از نظر عرف و دینی هم آن نام مشکلی ندارد و در واقع تغییر نام این مکان پاک کردن تاریخ و هویت این منطقه است باید به دیوان عدالت شکایت کرد یا جای دیگری وجود دارد؟ (4183395) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۵:۱۲:۵۰
با سلام
خواهشمندم که جواب مرا بدهید
من درسال92درآزمون استخدامی شرکت نفت قبول شدم وحتی از یک منبع موثق هم متوجه شدم که نمره ی قبولی مصاحبه رو آوردم ولی وزارت نفت دراعلام نتایج نهایی حدود 2سال تاخیر انداخت وبعدازدوسال اعلام کردند که شما مردود شدید ومن هم خیلی جاها رفتم ولی نتیجه ای نداشت وبه ناچار مجبور شدمحدود 6ماه پیش به دیوان عالی عدالت شکایت کنم.به نظرشما جواب دیوان میتواند مثبت باشد.

خواهشمندم هرعزیزی که دراین مورد اطلاعاتی دارند دراختیار بنده بذارن

باتشکر فراوان (4199533) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۲:۰۴:۱۵
با سلام مرحوم پدرم در سال ۱۳۶۳ در ازای گرفتن حواله کامیون از فرمانداری و بطکر مثال اخذ مجوز ۲۰۰ متر ساخت از شهرداری و دو خط تلفن چند هزار متر زمین جهت احداث اداره مخابرات شهرمون طی قراردادی در حضور مسولان بومی به اداره مخابرات واگذار اما هیچکدام از ادارات از جمله اداره مخابرات تا کنون به هیچ کدام از تعهدات خود عمل ننموده اند حال میتوانیم از طریق دیوان عدالت اداری از ادارات مربوطه شکایت کنیم در ضمن چند سال قبل اداره مخابرات برابر ضوابط وقت برای تصرفات خود برابر ماده ۱۴۷ درخواست سند و در نهایت دارای سند مالکیت نیز می باشد در صورتیکه اکه به تعهدات خود عمل می کردند دیگه لازم به گرفتن سند طبق ماده ۱۴۷ نبود متاسفانه اینچنین حقوق حقه اینحانبان تضعیع گردید در خاتمه از بزرگواران مدیر سایت و علما و کارشناسان محترم حقوق کمال تشکر را دارم امیر از گلستان (4240514) (alef-3)
 
منصور
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۵:۳۹:۴۷
با سلام
آیا میتوان از شهرداری بابت تبعیض در ارائه مجوز ساخت و ساز شکایت نمود یا خیر؟ (4322371) (alef-11)
 
آ یسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۰۹:۲۹:۰۱
سلام.من می خوام از عملکرد اداره شهرداری بندرعباس شکایت کنم.به کجا باید مراجعه کنم؟؟چون خونه های بدون پروانه ساخت و بدون سند درمکانی که باید فضای سبز باشد.الان دوماه ساخته شده وحتی یک مغازه غیر استانداردسوپر مارکت هم باز شده .هرچه هم به شهرداری زنگ میزنم.میگه رسیدگی میکنیم ولی هیچ.ما چه گناهی کردیم که باید محله مان اینقدر خراب و بدشکل شده.وعلاوه بر این مورد اذیت این افراد هم قرار میگیریم. (4328460) (alef-11)
 
شیرین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۸:۴۳:۲۱
سوال: شکایت از اتحادیه و امور اصناف و اتاق بازرگانی باید به کجا انجام شود؟ (4422907) (alef-3)
 
علی علیدوستی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۲۳:۰۵:۲۱
با سلام ، استفاده غیر مجاز از پرسنل قراردادی وخودروهای دولتی توسط روسای ادارات به کجا باید گزارش شود؟ اداره کل بازرسی و استانداری مراجعه کردم فایده ای نداشت (4455987) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۰۹:۲۰:۴۳
با سلام حقیر کارمند جدیدالاستخدام شهرداری میباشم که طبق اگهی استخدامی سازمان شهرداریها در رشته مسول خدمات مالی با مدرک کارشناسی پذیرفته شدم اما شهرداری حکم کارگیزینی حقیر را کاردانی محاسبه و دلیل انجام این کار را نبود جا در چارت سازمانی خود میداند.لطفا راهنمایی کنیید ممنونم. (4496296) (alef-11)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۱:۵۴:۱۵
سلام.خسته نباشید خدا قوت.من شش سال راه اهن .خدماتی بودم کار کردم..بعدها اخراج شدم..البته به عنوان ریزش نیرو ..میخوام ببینم برای بازگشت به کار باید تهران برم.شکایت کنم.چه کنم..ممنونم از صبر و حوصله تون (4496562) (alef-11)
 
وحید
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۰۱:۱۷:۳۷
سلام .اقا من تو پادگان دوره اموزشی رباط و مینیسک پام پاره شده ایا میتونم خسارت یا دیه بگیرم (4511760) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.