توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478439
معمای دفتر به دستان اطراف رهبر کره شمالی!+ عکس
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۱
انتشار خبرهای مختلف در باره کره شمالی و وضعیت رفتارهای عجیب و پیچیده رهبر این کشور و همچنین وضعیت زندگی مردم آن این روزها به موضوعی مهم در سطح جهان تبدیل شده است.

العالم - دراین میان یکی از رفتارهای دولتمردان که همه روزه در تصاویر و فیلم های مرتبط با رهبر کره شمالی دیده می شود، مورد توجه بسیاری قرار گرفته و آن یادداشت برداری با شور و حرارت از سخنان کیم جونگ اون است.

به این ترتیب در تصاویر و فیلم ها دیده می شود که همیشه کسانی در اطراف رهبر کره شمالی گفته هایش را می نویسند ، اما این کار آنان چه حکمتی دارد؟

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی علاوه برسخنرانی های رسمی و طولانی هنگام بازدید از یک مدرسه، کارخانه، مزرعه یا مکان نظامی و غیره ممکن است جملاتی کوتاه به زبان بیاورد که اطرافیان او  خود را موظف می دانند اینگونه سخنان را یادداشت کرده و بعدا به عنوان راهنما از آن استفاده کنند و درواقع هر کلمه ای که می گوید ، نوشته می شود.

اطرافیان کیم که اکثرا افسران بلند پایه و مسئولان دولتی هستند، همیشه دفتری به دست دارند و هر کلمه ای که از دهان کیم خارج می شود را یادداشت می کنند. جیمز گریسون استاد دانشگاه شفیلد انگلیس و کارشناس امور کره می گوید : سنت " دفتر به دستان " را کیم ایل سونگ پدربزرگ رهبر کنونی کره شمالی در دهه پنجاه قرن گذشته مرسوم کرد. 

گریسون در مصاحبه با پایگاه بی بی سی گفت: این سنت با هدف نشان دادن رهبر کره شمالی به عنوان "راهنمای مردم" مرسوم شد؛ بنابراین معاونان، مشاوران و اطرافیان رهبر این کشور باید هر کلمه ای که از کیم جونگ اون می شنوند ، بنویسند. تلویزیون ملی و خبرگزاری دولتی کره شمالی تصاویر نوشتن کلمات رهبر این کشور را پخش می کند تا به مردم نشان بدهد که وی از اطلاعات فراوان و فهم و درک فراوانی در امور مختلف برخوردار است.

گریسون می افزاید : نوشتن کلمات کیم جون اون چیز مزخرفی است زیرا وی دانای به همه چیز نیست تا هر چه می گوید، نوشته و نگهداری شود. مساله جالب اینکه آنچه معاونان رهبر کره شمالی می نویسند، در هیچ رسانه ای منتشر نمی شود! 

با این حال می توان حدس زد با توجه به وجود خفقان شدید در کره شمالی، افرادی که اطراف رهبر این کشور باشند و به سنت یادداشت برداری از سخنان کیم جونگ اون بی توجهی کنند، دچار چه سرنوشت شومی خواهند شد.
1

2
 

3
 

4
 

جیمز گریسون (وسط)
 
کلمات کلیدی : کیم‌جونگ‌اون ، کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.