توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498239
گرایش ۷۰ درصد از معتادان به مواد مخدر پس از ترک اعتیاد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
میزان نوشت: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد معتادان پس از ترک مواد مخدر بار دیگر به اعتیاد روی آورده و مدت پاک ماندن آن‌ها محدود است.

عبدالرضا عزیزی گفت: موضوع ارائه مواد مخدر دولتی به معتادان پیش از این در برخی از کشور‌ها اجرایی شده است.

وی افزود: این طرح موفقیت آمیز نبوده و لازم است پیش از طرح چنین مسائلی، بررسی‌های دقیقی در این رابطه صورت گیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کشور‌هایی که در آن طرح ارائه مواد مخدر دولتی اجرایی شده است خاطرنشان کرد: در کشوری مانند سوئیس موضوع توزیع مواد مخدر در برخی از شهر‌ها اجرایی شد، آن زمان مهاجرت معتادان به سمت شهر‌هایی که در آن مواد مخدر توزیع می‌شد شدت گرفت.

عزیزی با بیان اینکه " اگر قرار بر اجرای طرح توزیع مواد مخدر دولتی است طرح باید در سراسر کشور اجرایی شود" اذعان کرد: اگر قرار است در رابطه با اجرای طرح توزیع مواد مخدر دولتی برنامه ریزی شود باید این کار به گونه‌ای باشد که در سراسر کشور طرح اجرا شود.

وی عنوان کرد: اجرای طرح در چند استان محدود سبب مهاجرت معتادان به سمت این استان‌ها می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بازگشت پذیری معتادان پس از ترک مواد مخدر اظهارکرد: حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد معتادان پس از ترک، بار دیگر به سمت اعتیاد روی آورده و بازگشت پذیری اندکی دارند.

عزیزی بیان کرد: باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که یک معتاد پس از ترک اعتیاد، انگیزه لازم برای پاک ماندن را پیدا کند و ایجاد اشتغال برای معتادان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 
 
کلمات کلیدی : مواد مخدر، معتادان، اعتیاد، طرح مجلس شورای اسلامی، تریاک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.